forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/12/2014 : 23:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Paško

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/12/2014 : 23:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nizak udarac



Nije uopšte nizak udarac, već američki način razmišljanja. I to bi D. J. trebalo da uzme u obzir pri odlučivanju koje će epizode ići. Nikakav Supemike ili Zimska Zmija, barem ne pre neke desete knjige. Carstvo Songaya, Cibola i slične priče bi se Amerima možda svidele, crtački i scenaristički.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2014 : 00:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nizak udarac



Nije uopšte nizak udarac, već američki način razmišljanja. I to bi D. J. trebalo da uzme u obzir pri odlučivanju koje će epizode ići. Nikakav Supemike ili Zimska Zmija, barem ne pre neke desete knjige. Carstvo Songaya, Cibola i slične priče bi se Amerima možda svidele, crtački i scenaristički.


Mislim da u neku ruku imaš pravo. Oko Supermikea sigurno, ali Zimsku Zmiju moram pročitati opet da bih je odmerio po zapadnjački. Gledam ovaj sajt i vrištim od smeha. Pa njima je čudo kada vide da neke sveske već pola veka izlaze u mesečnom ritmu u obimu od cca 100 stranica. Evo citata iz How Tex Willer beats Batman every month:

"the publishers put out a monthly 110 page comic book, with plenty of spinoffs. But how do they ensure such a large about of content every month? Well, by commissioning twelve writers and forty-nine artists to create Tex Weller stories all at the same time."

BTW ovo do sada što sam video od sajta mi je

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da u neku ruku imaš pravo. Oko Supermikea sigurno, ali Zimsku Zmiju moram pročitati opet da bih je odmerio po zapadnjački. Gledam ovaj sajt i vrištim od smeha. Pa njima je čudo kada vide da neke sveske već pola veka izlaze u mesečnom ritmu u obimu od cca 100 stranica. Evo citata iz How Tex Willer beats Batman every month:

"the publishers put out a monthly 110 page comic book, with plenty of spinoffs. But how do they ensure such a large about of content every month? Well, by commissioning twelve writers and forty-nine artists to create Tex Weller stories all at the same time."


Zašto ti je to čudno?

Uzmi u obzir da su njima točke za usporedbu američka, britanska, francuska i japanska izdanja, a na spomenutim tržištima nema baš formata i izdanja koje bi bilo usporedivo sa talijanskim mjesečnim "romanima u stripu".

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/12/2014 : 00:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Oni se tome čude kao puran glisti jer su navikli na one svoje sveščice od 20-30 stranica... teško je biti čitatelj stripova u Americi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nizak udarac



Nije uopšte nizak udarac, već američki način razmišljanja. I to bi D. J. trebalo da uzme u obzir pri odlučivanju koje će epizode ići. Nikakav Supemike ili Zimska Zmija, barem ne pre neke desete knjige. Carstvo Songaya, Cibola i slične priče bi se Amerima možda svidele, crtački i scenaristički.


Mislim da u neku ruku imaš pravo. Oko Supermikea sigurno, ali Zimsku Zmiju moram pročitati opet da bih je odmerio po zapadnjački. Gledam ovaj sajt i vrištim od smeha. Pa njima je čudo kada vide da neke sveske već pola veka izlaze u mesečnom ritmu u obimu od cca 100 stranica. Evo citata iz How Tex Willer beats Batman every month:

"the publishers put out a monthly 110 page comic book, with plenty of spinoffs. But how do they ensure such a large about of content every month? Well, by commissioning twelve writers and forty-nine artists to create Tex Weller stories all at the same time."

BTW ovo do sada što sam video od sajta mi je



Pa to što Bonelli radi doista i jest nevjerojatno. U Americi sveščice od dvadesetak stranica(u boji) koštaju tek nešto manje od Bonellijevih crno-bijelih 94, odnosno u slučaju Texa 110. Da ne govorim o Maxiju koji ima 318. K tome "amerikanci" imaju puno manje teksta i općenito radnje po tabli jer je u prvom planu akcija i krupni kadrovi.Francuzi svoje albume od četrdesetak stranica prodaju po knjižarama za 10-15 eura, pa Alessandrini ili Barrison vjerojatno dobiju veći honorar kad rade album za francusko tržište nego kad nacrtaju specijal ili gigant Zagora ili Martina za talijansko.

Inače Tex je relativno, a vjerojatno i apsolutno najprodavaniji strip na svijetu, što samo po sebi zaslužuje veeeliki respekt.

Edited by - Pavel on 29/12/2014 00:24:44
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Oni se tome čude kao puran glisti jer su navikli na one svoje sveščice od 20-30 stranica... teško je biti čitatelj stripova u Americi.


Svaki format ima svoje prednosti i nedostatke. Bilo da je riječ o sveščićima ili grafičkim romanima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 29/12/2014 : 00:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi dobro da nakon sto se izbace sve epizode koje se misle izdavat, serijal završi S epizodom divovi dobra i zla al da se cenzuriraju one zadnje strane gdje se saznaje da je sve to bila samo iluzija

Edited by - raic1922 on 29/12/2014 09:37:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

Inače Tex je relativno, a vjerojatno i apsolutno najprodavaniji strip na svijetu, što samo po sebi zaslužuje veeeliki respekt.


