forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/01/2015 : 17:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
zanimljiv osvrt
pogledat cu film (naravno) pa se javim sa svojim misljenjem :)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 31/01/2015 : 21:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by supermark

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?

Stvar je u tome što ja nisan moga virovat da čovik koji je snimija 'Million Dollar Baby' i 'Gran Torino' može snimit ovakav "god-bless-ronald-reagan-and-the-u-s-and-a" shit


Znas onaj stari vic, zasto republikanci vole slijetati u zracnu luku Washington? Jer onda mogu reci: I'm cumming into Reagan!

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 31/01/2015 21:22:04
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/01/2015 : 21:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahahaha!
Odlican!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 31/01/2015 : 21:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by supermark

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?

Stvar je u tome što ja nisan moga virovat da čovik koji je snimija 'Million Dollar Baby' i 'Gran Torino' može snimit ovakav "god-bless-ronald-reagan-and-the-u-s-and-a" shit
Mislin, u MDB me je ostavia na moralnoj klackalici u totalnoj zoni sivila, a u GT je pak zakla svetu kravu američkog hard core patriotskog tradicionalizma i to u tolikoj mjeri da pomisliš da je film snimija left wing-liberal-vegan, a ne stara desnjara ka Clintimir
Baš iz tog razloga nisan očekiva ovakav proliv od filma i čak mislin da je dobar dio Amera podiljen oko ovog filma osim nekom rednecku iz Jacksonvilla kojem je ovo vjerojatno vrh kinematografije.
Računa san da će Clint snimit neku anti-ratnu dramu, a snimija je film koji mogu koristit za regrutiranje budaletina koje će ginit na Bliskom istoku.

Uglavnom, očekiva san da će snimit anti-ratnu dramu (čak jaču od The Hurt Lockera) kad ono - kurac.




Vezane su mu ruke bile.
Stari od snajperista je prijetio paklenim nevoljama ako prikažu njegovog sina kao negativca.
Možda su mogli odustati Clint i Cooper,ali već su otkupili prava....valjda su računali da valja pospremiti novac u džep

Ne znam koliko su Ameri podjeljeni.Prije bih rekao da im se film dosta svidio inače ne bi tako punio kina.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/01/2015 : 21:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa i kod nas je u roku od odmah došao na prvo miejsto top 5 cinestara.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 31/01/2015 : 21:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa i kod nas je u roku od odmah došao na prvo miejsto top 5 cinestara.


Pa dobro mi volimo Clinta

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/01/2015 : 22:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by supermark

ali 6 nominacija za oscara - koliko razocarenje moze biti?

Stvar je u tome što ja nisan moga virovat da čovik koji je snimija 'Million Dollar Baby' i 'Gran Torino' može snimit ovakav "god-bless-ronald-reagan-and-the-u-s-and-a" shit
Mislin, u MDB me je ostavia na moralnoj klackalici u totalnoj zoni sivila, a u GT je pak zakla svetu kravu američkog hard core patriotskog tradicionalizma i to u tolikoj mjeri da pomisliš da je film snimija left wing-liberal-vegan, a ne stara desnjara ka Clintimir
Baš iz tog razloga nisan očekiva ovakav proliv od filma i čak mislin da je dobar dio Amera podiljen oko ovog filma osim nekom rednecku iz Jacksonvilla kojem je ovo vjerojatno vrh kinematografije.
Računa san da će Clint snimit neku anti-ratnu dramu, a snimija je film koji mogu koristit za regrutiranje budaletina koje će ginit na Bliskom istoku.

Uglavnom, očekiva san da će snimit anti-ratnu dramu (čak jaču od The Hurt Lockera) kad ono - kurac.




Vezane su mu ruke bile.
Stari od snajperista je prijetio paklenim nevoljama ako prikažu njegovog sina kao negativca.
Možda su mogli odustati Clint i Cooper,ali već su otkupili prava....valjda su računali da valja pospremiti novac u džep

Ne znam koliko su Ameri podjeljeni.Prije bih rekao da im se film dosta svidio inače ne bi tako punio kina.

