forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Potjera
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/06/2015 : 19:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Da su ovo danas uzeli, HRT bi nam sljedeci mjesec 2 puta zaracunao pretplatu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 09/06/2015 : 21:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Veoma zanimljiva Potjera danas, šteta što su imali tako loš rezultat u završnoj. Iako se mora priznati da su u početnom dijlu imali mnogo sreće.



Loš rezultat mogu zahvalit Božidaru (Bobi) koji je u završnoj potjeri prvi lupao po gumbu, a da nije znao odogovore. To ih je koštalo 2-3 poteza.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 10/06/2015 : 19:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Lupao je on i na ploči, te slučajno nabo barem četiri odgovora. I zadnji igrač je na ploči više gađao nego znao, tako da loš rezultat u finalu uopće nije bio iznenađenje. Ustvari, bila bi katastrofa da su tako loši znalci postali rekorderi po osvojenom iznosu.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2015 : 19:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, vidilo se da su svi dosta nagađali, i imali su sreće. A onda je došlo što je došlo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 27/08/2015 : 12:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Igramo pub kviz već neko vrijeme, četvrtkom, igra se tri kruga po 20 pitanja + "daj pet", pivo cenera, ekipe čine od 3 do 7 članova, nekoliko puta je čak bilo 17 ekipa, uglavnom smo treći, ali smo imali i tri prva mjesta, uključujući prošli tjedan, no jednom smo i sastavljali pitanja, pa evo istih, ako nekom zatreba (da se skužit neka moja, neka nisu funkcionalana zbog lokalnog karaktera):

1. Odgovor na pitanje koju osobu tražimo nalazi se u slijedećim asocijacijama: Zanzibar, kraljica, živa (element)?

2. Koji grčki filozof je rekao pošten čovjek je uvijek dijete?

3. Znali su ga kao "Honest Abea", bio je 16. predsjednik Sjedinjenih Amerčkih Država, ubijen je tijekom predstave u kazalištu Ford, a pitanje glasi kako se zvao ubojica Abrahama Lincolna?

4. Koji je nacionalni cvijet Hrvatske?

5. Koji poznati američki glumac je nominiran 8 puta za Oscara, ali je osvojio samo jednog i to tek iz osmog puta 1992. godine?

6. Često ih se naziva španjolskom verzijom Syrize. Osnovani su 2014. godine. O kojoj se španjolskoj stranci radi i kako se zove njezin prvi čovjek?

7. Kako se drukčije naziva 1. Newtonov zakon gibanja?

8. Zrnu koje biljke odgovara jedan karat?

9. Njegov cilj, još od početka karijere, bio je postati najboljim svjetskim strip-crtačem. Na tom putu, Francuska Republika ga je 2013-e godine proglasila Vitezom reda umjetnosti i književnosti. Kako se zove ovaj hrvatski strip-crtač i francuski chevalier (ševalije)?

10. Trenutačno prva tenisačica svijeta, Serena Williams, nedavno je osvojila svoj 6. naslov u Wimbledonu, a ukupno 21. na Grand Slam turnirima. No, dosta o Sereni, pričajmo malo o njenoj protivnici u finalu, a sve što od vas tražimo je prezime te Španjolke.

11. Koja pjevačica je otpjevala najviše tema iz filmova o Jamesu Bondu i navedi točan broj filmova?

12. Jedna domaća životinja se može uspeti uz stepenice ali ne može niz njih sići. Koja je to životinja?

13. Koji je glavni grad Surinama?

14. Kako su se zvali Isusovi djed i baka po majci?

15. U popularnoj Santa Barbari fatalna plavuša Eden Capwell, a njezina najveća ljubav u seriji se zvala?

16. Što je O F I D I O F O B I J A? Jedna od deset najčešćih fobija, prema portalu hercegovina.info?

