forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kućni ljubimci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 12:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Inace, zacudija bi se koliko po azilu imas bestija s pedigreom.
Tako da, jos jedan + za udomljavanje.



i to stoji, i slažem se sa time za udomljavanje
ali pričamo o različitim životinjskim vrstama: ti imaš psa a ovdje se radi o mačkama, one su dijametar suprotnost psima (psu treba vođe čopora a mačka je već samostalac... bla bla)
udomljenje mačke koja je živjela na ulici cijelo vrijeme je već fakat težak slučaj ako nemaš kuću sa dvorištem a ja ju nemam, živim u stanu na 4. katu zgrade ;o/
a i po svim iskustvima i što sam vidio i dosta kućnih mačaka završava na ulici, čak čistokrvnih, gazde ih odbacuju .... e tek takvu bih ja mogao uzeti u stan
a opet ma koliko i htio i želio ne mogu nikako cijelom svijetu pomoći tako da pomažem azilima sa donacijama i/ili hranom

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 12:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se uzgajivači ne bave svojim poslom zbog zarade jer tu neke zarade i nema (ako je vjerovati onima koji se time bave).
S onim što prodaju samo vraćaju uloženo a ponekad će i pokloniti životinju ako ih prilike navedu na to, većinom starije primjerke koji su služili za rasplod.
Često nije lako ni udomiti životinju, meni je prije 2 godine baš u ovo vrijeme (12. mjesec) bio uginuo pas pa sam bio u potrazi za drugim. U mojoj blizini nema šinteraja pa sam se obratio u jedan udaljeniji (u drugoj županiji) i oni su me odbili s objašnjenjem da ne rade udomljavanje na tako veliku daljinu. Šinteraj je bio prepun svakakvih pasa ali sam svejedno morao otići praznih ruku.
Nakon nekog vremena sam jedva pronašao psa u jednom obližnjem selu jer baš se potrefilo da nitko u mome mjestu nije imao ništa za pokloniti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/12/2014 : 13:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Meni je zapravo svejedno da li ću da kupim ili usvojim životinju, ono što je najvažnije da li je životinja zdrava i da je dobra sa ljudima, odnosno njezin odnos. Niko u svojoj kući ne želi zvijer koja može il mene ili djecu ugroziti. Naravno, oni koji imaju djecu će sigurno da izaberu sigurniju varijantu - nekog mirnijeg psa jer starije mačke ne prati glas da vole manju djecu, ko ima djecu bi sigurno nabavio zlatnoga retrivera jer je to jedna od najmirnijih pasmina, a i lako se daju dresirati. Eto, ja sam nabavio sebi dva šarplaninca jer se osjećam siguran sa njima, dobri su, odani, hrabri, jaki, ali vala treba i dosta vremena oko njija, ali meni to ne predstavlja problem ako želiš da imaš kvalitetnog psa. Ja sam svoje naučio da čuvaju svoj dom, da ne idu preko granice dok im ja ne dozvolim, mada sam ih morao da naučim sa pokretima, kao što su pokreti sa prstima, a pošto su Šarci tvrdoglava pasmina, trebalo mi je nekoliko mjeseci više da ih podučim. Sada ih bez problema mogu zaustaviti, otjerati u boks po naređenju, a kada im kažem da ostanu na mjestu onda moraju da ostanu na mjestu - tako da su poslušni.
Samo ne želite da znate šta im sve dajem za hranu: pošto su stari 4 godine, dajem im samo jedanput u dan i to navečer, ali kažu da je dobro da im daješ po jedno jaje svake sedmice, i ima dobrih rezultata od toga. Jednostavno divna pasmina koju bi svakome preporučio koji žele da zaštite svoj dom i svoju obitelj - možda griješim ali sam siguran da ne možete pronaći odanijeg i hrabrijeg psa od Karabaša / Šarplaninca...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 15:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER


Samo ne želite da znate šta im sve dajem za hranu: pošto su stari 4 godine, dajem im samo jedanput u dan i to navečer, ali kažu da je dobro da im daješ po jedno jaje svake sedmice, i ima dobrih rezultata od toga. Jednostavno divna pasmina koju bi svakome preporučio koji žele da zaštite svoj dom i svoju obitelj - možda griješim ali sam siguran da ne možete pronaći odanijeg i hrabrijeg psa od Karabaša / Šarplaninca...



moj je otac otkad za sebe ko šmrkavca znam imao takve slične pse, sećam ih se još kao mali balavac da su stalno bili pokraj mene, radilo se o jednom pirinejskom ovčaru i hrvatskom tornjaku, fakat predivna pasmina i dobri čuvari... a to sa jajima je i on radio, davao im ih je za dlaku da bude gušća i dobra, obzirom da su oni spavali tamo vani u garaži gdje im je bio prostor kraj zida iza koje je bila peć, a i još jaja sadržavaju mislim neke enzime i sl. koji su im jako jako korisni za probavu ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 08/12/2014 : 16:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

udomljenje mačke koja je živjela na ulici cijelo vrijeme je već fakat težak slučaj ako nemaš kuću sa dvorištem a ja ju nemam, živim u stanu na 4. katu zgrade ;o/




Ne bih se složio sa tobom. Iz iskustva govorim, radim sa napuštenim i nezbrinutim životinjama. Imali smo nekoliko slučajeva gdje smo mace koje su živjele nekoliko godina na ulici, dakle rođene i odrasle na ulici, udomili bez problema i postale su isključivo kućne mace.
Evo, zadnji slučaj prije nekih mjesec dana. Ženku koja je provela 5 godina na ulici smo udomili i super se snašla, vlasnici zadovoljni. Prije toga je bila u fosteru 2 mjeseca, a i kod nas nekoliko dana.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/12/2014 : 16:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
@boddhisatva - pa neman samo pasa, iman i troje macora.
Ne znan jesi vidija slicku (mozda link ne radi, morat cu uredit to).
Uglavnom, pasa drzin u boksu, ne pustan bas da luta svukud. Medjutim, svaki dan dobije vise nego dovoljno vrimena za kvalitetan djir (mater i stari se super brinu o njemu i kad mene nema).

Glede macora...
A gle, na selu nam je poslo za rukom ove poludivlje mace, ulicarke (okocene bez ljudskog prisustva) pripitomit. Kad ti pocne jesti iz ruke - to je to.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 08/12/2014 : 17:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:

je i ja sam malne s njima fasciniran a u životu smo imali mačaka svakakvih, od domačih vulgaris, križanki, perzijanka pa i sijamka ali scottish foldovi su po prirodi nešto sasvim suprotno tome, tihi, nježni, zaigrani i miroljubivi i nadasve inteligentni ... postoje kao dvoije vrste - one sa preklopljenim ušima i ove kao moje sa nepreklopljenim (straight) ...


dal joj njegujete krzno češljanjem i striženjem ili je "prirodno" tako fino i kratko uređena?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by boddhisatva

udomljenje mačke koja je živjela na ulici cijelo vrijeme je već fakat težak slučaj ako nemaš kuću sa dvorištem a ja ju nemam, živim u stanu na 4. katu zgrade ;o/




Ne bih se složio sa tobom. Iz iskustva govorim, radim sa napuštenim i nezbrinutim životinjama. Imali smo nekoliko slučajeva gdje smo mace koje su živjele nekoliko godina na ulici, dakle rođene i odrasle na ulici, udomili bez problema i postale su isključivo kućne mace.
Evo, zadnji slučaj prije nekih mjesec dana. Ženku koja je provela 5 godina na ulici smo udomili i super se snašla, vlasnici zadovoljni. Prije toga je bila u fosteru 2 mjeseca, a i kod nas nekoliko dana.



