forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Rukomet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 176

Kruger
Advanced Member



Croatia
16783 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/01/2019 : 20:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Znači slabo smo izrađivali akcije.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/01/2019 : 20:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva gol razlika kad je Njemačka još igrala protiv aktualnog prvaka Europe, Španjolaca. Pa ljudi su im u zadnjoj minuti išli jedan na jedan s golmanom za izjednačenje. A u tom trenutku im pobjeda ne bi ništa igrala. Da su Francuzi pobjedili onda bi i Španjolska imala itekako razloga da grize protiv Njemačke zbog trećeg mjesta koje osigurava kvalifikacije za Olimpijske igre.
Kritiziraš igru, a igra je samo odraz naših realnih mogućnosti. Ne igramo brzo jer nemamo profil igrača s kojima možemo igrati brzu igru. Da smo prije desetak godina mogli kupiti Lazarova bilo bi lijepo. Ali nismo. Jebiga... Forte ove reprezentacije je u jakoj obrani i tako pobjeđujemo. Cilj opravdava sredstvo. Igramo ružno za oko, ali smo pobjeđivali takvom igrom.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7624 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/01/2019 : 20:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Znači slabo smo izrađivali akcije.


Tako bih nekako rekao. Iako nisam bio igrač, nego golman.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2019 : 21:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ubi ovaj norveški pivot Nijemce!

Have mercy
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/01/2019 : 21:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ubi ovaj norveški pivot Nijemce!



To je samo privid...."Pivot nije bitan "
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/01/2019 : 21:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Divlja obrana Brazila koja nam nikako ne odgovara i naš pristup lako ćemo poslije pobjede protiv Španjolske je razlog poraza nažalost, ali ekipa se stvara i iduće godine osvajamo broncu i zlato
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2019 : 22:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by izivko

Ubi ovaj norveški pivot Nijemce!



To je samo privid...."Pivot nije bitan "


Izvini, nisam znao.

Zaslužena pobjeda Norvežana. Čvrsta obrana a u napadu Sagosen, Rod i Myrhol.

Have mercy
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2019 : 22:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pobjeda talenta i lepršavog rukometa nad ovim njemačkim fizikalcima, kada vidim drvosječe tipa Pekeler i Wiencek još mi je draža pobjeda Norveške.
Konačno finale dvije momčadi koje stvarno igraju najljepši rukomet, jedino je šteta što Norvežani drugi puta zaredom imaju nesreću da ih tamo čeka domaćin.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2019 : 22:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by izivko

Ubi ovaj norveški pivot Nijemce!



To je samo privid...."Pivot nije bitan "


Kao što ovakvi padobranci kao ti, koji nemaju pojma o snazi Islanda i Srbije, nisu bitni na ovom topicu.
Norvežani se odlično prilagođavaju protivniku i bilo je dosta utakmica na kojem su jedva koristili pivota jer su razvaljivali svojim glavnim oružjem; vanjskim šutom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/01/2019 : 22:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:21:19
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2019 : 23:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nakon ulaska Norveške u finale teško mi je povjerovati da te reprezentacije nije bilo nigdje sve do EP 2016. Većina ovih norveških igrača je igrala kvalifikacije za SP 2015. i uspjela ispasti u dvije utakmice od Austrije u kojoj se rukometom bave, kako bi zlobnici rekli, samo oni koji nisu uspjeli kao nogometaši ili skijaši. Za podsjetnik, Austrija je na ovom prvenstvu izgubila čak 3 utakmice od neeuropskih momčadi što vjerojatno nikom ranije nije uspjelo, a nije igrala ni protiv Brazila ni protiv Egipta.
U samo godinu dana momčad Norveške je strahovito napredovala, najprije igrala polufinale 2016. pa ubrzo nakon toga i 2 finala.
Takvu reprezentaciju treba uzeti za primjer u Hrvatskoj, ako je trenutno realnost 5.-6. mjesto nigdje ne piše da tako mora ostati i na sljedećim turnirima. Kada se počneš zadovoljavati takvim plasmanima onda sigurno nećeš ni napredovati, uvijek treba pucati prema višem cilju. Ako ga nije moguće ostvariti već sada, zbog neiskustva ili nedostatka potrebnog profila igrača, onda neka bude za godinu-dvije, Norveška je pokazala da se može kada se kvalitetno radi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2019 : 23:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by izivko

Ubi ovaj norveški pivot Nijemce!