17. Koja poznata američka glumica je jedina osvojila Zlatnu malinu i Oscara u razmaku od 24 sata?

18. Prema popisu stanovništva iz 2011. godine u Hrvatskoj je najčešće ime Ivan, a nosi ga oko 130 tisuća muškaraca, a možda i pokoja žena, dok je najčešće prezime Horvat koje nosi oko 22 tisuće ljudi. Za prvi bod; koje je najčešće žensko ime u Hrvatskoj? A za drugi bod; koje je drugo najčešće prezime?

19. Peaky Blinders je dramska serija u koprodukciji BBC-a, o gangsterskoj obitelji u Engleskoj netom nakon prvog svjetskog rata. U kojem engleskom gradu je baza operacija ove bande?

20. Koja je formula sulfitne ili sumporaste kiseline?

Daj pet:

Tražimo ime glumca koji je davao glas Chefu u South Parku?

Obitelj Griffin živi u kojem američkom izmišljenom gradu?

Kako se zove brutalni crtić koji redovno prate Simpsoni?

Robot Bender se pokreće na koje supstancu?

Kako se zove spin-off Family guy-a, u kojem glavnu ulogu ima Cleveland Brown?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 27/08/2015 : 12:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
1. Netko će mi noćas napraviti sina, refren je istomenog hita koje srpske pjevačice zabavne glazbe?

2. Koji je bio opći naziv pokreta koji se krajem 19. i početkom 20. stoljeća u anglosaksonskim zemljama borio, a na kraju i izborio za pravo glasa žena na izborima?

3. Koji bend je osvojio najviše nagrada Grammy? (22 komada)

4. Tzv. „Veliku trojku“, koja je jedan od najvećih grčkih vjerovnika čine Europska komisija, Međunarodni monetarni fond i Europska središnja banka. Čelnik Europske komisije zove se Jean-Claude Juncker, a mi sada od vas tražimo imena čelnih ljudi druge dvije organizacije, MMF-a i Europske središnje banke.

5. Kako se naziva najveće jezero u Australiji?

6. Ceremonija punoljetnosti kod židovskih dječaka se zove Bar Micva. Kako se zove cermonija punoljetnosti kod židovskih djevojčica?

7. Ovaj roman Chucka Palaniaka objavljen je 1996. i po njemu je snimljen istoimeni film. Glavni protagonist je Tyler Durden, a glavna protagonistica je?

8. U kojem se gradu 1905. održao prvi generalni štrajk u Hrvatskoj?

9. Što je karcinologija?

10. Godina je 50-a prije Krista i Cezarove legije su opkolile cijelu Galiju. Zar baš cijelu? Neee, ne cijelu - jedno malo selo tvrdoglavih Gala još uvijek zadaje glavobolju Rimljanima. No ovi, inače neustrašivi, Gali se ipak nečeg boje. Čega se jedino boje ovi Gali?

11. Rekordna posjećenost stadiona Maksimir iznosi 64.138 gledatelja. Koje su dvije ekipe navijači tada došli gledati za prvi bod i za drugi bod koje je to godine bilo?

12. Glazbenik Gordon Matthew Thomas Sumner poznatiji je kao...?

13. Oni su glumci, tata se zove Martin, mama se zove Janet, mlađa braća su Charlie i Ramon, a seka je Rene, kako se zove najstarije dijete tate Martina?

14. Kako se zvala serija u kojoj je Bruce Willis započeo svoju glumačku karijeru?

15. Ovogodišnje Osječko ljeto kulture započelo je izvedbom mjuzikla Mamma Mia, a završilo je jednako uspješnim rock koncertom u izvedbi kojeg pjevačkog društva? Za drugi bod tražimo od vas točan naziv tog koncertnog spektakla.

16. Rastafari je religija nastala na Jamajci, pripadali su joj Bob Marley i niz drugih regge glazbenika. Koja stvarna osoba iz 20-og stoljeća predstavlja centralnu figuru ove religije. Hint: naš nesvrstani brat.