I ja to mislim.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/02/2015 : 10:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sinoć ''Birdman''. Inaritu mi je zanimljiv još od ''Pasje ljubavi'', dobar mu je i ''Vavilon'', a ovdje je ponovo pogodio. Kiton je odličan, a imao je dobru podršku i Nortona, Votsove i Galifianakisa, dok stvarno ne znam zašto toliko forsiraju onu žabetinu Stounovu, nit stas nit talenat. Šamara se Holivud, šamara se Brodvej, šamara se čitav taj ''umjetnički'' (umjetni) svijet, sva ta površnost i licemjernost koja izbija iz svih aktera (lijepo bi se moglo primjeniti na onoj temi ''Zagorovci su glupi ljudi''). Sve se svodi na to da se bude u centru pažnje, da se bude relevantan. Umjetnost radi popularnosti, umjetnost radi ispoljavanja svojih frustracija, umjetnost radi dokazivanja nečega drugima.
Film izmamljuje mnoštvo osmjeha, ali zapravo više izaziva neku nelagodu, jer smo i mi sami učesnici u svemu tome, i svi se možemo ogledati na platnu gledajući ovaj film.
Nadam se da će Akademija znati nagraditi svježinu ovog filma.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6963 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/02/2015 : 11:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja sinoć Birdmana. Slažem se što se glume tiče, svi su redom jako dobri do odlični (po meni i Emma Stone). Taj eksperiment sa montažom da većina filma izgleda kao jedan kadar je također zanimljiv. Mislim da je time uspio gledatelje bolje uvući u svijet koji prikazuje. E sad, što se kritike sveg tog glumačkog/umjetničkog/Hoolywood/Broadway svijeta tiče, tu me baš nije oduševio. Zanimljivo je sve to, ali previše mlako. Bar je takav moj dojam...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9225 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2015 : 12:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Birdman. Epilog Burtovih Batmana i prvi(!?) film gdje se Spiderman bori zajedno s Avengersima

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 01/02/2015 12:54:17
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2015 : 18:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kolega i urednik Damir Radić i ja ležerno drvimo o ovogodišnjim oskarovskim nominacijama, svojevrsni filmofilski talk-show u trajanju od 47 minuta:


http://radio.hrt.hr/aod/razgovor-sa-j-grozdanicem-povodom-nominacija-za-oskar/98824/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9225 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2015 : 18:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Samo jedan komentar na dio o prvoloptaškim kritikama društvenih mreža, ne smatram to minusom ni greškom budući da je i slava na tim mrežama prvoloptaška.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2015 : 19:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U osnovi se slažem, ali bih volio da je to dano malo suptilnije, odnosno manje doslovno.
Makar, Inárritu je izrazito na strani tradicionalnih medija, što se najbolje vidi u apostrofiranju u Americi čini se još uvijek velike važnosti novinske (kazališne) kritike koja može uzvisiti ili pokopati predstavu (i film?), pa je i logično da oštrije kritizira trivijalnost i površnost novih medija.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/02/2015 : 17:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Za sad su mi nominirani za najbolji film poredani ovako nekako:

Igra oponašanja
Hotel Grand Budapest
Birdman
Ritam ludila
Teorija svega

Ostala su mi još tri: Snajperist, Selma i Odrastanje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 13/02/2015 : 19:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Igra oponašanja je dobar film ali djeluje kao mala TV produkcija, a to naravno ne privlači akademijine glasače.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22160 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/02/2015 : 10:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Od osam nominovanih filmova pogledao sam do sada pet:

"Birdman" – Interesantna kamera, film dosadnjikav. Keaton ok, ne znam bas da li je za Oscara. Mislim da je Jake Gyllenhaal u Nightcrawleru bolje odglumio.

"Boyhood" - Dosadan i rastegnut film. Svakako da je stvar sa dugogodisnjim snimanjem interesantna, ali to je otprilike sve sto je u ovom filmu zanimljivo.

"The Grand Budapest Hotel" – Lijepo nasminkan, pomalo pretenciozan film. Sasvim ok za jedno gledanje, ali nista vise od toga.

"The Imitation Game" - Dosadnjikav film, zasto je uopste nominovan? Pa, radnja je po „istinitom“ dogadjaju i glavni lik je homoseksualac. U danasnje vrijeme dovoljno za nominaciju.

"Whiplash" – Ne podnosim jazz muziku, ali ovaj film je bas dobar. JK Simmons jednostavno fenomenalan, jedna od najboljih filmskih uloga posljednjih godina.