To bi trebalo provjeriti. Ima nekih američkih stripova koji izlaze duže, kao i nekih japanskih naslova koji ne izlaze toliko dugo, ali im se pojedina reprint izdanja prodaju u nekoliko milijuna primjeraka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Pavel

Inače Tex je relativno, a vjerojatno i apsolutno najprodavaniji strip na svijetu, što samo po sebi zaslužuje veeeliki respekt.


To bi trebalo provjeriti. Ima nekih američkih stripova koji izlaze duže, kao i nekih japanskih naslova koji ne izlaze toliko dugo, ali im se pojedina reprint izdanja prodaju u nekoliko milijuna primjeraka.



Pod apsolutno nisam mislio na sve prodane primjerke u povijesti (mislim da je to nemoguće provjeriti) nego na ukupnu godišnju prodaju, što bi značilo 12 x 180 000 primjeraka (toliko mu je navodna prodaja u zadnje vrijeme) + prodani primjerci giganta, maxija, dva kolorca i almanaha. Ne vjerujem da ijedan američki lik ima veću prodaju iako neki imaju i po desetak edicija. Za Japance ne znam.
Relativna bi bila omjer tržišta i prodanih primjeraka, a tu je Tex definitivno svjetski prvak.
Bila je nedavno rasprava na forumu o tome.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/12/2014 : 00:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da, nije isto prodati neki određeni broj primjeraka stripa u Italiji koja ima 60, Japanu sa 125 ili Americi sa preko 300 milijuna stanovnika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 29/12/2014 00:49:52
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2014 : 00:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Pavel

Inače Tex je relativno, a vjerojatno i apsolutno najprodavaniji strip na svijetu, što samo po sebi zaslužuje veeeliki respekt.


To bi trebalo provjeriti. Ima nekih američkih stripova koji izlaze duže, kao i nekih japanskih naslova koji ne izlaze toliko dugo, ali im se pojedina reprint izdanja prodaju u nekoliko milijuna primjeraka.



Pod apsolutno nisam mislio na sve prodane primjerke u povijesti (mislim da je to nemoguće provjeriti) nego na ukupnu godišnju prodaju, što bi značilo 12 x 180 000 primjeraka (toliko mu je navodna prodaja u zadnje vrijeme) + prodani primjerci giganta, maxija, dva kolorca i almanaha. Ne vjerujem da ijedan američki lik ima veću prodaju iako neki imaju i po desetak edicija. Za Japance ne znam.
Relativna bi bila omjer tržišta i prodanih primjeraka, a tu je Tex definitivno svjetski prvak.
Bila je nedavno rasprava na forumu o tome.


Da, Tex je svakako negdje u vrhu po pitanju prodaje. Ne znam je li najprodavaniji, ali u vrhu svakako jest.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/12/2014 : 01:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
ako je 180 000 primjeraka Texa točna informacija, svaka mu čast i to ga definitivno stavlja na prvo mjesto prodaje nakog junaka s obzirom na područje prodaje, ali američki stripovima tržište je cijeli svijet, a ne samo USA. Stoga, malo sam sumljičav što se tiče najprodavanijeg stripa na svijetu.

Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/12/2014 : 07:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ustvari Bleeding Cool nazivajuci Zagora superherojem mi pravi uslugu posto se zna koja vrsta stripa vlada Amerikom.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/12/2014 : 08:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
manga one piece: 17 godina, trenutno 76 brojeva, 380 miliona prodatih primeraka (samo broj 61 u oko 4 miliona)

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/12/2014 : 09:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Teško je porediti US i italijansko tržište, radi se o dva različita svijeta.
Ameri su dosta raznovrsniji, kompleksniji, jedan junak ima x edicija, sedmični ili mjesečni ritam izlaženja, ne računajući spin-offove i gostovanja u drugim serijalima, konkurencija je ubitačna, itd.
Batman je u novembru prodao oko 500.000 primjeraka u USA iz svojih nekoliko serijala, tu ne računam nastupe u JL i drugih grupnih pojavljivanja.
Evo novembraske top liste, samo da vidite tu masu izdanja koja izlazi mjesečno u USA.
http://www.comichron.com/monthlycomicssales/2014/2014-11.html

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/12/2014 : 09:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Ustvari Bleeding Cool nazivajuci Zagora superherojem mi pravi uslugu posto se zna koja vrsta stripa vlada Amerikom.