17. Oberon je drugi po veličini prirodni satelit kojeg planeta?

18. Franju Ferdinada je ubio Gavrilo Princip, tko je ubio Stjepana Radića?

19. U kojem hrvatskom gradu se održava Trash Film Festival u rujnu svake godine? Kojom nagradom se nagradjuju najbolji filmovi?

20. Olimpijske igre u Barceloni 1992. godine prve su na kojima su hrvatski sportaši nastupali pod hrvatskom zastavom. Srebro smo osvojili u košarci nakon finalnog poraza od Dream teama. A vas pitamo koga smo u polufinalu pobijedili 75:74, nakon što smo na poluvremenu gubili 10 razlike?

Daj pet:

Gradovi i njihovi svetci zaštitnici

a) Osijek
b) Zagreb
c) Rijeka
d) Split
e) Zadar


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 27/08/2015 : 12:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
1. Nastavite logički silogizam: Tko vrijedi leti

2. U kojim državama žive sljedeće hrvatske nacionalne manjine: a) moravski Hrvati, b) moliški Hrvati i c) karaševski Hrvati? Odgovorite u obliku a) b) c)

3. Žena, majka, kraljica, spisateljica, za svoju prvu knjigu je 2008. dobila Kiklopa, a prošle godine napisala je još jednu knjigu. Ona je Nives Celzijus, a nazivi njezinih knjiga su?

4. U Hrvatskoj je počela s emitiranjem 30. travnja 2004. godine. Riječ je naravno o RTL-u, a mi vas pitamo u kojoj se državi nalazi sjedište RTL Grupe?

5. Osijek, 1905. Jedan umire u travnju, a drugi se rađa u listopadu. Obojica su bili velikodostojnici Rimokatoličke Crkve. Kako se oni zovu i na kojim su pozcijama bili?

6. Kako se zove poznati horor iz 80-ih koji se ujedno naziva najukletijim hororom zbog smrti više ključnih glumaca u razdoblju nekoliko godina nakon snimanja?

6. Kako se zove poznati horor iz 80-ih koji se ujedno naziva najukletijim hororom zbog smrti više ključnih glumaca u razdoblju nekoliko godina nakon snimanja?

7. Za koje djelo je Ernest Hemigway 1953. dobio Pullitzerovu nagradu, a 1954. godine Nobelovu nagradu?

8. U kultnom danskom filmu „Pusher“ iz 1996-e, Kima Bodniu u ulozi sitnog dilera Frankea, domaćom baklavom i domaćom strujom časti jedan osječki glumac. Kako se zove taj osječki glumac i kako se zove lik gangstera kojeg tumači? (Podsjetnik: o ovom glumcu i trilogiji „Pusher“ 2012. godine pisao je američki strip-magazin Heavy Meatl, a 2014. osječki strip-magazin StripOs.)

9. Prije tjedan dana jedna je glazbena zvijezda postala počasna veleposlanica Kosova u Velikoj Britaniji, 23 godine nakon što je napustila rodnu Prištinu. Iako se zapravo preziva Sahačiu (valjda) puno je poznatija po kojem imenu i prezimenu?

10. Koja žlijezda luči hormon kortizol?

11. Kojim se danom u islamskim zemljama klanja džuma namaz?

12. Dobriša Cesarić dio je svog života proveo u Osijeku. U blizini kojeg noćnog kluba se nalazi kuća u kojoj je Dobriša živio i radio u Osijeku?

13. Kako se zove poznati američki pisac znanstvene fantastike po čijim su romanima snimljeni filmovi Blade Runner, Specijalni izvještaj, Paycheck i Totalani opoziv?

14. Rođen je u Slavonskim Barama, naslijedio je na čelu razbojničke bande Crvenog Božu, banda se zvala „Kolo gorskih tića“. Tko je on?

15. Što je preobrazba neplemenitih metala u plemenite?

16. O tome događaju iz 1972. u Derryu, pjeva U2, kako se točno zove ta pjesma irskih rokera?

17. 2001. godine je po prvi puta uvedena kategorija za najbolji dugometražni animirani film na dodjeli oscara, koji film ga je te godine osvojio?

