forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 231 - Povratak u pećinu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 30/01/2015 : 17:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
koji napor na 5 stranica

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 17:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pa da, mogao sam i misliti... tebi ni Andreucci ne valja... ta šta je on kraj Vernija...

Zagor je pasivan u dugom putovanju, i o kakvom karakteru onda pričamo. To si Nollita u najboljim izdanjima nije dopuštao. Bure je imitator i nije skužio kako to fino izvesti. Jer jasno nije proniknuo u bit. Drven kao i njegov štićenik Verni.

Masovne scene nisam spominjao, opet izmišljaš da bi pseudopoentirao. Da pustolovina, akcija to je Zagor. A ne pasiva s rukama u džepovima. Buri akcija slabašno ide. Posluži se sa dva standardna darrkwoodska kokošara ili fokus prebaci na prepričavanje. Drvo, nema tu živosti.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 17:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nisi, istina, ali bozeli voli takve scene u svojim pricama. Africka odiseja, kandraks, princ vilenjaka.... sve puno scena masovnih bitaka.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 18:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Iako su mi crtaci manje bitni, verni mi najbolje pase na Zagoru. Andreuci mi se svidio u aljasci ali inace mi redovito skida ocjenu price
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Neke Bosellijeve priče imaju masovne scene. I? U čemu je problem? U čemu je poanta? Mnoge njegove priče nemaju, i što? Koja je konkluzija?

Osobno sam neutralan oko masovnih scena koje si mi prišio. Važan je kontekst priče, šta i kako. Al to je nevažno, to si bezveze izvukao kao pseudoargument.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 18:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Opet me prozivas sa tim pseudoargumentima. Nemam namjeru poentirati na taj nacin. Najnormalnije raspravljamo, svako brani svoj stav kakav bi Zagor trebao biti.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 18:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Jel to to o dugom putovanju? Da se prebacimo na novu Burinu priču?

Nema ljutnje adriano, samo te upozorih na strawman grešku. Česta logička greška u raspravi. Idemo naprijed, to je važno. Dijalektika u najboljem zagorovom duhu.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 30/01/2015 : 18:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

heh, kratko koja o pročitanom, ali ne dajte se smetati

zanimljiv prvi nastavak. ovo pretendira biti jedan od onih esencijalnih zagora, koji se dotiču i njega samoga kao lika. odmah to diže interes, bez sumnje. bure do sada tu nije puno čačkao, sad se odvažio, i povezao svoju nultu godinu darkwooda sa prastarom pričicom zeleni ponor. bumo vidjeli kako će se to nastaviti i što će još ubaciti, jedva čekam. pešćenica vrlo solidan za sada.
Edited by - Džedson on 20/01/2015 19:18:41



ali evo da se vratimo na temu i izgleda još jednu odličnu buretovu epizodu, neki čak spominju i esenciju Zagora. nisam čitao ali komentari su pozitivni.





hehe, i baš si mene našao. pa to je samo dokaz da smo mi koji cijenimo bosellija objektivni ja sam dosta hvalio bureta u zadnje vrijeme, kad je to zaslužio. inače, predviđam shitstorm pljuvačine upravo od nostalgičara kada izađe drugi nastavak (bit će atlantide)

i da riješimo to papagajsko ponavljanje o tri bosellijeva klasika - momci su samo spomenuli par najistaknutijih.


nestali istraživač, anasazi, teksaški rendžeri, osveta vudu, morska strava, tajna fride lang, dugin most, krvna braća, atlantida, carstvo songhaya, crni brod, crna duša, anđeo smrti...pa niz vrlo dobrih kao što su aljaska, razbojnici, kapetan midnight, dvoboj u svemiru, huroni, posljednja thula...

ne mora se ništa od toga nikome sviđati, nećemo nikoga tjerati ni uvjeravati. ali ste u debeloj manjini, toga trebaš biti svjestan. da niste, zagor bi propao kad je boselli masovno izbacivao te epizode, a ne da mu skoči prodaja. srećom pa su bosellija pustili da radi, inače bi danas zagor bio jedan lijepi, kompletirani i bivši serijal.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 19:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Opa, bit će Atlantide. Valjda zbog vraćanja tate Bosellija, Bure je postao hazarder. Sa nestrpljenjem očekujem.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2015 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Vecina nabrojanih mi se ne svida. Ne svidaju mi se ni buretove epizode sa shyer. Znam da sam u manjini. Osjecam se ko ilegalac u Zagrebu 41, ali znam da je istina na mojoj strani.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/01/2015 : 20:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Andreucci je sjajan crtač i jako mi je žao što više ne crta Zagora... Kamoli sreće da je više takvih, koji ne slijede Ferrijevog stil, a svaki zagorovac ih treba voljeti...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 20:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Joj patetike

Nije problem što imaš svoj poseban stav i što si u manjini. Problem je što ga ne znaš braniti.

