forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
dosado, ti dakle tvrdiš da niti jedan film u povijesti kinematografije nije NE-logičan?
svašta...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajde jednom za svagda - svoje komplekse i frustracije ovdje više ne budeš liječio. Dakle, taj tvoj način komunikacije gdje sve ponižavaš, vrijeđaš i gledaš s visoka se više neće tolerirati.Ili nađi način da normalno komuniciraš sa ljudima ili nađi drugi forum. Jer od sad ću te svaki put kada počneš pametovati udaljiti na mjesec dana.

I tako dok ne naučiš.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/01/2015 : 17:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jel' dosada baniran ili?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Je.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/01/2015 : 17:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Šteta, al' dobro.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
i ja kažem šteta,
mogli smo pročitati još dosadinih nebuloza
ili barem da pokuša opravdat tvrdnje koje je iznio

svjestan sam ja da imam loše znanje o tehničkim karakteristikama filma, kao i svaki laik
ali tvrditi da nelogičnosti ne postoje????
jasno je meni što je on htio reći, ali nelogičnost NIJE ISTO što i mogućnost da se nešto dogodi
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/01/2015 : 17:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

i ja kažem šteta,
mogli smo pročitati još dosadinih nebuloza
ili barem da pokuša opravdat tvrdnje koje je iznio

svjestan sam ja da imam loše znanje o tehničkim karakteristikama filma, kao i svaki laik
ali tvrditi da nelogičnosti ne postoje????
jasno je meni što je on htio reći, ali nelogičnost NIJE ISTO što i mogućnost da se nešto dogodi


Slažem se, sad nisam gledao film pa ne znam funkcioniraju li te "nelogičnosti" ili ne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma dajte jel' se ikada njemu moglo išta objasniti?
Beznadežan slučaj bez ikakvih mogućnosti kvalitetne komunikacije.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/01/2015 : 17:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne funkcioniraju
svako malo se dogodi situacija kad pomislis: "Ma daj..."

a ima i hrpa slučajnosti:
eto sad mi je pala na pamet situacija kad načelnik Gordon upada u kanalizaciju i, od milijun kanalizacijskih otvora koliko ih ima Gotham, točno ga voda onesviješćenog nanese kod onog izlaza kod kojega je prolazio G.H.
i tako milijun puta tokom filma
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/01/2015 : 17:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
off topic na trenutnu temu:

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/01/2015 : 18:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Sve nabrojano + Bruceov tajanstveni povratak u Gotham s drugog kraja svijeta bez ikakvih dokumenata i novca i to na nacin da nitko ne zna da se on vratio


Hm, zašto ti je ovo čudno?

Pa Bruce je dobar dio svog života proveo učeći se snalaženju u bezizlaznim situacijama i neopaženom kretanju. Zar si zaboravio njegov trening u Ligi sjena?

Sjeti se kako su se u prvom filmu Ra's al Ghul i njegovi ljudi neprimjetno ušuljali u Gotham, što će kasnije ponoviti i Bane. Ne samo to, Ra's al Ghul se neprimjetno ušuljao u Bruceovu vlastitu kuću. S obzirom na to, zašto bi od Brucea očekivao išta manje?

quote:
Originally posted by Felagund

+ odlazak svih policajaca u ono neko podzemlje (ili sto je vec bilo) da bi istjerali jednog negativca, jer koga briga ako na povrsini bude nekih sranja i zatreba policije


Policajci su išli u kanalizaciju. Ali ne da bi lovili beskućnike, već jednog od najopasnijih ljudi na svijetu i njegove jednako opasne ljude. Sjeti se kaosa koji je Bane izazvao na Gothamskoj burzi sa šačicom ljudi, a i sam Gordon je iz prve ruke posvjedočio koliko je opasna Liga sjena.

quote:
Originally posted by Felagund

+ kod tog marsa policije na teroriste se jasno vidi da je terorista vise i da su bolje naoruzani, ali na kraju ipak ne uspiju napraviti skoro nista


Po čemu se to vidi?

Uzmi u obzir ovo: ako se ne varam, u filmu je jasno rečeno da je u kanalizacije poslano 4000 policajaca u punoj ratnoj opremi. Kada je Bane "oslobodio" zatvor Blackgate, iz njega je pušteno oko 1000 zatvorenika. Znači, u konačnom obračunu Bane je na svojoj strani mogao računati jedino na bolju oružanu opremljenost, s obzirom da je poharao Foxovo skladište, ali vidjeli smo da je Batman sa svojom letjelicom prilično brzo poravnao snage po tom pitanju.

quote:
Originally posted by Felagund

+ Bruce ne samo da je znao kad da ce Gordona izvest na led, nego je znao i kad, tako da stigne benzinom po mostu nacrtat svoj znak i dovest trag benzina tocno do mjesta di ce se Gordon naci...