18. Zvali su ga petim beatlom, što zbog popularnosti, što zbog frizure, autor je izjave: „većinu svog novca sam potrošio na žene, piće i skupe automobile, a ostatak sam spiskao“. O kojem se nogometnom genijalcem radi?

19. U svojim pjesmama spominjali su ju Beatlesi, Tom Waits i The Police. Ova ulica crvenih svjetala, pod nazivom Reeperbahn, nalazi se u kojoj hamburškoj četvrti?

20. Glazbena zvijezda Rick Allen je poznat po jednom fizičkom hendikepu kao ishodu nesreće. Koji hendikep? Član je kojeg benda? (Hint: riječ je o jednom poznatom bendu iz Engleske koji je aktivan od 1977.)

Daj pet:

a) Koje je godine odigrana prva utakmica Europskog kupa, preteče danas svima znane Lige prvaka?
b) 2. Najuspješniji klub Lige prvaka je Real Madrid s 10 naslova. Koji je drugi najuspješniji klub u povijesti?
c) Koji igrač ima najviše nastupa u Ligi prvaka, čak 151?
d) Prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Lige prvaka dijele Messi i Ronaldo sa 77 golova. Tko je treći najbolji strijelac sa 71 golom?
e) Petog studenog 2003. godine u skupini C Lige prvaka Monaco je s 8:3, uz četiri gola Dade Prše pobjedio koju ekipu?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 08/09/2015 : 13:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ispričavam se što pišem ovdje, ali ne znam gdje bih. U starom Kolu sreće, koji grad se koristio kad se tražilo slovo Dž?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/09/2015 : 03:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Niti jedan, koliko znam, zato što ne postoji grad sa DŽ. Zašto pitaš?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/09/2015 : 03:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Inače, u sinoćnjoj Potjeri moj susjed nastupio, već je jedan davno nastupio, ovaj je drugi

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 09/09/2015 03:01:59
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 09/09/2015 : 09:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Niti jedan, koliko znam, zato što ne postoji grad sa DŽ. Zašto pitaš?

Nešto sam se s prijateljima prisjećao, svega se sjetili osim slova dž.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 09/09/2015 : 15:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
džakarta?
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 15/10/2015 : 21:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam pratite li ovosezonsku "Potjeru", ali nakon prvih šest tjedana nevjerojatan je podatak da Dean Kotiga još nije uspio pobijediti niti jednu ekipu. Osam nastupa - osam poraza.
S druge strane, barba Mirko osam nastupa - osam pobjeda. Morana je dobila šest od osam svojih.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 15/10/2015 : 21:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
jučerašnja i današnja epizoda, užas.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2015 : 22:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Kaj se to Morana udala, kad je Tarik oslanja s "gospođo?"

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 15/10/2015 : 22:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Kaj se to Morana udala, kad je Tarik oslanja s "gospođo?"



Pa ima dijete, spominjala je par puta, to podize sanse da je gospoja

Kotiga jucer nije uspio stici 5 koraka, zakon

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2015 : 22:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Znam da ima kćerkicu, jel, al mislim da nije udana.

E da, Kotiga i pet koraka, jel to rekord?


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2015 : 22:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Ne znam pratite li ovosezonsku "Potjeru", ali nakon prvih šest tjedana nevjerojatan je podatak da Dean Kotiga još nije uspio pobijediti niti jednu ekipu. Osam nastupa - osam poraza.



Ja pamtim onu jednu njegovu emisiju u kojoj je uspio poizbacivat cijelu ekipu (ne znam jel se to već jednom dogodilo), a na kraju spušio. Po meni, nepošteno.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 15/10/2015 : 23:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by 76

Ne znam pratite li ovosezonsku "Potjeru", ali nakon prvih šest tjedana nevjerojatan je podatak da Dean Kotiga još nije uspio pobijediti niti jednu ekipu. Osam nastupa - osam poraza.



