forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u boji ili crno - beli pitanje je sad ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 08/12/2014 : 17:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Ima raznih komentara, ali ajmo sada iskreno, šta vam izgleda bolje Zagor u boji ili crno - beli Zagor ?

Da otklonimo i tu dilemu...

Ali iskreno molim, a ne ono nemam para za boju pa mi je bolje crno-belo izdanje i slično...

Choices:

Zagor u boji
Zagor crno-beli

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/12/2014 : 17:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2014 : 18:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Molim sve razumne ljude da ne glasaju na ovom pollu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 08/12/2014 : 18:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
A gde je treća opcija ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/12/2014 : 18:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Crveno-beli Zagor!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/12/2014 : 18:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/12/2014 : 18:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je Zagor dobar na sve nacine...cb,kolor,dinstan,prazen,przen,sa klobasom,u gulasu,sa cavapima,kajmakom,sa makaronima,na torti,sa vocem,sa jajima przen,na oko,na solatu....ma Zagor je zakon...na sve nacine.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 08/12/2014 : 18:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Jesam se malo pokacio s autorom teme ali to nije razloga da budem toliko nerazuman pa da odgovorim na ovu temu.
Dakle timber ne mogu glasati jer mi je Zagor jednako dobar u obje verzije
Nada se da ces me zbog potpore nagraditi sljedecom LL knjigom povodom Bozica
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 19:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor




Znači ti voliš Zagora samo u crnoj boji, onda je Barison pravi umjetnik za tebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 19:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Jesam se malo pokacio s autorom teme ali to nije razloga da budem toliko nerazuman pa da odgovorim na ovu temu.
Dakle timber ne mogu glasati jer mi je Zagor jednako dobar u obje verzije
Nada se da ces me zbog potpore nagraditi sljedecom LL knjigom povodom Bozica


Idealna priča za tu prigodu je već objavljena u knjizi 22 (Božić kalibra 45).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/12/2014 : 20:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Crno bijelo.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 08/12/2014 : 22:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Deluxe Zagor sa izvezenom pozlatom.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 08/12/2014 : 22:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Tonka24

Jesam se malo pokacio s autorom teme ali to nije razloga da budem toliko nerazuman pa da odgovorim na ovu temu.
Dakle timber ne mogu glasati jer mi je Zagor jednako dobar u obje verzije
Nada se da ces me zbog potpore nagraditi sljedecom LL knjigom povodom Bozica


Idealna priča za tu prigodu je već objavljena u knjizi 22 (Božić kalibra 45).


Moze moze i to
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/12/2014 : 22:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zavisi ko crta i ko boji, valjda
I da li je akvarel, ulje na platnu, tempere ili digitalno
I da li je kolor jubilarac, edicije Kolor ili CSAC/LL ili samo ZG naslovnica eventualno poster

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/12/2014 : 23:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 09/12/2014 : 00:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.



+1

Defonitovno... mislim da je i ovaj kolor Zagora u Repubblici veoma jednoličan, i potpuno daje drugačiji doživljaj stripa, i to u negativnom smislu...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/12/2014 : 00:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 01:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....



Eh, teller, davno sam se ložio na onih nekoliko kolor stipova koje je Dnevnik izdao 80-ih i to je bio stvarno doživljaj, tko je tada pitao za kvalitet, bitno je bilo da je u boji.
A onda su počeli bombardirati kolorom sa svih strana, pa sam shvatio da je sve to jedno veliko njesra, Bonelli se crta kao crno-bijeli, tako je zamišljen i tako i treba biti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/12/2014 : 03:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....



Eh, teller, davno sam se ložio na onih nekoliko kolor stipova koje je Dnevnik izdao 80-ih i to je bio stvarno doživljaj, tko je tada pitao za kvalitet, bitno je bilo da je u boji.
A onda su počeli bombardirati kolorom sa svih strana, pa sam shvatio da je sve to jedno veliko njesra, Bonelli se crta kao crno-bijeli, tako je zamišljen i tako i treba biti.



sve ok...i meni je bonelli zraso uz srce ko cb, ali mi i u koloru pruza uzitak...
Stvar navike,ukusa......itd itd.
Naravno u dobrom koloru...a taj Republlike zadovoljava moje(mozda preniske) stanarde...oni jubilarci i giganti su bili kolorisani na nivoju dijece u vrticu.ovo mi je ok i uzivam....imamm srecu izgleda..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2014 : 08:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva navika, kakav ukus. To su njuejdžovska sranja kojima se sve želi prikazati jednako vrijednim, ukinuti standarde dobroga i lijepoga.

Vezano uz samu dilemu, odgovor je jasan: crno-bijelo. Ferri možda nije veliki crtač, ali najveća kvaliteta njegovog crteža - atmosferičnost - dolazi do izražaja samo u crno-bijeloj varijanti. Točka.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 09/12/2014 : 08:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će se netko samnom i složiti oko ovoga.....dakle mislim da od trenutačnih collor Bonellia zaista nema izdanja koje bolje izgleda u boji nego c/b.....ali mislim da nije problem u samim stripovima koji kao "ne izgledaju" dobro u boji....ne nego zaista mislim da primjerice USA i BD koloristi znaju svoj posao i PUNO bolje bojaju svoje stripove....ove boje u Bonelliju graniče sa drečavošću i kad god vidim recimo zagora u svojoj majici oči me bole.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/12/2014 : 08:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
u boji
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2014 : 09:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da se vec pokazuje ocekivano stanje, cb u prednosti. Steta sto samo jos prodaja to ne pokazuje, cim se pojavi neki kolor Bonelli (pogotovo Zagi), ljudi se povampirise (a da pri tome imaju taj strip vec u znj izdanja :P).


Ne slazem se s www2, i kod Jenkija ima drecave i nenaravne (radioaktivne? :D) boje koja bode oci. A pogotovo ne treba primjerivati nista s tim Repubblica izdanjima Bonellija (mada ni mnogi jubilarci nisu nista bolje obojani). Ako cemo vec, primjerivajmo ih sa FR albumima u boji, tu moze Bonelli samo da im pusi, par puta dnevno. ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/12/2014 : 11:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ima tu nešto: ja recimo prijatelja već mjesecima uvjeravam da je Ja sam legija izvrstan strip i da ga svakako pročita (on ne propušta ništa na temu WWII i borbe protiv nacizma), ali svaki put naletim na zid "neću, kakva je ovo boja, to mi se ne sviđa".




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Crno-bijelo u boji je najbolje.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 09/12/2014 : 22:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000