Nekome poput Batmana sigurno nije bio problem saznati vrijeme i mjesto Gordonovog pogubljenja, pogotovo jer se već prije toga bio infiltrirao u grad.

Ali da se zadržimo na tom mostu, primjeti da je to ista lokacija gdje se održalo pogubljenje u jednoj od prethodnih scena. Nama to nije eksplicitno rečeno, ali s velikom sigurnošću možemo pretpostaviti da je riječ o glavnom mostu koji spaja središnji dio Gothama s kopnom. Znači, riječ je o lokaciji koja je pomno odabrana kao javno gubilište, jer je vidljivo većini građana Gothama, te bi ih pogled na ta pogubljenja trebao uvjeriti da ne prkose Baneu.

Kada uzmeš to sve u obzir, onda nije ni čudno kako je Batman odabrao baš tu lokaciju kako bi obznanio svoj povratak.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 20/01/2015 : 23:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice broja policajaca, ocito sam krivo zapamtio, nekako mi je prije toga bilo ostalo u sjecanju da ih je manje. Neovisno o njihovom broju, cijela ta scena je lose napravljena. Znaci hrpa kriminalaca koji su upravo pobjegli iz zatvora i dobili hrpu oruzja vide da im dolazi horda policajaca i oni cekaju da im se oni priblize i da im Bane da naredbu da pucaju, a ne da sami pocnu + vidimo da je Batman onesposobio samo jedno vozilo, a od preostala dva ni jedno nije zapucalo.


Usporedba Batmana i Ra's-a je losa, buduci da Ra's upravlja organizacijom starom nekoliko stoljeca koja ima veze i velika financijska i materijalna sredstva. Batman u tom zatvoru nema apsolutno nista, a treba proci nekoliko desetaka granica, vjerojatno ici brodom ili avionom (pretpostavljajuci da je zatvor negdje na bliskom istoku, a Batman treba doci do SAD-a) i cijeli taj put proci u kratkom vremenu, jer vidimo da je dobar dio od ta tri mjeseca potrosio na oporavak. Naravno o oporavku i onom nacinu namjestanja slomljene kicme necu ni govoriti, jer je to u najmanju ruku smijesno, kao i onaj magicni steznik koji od sepavca napravi covjeka koji bez problema tom nogom trga zid.

Sto se tice policajaca u kanalizaciji, samo bi najveci debil poslao sve policajce u jednom gradu u kanalizaciju i ostavio ulice potpuno ranjivima.

Gordonovo pogubljenje nije bio dogadaj koji se odvio na trgu uz prethodnu najavu. Jednostavno su ga uhvatili i odveli pred Cranea i nakon sto mu je izrecena presuda otisao je na led. Sad sam isao po youtubeu traziti scene da se podsjetim i vidim da kad se Gordonu izrice presuda, da ga odmah krenu voditi van i da je tada dan. Kada vidimo Gordona na ledu, vec je noc. To sad moze biti greska redatelja (ista stvar ima i u x-menu 3 gdje kad Magneto dode do mosta je dan, a u sljedecoj sceni kad ga pomakne do otoka je noc) ili znak da su cekali s Grodonovim pogubljenje, sto nebi imali nikakvog smisla jer smo scenu prije vidjeli da su Stryver-a odmah izveli na led.

Misim, ima dosta scena za koje bi mogao traziti opravdanja i sam smisljati razloge zasto se dogodilo to sto se dogodilo, ali od redatelja kalibra Nolan ocekujem da on to razradi, a ne da ja nagadam (da se razumijemo, ovo nisu scene di redatelj namjerno ostavi neke stvari neizrecene da da gledatelju na razmisljanje i tumacenje*, nego redateljeve greske ili jednostavno lijenost). Interstellar mi je bio dobar film, ali sam isto tako primjetio jako puno stvari koje ili nisu razradene ili nemaju smisla sve dok sam ne krenem traziti opravdanja i razloge.

Xilion je vec postavio video od EWW i slazem se sa vise od pola njihovih komentara, a evo i od screen junkies i od hishe, oni u isto puno gresaka opisali.





Uz sve to receno, meni je film svejedno fun za pogledati i ima finih trenutaka, ali kao sto je rekao swamp thing, koliko god ja htio da mi se sve svidi i da sam sebi opravdam sve greske, jednostavno ne mogu, previse ih je.