Sto se tice Interstellara, pa mogao ja zavrsiti na listi, mada po mom misljenju nije nista posebno. Sigurno nije zasluzio Oscara u glavnoj kategoriji. Sve u svemu mrsava godina.




Pogledao sam jos dva filma:

"Selma" - Uzasno dosadan i patetican film. Martin L.K. story, (manje-vise) pa ne iznenadjuje nominacija. U svakom slucaju ima dosta boljih filmova na slicnu temu. Film je toliko dosadan da sam u vise navrata skoro prekinuo gledanje. Daleko najgori od svih nominovanih.

"American Sniper" - Jos jedan patriotski film. Iako nimalo dosadan, ali isto tako daleko od odlicnog. Zaista ne razumijem zasto su i Coopera morali nominovati za najbolju musku ulogu.

Ostaje mi jos da pogledam "The Theory of Everything", mada sumnjam da ce ovo biti the film godine, ali ko zna. Za sada najbolji je "Whiplash".

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22160 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/02/2015 : 12:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
"The Theory of Everything" - Dobar, ali ujedno i tezak i depresivan film. Hawking je zaista nevjerovatan tip.
Dakle, pogledao sve nominovane filmove, moj favorit je i dalje "Whiplash".
Sto se tice najboljih glumaca, tu su mi favoriti J.K. Simmons, Eddie Redmayne, Julianne Moore i Patricia Arquette.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2015 : 12:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Igra oponašanja dosadna, a Teorija svega ne? Zanimljivo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 15/02/2015 : 14:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Whiplash - standardno dobar film, ali več viđeno. Miles Teller odigrao vrlo dobro, Simmons gore/dole ali ovako dobrog ga još nisam video.
Gone girl - prvo gledanje - zaspao sam više puta u dvosatnom dosadnom mrcvarjenju; na drugo pažljivije gledanje moram da kažem da je ovo osrednji film, nisam navikao na takvog Finchera; kritika USA družbe (susjedi, all the hype traženja nestale osobe, vigil, stereotipi...) i gornje srednje klase, dosade koja se uvuče u zakon kad se poliže čokolada sa torte. I to još posle 5 godina braka? Ovaj tri računajuči avanturu sa Andie. Kako je to moguče? Ista pitanja koje postavlja sebi Ben u početku filma, postavljaš i sam sebi ali tek posle 15 godina. Ili kad dođe recesija i obadvoje izgube poso. Ili kad još nemaš dete. I kad je uslov za brak pre-pogodba. I kad su starci kešađije (by the way - mama Elliot stiffupperlip je prava bič). Bottom line je - šta sve si u stanju uradit, da spaseš svoj zakon? Šta si sve u stanju uradit da sjebeš ljenog muža? (podsječa me malo na war of roses). Sve u svemu, dobar triler i lov na "blago" za 5 godišnjicu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22160 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/02/2015 : 16:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Gone girl - prvo gledanje - zaspao sam više puta u dvosatnom dosadnom mrcvarjenju; na drugo pažljivije gledanje moram da kažem da je ovo osrednji film, nisam navikao na takvog Finchera


Kad vec spominjes "Gone Girl", ovo mi je mozda i najbolji film godine. Steta sto nije nominovan u glavnoj kategoriji.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37379 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/02/2015 : 17:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni isto zesce sranje. Ok, ne sranje, ali mali proljev. Osrednja zalost. Zao mi vremena zabijenog na nj.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/02/2015 : 18:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Whiplash je u principu "Karate Kid susrece striceka iz Full Metal Jacketa", sto puta vidjena prica koju cemo vidjeti jos sto puta, ali je film odlicno snimljen, montaza je fenomenalna i glumci super, iako je lik J.K.Simmonsa na tankoj granici da postane lik iz crtica.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6963 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/02/2015 : 09:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Boyhood. Meni teško razočaranje. Kao bilo koja teen serija samo stisnuta u tri sata. Uopće ne kužim što ljudi vide u ovome...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/02/2015 : 10:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao i Boyhood. Meni teško razočaranje. Kao bilo koja teen serija samo stisnuta u tri sata. Uopće ne kužim što ljudi vide u ovome...





Meni je Boyood najbolji a samo Selmu još nisam pogledao.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/02/2015 : 13:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Šteta, al' dobro.



slobodno napišeš ono kaj si mi napisal i u PM

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000