Naravno.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/12/2014 : 10:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Koliko samo nas kupuje i Bonelli i Marvel i DC a mozda jos netko i mange i belgofrancuze...
Nisam vidio niti cuo nekog od amera da je stavio slike kolekcije stripova u kojoj se vidi bar jedan europski strip, a niti M.Vjetar jos nema jasnu sliku prodaje i reakcije publike(ako je vec navedeno pardoniram!)...
Svescica u US ima 20-tak stranica izlazi tjedno i na kraju mjeseca ima strana koliko i Tex..otprilike...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/12/2014 : 10:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
I to bi D. J. trebalo da uzme u obzir pri odlučivanju koje će epizode ići.



pogubili ste redove filozofiranja;), svi, ne samo ti (makar tebe ovako lijepo izdvajam;)

DJ se ne natječe sa američkom INDUSTRIJOM stripa. alo ljudi!!
ovo će biti praktički fanzin (ne mislim na kvalitetu izdanja) i sigurno neće ući u pogon niti imati mas-odjek

ovo će biti za poneke, znatiželjne amer-strip-fanove, možda ponekog odabranog, za hells angelse i, najbitnije, internacionalne tvrde fanove.

zato, DJ, po inicijalnom planu!!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2014 : 11:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da u neku ruku imaš pravo. Oko Supermikea sigurno, ali Zimsku Zmiju moram pročitati opet da bih je odmerio po zapadnjački. Gledam ovaj sajt i vrištim od smeha. Pa njima je čudo kada vide da neke sveske već pola veka izlaze u mesečnom ritmu u obimu od cca 100 stranica. Evo citata iz How Tex Willer beats Batman every month:

"the publishers put out a monthly 110 page comic book, with plenty of spinoffs. But how do they ensure such a large about of content every month? Well, by commissioning twelve writers and forty-nine artists to create Tex Weller stories all at the same time."


Zašto ti je to čudno?

Uzmi u obzir da su njima točke za usporedbu američka, britanska, francuska i japanska izdanja, a na spomenutim tržištima nema baš formata i izdanja koje bi bilo usporedivo sa talijanskim mjesečnim "romanima u stripu".


Znam navedeno, ali sam nekako mislio da na tako široko rasprostranjenom i "plodonosnom" strip-tržištu kakvo je američko mora biti serijala koji izlaze po sličnom šablonu.
Ukratko, čudno mi je što im je to TOLIKO čudno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/12/2014 11:55:30
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2014 : 13:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da u neku ruku imaš pravo. Oko Supermikea sigurno, ali Zimsku Zmiju moram pročitati opet da bih je odmerio po zapadnjački. Gledam ovaj sajt i vrištim od smeha. Pa njima je čudo kada vide da neke sveske već pola veka izlaze u mesečnom ritmu u obimu od cca 100 stranica. Evo citata iz How Tex Willer beats Batman every month:

"the publishers put out a monthly 110 page comic book, with plenty of spinoffs. But how do they ensure such a large about of content every month? Well, by commissioning twelve writers and forty-nine artists to create Tex Weller stories all at the same time."


Zašto ti je to čudno?

Uzmi u obzir da su njima točke za usporedbu američka, britanska, francuska i japanska izdanja, a na spomenutim tržištima nema baš formata i izdanja koje bi bilo usporedivo sa talijanskim mjesečnim "romanima u stripu".


Znam navedeno, ali sam nekako mislio da na tako široko rasprostranjenom i "plodonosnom" strip-tržištu kakvo je američko mora biti serijala koji izlaze po sličnom šablonu.
Ukratko, čudno mi je što im je to TOLIKO čudno


Postoje grafički romani, ali rijetko koji od njih izlaze u obliku serijala. A pogotovo ne u mjesečnom ritmu.

Koliko je meni poznato, princip rada po kojem nastaju stripovi u Bonelliju praktički ne postoji u SAD-u od 1950-ih godina. A i tada je bio primjenjivan na znatno drukčijem formatu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2014 : 16:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter
I to bi D. J. trebalo da uzme u obzir pri odlučivanju koje će epizode ići.



pogubili ste redove filozofiranja;), svi, ne samo ti (makar tebe ovako lijepo izdvajam;)

DJ se ne natječe sa američkom INDUSTRIJOM stripa. alo ljudi!!
ovo će biti praktički fanzin (ne mislim na kvalitetu izdanja) i sigurno neće ući u pogon niti imati mas-odjek

ovo će biti za poneke, znatiželjne amer-strip-fanove, možda ponekog odabranog, za hells angelse i, najbitnije, internacionalne tvrde fanove.

zato, DJ, po inicijalnom planu!!



Mišljenje je kao guzica, zar ne?

Kako god, lako je tebi filozofirati, ne radi se o tvojem novcu. Ja sam samo sagledao stvari iz ekonomsko/marketinškog ugla, pošto se time i inače bavim. Istraživanje tržišta, određivanje ciljne grupe i prilagođavanje maketinške strategije spada u neke osnovne stvari. I ne radi se o tome da D.J. postane milioner, već o tome da izdanje traje što duže.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/12/2014 : 16:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ekonomsko (te svakako marketinško) gledanje na stvari je uvijek pogrešan izbor - još od Marxa naovamo.
ali dobro, ti otuđeni švicarski kalvinističko-radišni filistru;)
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 01/01/2015 : 00:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Sve najbolje u novoj godini.


Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 01/01/2015 00:56:02
Go to Top of Page

nightman36
Starting Member



Croatia
53 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 14/01/2015 : 12:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nightman36 a Private Message  Reply with Quote
Što se trenutačno događa po ovom pitanju?
Jesam li nešto propustio u međuvremenu? Nakon velike euforije sad odjednom muk..zatišje. Ili je to dio marketinškog plana
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000