Ja pamtim onu jednu njegovu emisiju u kojoj je uspio poizbacivat cijelu ekipu (ne znam jel se to već jednom dogodilo), a na kraju spušio. Po meni, nepošteno.


Događalo se i ranije, ali jedino Dean nije dobio u finalu. Dan nakon Deana čitavu ekipu izbacio je i Mirko. Ali, završne potjere mora biti, pa ekipa izabere jednog koji igra protiv lovca. Deanu je njegov igrač pobjegao, Mirku nije.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 16/10/2015 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Opet smo sastavljali pitanja za kviz pa evo ih ovdje, da ne otvaram novu temu, dva pitanja sam cenzurirao jer nisu baš unutar pravila foruma:



1. KRUG

1. Zapišite anagram: U TEBI JE SRBIN, traži se osoba – JUSTIN BIBER (3 BODA)

2. Na ovaj anagram prirodno se nadovezuje iduće pitanje. Severinina pjesma „Dodirni mi koljena“ zapravo je obrada jedne poznate strane pjesme pod nazivom „Lay All Your Love On Me“ koju izvodi koja grupa? ABBA

3. Kako se naziva najpoznatija kontrolna točka Berlinskog zida? Charlie

4. Statistika govori da je Kongo zemlja sa najvišom stopom nataliteta. Hrvatska je trenutno na 187 mjestu. Koja država statistički ima najnižu stopu nataliteta? ODGOVOR: VATIKAN (0%)

5. U kojoj zemlji je osnovan feministički pokret FEMEN, 2008. godine, a koji mnogi od nas redovno pratimo?
U Ukrajini

6. Prije nego što se počela baviti proizvodnjom igraćih konzola, što je japanska tvrtkaNintendo proizvodila krajem 19.st. i u prvoj polovici 20.st.?
Igraće karte

7. Einstenova supruga, zbog koje, kako neki kažu, i postao znanstvenik kakvog ga danas pamtimo zvala se? Mileva Marić

8. Nobelovu nagradu za mir ove je godine dobio Nacionalni kvartet za dijalog, kojeg čine tamošnja liga za ljudska prava, odvjetnička komora, udruga poslodavaca i udruga sindikata. Iz koje zemlje? (Tunis)
9. Kako se zovu dvije najpoznatije palestinske političke organizacije, a koje imaju i najviše mandata u Palestinskom zakonodavnom vijeću?
Hamas i Fatah (2 boda)

10. Koje dvije zemlje južne Amerike nemaju izlaz na more? BOLIVIJA I PARAGVAJ (2 boda)

11. Za jedno od obilježija Osijeka važne su godine 1884. i 1926. Koje je to obilježije? Tramvaj (konjski, električni)

12. Čega se bojao Thomas Alva Edison, izumitelj električne žarulje? MRAKA

13. Američke zračne snage su nedavno izvršile zračne udare i pogodile bolnicu u Kunduzu, u Afganistanu. Ta bolnica je bila pod upravnom koje međunarodne organizacije?
Liječnici bez granica, Medecins Sans Frontieres, MSF

14. Što se nalazilo na naslovnici albuma "Lupi petama" od Prljavog kazališta iz 1993.?
Meci na tanjuru

15. U kojoj ćemo zemlji naći 8 od 10 najvećih vrhova svijeta? Nepal
16. Novi Zeland, Wales i Gruzija imaju nešto zajedničko, a to je nacionalni sport. O kojem se sportu radi? Rugby

17. Anakinu i Lukeu Skywakleru učitelj je bio Obi-Wan Kenobi, tko je bio učitelj Obi-Wanu?
Qui-Gon Jinn

18. Dana 3. listopada 1990. Njemačka se ujedinila, osim grada Berlina koji je bio podijeljen na 4 okupacijske zone, Njemačka je bila podjeljena na dva dijela, koji su bili službeni nazivi dvije Njemačke? Priznajemo i međunarodne kratice i njemačke nazive.