*kraj Take Shelter, Pi

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/01/2015 : 01:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Sto se tice broja policajaca, ocito sam krivo zapamtio, nekako mi je prije toga bilo ostalo u sjecanju da ih je manje. Neovisno o njihovom broju, cijela ta scena je lose napravljena. Znaci hrpa kriminalaca koji su upravo pobjegli iz zatvora i dobili hrpu oruzja vide da im dolazi horda policajaca i oni cekaju da im se oni priblize i da im Bane da naredbu da pucaju, a ne da sami pocnu + vidimo da je Batman onesposobio samo jedno vozilo, a od preostala dva ni jedno nije zapucalo.


Ali ti kriminalci nisu nedavno bili pušteni iz zatvora, već su mjesecima služili kao Baneova vojska, dok je ovaj sijao strah i trepet Gothamom.

Što se tiče vozila, ostala dva nisu ni mogla zapucati. Primjeti da je top smješten samo s desne strane vozila. Tako da vozilo na desnoj strani ulice nije ni moglo zapucati. A vozilo u sredini nije moglo pucati jer je u žaru borbe već bilo okruženo vlastitim ljudima.

quote:
Originally posted by Felagund

Usporedba Batmana i Ra's-a je losa, buduci da Ra's upravlja organizacijom starom nekoliko stoljeca koja ima veze i velika financijska i materijalna sredstva. Batman u tom zatvoru nema apsolutno nista, a treba proci nekoliko desetaka granica, vjerojatno ici brodom ili avionom (pretpostavljajuci da je zatvor negdje na bliskom istoku, a Batman treba doci do SAD-a) i cijeli taj put proci u kratkom vremenu, jer vidimo da je dobar dio od ta tri mjeseca potrosio na oporavak. Naravno o oporavku i onom nacinu namjestanja slomljene kicme necu ni govoriti, jer je to u najmanju ruku smijesno, kao i onaj magicni steznik koji od sepavca napravi covjeka koji bez problema tom nogom trga zid.


Pogledaš tri filma o Batmanu i misliš da bi mu ovi detalji trebali predstavljati nekakvu prepreku? Batman je oličenje snalažljivosti.

Da nema novaca i dokumenata, svejedno bi našao način da neprimjetno uđe u Gotham. Sjeti se prvog filma, i kako je Bruce lutao svijetom prije nego što je uopće primljen u Ligu sjena. A da ne spominjemo trening u Ligi sjena i činjenicu da je on ipak bio nekakav multimilijunaš, tako da nije nevjerojatno očekivati da u inozemstvu ima vilu ili off-shore bankovni račun.

Također, sjeti se švercera koji su mu u drugom filmu pomogli tijekom njegove operacije u Kini. Batman ima svojih veza.

quote:
Originally posted by Felagund

Sto se tice policajaca u kanalizaciji, samo bi najveci debil poslao sve policajce u jednom gradu u kanalizaciju i ostavio ulice potpuno ranjivima.


Ali nisu svi policajci poslani u kanalizaciju. Sjeti se kako su oni koji su ostali na površini tijekom mjeseci Baneove okupacije služili gradu kao svojevrsni pokret otpora i pomagali onima u nevolji.

Također, uzmi u obzir kako slanje tolikog ljudstva u lov nije nelogično. Gotham je višemilijunski grad, s kilometrima kanalizacije ispod površine. Da bi našao grupu ljudi u tako velikom podzemlju potrebno ti je veliko ljudstvo. Pogotovo ako ne znaš kriju li se Bane i njegovi ljudi na jednoj ili više lokacija. Također, da bi se adekvatno suočila s tako opasnom prijetnjom, gothamska policija se mora kretati u velikim skupinama.

quote:
Originally posted by Felagund

Gordonovo pogubljenje nije bio dogadaj koji se odvio na trgu uz prethodnu najavu. Jednostavno su ga uhvatili i odveli pred Cranea i nakon sto mu je izrecena presuda otisao je na led. Sad sam isao po youtubeu traziti scene da se podsjetim i vidim da kad se Gordonu izrice presuda, da ga odmah krenu voditi van i da je tada dan. Kada vidimo Gordona na ledu, vec je noc. To sad moze biti greska redatelja (ista stvar ima i u x-menu 3 gdje kad Magneto dode do mosta je dan, a u sljedecoj sceni kad ga pomakne do otoka je noc) ili znak da su cekali s Grodonovim pogubljenje, sto nebi imali nikakvog smisla jer smo scenu prije vidjeli da su Stryver-a odmah izveli na led.