Ali istina nema se baš ni municije za obranu Burinih žvrljotina (s obzirom da ti se baš dobre Burine priče ne sviđaju). Kako obraniti Burine klišeje? To je pitanje svih pitanja!

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/01/2015 : 20:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Andreucci je sjajan crtač i jako mi je žao što više ne crta Zagora... Kamoli sreće da je više takvih, koji ne slijede Ferrijevog stil, a svaki zagorovac ih treba voljeti...



A Verni Statico ?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/01/2015 : 21:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by velka031

Andreucci je sjajan crtač i jako mi je žao što više ne crta Zagora... Kamoli sreće da je više takvih, koji ne slijede Ferrijevog stil, a svaki zagorovac ih treba voljeti...



A Verni Statico ?



I on je super, prije mi nije bio, baš zbog te statičnosti, mislim da je to sada jako, jako popravio... Majstor
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/01/2015 : 23:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, staticnost iz ranijih radova je prevazisao, sto je pozitivan znak. Nema sta, Verni napreduje, jos samo da prestane precrtavati Ferrijeve vinjete i da malo poboljsa sjencenje(tus).
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/01/2015 : 23:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

i da riješimo to papagajsko ponavljanje o tri bosellijeva klasika - momci su samo spomenuli par najistaknutijih.


nestali istraživač, anasazi, teksaški rendžeri, osveta vudu, morska strava, tajna fride lang, dugin most, krvna braća, atlantida, carstvo songhaya, crni brod, crna duša, anđeo smrti...pa niz vrlo dobrih kao što su aljaska, razbojnici, kapetan midnight, dvoboj u svemiru, huroni, posljednja thula...


Pa u neku ruku momci su u pravu kada kazu da ima samo dva, eventualno tri klasika(Morska strava, Izgubljeni svijet i Nestali istrazivac). Sve nabrojane epizode su dobre ili solidne, ali ne bas toliko dobre da se mogu kititi titulom klasika.
Ono sto najvise krasi Bosellija je da u prosjeku pise dobre epizode. Rijetko kada bas zakaze, sto je rijetkost u SBE.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/01/2015 : 23:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ja to gledam drugačije
ni u čemu i nikada ne mogu biti "bolji od ludensa". i to ne zato što me zanima ludens, briga me za ludens... nego jednostavno, ludens daje stripove na hrvatskom. taj kriterij je meni ipak najvažniji, kada je u pitanju isti proizvod (otiskane table koje je netko nacrtao i napisao).

ima li ludens savršen prijevod = baš me briga. sve dok je dovoljno dobar da se razumije smisao "priče" iliti tog stripa.
dakle, hrvatski mi je uvijek draži od srpskog, taman i da je hrvatski ludensov ofrlje, a srpski vč-ov, navodno s nešto više pažnje.

konzultirati i srpski prijevod, eventualno bi imalo smisla da se radi o nekom djelu gdje jezik igra ulogu, o nekoj filološkoj problematici, eto možda proučavanje Platona i sl.

za čitanje Zagora, jezik ne igra ulogu ako se iz prijevoda da uhvatiti smisao - kod ludensa nisam do sada imao takvih problema. naprotiv, shvaćam sve, najskromnije rečeno na jednakoj razini, kao bilo koji čitatelj vč-eovog izdanja ili cjepidlaka oko-nebitnog curunirovog tipa.

što se tiče ovog naslova, nemam pojma zašto je tako preveden. iz nebrige, poetskog pokušaja, tipfelera ili desetog. ako je naslov Ponekad se vraćaju, to je ujedno najbolje rješenje. ali, ne znači mi tako preveden naslov da bih dramio.
neka samo nama na hrvatskom, ljepše to zvuči od engleskog, srpskog itd....