To je samo privid...."Pivot nije bitan "


Kao što ovakvi padobranci kao ti, koji nemaju pojma o snazi Islanda i Srbije, nisu bitni na ovom topicu.
Norvežani se odlično prilagođavaju protivniku i bilo je dosta utakmica na kojem su jedva koristili pivota jer su razvaljivali svojim glavnim oružjem; vanjskim šutom.


Iiiiiii opet da citiramo jednog mudraca :
Već sam ranije primjetio kod tebe da voliš biti svakom loncu poklopac, kako na sportskim tako i na stripovskim temama, i uvijek je u pitanju takvo obraćenje s visoka kao da si popio svu pamet svijeta i da nitko drugi nema pojma o dotičnoj stvari.
Ne znam zbog čega imaš potrebu za takvim nastupima, je li u pitanju višak vremena u privatnom životu ili možda traume iz prošlosti, ali začudio bi se koliko ima ljudi koje iritiraju pametnjakovići čija uvijek mora biti zadnja i ne priznaju tuđe mišljenje.


Pa dobro, nisam baš takav mudrac poput tebe, razinu takvog google kviz znalca je nemoguće dostići za 3 života.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/01/2019 : 00:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Google kviz znalac ???? Možeš li barem to objasniti kad ne znaš objasniti svoja baljezganja poput egipatske napadačke igre, beskorisnosti pivota u modernom rukometu ili enigme kako ameri imaju dobre plivače, a loše vaterpoliste 😂😂😂
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/01/2019 : 00:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tu ima puno objašnjavati, stvar je u talentu, ti si talentiran za sastavljanje pitanja za kvizove uz pomoć googlea, Egipćani su talentirani za brzi protok lopte, momčadi sa vanjskim šuterima za igru bez pivota, a Amerikanci su veliki talenti za plivanje dok za vaterpolo nisu jer ih jebe lopta.
Samo talent i ništa drugo, sretni su oni kojima je talent urođen kao što je tebi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/01/2019 : 09:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
,