Gordonovo pogubljenje nije bilo javno, ali suđenje jest. Čim je saznao da je Gordon uhvaćen, Batman je mogao djelovati, jer je znao da mu prvo slijedi suđenje, a nakon toga gubilište.

Uzmi u obzir da mi ne znamo kolika je udaljenost između "sudnice" i mosta, tako da je suđenje moglo biti u sumrak, ali je noć pala u međuvremenu, dok su Gordon i njegovi ljudi odvedeni na gubilište.

Također, možemo pretpostaviti da je Bane zadržao Gordona radi ispitivanja, što je također moglo odgoditi njihov put do mosta. A mogao je to vrlo lako biti i neki drugi razlog.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 21/01/2015 : 02:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ti si svjestan da ti sad s ovim radis upravo ono sto sam napisao u postu iznad? Sam smisljas izgovore i opravdavas redateljevu lijenost. Vidim da ti se film svida i to je sasvim ok. Meni ga nije bil namjera niti popljuvati niti srozavati, samo sam rekao svoje misljenje, a to je da mi je to uz Inception najlosiji Nolanov film (pogledao sam sve njegove filmove) i dao sam razlog zasto.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/01/2015 : 02:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Ti si svjestan da ti sad s ovim radis upravo ono sto sam napisao u postu iznad? Sam smisljas izgovore i opravdavas redateljevu lijenost. Vidim da ti se film svida i to je sasvim ok. Meni ga nije bil namjera niti popljuvati niti srozavati, samo sam rekao svoje misljenje, a to je da mi je to uz Inception najlosiji Nolanov film (pogledao sam sve njegove filmove) i dao sam razlog zasto.


Hm, ponudio sam ti neke smislene kontra-argumente, ali ti na njih samo odmahuješ rukom. Što da zaključim iz toga?

Gle, ako ti se film nije svidio, to je sasvim u redu. Ali reci mi iskreno, misliš li da bi zbilja na kvalitetu filma utjecalo da nam je Nolan išao objašnjavati kako se Bruce vratio u Gotham, ili zašto je Gordonovo suđenje bilo po danu, a pogubljenje po noći? To su za radnju nebitne stvari. Redateljeva uloga nije da svaki djelić filma potanko objasni gledatelju. Ponekad gledatelj i sam na temelju detalja mora zaključiti neke stvari. I to je ono što posebno volim kod gledanja filmova.

Također, teško mi je Nolana optuživati za lijenost kada je isporučio film koji traje skoro tri sata. A o prethodna dva filma da i ne govorimo. Nečiju posvećenost jednoj franšizi teško da bih mogao nazvati lijenošću.

Recimo, moje zamjerke filmu uopće nemaju veze sa samom radnjom, nego su čisto estetske naravi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 21/01/2015 : 03:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Felagund

Ti si svjestan da ti sad s ovim radis upravo ono sto sam napisao u postu iznad? Sam smisljas izgovore i opravdavas redateljevu lijenost. Vidim da ti se film svida i to je sasvim ok. Meni ga nije bil namjera niti popljuvati niti srozavati, samo sam rekao svoje misljenje, a to je da mi je to uz Inception najlosiji Nolanov film (pogledao sam sve njegove filmove) i dao sam razlog zasto.


Hm, ponudio sam ti neke smislene kontra-argumente, ali ti na njih samo odmahuješ rukom. Što da zaključim iz toga?

Gle, ako ti se film nije svidio, to je sasvim u redu. Ali reci mi iskreno, misliš li da bi zbilja na kvalitetu filma utjecalo da nam je Nolan išao objašnjavati kako se Bruce vratio u Gotham, ili zašto je Gordonovo suđenje bilo po danu, a pogubljenje po noći? To su za radnju nebitne stvari. Redateljeva uloga nije da svaki djelić filma potanko objasni gledatelju. Ponekad gledatelj i sam na temelju detalja mora zaključiti neke stvari. I to je ono što posebno volim kod gledanja filmova.

Također, teško mi je Nolana optuživati za lijenost kada je isporučio film koji traje skoro tri sata. A o prethodna dva filma da i ne govorimo. Nečiju posvećenost jednoj franšizi teško da bih mogao nazvati lijenošću.

Recimo, moje zamjerke filmu uopće nemaju veze sa samom radnjom, nego su čisto estetske naravi.