ufff i to da je, ali ja nisam to uspijevao sa ovima koje su mi došle pod ruku i brigu a da su bile velike i odrasle mačke. Vjerujem da jednostavno nisam naišao na "dobru sirovinu" za to jer puno ovisi i o mačjem karakteru i osobitosti, nisu sve jednako mazne po prirodi itd itd... mnogo je tu manje brige i problema dok su jako male, jednostavno neprestano su nalazile svakakva načina da klisnu van
Ali ove starije koje smo tako oni nisu imali nekih problema u kući sa dvorištem kada sam ih odnio starcima, pretpostavljam da njima jednostavno treba nešto vanjsko kao dvorište da bi to prihvatile kao svoj teritorij u potpunosti

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 19:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

@boddhisatva - pa neman samo pasa, iman i troje macora.
Ne znan jesi vidija slicku (mozda link ne radi, morat cu uredit to).
Uglavnom, pasa drzin u boksu, ne pustan bas da luta svukud. Medjutim, svaki dan dobije vise nego dovoljno vrimena za kvalitetan djir (mater i stari se super brinu o njemu i kad mene nema).

Glede macora...
A gle, na selu nam je poslo za rukom ove poludivlje mace, ulicarke (okocene bez ljudskog prisustva) pripitomit. Kad ti pocne jesti iz ruke - to je to.



je zlozvore mea je culpa jer ja nisam dobro odgledao sve fotke
ali mislim da to kad mačke jedu iz ruke nije znak pripitomljavanja nego več nečeg drugoga kod njih - one su još relativno nepripitomljene životinje i sa nama su u suživotu iz drugih razloga nego što su to psi ;o)))
sve ove moje su mi i jele iz ruku i nogu i nosa doslovce zato jer su htjele poslastice, ali onda kad sam ja nešto od njih "pitomih" htio otpilili su me načisto ;o)))))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 19:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje


dal joj njegujete krzno češljanjem i striženjem ili je "prirodno" tako fino i kratko uređena?
[/quote]

škotski foldovi ti postoje i kao kratkodlaki (najviše) i srednjedlaki nekako (rijeđe) i imaju baš takvo fino krzno kao pliš, englezi ih zovu i plišani medeki, ali i nema neke pretjerane potrebe da se svaki dan češljaju, dovoljno je i jednom tjedno očetkati ih jer ipak kao životinje iz hladna i vlažna podneblja kao Škotija imaju mnogo više one fine poddlake nego druge mačke
ja svoje samo hranim najkvalitetnijom klopom i tu i tamo im dajem vitaminsku pastu za mačke i nikakvih problema ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 20:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja svoga mačora većinom hranim američkom hranom Taste of the Wild koja se smatra jednom od kvalitetnijih jer u sebi ne sadrži žitarice.
Kako je on prilično izbirljiv nekada neće da je jede ali to su oni dani kada su mu druge stvari na pameti pa općenito slabo jede.
Odlična hrana koja je čak i povoljna u usporedbi sa nekim drugim proizvođačima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/12/2014 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Abesinska mačka

Abesinska mačka je aktivna, odana, voli otvoreni prostor, dobro se slaže sa psima, voli vodu i visine.



Veličina:

Boja: žutosmeđa, crvenkasta
Porijeklo: Etiopija, Jugoistočna Azija
Prosječni životni vijek: 9-15 godina
FIF kategorija: III kratkodlake mačke

Porijeklo
Po njihovom imenu može se zaključiti da Abesinske mačke potječu iz Etiopije (bivša Abesinija), ali ipak nije tako. Prve takve mačke prikazane na izložbama zaista su bile uvezene iz Etiopije, međutim i dan danas njihovo je porijeklo upitno. Stručnjaci koji se bave tom tematikom kažu da Abesinska mačka zapravo potječe iz Jugoistočne Azije i obale Indijskog oceana.

Abesinska mačka je gipka i okretna, trokutastog lica, velikih ušiju, gracioznog tijela i tankih nogu. Krzno može biti različitih boja, ali najčešće je prugasto. Tijelo je srednje dužine, savitljivo i dobro razvijenih mišića, a noge vitke i čvrstih kostiju. Šapice su male i ovalne. Rep je prilično dugačak, širok pri korjenu, a sužava se pri vrhu.