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:24:22
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/01/2019 : 14:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude zabune, ovo zadnje je bila poluzajebancija, a sada idemo malo ozbiljnije.
Svaka prava momčad koja puca na visok plasman mora imati raznovrsnost u igri, onaj tko stalno forsira isto protivnik ga brzo pročita. Naravno da će svatko pokušati iskoristiti sve svoje pozicije u momčadi ako ikako može, ako raspolaže takvim profilom igrača i ako mu protivnik to omogući. Kada ti protivnik ostavlja puno prostora na krilima onda ćeš igrati na krila, ako postoji rupa na crti onda ćeš progurati loptu na pivota, a ako je u pitanju obrana 6-0 koju je lako prepucati onda ćeš koristiti vanjski šut. Norvežani se izvrsno prilagođavaju svom protivniku, pa su recimo protiv Čilea od svojih 40 golova barem 30 postigli sa vanjskih pozicija. Nigdje nisam rekao da je pivot nepotreban već manje važan u odnosu na kvalitetnog vanjskog igrača, to što neki izvače zaključke iz konteksta i okreću kako njima odgovara je drugi par cipela. Kada smo već kod Norvežana, da imam pravo uzeti jednog njihovog igrača za svoju momčad, radije bih uzeo bilo kojeg njihovog vanjskog ili krilo Jøndala ili Bjørnsena nego starog Myrhola koji u većini slučajeva neće donijeti prevagu kada se utakmica lomi niti će istrčati kontru. Kod njihove ženske reprezentacije je već druga priča, Heidi Løke bih uvijek htio imati u momčadi iako već ima 36 godina, ali tamo je ionako toliko jaka konkurencija na svim pozicijama tako da ne možeš znati od kuda prijeti najveća opasnost. Naravno, Nora Mørk je nešto posebno i motor te reprezentacije, dok recimo Camilla Herrem ima najbržu kontru koju sam ikad vidio u rukometu.
O Egiptu sam već rekao što sam imao i ne znam zašto stalno guraš podatak o postignutim golovima u prvom krugu kada golovi iz drugog imaju veću težinu. Gledao sam dvije utakmice Egipćana i meni njihova igra izgleda dosta dobro za jednu afričku momčad, Norvežanima su postigli 28 golova a utakmica je rezultatski bila aktivna do zadnjih nekoliko minuta, nikako nije bila rano riješena pa se Norvežani opustili u obrani kako ti to želiš prikazati.
Mada ovo nije tema o tome da spomenem još Amerikance u vaterpolu. Nije istina da ga oni uopće ne igraju, već jednostavno nemaju igrače koji bi se mogli nositi sa najboljim reprezentacijama. Malo se uzdignu i osvoje neku medalju kao što je bilo olimpijsko srebro, ali ubrzo nakon toga nestanu i tek povremeno iznenade koju jaku momčad. Ako je istina da u Americi skoro svaka škola ima bazen, onda im nije problem trenirati vaterpolo kad već treniraju plivanje. Da im je vaterpolo potpuno nebitan, pošto ga nitko ne gleda, zašto bi onda dovodili strance za izbornike? Zašto su doveli Udovičića, svjetskog prvaka sa Srbijom, kada im taj sport uopće nije bitan? Valjda nešto ima i u talentu, možeš ti dovesti najveće stručnjake i ulagati ogromne novce ako nemaš urođeni talent za taj sport. Može recimo Kinez ulagati milijarde, ali neće imati uspjeha niti u jednom poznatijem momčadskom sportu (osim ženske odbojke) jer nema talenta, a za neke grublje sportove kao rukomet ili vaterpolo nema ni fizičke predispozicije.
Nemam ja ništa protiv tuđeg mišljenja već samo protiv izlaganja neistina i okretanja izjava. Ti i onaj logo ste stvar o pivotu izvukli iz konteksta i stalno udarate po tome, dok ste s druge strane iznijeli nekoliko netočnih podataka (za njega se ne čudim, ali za tebe...)
Hajde, ti si dokazao da barem povremeno pratiš rukomet, ali logo baš jest padobranac koji s tim sportom nema nikakve veze ako ne igra hrvatska reprezentacija. Tipični veliki domoljub koji ne vidi dalje od vlastitog nosa, spreman da brani hrvatski proizvod bez obzira koliko bio truo.
Mislim da bi sada mogli stati na loptu jer se ovako možemo natjeravati mjesec dana što baš nema puno smisla. Možda ti nemaš drugih obaveza u privatnom životu, ali ne bih htio da ispadne da ti izbjegavam odgovoriti, a možda nisam imao vremena objašnjavati jer sam bio zauzet nekim drugim i važnijim stvarima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/01/2019 : 15:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nešto čitam da su u Švedskoj jako oprali svoju reprezentaciju zato što se nije uspjela plasirati u polufinale, još više nego što se u Hrvatskoj kritizirao Červar nakon poraza od Brazila.
Vidi vraga, Švedska je prije početka prvenstva svrstana na 6. mjesto favorita pa je samim time ispunila prognoze. Izgleda da je samo u Hrvatskoj, zemlji velikih domoljuba, zabranjeno kritiziranje svojih sportaša, dok je u drugim državama to sasvim normalna pojava.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/519982/rukomet-rukometni-svijet/svedjani-jedva-cekaju-odlazak-kuci-nakon-nepotrebne-utakmice-za-peto-mjesto/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/01/2019 : 16:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj "hrvatski proizvod" nije truo, koliko se god ti iz svoje "kauč" perspektive dezurnog kritičara bez argumenata, pokušavaš to prikazati.
Ovi mladići koji su bili prisiljeni reprezentirati Hrvatsku zbog svih izostanaka,to su napravili dostojno uz puno zalaganje borbe i iz njih je izvučen maksimum.

Ti se ovdje svojim izjavama blamiraš iz dana u dan i nisam vidio da te itko podržava u tome. Ako ti je to cilj ok, vidim da se ljudi zabavljaju tvojim izjavama. Istina ide ti ljepljenje faktografskih podataka o rukometu ali razumjevanje rukometne igre je već nešto drugo.
I neću ja tebi objašnjavati da imam puno pravo dati svoje mišljenje u rukometnoj igri čak i više od nekog tko samo kao rukometni entuzijast gleda rukomet 25 godina kao ti.

I na kraju da te spasim od daljnjeg blamiranja - "Kvalitetan pivot je neizbježna karika ako želiš imati kvalitetnu igru i nesmetanu realizaciju s vanjskih pozicija" je izjava jednog rukometnog stručnjaka objavljena u stručnoj literaturi. Naravno neću ti ovdje objašnjavati zašto je to tako, sumnjam da bi i razumio kad već nisi u ovih 25 godina gledanja ali javi se na PM pa ti pošaljem sve.

Edited by - logo111 on 26/01/2019 16:23:40
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/01/2019 : 16:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Ovaj "hrvatski proizvod" nje truo, koliko se god ti iz svoje "kauč" perspektive dezurnog kritičara bez argumenata, pokušavaš to prikazati.
Ovi mladići koji su bili prisiljeni reprezentirati Hrvatsku zbog svih izostanaka,to su napravili dostojno uz puno zalaganje borbe i iz njih je izvučen maksimum.