Nije to odmahivanje rukom, nego mi se vise neda vrtiti u krug. Ja cu reci jedno, ti ces reci drugo, nije da ce i jedan od nas dvojice ista postici. Sto se tice toga sto je utjecalo na moj dozivljaj filma (necu govoriti o kvaliteti), vec sam gore naveo da mi nebi smetalo da ima samo par tih "nelogicnosti", ali meni ih je previse + jadna koreografija zadnjeg big boss (ne govorim o metal gearu) fighta + previse kliseja i to sto mi je bane kao lik na kraju ispao jadan.

Sto se tice njegove posvecenosti franshizi, za prva dva filma mu skidam kapu, ali na trecem filmu nije odradio jednako dobar posao, a to zakljucujem i iz toga sto vidim da nisam jedini koji je imao problema s trecim filmom.

Slazem se da nije redateljeva uloga da objasni svaki detaljcic i da i gledatelj mora sam zakljucivati, ali gdje cemo tu povuci granicu? Taj argument ces onda moci koristiti kod gotovo svakog filma da bi objasnio/opravdao greske/nelogicnosti/nedosljednosti.
Btw, kod prva dva filma nije bilo potrebe da ja smisljam izgovore i pretpostavke za stvari u filmu (a vecina tvojih argumenata su upravo to), nije bilo ni nedosljednosti, ni nelogicnosti.

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 21/01/2015 04:08:57
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/01/2015 : 05:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Dajte ljudi necete se valjda svadati oko zbunjole nolana,lik cega se god uhvati pretvori u dosadnu ,kvazi pretencioznu hrpu nicega.
Postoji samo Burtonov Batman,sve ostalo su propali pokusaji.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 21/01/2015 : 10:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Dajte ljudi necete se valjda svadati oko zbunjole nolana,lik cega se god uhvati pretvori u dosadnu ,kvazi pretencioznu hrpu nicega.
Postoji samo Burtonov Batman,sve ostalo su propali pokusaji.



Ma nema tu nikakve svade, samo rasprava, s tim da ja nemam beskonacno volje kao neki forumasi (dosada - iskreno mu se divim zbog toga), da stalno guram vodu na svoj mlin i dokazujem nekome nesto.

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 21/01/2015 10:27:36
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/01/2015 : 11:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Od osam nominovanih filmova pogledao sam do sada pet:

"Birdman" – Interesantna kamera, film dosadnjikav. Keaton ok, ne znam bas da li je za Oscara. Mislim da je Jake Gyllenhaal u Nightcrawleru bolje odglumio.

"Boyhood" - Dosadan i rastegnut film. Svakako da je stvar sa dugogodisnjim snimanjem interesantna, ali to je otprilike sve sto je u ovom filmu zanimljivo.

"The Grand Budapest Hotel" – Lijepo nasminkan, pomalo pretenciozan film. Sasvim ok za jedno gledanje, ali nista vise od toga.

"The Imitation Game" - Dosadnjikav film, zasto je uopste nominovan? Pa, radnja je po „istinitom“ dogadjaju i glavni lik je homoseksualac. U danasnje vrijeme dovoljno za nominaciju.

"Whiplash" – Ne podnosim jazz muziku, ali ovaj film je bas dobar. JK Simmons jednostavno fenomenalan, jedna od najboljih filmskih uloga posljednjih godina.

Sto se tice Interstellara, pa mogao ja zavrsiti na listi, mada po mom misljenju nije nista posebno. Sigurno nije zasluzio Oscara u glavnoj kategoriji. Sve u svemu mrsava godina.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 21/01/2015 : 14:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Može li mi itko utkratko objasniti djelovanje mutavca iz Batmana?
Uz onog negativca iz zadnjeg Bonda najbezvezniji negativac ikad.

The Imitation game veze nema s povijesnim činjenicama, film je još jedno jeftino ulizivanje ukusu akademije.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2015 : 14:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
I sta da nema?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 21/01/2015 : 16:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Bio bi red onda ne navoditi da je prema istinitim događajima. Film je Goebellsovski propagadni pamflet.

Lijepo navesti da je fikcija.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/01/2015 : 16:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Bio bi red onda ne navoditi da je prema istinitim događajima. Film je Goebellsovski propagadni pamflet.

Lijepo navesti da je fikcija.


Film je baziran na istinitim događajima, što ne znači da ih se slijepo drži.

Slijepo držanje istinitih događaja ne bi učinilo film dovoljno dramaturški atraktivnim.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 21/01/2015 : 17:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Problem je što se film samo ovlaš bazira na istinitim događajima. Samo ovlaš.

Mogli su pošteno staviti oznaku fantasy žanra ili komedije.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2015 : 18:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa nije dokumentarac. Baziran na istinitim događajim jest stoga ne vidim problem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000