Inteligencija, temperament i aktivnost
Abesinska mačka poznata je po svojoj inteligenciji. Za nju je karakteristično da rješava probleme na vrlo sličan način kao i ljudi. Za prosječnog vlasnika ovog ljubimca to predstavlja beskrajnu zabavu. Za Abesinske mačke je poznato i da su vrlo orjentirane prema ljudima. Ovo je odlično ako imate djecu ili ako samo želite vrlo aktivnog ljubimca. U svakom slučaju, ovoj mački potrebno je pružiti dovljno zanimacije jer je vrlo aktivna.

Abesinska mačka je neuobičajeno okretna. Bez problema će skočiti na najvišu dostupnu visinu. Pristupačnog je karaktera, inteligentna, ali i samovoljna, i nije mačka koju ćete držati i maziti i krilu - previše je okupirana istraživanjem svega oko sebe i igrom.

Iako je vrlo popularna među uzgajivačima i vlasnicima, Abesinska mačka nije česta na izložbama zbog svoje povučenosti i plašljive prirode.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/12/2014 : 20:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Američki kurl dugodlaki/kratkodlaki

Američki kurl je prijateljski raspoložena mačka, naklonjena ljudima i vrlo razigrano društvo.



Veličina:

Boja: razne boje
Porijeklo: SAD
Prosječni životni vijek: 9-15 godina
FIF kategorija: II poludugodlake mačke

Mačka s neobičnim ušima
Američki kurl je mačka koju karakteriziraju neobične uši, a koje se uvijaju od lica prema stražnjoj strani glave. S njima treba nježno postupati kako se ne bi oštetila hrskavica u uhu. Mačići Američkog kurla rađaju se ravnih ušiju, a počinju se uvijati u roku 10 dana. Nakon 4 mjeseca uši se više neće uvijati, i bit će čvrste i krute na dodir.

Ovo je mačka srednje veličine i umjereno mišićava. Ne sazrijeva sve do 2-3 godine starosti. Snažna je i zdrava, bez genetskih poremećaja koji su česti kod mnogih čistokrvnih mačaka. Glava Američkog kurla je klinastog oblika, a oči su velike i u obliku oraha. Ova pasmina potječe iz Kalifornije i rezultat je spontane mutacije.

Uravnoteženog je temperamenta i lako se prilagođava drugim ljubimcima u kućanstvu, i naprosto uživa biti okružena djecom.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 21:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja svoga mačora većinom hranim američkom hranom Taste of the Wild koja se smatra jednom od kvalitetnijih jer u sebi ne sadrži žitarice.
Kako je on prilično izbirljiv nekada neće da je jede ali to su oni dani kada su mu druge stvari na pameti pa općenito slabo jede.
Odlična hrana koja je čak i povoljna u usporedbi sa nekim drugim proizvođačima.



po ovome što si napisao se vidi da stvarno voliš svoju životinju kada si joj odlučio priuštiti najbolje
mačke (i psi) su obligatorni mesožderi i njima nikako ne odgovara ova hrana koja se može kupiti u supermarketima (tipa Whiskas i ostali proizvođači) isključivo zato što ta hrana sadrži osim toliko sranja i veliki udjel pšenice i soje kao bazu a što mačkama isključivo škodi, k tome da je ta hrana i stvarno GMO pa nema nikakve hranjive i probavljive vrijednosti za njih
a i prečesto se od toga razboljevaju, saznajem stalno od okoline za slučajeve mačjeg dijabetesa, infarkata, gastritisa, zatajenja mokračnih kanala i ostalih horrora
i ja svoje hranim između ostalim i Tasteom, ali i Farminom, Purizonom, Nutramom, Happy Catom i sl., bitno da je sa velikim postotkom mesa i apsolutno da ne sadržava pšenicu i soju
istina ta hrana i košta ali i oni takve hrane i pojedu manje, brže se zasite i zdraviji su i vitalniji, dlaka je sjajnija i postojanija, stolica tvrda i uredna, ma sve super ... a ono nekada su i probali taj Whiskas (donila moja stara) pa ga enormno žderali i žderali, nikako da se zasite, al žderu jer neku drogu u to stavljaju
ugl. odnedavna sam i odustao od specijalizirane za njih klope Royal Canin otkad sam saznao da je korporacija Mars koja je inače i vlasnik Whiskasa i sl. brandova kupila i firmu Royal Canin....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/12/2014 : 21:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja svoga mačora većinom hranim američkom hranom Taste of the Wild koja se smatra jednom od kvalitetnijih jer u sebi ne sadrži žitarice.
Kako je on prilično izbirljiv nekada neće da je jede ali to su oni dani kada su mu druge stvari na pameti pa općenito slabo jede.
Odlična hrana koja je čak i povoljna u usporedbi sa nekim drugim proizvođačima.



