forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2015 : 22:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Drago mi je da više rezolutno ne tvrdiš da se ubio.



Pa ja nisam ni tvrdio da se ubio već da tu mogućnost ne treba odbaciti te da redatelj ima pravo u filmu postaviti situaciju na taj način.

quote:
Originally posted by Poncho

Cumberbatch mi je drag glumac i mislim da je i ovdje obavio odličan posao. Rekao bih da je najsvijetlija točka filma.
Meni je Keira nepopravljivo bezvezna glumica, nikad mi se nije sviđala.



Slažem se za Cumberbatcha, za Keiru ne. Inače mi nije bila neka fenomenalna glumica, ali u ovom filmu je doslovno rasturila.

quote:
Originally posted by Poncho

Režija mi je bila ... imam dojam da se redatelj ništa nije pitao. Valjda bi se zauzeo za pravu biografiju Turinga.



Nije ni meni režija ovog filma bila fantastična, bila mi je ok. Ne mislim da je problem ovo što ti kažeš, ali ok.
Što kažeš na sam scenarij?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/01/2015 : 23:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Scenarij? Ne mogu ga zaozbiljno uzet nakon nebiografskog biografskog filma.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2015 : 23:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Scenarij? Ne mogu ga zaozbiljno uzet nakon nebiografskog biografskog filma.


Pusti sad biografske greške.
Je li ti film bio intrigantan u nekim trenutcima? Što kažeš na humoristične trenutke (npr. kad počne na silu pričati viceve)? Kako si reagirao na emotivne trenutke (retrospektiva u školske dane)?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/01/2015 : 23:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Jedina reakcija je bila iživciranost, jer gledam biografski film koji je netočan do bola.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2015 : 18:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao "Teoriju svega".

Dosta slabo, nikako ne bih rekao da zaslužuje nominaciju za najbolji film. Početak je čak i vrlo dobar, ali film kako traje sve više pada u kvaliteti. Da ne govorim o tome kako je u dosta trenutaka nezanimljiv. Eddie Redmayne je fantastično odigrao ulogu Hawkinga i, po meni, napravio žestoku konkurenciju Cumberbatchu. Trenutačno uopće ne mogu odlučiti koji mi je bolji. S druge strane Felicity Jones mi je tek prosječna i vjerujem da nema velike šanse da osvoji Oscara iako zasad nisam pogledao niti jednu konkurentkinju. Na kraju krajeva, ocjena bi bila 4/10. Nadam se da su ostali filmovi ipak bolji od ovoga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/01/2015 : 22:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i "Hotel Grand Budapest".

Radi se svakako o dobrom filmu. No ne i o izvanrednom. Humor je u mnogim scenama izuzetan (scena kad u hotelu svi pucaju jedni po drugima, scena jurnjave po snijegu).Također izuzetni likovi Dimitrija i Joplinga ( a i izuzetno odglumljeni). Problem je što mi dosta glumaca nije leglo. I to oni najbitniji - Fiennes, Revolori i (začuđujuće) Norton. Mislim da nema neke prevelike šanse za osvojiti nešto osim možda scenarija. 7/10


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 23:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja volim Wes Andersona i tu njegovu nekakvu komediju apsurda. Hotel mi je odličan, a hoće li osvojiti oskara mi je stvarno nebitno. Fantastic Mr. Fox mi je genijalan crtić.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/01/2015 : 07:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto Lisac super. I kod Hotela mi se isto svidio taj apsurd. Nešto mi je još falilo da bude odličan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2015 : 09:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hotel jako dobar, ali Mr. Fox i Moonrise Kingdom su mi bolji. Što se ovogodišnje Oscar utrke tiče sumnjam da ima nešto bolje od Hotela. Uglavnom svi djeluju rađeni za Oscara. Jedino što me stvarno zanima je Birdman, ali pogledati ću vjerojatno i Boyhood zbog cijelog projekta, i Whiplash jer sam čuo jako dobre stvari o njemu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 29/01/2015 : 18:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Whiplash je super film iako ne donosi nista novo. Slicnih prica o uspjehu/neuspjehu je bilo samo se ovaj put radi o bubnjaru. Rezija je fantasticna.

Imitation game isto tako, samo bi bilo korektno da nisu stavili ona slova koja ti sugeriraju da se radi o povijesnim cinjenicama. Glavnom glumcu je ova uloga legla samo tako nakon par sezona ekscentricnog Sherlocka.

Boyhood je jako topao film o jednom odrastanju i projekt snimanja filma kroz odrastanje glumaca. Radnja tu ba si nije bitna. Mamina uloga je super.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/01/2015 : 14:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Vojnik u stozeru iz American Snipera (na otprilike pola sata filma) cita Ennisovog Punishera

Edit: na kraju se ispostavilo da je cili squadron ima Punisherov logo na magazinima, jaknama, torbama, vozilima. Izgleda da san prirano osta odusevljen uplivom stripa u film.