Ti se ovdje svojim izjavama blamiraš iz dana u dan i nisam vidio da te itko podržava u tome. Ako ti je to cilj ok, vidim da se ljudi zabavljaju tvojim izjavama. Istina ide ti ljepljenje faktografskih podataka o rukometu ali razumjevanje rukometne igre je već nešto drugo.
I neću ja tebi objašnjavati da imam puno pravo dati svoje mišljenje u rukometnoj igri čak i više od nekog tko samo kao rukometni etnuzijast gleda rukomet 25 godina kao ti.

I na kraju da te spasim od daljnjeg blamiranja - "Kvalitetan pivot je neizbježna karika ako želiš imati kvalitetnu igru i nesmetanu realizaciju s vanjskih pozicija" je izjava jednog rukometnog stručnjaka objavljena u stručnoj literaturi. Naravno neću ti ovdje objašnjavati zašto je to tako, sumnjam da bi i razumio kad već nisi u ovih 25 godina gledanja ali javi se na PM pa ti pošaljem sve.



Onda sam ja ovdje najveći stručnjak jer pratim rukomet preko 35 godina, doduše sve s kauča. Šalu na stranu.

Inače, koliko me sjećanje služi, najbolji pivot je bio Veselin Vuković iz one sjajne generacije Metaloplastike, najbolje klupske momčadi ikad.
To su bila vremena...

Have mercy
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/01/2019 : 17:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jel u toj ekipi bio i Momir Rnić ? Taj je bio ružan ko lopov koliko se sjećam😂😂😂
Dobro da pratim rukomet nakon njega koliko me isprepadao kao dijete 😂😂😂
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/01/2019 : 18:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Jel u toj ekipi bio i Momir Rnić ? Taj je bio ružan ko lopov koliko se sjećam😂😂😂
Dobro da pratim rukomet nakon njega koliko me isprepadao kao dijete 😂😂😂


Rnić je bio u Proleteru iz Zrenjanina kasnije razgulio u Njemačku. Bio je kapetan momčadi koja je osvojila zlato u Los Angelesu. Strašan igrač



Have mercy
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/01/2019 : 18:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo ovog neefikasnog Egipta koji je zabio 18 golova Španjolskoj do poluvremena.
Ma Španjolcima uopće nije važna ta utakmica za 7. mjesto jer će oni puno lakše osvojiti naslov europskog prvaka i plasirati se na OI nego što će Egipat uzeti afričko prvenstvo na kojem osim Tunisa nema nikakvu konkurenciju.
Nemam vremena da se sada bavim ovim vikend navijačem i velikim domoljubom pa ga za sada preskačem kao da ne postoji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/01/2019 : 18:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo ovog neefikasnog Egipta koji je zabio 18 golova Španjolskoj do poluvremena.
Ma Španjolcima uopće nije važna ta utakmica za 7. mjesto jer će oni puno lakše osvojiti naslov europskog prvaka i plasirati se na OI nego što će Egipat uzeti afričko prvenstvo na kojem osim Tunisa nema nikakvu konkurenciju.
Nemam vremena da se sada bavim ovim vikend navijačem i velikim domoljubom pa ga za sada preskačem kao da ne postoji.



To što sam domoljub ne sprječava me da gledam rukomet

Samo se ti javi na Pm da nešto naučiš o ovom sportu.

A do kraja Španjolci će preokrenuti ovu tekmu i lako dobiti ove tvoje turbo cirkusante iz Egipta. Naravno ti to nisi u stanju sada vidjeti ali gledaj tekmu do kraja
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/01/2019 : 18:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Upss... Naravno do kraja kako sam i rekao - laka pobjeda Španjolaca od 5 razlike.

Eto sad će naš "kvazi stručnjak" opet objasniti kako "on to nije mislio", "izvučeno je iz konteksta" itd.

Inače ovam "turbo Egipatu s idejom u napadu" suci 10-tak puta digli ruku za pasivni napad...???

Edited by - logo111 on 26/01/2019 18:57:21
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/01/2019 : 20:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Ovaj "hrvatski proizvod" nije truo, koliko se god ti iz svoje "kauč" perspektive dezurnog kritičara bez argumenata, pokušavaš to prikazati.
Ovi mladići koji su bili prisiljeni reprezentirati Hrvatsku zbog svih izostanaka,to su napravili dostojno uz puno zalaganje borbe i iz njih je izvučen maksimum.