Savezna Republika Njemačka i Njemačka Demokratska Republika.
Bundesrepublik Deutschland (BDR) i Deutsche Demokratische Republik (DDR)

19. 1967. jedan je klub osvojio nogometni kup prvaka i to je jedini klub iz te zemlje. Koji je to klub?
FC CELTIC

20. Kako se zove profesor iz Prnjavora čiji je predizborni program 5+ navodno preuzeo HDZ? (Mile Vasić)

DAJ PET: BRITANSKA KRALJEVSKA OBITELJ

1.Koje je prezime vladajuće britanske vladarske dinatije? Dinastija je Winsdor

2. Nagodinu, 21. travnja 2016. godine britanska kraljica proslavit će koji rođendan? 90

3. Koji je član, poznat po svojim gafovima, 2002. pitao vođu Aboridžina William Brina: Da li i dalje bacate koplja jedni na druge? Prince Phillip

4. Kako su se djevojački prezivale Diana i Kate? Midleton i Spencer

5. Za koji nogometni klub navija princ William, vojvoda od Kembriđa? – Aston Villla



2. KRUG (PAKLA)

1. Umesto da igrate fudbal, došli ste da provociarte prvaka Evrope, niste se čak niti setili cveće da donesete i da čestitate. Ovo će te izbaciti, ovu rečenicu, nisam vidio kada su doneli cveće. Jedan jedini, na sreću ne ponovljivi – on je? Milojko Pantić

2. U dresu Indiana Pacersa 2004. godine tukao se s navijačima Detroit Pistonsa, često je propuštao utakmice upravo zbog nediscipline, pa je tim čudnija odluka košarkaša Rona Artesta da 2011. godine promijeni ime u... (Metta World Peace)

3. Koji je super-heroj je pao pred čarima i šakama Beppe Joseph?
Superhik

4. Koji je po redu Dalaj Lama današnji Dalaj Lama, i za drugi bod što na mongolskom znači Dalaj? 14. „Ocean“ (2 boda)

5. Poznati američki, prerano preminuli glumac James Dean u svojoj kratkoj karijeri imao je samo 3 filma.
Koja su to 3 filma? (3 boda)
Rebel Without a Cause, Giant, East of Eden

6. Koja je krvna grupa najčešća kod ljudi? 0

7. c.e.n.z.u.r.a.

8. Tko je napisao Iščekujući Godoa i koja su dva glavna lika? Samuel Becket, Vladimir i Estragon

9. Aleksandar Grigorjević Lukašenko, bjeloruski dik…, ovaj, predsjednik, je rekorder po broju osvojenih titul… pardon, predsjeedničkih mandata. Koji uzastopni mandat je osvojio Lukašenko?
Peti

10. Tko je 2012 godine upisan u Guinessovu knjigu rekorda kao „najveći proizvođač automobilskih guma u jednoj godini s 381 milijumom guma?“ LEGO (2 boda)

11. Na kojim je jezicima izvorno pisano Sveto pismo. Na hebrejskom, grčkom i aramejskom jeziku. (3 boda)

12. "Neki to vole vruće" bio je sastav koji je žario i palio na našim prostorima 80-ih i 90-ih. Kako su se(punim imenom i prezimenom, ne nadimkom) zvala 2 člana tog sastava? (2 boda)
Silvestar Dragoje i Miroslav Stanić

13. Američki svjetski lanac dobio je ime po prvom čansiku iz Moby Dicka. Kako se zvao taj časnik? Starbucks

14. Tko obnaša dužnost predsjednika Uprave našeg posrnulog prvoligaša, Nogometnog kluba Osijek? (Valentina Koprivnjak)

15. SAD ima najviše nosača zrakoplova u upotrebi, njih deset, drugo mjesto dijele dvije države sa po dva nosača. Koje su to države?
Indija i Italija (2 boda)

