forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kućni ljubimci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/12/2014 : 19:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
dodsferd - he's BEAUTY! Matr još malo pa ču zavolet ove mačke...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 19:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Mačke su jednostavno pravi ljubimci - mnogi ljudi ih ne vole jer misle da im dlake ispadaju i da vole ogrebatu, ali nije tako, mnoge mačke su civilizirane, mirne i dobre...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 19:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Moj nije steriliziran (možda sam pogriješio) ali svejedno u zatvorenom prostoru neće obaviti nuždu bilo gdje nego u svoju posudu s pijeskom dok neki drugi imaju problema s time.
Ima sve pogodnosti koje može imati i zato se ponekad previše razmaženo ponaša ali ne u tom smislu da pravi probleme nego zahtijeva da mu posvetiš više pažnje i vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 19:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Nisam ja nešta za ovo steliliziranje životinja, osim ako imaju kaku opasnu bolest pa se mora odstraniti, ali ovako bez potrebe, ipak ne bih. To je isto kao da ste im oduzeli ono, što u nekom dijelu čini njegov spol, i sada ga stelilizirati bez ikakvog razloga, ipak ne znam. Za mene je to nekako nepoštenski prema životinjama...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
@dodsfred, macan je baš slatkiš ;o))))

a to za sterilizaciju eh pa nije ni toliko nužno kod svih, ove naše a koje su živjele u dvorištu u roditelhjskoj kući i kad su bile unutra (a bile su i stalno) nisu nikad ni u kući zapišavale da oznaće to kao teritorij
al ipak ove koje su u stanu 105% vremena, sterilizacija i kastracija pod obavezno jer ako čuju da ih doziva neka maca vani za parenje evo već lete kroz prozor 4 kata - doslovce

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 20:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pa i to što kažeš, kada je već takva situacija u pitanju -nažalost jedini način jeste sterililizacija...
Eto, ja znam jednoga Šarplaninca u Lukavcu koji je imao rak muda, pa su je ih veterinar morao da odstrani, inaće jako dobar, jednom sam mislio svoju kuju kod njega da parim, ali eto nisam mogao zbog toga...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2014 : 20:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

macke su zakon ali jebiga ga, alergican sam (i u stanu)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 20:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


macke su zakon ali jebiga ga, alergican sam (i u stanu)






Poli ne postoji alergija na mačke nego alergija na mačju dlaku a zapravo ni na nju nego na nekakav prhut između dlake i kože ... ali za takve su već i uzgojili bezdlake mačke, sfinkse ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2014 : 21:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

da, opcenito se govori tako, pa nisam specificirao ;)

reci samo jos svim mojim macko-prijateljima da odbace trenutne sticenice Thota i nabave si sfinkse ;)


plus bas gadno (jadno) izgledaju bezdlake macke ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 21:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Poli, probaj sa nekom drugom životinjom - odnosno ako nisi na druge alergičan.
Ako si alergičan na svako krzno, onda probaj sa nečim pernatim kao što su papagaji ili ribe. Ako se odlučiš za ribe, onda ti je najbolje da uzmeš jednu zlatnu u onom malom, okruglom akvarijumu jer se lakše čisti a i ne treba oko jedne mnogo posla. Ako se odlučiš za neki papagaj, onda probaj sa vrstom pod imenom "Alexandar", jako su inteligentni i vole da pričaju, odnosno jako brzo od malena uče.

Imam jednog prijatelja koji ima takvog papagaja, kada je bio mali ovaj moj drug je psovao tako da je papagaj pokupio dosta tih loših riječi. Moj drug kada ima goste, papigu mora da nosi u drugu sobu jer bi ovaj u suprotnome nalajao se gostima :)
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 21:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote






Evo ga, ovo je ta papiga pod imenom "Alexander", stvarno je lijepa, prije nekoliko godina sam razmišljao da uzmem sebi jednoga, ali nemam vremena, ali i zahtjevni su...