po ovome što si napisao se vidi da stvarno voliš svoju životinju kada si joj odlučio priuštiti najbolje
mačke (i psi) su obligatorni mesožderi i njima nikako ne odgovara ova hrana koja se može kupiti u supermarketima (tipa Whiskas i ostali proizvođači) isključivo zato što ta hrana sadrži osim toliko sranja i veliki udjel pšenice i soje kao bazu a što mačkama isključivo škodi, k tome da je ta hrana i stvarno GMO pa nema nikakve hranjive i probavljive vrijednosti za njih
a i prečesto se od toga razboljevaju, saznajem stalno od okoline za slučajeve mačjeg dijabetesa, infarkata, gastritisa, zatajenja mokračnih kanala i ostalih horrora
i ja svoje hranim između ostalim i Tasteom, ali i Farminom, Purizonom, Nutramom, Happy Catom i sl., bitno da je sa velikim postotkom mesa i apsolutno da ne sadržava pšenicu i soju
istina ta hrana i košta ali i oni takve hrane i pojedu manje, brže se zasite i zdraviji su i vitalniji, dlaka je sjajnija i postojanija, stolica tvrda i uredna, ma sve super ... a ono nekada su i probali taj Whiskas (donila moja stara) pa ga enormno žderali i žderali, nikako da se zasite, al žderu jer neku drogu u to stavljaju
ugl. odnedavna sam i odustao od specijalizirane za njih klope Royal Canin otkad sam saznao da je korporacija Mars koja je inače i vlasnik Whiskasa i sl. brandova kupila i firmu Royal Canin....



Ja svojim pujdima dajem najviše ovu domaću hranu, meso, hljeb, rižu i sve ostalo što nađem u kući jer oni to naprosto obožavaju, a pošto Šarplaninci imaju jak metabolizam i mogu skoro sve da jedu to im ništa ne škodi, pa zapravo od te domaće hrane oni samo se jačaju i jačaju tako da su pravi čuvari i borci. Moja kuja je toliko pozdržljiva da je čak jednom pojela minđušu koja se stavlja ovcama na uho, cijeli dan je stomak mučio, i ja sam se iznenadio šta sve u nju može da stane...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/12/2014 : 21:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
@boddhisatva - znam da ne znaci, macka nikad nije u potpunosti domesticirana.
Po prirodi znam da su oportunisti, zato i dodju "na kamenicu".

Inace, glede aktivizma...
Bas si clan Prijatelja zivotinja ili... ?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/12/2014 : 21:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

@boddhisatva - znam da ne znaci, macka nikad nije u potpunosti domesticirana.
Po prirodi znam da su oportunisti, zato i dodju "na kamenicu".

Inace, glede aktivizma...
Bas si clan Prijatelja zivotinja ili... ?