16. Sedamnaesto stoljeće, nakon povratka sa putovanja po europskim zemljama i sam je u svoju zemlju uveo porez na nošenje brade od kojeg su bili izuzeti svećenici i kočijaši. On je Petar I Aleksejevič Romanov (Petar Veliki)

17. Koji je rimski car proglasio kršćanstvo jedinom religijom u Carstvu? Teodozije I Veliki

18. Iako je po žanru psihološki triler, vrlo često se svrstava medju horore i po tome je jedini horor film koji je dobio oscara za najbolji film godine, a osvojio ih je ukupno 5. Radi se o kojem filmu?
Kad jaganjci utihnu

19. Feral Tribune, legendarni splicki tjednik, u svom podnaslovu, na naslovnici, imao je naziv studia koji ga radi, opis čitatelja i moto. Koji je moto u podnaslovu Feral Tribuna? „Bogumili, a ni đavlu nisu mrzski!“

20. Uz Antoniju Blaće, ovogodišnju sezonu regionalnog Big Brothera vodi Sky Wikluh koji zajedno s Ajs Nigrutinom i Timbeom čini popularni beogradski hip-hop sastav po imenu... Bad Copy

DAJ PET: poznati bendovi

1. Jedan bend je dobio ime po istoimenom odredu seksualnih robinja koje su prisilno opsluživale njemačke časnike tijekom II svjetskog rata. Koji bend?- Joy Division

2. Tražimo što zapravo znači skraćenica KISS-Knights in Service of Satan

3. Koja grupa u originalu izvodi pjesmu "I Just Shot John Lennon"?- The Cranberries

4. Crvena jabuka - Sviđa mi se ova stvar, sa ovom pjesmom prepjevala koju stvar od kojeg benda?- The Beatles - Twist and Shout

5. Poznati američki glumac David Carradine, umro je od posljedica gušenja tokom seksualnih igrica 2009. godine u Bangokoku. Pjevač koje grupe je 1997. godine umro od istog uzroka?
Pjevač grupe INXS, Michael Hutchence


3. krug

1. Stalno gledam ove fitness trenere bodibildere i ostale debile kako oni preporučaju kako vježbat, kako se hranit, kako jebat, ma mrš u tri pičke materine, sami šarlatani i fejkeri i lažovi. Pa pogledajti onaj Sandi Imerović, fitness coach. Ko šatro zdravo se hrani a guzica mu puna rupa od injekcija sterioida i sličnih govana. Pogledajte mene, vašeg kajropraktika, sve ih prebijem, izjebem im žene, uzmem pare i sve popisujem jer ja sam jedan i jedini kajropraktik doktor univerzuma najveći centrator galaksije i neprikosnoveni zvjezdani jebač. Tko je pisac ovog facebook statusa? Dotur Ante Pavlović

2. Baskijski jezik ili euscara pripada kojoj skupini jezika? Niti jednoj

3. Div sa Šalate Ivo Karlović postao je nedavno broj jedan na vječnoj listi ispaljenih asova u profesionalnoj karijeri. Za prvi bod, koga je pretekao na toj listi, a za drugi bod koliko je asova do sada iznosio taj rekord, plus/minus 100 asova? Goran Ivanišević, 10.237 (2 boda)

4. U drugoj polovici 17. stoljeća Osijek je oslobođen od Osmanlija, a mi tražimo točnu godinu?
1687. (2 boda)

5. Koja je cestovna oznaka Jadranske magistrale? D8

6. Tko je sa ponedjeljkom 12. listopada 2015. „odabrao“ svoj odlazak u mirovinu i tako postao jedan od najpoznatijih umirovljenika u RH? Đelo Hadžiselimović

7. Koja je najprodavanija igraća konzola svih vremena, po zadnjim podacima prodana u preko 156 milijuna primjeraka?
Sony Playstation 2

8. U kojoj zemlji je rođen poznati antisemit Mel Gibson? SAD

9. Pobjedom na Malti hrvatska nogometna reprezentacija kvalificirala se na Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Francuskoj, a mi vas pitamo tko je bio prvi hrvatski izbornik koji je 1990. vatrene vodio u prvoj službenoj utakmici protiv SAD-a u Zagrebu? (Dražan Jerković)

10. Prema Rayu Bradburyu na kojoj temperaturi papir počinje gorjeti? Tražimo odgovor u Farenhajtima. Ko ne zna vani ga čeka crna marica…
451

11. Koja je najjužnija Američka savezna država? HAWAII

12. c.e.n.z.u.r.a.