Sto je najzalosnije, to je jedino sto valja jerbo je film tesko razocarenje.

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 30/01/2015 16:51:54
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/01/2015 : 17:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja se vjerojatno i neću razočarati jer ništa i ne očekujem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/01/2015 : 18:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor


Sto je najzalosnije, to je jedino sto valja jerbo je film tesko razocarenje.




Clint nikad nije razocaranje
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/01/2015 : 18:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Zlotvor


Sto je najzalosnije, to je jedino sto valja jerbo je film tesko razocarenje.




Clint nikad nije razocaranje


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/01/2015 : 18:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Naravno, tko od njega uopće očekuje neki film. :p
Zato i je iznenadio s Djevojkom od milijun dolara.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/01/2015 : 18:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Clint nikad nije razocaranje

Jesi li pogleda film?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/01/2015 : 19:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by supermark

Clint nikad nije razocaranje

Jesi li pogleda film?



nisam jos
ali hocu, naravno

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/01/2015 : 19:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa imao ih je Lincoln više pa je bio loš. Kao i hrpa filmova.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/01/2015 : 19:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark



nisam jos
ali hocu, naravno

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?

Posto mi mobitel ne da velik broj znakova, odgovorit cu ti sutra detaljno cim se dokopam kompjutera.
Mada, da ti buden iskren - mrzi me pisat.
I to u tolikoj mjeri da se ne bi moga natirat niti pod uvjetom da mi kazes sto nosis na sebi.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 30/01/2015 : 22:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa imao ih je Lincoln više pa je bio loš. Kao i hrpa filmova.



Slazem se da broj nominacija nije mjera za nista, ali se ne slazem da je Lincoln los film, meni je Lincoln bio jako dobar. Sto se tice ovogodisnjih nominacija, jos sam u fazi gledanja i kad ih sve pogledam (malo mi duze treba jer su ispiti u tijeku) javim svoje dojmove.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 30/01/2015 : 22:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
American Sniper mi je onako poprilično bezličan film.
Jasno da su preko bare oduševljeni,mi ostali baš i ne.Sve ide poprilično jednostavno.
Kamera je možda jedina iznadprosječna stvar.

Čitao sam kako je Clint dobio upozorenja na koji način će snimiti fim i da ne baca previše blata na dotičnog vojnika.
Nisam ništa očekivao od filma,pa se nisam ni razočarao.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 31/01/2015 : 02:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?



Nominacije za oscara bi trebale bit mjerilo kvalitete filma?

Ko da si rekao: Film je zaradio 5 milijardi dolara na box officeu, koliko razočaranje može biti?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 31/01/2015 02:18:49
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/01/2015 : 07:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije mjerilo, ali neki pokazatelj jest
nije mi jasno zasto svi vole kritizirati te nominacije oscara (misle da ispadaju pametniji?) kao da ih bira baba sa plac, a ne stručni žiri koji je cijeli život posvetio sedmoj umjetnosti
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/01/2015 : 08:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

nije mjerilo, ali neki pokazatelj jest
nije mi jasno zasto svi vole kritizirati te nominacije oscara (misle da ispadaju pametniji?) kao da ih bira baba sa plac, a ne stručni žiri koji je cijeli život posvetio sedmoj umjetnosti


Pa gledaj, kad vidim da je Bradley Cooper nominiran treću godinu za redom, onda kao da ih i je birala baba s placa. Iako me Oscari zanimaju i nadam se da ću pogledati većinu filmova, čini mi se očitim da Akademija ima bolje odnose s pojedinim režiserima, glumcima itd.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/01/2015 : 13:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?

Stvar je u tome što ja nisan moga virovat da čovik koji je snimija 'Million Dollar Baby' i 'Gran Torino' može snimit ovakav "god-bless-ronald-reagan-and-the-u-s-and-a" shit
Mislin, u MDB me je ostavia na moralnoj klackalici u totalnoj zoni sivila, a u GT je pak zakla svetu kravu američkog hard core patriotskog tradicionalizma i to u tolikoj mjeri da pomisliš da je film snimija left wing-liberal-vegan, a ne stara desnjara ka Clintimir
Baš iz tog razloga nisan očekiva ovakav proliv od filma i čak mislin da je dobar dio Amera podiljen oko ovog filma osim nekom rednecku iz Jacksonvilla kojem je ovo vjerojatno vrh kinematografije.
Računa san da će Clint snimit neku anti-ratnu dramu, a snimija je film koji mogu koristit za regrutiranje budaletina koje će ginit na Bliskom istoku.

Uglavnom, očekiva san da će snimit anti-ratnu dramu (čak jaču od The Hurt Lockera) kad ono - kurac.


Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 31/01/2015 13:52:43
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000