što ne pronalaziš ti u zagoru filozofiju veću od neba
kako sad da nije važan jezik / prijevod za razumijevanje zagora, pa nije to prizemno štivo
a hegel, foucault, eco, nitche... sve njih si pronalazio u morskoj stravi, teroru šeste planete i ostalim analizama
pratim ja to

a što se tiče naslova, meni su jači 'skidači glava'

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2015 : 23:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ajmo ovako... Klasici su američka odiseja, zimska zmija, supermajk.
Najbolje priče u serijalu su nestali istraživač, aljaska, razbojnici, sedam gradova cibolje, teksaški rendžeri, osveta vudu, hellingen je živ, morska strava, kapetan midnight tajna fride lang, dugin most, krvna braća, atlantida, carstvo songhaya, crni brod, crna duša, anđeo smrti, huroni...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2015 : 00:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nego, bosellijevci, da vas pitam nesto:
Jeste li vi u prvoj liniji Zagorovi ili Bosellijevi fanovi?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/01/2015 : 00:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zagorovi fanovi!

Klasičari, jeste li vi Zagorovi fanovi ili fanovi svog djetinjstva? ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2015 : 00:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nema tu djetinjstvo neku vecu ulogu. Ja jednostavno uzivam u Zagorovim stripovima. Ne citam ih kako bih se prisjetio nekih finih vremena ili slicno. To je mozda slucaj kod ljudi koji su Zagora citali kao klinci, pa poslije dvadesetak godina opet uzeli njegov strip u ruke. Ja sam odrastao, stasao i sada polako starim zajedno sa Zagorom. Bez pauze.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/01/2015 : 00:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nema tu djetinjstvo neku vecu ulogu. Ja jednostavno uzivam u Zagorovim stripovima. Ne citam ih kako bih se prisjetio nekih finih vremena ili slicno. To je mozda slucaj kod ljudi koji su Zagora citali kao klinci, pa poslije dvadesetak godina opet uzeli njegov strip u ruke. Ja sam odrastao, stasao i sada polako starim zajedno sa Zagorom. Bez pauze.



Da. To je to. Tako mora biti.

Ako ti je junak drag, sve je dobro, iako svatko ima svoje preferencije... ovo gore za "najbolje priče" sam se zajebavao. U moj best of ide još puno Burattinija i nešto Nollite (Zagorove 80e su mi najmanje znane).

Ali ipak neke stvari iritiraju... i to ne "bosellijevci", nego, nazovimo ih "klasičari", koji ne vide i ne priznaju ništa osim Ferrija i Nollite (možda malo Toninelija). Ulete, vidi Chiarollu i Bosellija i opale jedinice po defaultu. Nijedan "bosellijevac" to ne radi za starije priče.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2015 : 00:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa u neku ruku i meni je to cudno, zasto neko da mrzi Bosellijeve ili Buratinijeve radove na Zagoru, kada su obojica ostavili pozitivan trag na serijalu?!

Meni Boselli nije simpatican jer je trenutno jedan od najvecih neprijatelja naseg junaka. Ukoliko se pojavi neki kvalitetan crtac, on ce ga uzeti sebi, slicno kao sto je svojevremeno radio i pokojni Sergio aka Nolitta. S druge strane, obojici sam do neba zahvalan sto su nekad prije uradili za Zagora.

Burattini mi isto nije drag jer srlja u propast. Apsolutno nema nikakvu ideju kako da spasi serijal, ali kormilo ipak ne ispusta iz ruku. On je solidan autor, veliki fan, ali pozicija glavnog urednika nije za njega. Svidjalo se to njemu ili ne, on ce biti covjek koji ce otjerati Zagora u grob.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/01/2015 : 01:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Zagorovi fanovi!

Klasičari, jeste li vi Zagorovi fanovi ili fanovi svog djetinjstva? ;)

to se isto pitanje moze postavit i bozelievcima. Mozda je njima bozeli ono sto je ranijim generacijama nolita.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/01/2015 : 01:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Burattini mi isto nije drag jer srlja u propast. Apsolutno nema nikakvu ideju kako da spasi serijal, ali kormilo ipak ne ispusta iz ruku. On je solidan autor, veliki fan, ali pozicija glavnog urednika nije za njega. Svidjalo se to njemu ili ne, on ce biti covjek koji ce otjerati Zagora u grob.


Možda bude karakter kao Toninelli, pa odustane kad vidi da je kraj blizu. Pa dođe neki, novi, mlađi i spase serijal (bar na neko vreme). Doduše ako se to ne dogodi uskoro (a neće), posle će bit kasno.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000