13. Koliko je zlata na velikim natjecanjima (Olimpijske igre, Svjetsko i Europsko prvenstvo) od samostalnosti do danas osvojila hrvatska rukometna reprezentacija? (tri, OI u Atlanti i Ateni 96. i 04., SP Portugal 03. (5 puta srebro, 4 puta bronca)

14. Kako se zvao spartanski kralj koji je kod Termopila zadržao Perzijsku vojsku i omogućio Grčkim polisima dovoljno vremena da se pripreme za obranu?
Leonida

15. On se za vrijeme Prvoga svjetskog rata istaknuo nizom uspjeha u obrambenom ratovanju. Zbog toga je dobio čin feldmaršala, čime je postao prvi i jedini nositelj tog čina u Austro-Ugarskoj koji nije bio njemačkog podrijetla. Borio se protiv Rusa, ali je najpoznatiji kao zapovjednik bojišta na Soči protiv Talijana. Njegovo ime i prezime je? Svetozar Borojević (2 boda)

16. Za koliko je prema Novom zavjetu kovanica Juda Iskariot izdao Isusa i iz kojeg su materijala te kovanice bile iskovane ? 30 srebrnjaka

17. Koji se festival krije iza skraćenice DORF?
Festival dokumentarnog rock filma

18. Kako se zove jedino more na svijetu koje nema obale? SARGAŠKO MORE U ATLANTIKU

19. Najpoznatiji muzeji Madrida i Pariza među mnogima su Prado i Louvre. Jedan europski grad ih također ima mnogo, a većina ih je na otoku koji se i naziva Muzejski otok. U kojem je gradu taj otok ? U Berlinu

20. Premda je po nekim izvorima nastao u Ruskom građanskom ratu, izraz „Peta kolona“ postao je poznatiji u toku jednog „sličnog“ rata, koji je to rat? Španjolski građanski rat

Pitanja se odnose na poznati animirani serijal o Mladim mutantima – nindža kornjačama

1. Iz koje dimenzije dolazi gospodar rata Krang, koji je u potrazi za svojim novim telom?
Iz Dimenzije X

2. Kako se zove nindža klan kojeg predvodi Shreder?
Klan stopala/Foot clan

3. Kako glasi pravo ime okrutnog Shredera?
Oroku Saki

4. Kako glasi japanski naziv kojim kornjače oslovljavaju svog karizmatičnog učitelja Splintera?
Sensei

5. Kako se zove tvar koja je uzrokovala mutacije gena i stvorila Nindža kornjače, Splintera, Rock Steadya i Bebopa?
Mutagen









https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/10/2015 : 10:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Kotige i Potjere:


http://www.vecernji.hr/tv/nevideni-debakl-u-potjeri-mene-treba-biti-sram-ovo-je-jadno-1030775?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=Tportal





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2015 : 16:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Justice, dobra su pitanja, ali možda imate previše lakših pitanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 17/12/2015 : 19:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Današnja "Potjera" je barem meni bila najbolja dosada! Dečko od 18 godina sam osvojio 100.000kn protiv Deana! A u ekipi je imao tri "genijalca" koja su pokazala sramotno neznanje i ustvari mu pomogli svojim ispadanjem.
Svaka čast, Luka!

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/12/2015 : 19:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ima li di za pogledati ovu večerašnju epizodu? baš me interesira
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 17/12/2015 : 19:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Luka

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000