Ti se ovdje svojim izjavama blamiraš iz dana u dan i nisam vidio da te itko podržava u tome. Ako ti je to cilj ok, vidim da se ljudi zabavljaju tvojim izjavama. Istina ide ti ljepljenje faktografskih podataka o rukometu ali razumjevanje rukometne igre je već nešto drugo.
I neću ja tebi objašnjavati da imam puno pravo dati svoje mišljenje u rukometnoj igri čak i više od nekog tko samo kao rukometni entuzijast gleda rukomet 25 godina kao ti.

I na kraju da te spasim od daljnjeg blamiranja - "Kvalitetan pivot je neizbježna karika ako želiš imati kvalitetnu igru i nesmetanu realizaciju s vanjskih pozicija" je izjava jednog rukometnog stručnjaka objavljena u stručnoj literaturi. Naravno neću ti ovdje objašnjavati zašto je to tako, sumnjam da bi i razumio kad već nisi u ovih 25 godina gledanja ali javi se na PM pa ti pošaljem sve.



Nisam te zaboravio, evo sada sam uhvatio vremena da ti odgovorim.
Popeo si se na tog pivota i ne silaziš s njega kao da je u pitanju nešto tvrdo. Podsjećaš me na pijanca koji se uhvatio za ogradu da ne padne jer mu ništa drugo nije na dohvatu ruke.
Naravno da momčad ne može igrati bez igrača na toj poziciji, ali pivot ne mora biti vrhunski da bi se osvajale medalje. Kvalitetan je vrlo rastezljiv pojam i može puno toga značiti, može značiti samo solidan ili dobar, ali ne mora značiti izvanredan, odličan ili vrhunski. Više će napraviti momčad sa vrhunskim vanjskim igračem i solidnim/prosječnim pivotom nego kada je obrnuta situacija. Zadaća pivota je da se izbori za prostor na crti kako bi mogao primiti loptu, a kada je primi onda je dječja igra zabiti gol oči u oči s golmanom, pogotovo ako je nastala rupa u protivničkoj obrani i nema nikog na svojim leđima. Puno teže je zabiti s krila, čak i u situaciji kada igrač ima veći kut, a ne moram ni govoriti kako se krilni igrač po potrebi može ubaciti na crtu i odglumiti pivota. Od vanjskog igrača također možeš napraviti pivota, ali obrnuto baš i ne ide zbog njegove tromosti i masivnosti. U obrambenom dijelu igre pivot se itekako može dobro iskoristiti ako je snažan, ali nikad nećeš vidjeti situaciju da mrcina od 110-120 kila presiječe loptu, sam istrči kontru preko cijelog terena i zabije gol, za to su zaduženi vanjski i krilni igrači.
Hajde ti meni reci kojeg je to iznadprosječnog pivota imala Hrvatska nakon Sulića koji ne igra već 100 godina za reprezentaciju? Kako to da su redovito sve do 2016. osvajane medalje s onim tromim Vorijem koji je znao napraviti više štete nego koristi? Kako to da ova današnja Danska gazi sve pred sobom i vjerojatno će osvojiti naslov, a na ovom prvenstvu je imala hendikep na poziciji pivota? Ova 2 Toft Hansena su vukla ozljede i nisu mogla toliko puno pomoći dok Zachariassen nije ništa posebno, gledam ga neki dan protiv Mađarske i nisam se mogao načuditi koliko je toga promašio.
Pod trulim hrvatskim proizvodom nisam mislio na same igrače, čak vjerujem da bi ta momčad mogla osvojiti medalju već na idućem prvenstvu sa pravim izbornikom, nego na rukometni savez i Červara. Hrvatski rukometni savez i Gobac skupa sa Červarom kojeg su postavili na mjesto izbornika su pravi kancer hrvatskog rukometa, kao što su takvi veliki domoljubi poput tebe i sličnih veliki kancer našeg društva u cjelini.
Zar misliš da su Šveđani gluplji ljudi od Hrvata kada kritiziraju svoju reprezentaciju zato što nije ušla u polufinale? Podsjećam, na ovom prvenstvu Švedska nije imala niti jedan kiks, dobila je sve utakmice koje je trebala dobiti, imala nekoliko ozlijeđenih igrača zbog čega se nije mogla nositi s Danskom i Norveškom, pa je svejedno na velikom udaru kritika u svojoj zemlji. Po čemu to Šveđani imaju pravo kritizirati svoje sportaše a mi u Hrvatskoj nemamo, zar misliš da smo mi pametniji i pravedniji ljudi od njih? Ne bih baš rekao s obzirom na situaciju u te dvije države.
Pozdrav i uživaj u nebitnoj utakmici za 5. mjesto, a ako bude pobjeda nitko sretniji od tebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 176 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000