forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 231 - Povratak u pećinu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/01/2015 : 12:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
hi hi hi hi...
moram primjetiti čitajući ovih par zadnjih strana da adriano nema pojma o Zagoru...

a kruger ko kruger..
uvijek uleti spašvat nekakvu zabludjelu dušu koju su ovi uzeli na pik
pa se i on sam pogubi

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 12:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
na osnovu čega si stvorio takvo mišljenje?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
kruger me nije krenuo spašavat, jer je on i prije mene oponirao bozelijevim obožavateljima kojih ovdje ima više, ali ne toliko koliko se stječe dojam.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6632 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/01/2015 : 12:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Boselli se previše uzdiže, ja sam ovdje gotovo svetog "Nestalog istraživača" čitao 5 dana radeći matematiku koliko sam dijela prešao u razlomcima pa u postocima, koliko stranica do kraja (čitao u OP Veselog četvrtka) i slično. Doduše, svoj doprinos toj muci je dao i Marcello (već sam napisao Chiarolla ali provjerih na vrijeme ).


loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/01/2015 : 13:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Marcello je najslabija karika tog Nestalog istraživača. Sama priča po sebi jest vrlo dobra iako ima nekih nelogičnosti na koje se može i zažmiriti, ali ostaje dojam da bi je netko drugi puno bolje dočarao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 13:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Imali smo za pročitati da je Chico vodoinstalater klasa, to vam je gospodo preveliko uzdizanje.

Boselli nije nikakva sveta krava, osobno sam popljuvao sve što je napravio na Zagoru u zadnje vrijeme. Nema baš nijednog člana ovog foruma koji bi Bosellija slijepo obožavao, što je i jasno s obzirom da razumijevanje Bosellija podrazumijeva antitezu. To je konstantan proces u kojem nema mjesta začahurenju i konzerviranju postojećeg stanja. Bure-Verni drveni lobij je pravi primjer vječnog konzerviranja postojećeg, orijentacija ka formi uslijed nesposobnosti da se pronikne u bit.

Za sve ostalo tu je stara floskula o ukusima.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 13:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ti si se baš navukao na jednog čiko specijalca (nijednog nisi pročitao) kao da to jedina bureova epizoda koju sam naveo u njegovu korist. jednostavno mi se sviđa taj humor komedije zabune di za čika uvijek sve krene po zlu. Zato sam volio i vojnika Švejka, nije to ista literalna razina, ali je princip isti, sve šta može krene po zlu. scene sa čikom pogrebnikom koji pomete pepeo pokojnika i vojnikom koji secira generalovog konja su mi ostale urezane u pamćenje. Bozelijeve putešestvije sam zaboravio drugi dan.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 14:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Što si još naveo u "Burattinijevu korist" ? Priču koju post kasnije i sam okarakteriziraš ko osrednju? Nemamo ni o čemu raspravljati kralju...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/01/2015 : 14:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Ad Hominem lagano.. očekivao sam i prije... Izredali ste toliko klasicnih logičnih greških, argumentum ad hominem tek lagano nadolazi...

Smiri se Krugeru nosikiriki



Istina, malo smo zabrijali. No ti si stvarno uporan lik, braniš ne obranjivo, probaj naučiti drugačije gledati na svoj ukus i na činjenice.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 14:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Krugeru Boselli se brani sam od sebe.

Lipo raspravljamo, moramo malo uzdrmat ovu učmalost.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 14:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
naveo sam ih dosta samo si ti slijep na buretove klasike ili ih nisi pročitao.
quote:
Originally posted by Poncho

Što si još naveo u "Burattinijevu korist" ? Priču koju post kasnije i sam okarakteriziraš ko osrednju? Nemamo ni o čemu raspravljati kralju...

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 14:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
heh, kratko koja o pročitanom, ali ne dajte se smetati

zanimljiv prvi nastavak. ovo pretendira biti jedan od onih esencijalnih zagora, koji se dotiču i njega samoga kao lika. odmah to diže interes, bez sumnje. bure do sada tu nije puno čačkao, sad se odvažio, i povezao svoju nultu godinu darkwooda sa prastarom pričicom zeleni ponor. bumo vidjeli kako će se to nastaviti i što će još ubaciti, jedva čekam. pešćenica vrlo solidan za sada.
Edited by - Džedson on 20/01/2015 19:18:41



ali evo da se vratimo na temu i izgleda još jednu odličnu buretovu epizodu, neki čak spominju i esenciju Zagora. nisam čitao ali komentari su pozitivni.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 14:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Adriano navodiš priče u koje ni sam ne vjeruješ. Dobre, to je vrh neke analize koju možeš dati. Ono kao kad tapšamo nekog nesretnika pa "dobar je jadničak". Priče su toliko jake da ni čvrsto ne možeš stati iza njih. Dobre su, potapšat ćemo ih po figurativnom ramenu.

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 14:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Da, zasad bure daje fantastičnu invokaciju južnoameričke sage. Možda nastavak i bude pad ali početak je kao upečatljivi rif električne gitare. (il električnih gusli kad sam već u epskim usporedbama).

Bure je ovdje najjače dao u kadrovima bez teksta, gdje je simbolici dao da priča. Nafam se da će ubuduće češće upotrijebljavati takvu taktiku.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 15:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
prvo repliciraš da ne navodim epizode, kad ih navedem onda ne vjerujem u njih. nikako s tobom na zelenu granu, ali ajde napredak je postignut. danas uopće ne spominješ istraživača.
quote:
Originally posted by Poncho

Adriano navodiš priče u koje ni sam ne vjeruješ. Dobre, to je vrh neke analize koju možeš dati. Ono kao kad tapšamo nekog nesretnika pa "dobar je jadničak". Priče su toliko jake da ni čvrsto ne možeš stati iza njih. Dobre su, potapšat ćemo ih po figurativnom ramenu.



Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 15:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
a di je igor 12 nestao? najlakše tako opalit bez argumenta po nekome, pa bježat.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/01/2015 : 15:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Budimo realni, uspoređivati Burattinija i Bosellija je jednostavno krivo.

Nije Burattini loš, ali ići toliko daleko i govoriti da Burattini svake godine izbaci tri Morske strave (npr. Chicoti) mi je ipak dosta pretjerano.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 15:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
evo opet jedne od te tri epizode koje se stalno vrte. po čemu je ta morska strava toliko bolja od npr. dugog putovanja? U čemu se vidi zagorova esencija u toj epizodi?
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 15:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ja napišem da ni nemamo o čemu raspravljati kad si naveo neke priče koje su tek solidne po tebi. Ti to interpretiraš da sam ti napisao da ne navodiš priče i kao poentiraš u raspravi. To ti je strawman ili iskrivljavanje protivničkog argumenta da bi se pseudopoentiralo. Prati malo adriano i koncentriraj se.

Ne vjeruješ adriano dragi jer si strašno zbunjen i kontradiktoran. Ideš navoditi Burinu veličinu tako da navedeš priču pa napišeš da je dobra ono nije sad vrh al je dobra. Oboriš sam sebe kralju i onda se zavrtiš u krug. Kružno objašnjavanje

Edited by - Poncho on 30/01/2015 15:38:31
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 15:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Dugo putovanje?

E sad već imamo nešto...

Prvi problem koji pada na pamet kod te priče je što je bure osovinu priče zapravo izgradio na nekakvom naganjanju razbojnika. I još je ubacio krajnje jeftinu ljubavnu priču. A samo dugo putovanje je zapravo tek kulisa. Mada ovo ostaje odlična priča, vrlo bazične greške u gradnji scenarija je čine inferiornom u odnosu na Morsku stravu.

Esencijalno?

Esencijalno adriano ova priča je nužni povremeni ekces, eto Zagor se bori s vjetrenjačama. Neka i toga, svi žanrovi su dobrodošli. Al to nema veze sa esencijom stalne pustolovine, vatre koja se ne gasi. U morskoj stravi Zagor privodi civilizaciji jednu sektu (u principu) u dugom putovanju Zagor je pasivni promatrač nesmiljenoga kotača Povijesti. To nije Zagor iz prve vinjete ovog Povratka u špilju. Alkar Bure u ništa.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 16:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se sloziti. Esencija zagorovog karaktera je nasrtanje na predsjednika. Zagora nije briga ko je on, nego sta prica.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 16:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Esencija je nasrtanje na predsjednika. I? Što je dobio?

Hajde adriano potrudi se... to je to što možeš napisati o priči koja ti je vrh vrhova.

Jel Zagor pasivan u ovoj priči? Kakav je ovdje njegov položaj u Povijesti? Usporedna analiza sa "gorkim" Nollitinim pričama. Jel Zagor iz priče "Sloboda ili smrt" isti ko Zagor iz "Dugog putovanja"? Koliko uopće imamo samog dugog putovanja u priči? Jel Zagorovo ponašanje uopće pravo zagorovo ponašanje?

Nije prvi put da Zagor staje kontra kotača Povijesti, kontra civilizacije. Spremno je mnogo puta djelovao kao korektiv kad se radilo o nepravdi tzv. civiliziranih. Aktivno je usmjeravao i regulirao tijek Povijesti. Radi li to ovdje?

Pazi esencijalno uspoređujemo s Morskom stravom. Gdje Zagor tamani atavizme prošlosti i dijeli lekcije osvetniku Cainu. Pazi tu vrhunsku poziciju između negativaca ali i saveznika u borbi. Zagor podučava tko će slušati i istrebljuje nepopravljive.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 17:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Mada Dugo putovanje jest vrlo dobra priča. Ali jedna Morska strava joj je superiorna. Od same esencije priče do scenarija. Jedan kompaktan dobro osmišljen scenarij koji drži vodu. Akcijski spektakl koji ima ujednačenu kvalitetu od vrhunskog prologa u najtamnijem kutu Afrike do konačnog obračuna u Sargaškom moru. Perfektno autor drži uzde i ne popušta. Likovi upečatljivi, akcija uzbudljiva, bit pogođena. Svojevrsni moderni upgrade Caponeove prve priče s Hagotom. Samo Boselli filigranski obradi scenarij. A sve upotpunjeno sa majstorom Andreucciem.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 17:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Takav je upravo i nolitin zagor. Brzo ga iznervira nepravda, impulsivno reagira i nema respekta prema nikome. Govorim o karakteru lika a ne o radnji. Pa sto ako je pasivan, lijepo se uklopio u povijesnu pricu. Ne moze on mijenjati povijest a to bi ti valjda htio, da zagorovo carstvo prelazi granice darkvuda. Sloboda ili smrt, inace meni draga epizoda, dozvoljava zagoru vecu ulogu u scenariju jer je rijec o potpuno izmisljenoj prici, a u dugomm putovanju ima povijesnih motiva. Sto se tice morske strave tog se sjecam po masovnom klanju onih ljudi riba ili sta vec jesu ta cudovista. Tu je zagor stvarno spasio ajevernu ameriku od tih demona.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 17:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Majstor andreuci? Sad sam shvatio da je daljni dijalog postao nemoguc. Nasi pogledi na zagorovu ulogu na zapadnoj hemisferi su potpuno suprotni. Ti volis tu neprestanu avanturu i masovne scene u kojima zagor predvodi cijele vojske ljudi.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000