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 21:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote


A evo i papige tigrice, ima pravo dobar friz
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2014 : 21:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Poli, probaj sa nekom drugom životinjom - odnosno ako nisi na druge alergičan.



ma alergican sam na trave, pelod, i tu macke (pardon, "nekakav prhut između dlake i koze" :D ) dođe pride


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 22:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
A jbga Poli ispalo je da su i ljudi alergični na te bezdlake mačke, fora im je bila da se one ne ljinjaju ali je ispalo da su i na njih alergični. Tak su utvrdili da nije zapravo stvar u dlakama nego u tom prhutu (koji opet mačke sebi ližu), pričao mi je čovjek koji ju ima da je mislio da se oslobodio za vjekivjekov češljanja mačjih dlaka ali ne vraga kad je vidio da imaju tu suhu prhut morao je nabaviti jelenju kožicu i umakati je u mlaku vodu i prebrisavat je cjelu sa njome ;o)))

al ipak ni papagaji nisu loša stvar, frend ima psa i nekog afričkog papagaja a pesa papagaj tak užasno nervira da je stalno lajao na njega i papagaj je tako pokupio lajanje i veli frend da mu sad po cile dane samo laju bez prestanka ;o)))))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 22:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

A evo i papige tigrice, ima pravo dobar friz



Imao dvojicu ovakvih papagaja (neovisno jednog o drugome).

Oni zeleni mi se više sviđaju.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 22:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

A jbga Poli ispalo je da su i ljudi alergični na te bezdlake mačke, fora im je bila da se one ne ljinjaju ali je ispalo da su i na njih alergični. Tak su utvrdili da nije zapravo stvar u dlakama nego u tom prhutu (koji opet mačke sebi ližu), pričao mi je čovjek koji ju ima da je mislio da se oslobodio za vjekivjekov češljanja mačjih dlaka ali ne vraga kad je vidio da imaju tu suhu prhut morao je nabaviti jelenju kožicu i umakati je u mlaku vodu i prebrisavat je cjelu sa njome ;o)))



Neko generalno pitanje:

Znamo svi da mačke ne vole vodu, al vjerujem da je nužno da ih ideš okupat, ne?

Pitam jer sam od dosta ljudi koji imaju mačaka čuo da tak nekaj nije potrebno, jer ono, kao mačke same sebe mogu sasvim dobro očistit. Što ja mislim da baš i nije istina s obzirom da znaju hodat po vani (ak imaš dvorište i kuću), pa mogu pokupit štošta.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/12/2014 : 22:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ako bi mog Zica uspija okupat - ja te vodin u javnog biljeznika i svu ti didovinu pripisen.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 23:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
E...da si u blizini Zagreba došao bih odmah, ovako...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako bi mog Zica uspija okupat - ja te vodin u javnog biljeznika i svu ti didovinu pripisen.



A možel gajba pive, ili dvije ako ga uspijemo okupati?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako bi mog Zica uspija okupat - ja te vodin u javnog biljeznika i svu ti didovinu pripisen.



A možel gajba pive, ili dvije ako ga uspijemo okupati?



bolje tri gajbe, jer kao iskusni mačkolog s cjeloživotnjim iskustvom znadem jednu vrlo vrlo pouzdanu metodu ;o))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/12/2014 : 23:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ako bi uspili (nenasilnom metodom) okupat ga - dvi gajbe pive bi platija.
Bez zajebancije.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
onda dogovoreno ;o))

i to apsolutno nenasilnom metodom ;o))

od materijala mi tu trebaju samo veliki ručnik, velika plastična posuda puna sa bar 20 litara mlake vode i mačje kobase ili mačje slastice koje tvoj Zico voli....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 23:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja se svoga nisam usudio okupati, samo ponekad jedan dio repa isprati vodom gdje se jedino i skuplja prljavština jer tu ne može dohvatiti jezikom.
Inače on sam sebe nekoliko puta dnevno uredi jezikom pa nema potrebe da ga mučim kupanjem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Recept za kupanje mačaka koje se ne žele kupati:

- velika plastična posuda napuni se s vodom, ali nikako ne do vrha posude
- posuda se prekrije sa velikim ručnikom i dobro nategne da ručnik stoji na njoj ravno
(sve to naravno raditi u uvjetima kada mačka nije u blizini i kada to mačka ne gleda)
- mačka se namami s mačjim slasticama/mačjim kobasama, eventualno joj se dade jedna poslastica da proba
- ostale poslastice joj se ne daju nego se njoj pred nosom stave na sredinu ručnika nategnutog na posudi s vodom
- mačka skoći na ručnik da se doćepa onoga što najviše voli... ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 10/12/2014 : 07:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Dobri savjeti. :)
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000