Nisam zlotvore aktivni član ni Prijatelja životinja pa ni ijedne političke partije načisto, niti ću biti i izbjegavam to a i obzirom na moj tjelesni hendikep ne bi im bio neka korist na terenu
ali jedino što ja tu mogu je da redovno idem na stranice udruga za zaštitu životinja, kao npr. na http://suza.hr/, ostavim donacije ili kupim hranu neke višesrednje kvalitete u Njemačkoj, ubacim u auto i dovezem do azila i istovarim ili jednostavno to dam aktivistima
Eto npr i pomažem na taj način i susjedi koja sada ima 3 psa u stanu zasada a sva 3 su udomljena....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/12/2014 : 22:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja svojim pujdima dajem najviše ovu domaću hranu, meso, hljeb, rižu i sve ostalo što nađem u kući jer oni to naprosto obožavaju, a pošto Šarplaninci imaju jak metabolizam i mogu skoro sve da jedu to im ništa ne škodi, pa zapravo od te domaće hrane oni samo se jačaju i jačaju tako da su pravi čuvari i borci. Moja kuja je toliko pozdržljiva da je čak jednom pojela minđušu koja se stavlja ovcama na uho, cijeli dan je stomak mučio, i ja sam se iznenadio šta sve u nju može da stane...



pa skoro pa blago tebi. Moja ne smije pojesti ništa od ljudske hrane jer dobije alergiju. Dva puta sam popustila na žicanje i češala se do krvi, otpala joj dlaka pa sam liječila, previjala ranu..
Može samo rižu, to sam i pročitala negdje da samojedi vole rižu.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 23:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
ugl. odnedavna sam i odustao od specijalizirane za njih klope Royal Canin otkad sam saznao da je korporacija Mars koja je inače i vlasnik Whiskasa i sl. brandova kupila i firmu Royal Canin....

Nikad mi se nisu sviđale te podjele koje ima Royal Canin, izmislili su hranu za sve moguće uzraste i pasmine dok je recimo Taste of the Wild univerzalna hrana za sve jer je razvijena na prirodan način.
Kod nas je malo teže pronaći TOTW ali ja naručujem odavde http://www.zooplus.hr/shop/macke/hrana_za_macke_suha/taste_of_the_wild/312369 i vreća od 6,8 kg mojem mačku traje po 4 mjeseca jer nije proždrljiv a ubacujem mu i čiste piletine i puretine.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 09:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
tu vrstu Tastea i moji mažnjavaju sa uživanjem, a gle i u istom zooplusu im i ja kupujem pa makar im je centrala tam u Njemačkoj, povoljno i kvalitetno i nikad ti neće uvaliti nešto što ima kraći rok trajanja ... pa i brzo dođe do HR

al maćori ti i jako vole raznolikost tako da im ja svaka 3 dana i rotiram njupu pa im nikad nije jednolično, ovdje su mi se izvrsni pokazali i Purizon: http://www.zooplus.hr/shop/macke/hrana_za_macke_suha/purizon/purizon_hrana/406879 pa i Happy Cat: http://www.zooplus.hr/shop/macke/hrana_za_macke_suha/happy_cat/la_cuisine/312212

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 16:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ispočetka dok nisam znao za te bolje vrste hrane uzimao sam Whiskas pa sam to davao.
Uskoro sam primjetio da se mačku jako zapetljava dlaka i to u predjelu vrata gdje mu je nešto duža i ima kao nekakav ovratnik.
To zapetljavanje je išlo do te mjere da su se pravile kuglice koje se nisu mogle raspetljati ni češljanjem već je jedina mogućnost bila to odrezati ili bi ionako samo otpalo.
Ubrzo su se napravile praznine u dlaci od silnih otpadanja ali kada mu počeo davati TOTW hranu to zapetljavanje je skroz prestalo i nadalje je dlaka bila normalna (osim naravno u ljetno vrijeme kada bude kraće dužine).
Tako da mislim da hrana utječe i na životinjsku dlaku pa nije baš svejedno što jede.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 16:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo, internet se smilovao pa sam uspio uploadati slike svoga mačka, u pitanju su slike od prošle zime i proljeća.





Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 16:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/12/2014 : 17:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
dobar je DODSFERD :)
ja svom kupujem happy dog hranu i stvarno je ok,stolica mu je uredna,zdrav je....obavezno mu ubacim 2 jaja sedmicno

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/12/2014 : 18:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

dobar je DODSFERD :)
ja svom kupujem happy dog hranu i stvarno je ok,stolica mu je uredna,zdrav je....obavezno mu ubacim 2 jaja sedmicno


Izvini jarane ali moram se malo nasmijati

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000