forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/02/2015 : 14:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kolega i urednik Damir Radić i ja ležerno drvimo o ovogodišnjim oskarovskim nominacijama, svojevrsni filmofilski talk-show u trajanju od 47 minuta:


http://radio.hrt.hr/aod/razgovor-sa-j-grozdanicem-povodom-nominacija-za-oskar/98824/






Zašto toliko spojlera?! Svaki put kad idem čitati (ili u ovom slučaju slušati) neke tvoje kritike/recenzije otkrije se skoro cijela radnja...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29545 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/02/2015 : 15:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kakva bi to bila kritika/recenzija da se ne otkrije radnja?
Najbolje bi bilo da se recenziraju traileri... Tako se nista nece otkriti
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/02/2015 : 16:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by tinton

Šteta, al' dobro.



slobodno napišeš ono kaj si mi napisal i u PM


Pa mislim da sam svoje mišljenje pokazao i ovim postom gore.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/02/2015 : 16:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by tinton

Šteta, al' dobro.



slobodno napišeš ono kaj si mi napisal i u PM


Pa mislim da sam svoje mišljenje pokazao i ovim postom gore.





razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/02/2015 : 21:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kolega i urednik Damir Radić i ja ležerno drvimo o ovogodišnjim oskarovskim nominacijama, svojevrsni filmofilski talk-show u trajanju od 47 minuta:


http://radio.hrt.hr/aod/razgovor-sa-j-grozdanicem-povodom-nominacija-za-oskar/98824/






Zašto toliko spojlera?! Svaki put kad idem čitati (ili u ovom slučaju slušati) neke tvoje kritike/recenzije otkrije se skoro cijela radnja...




Kao što ti je odgovorio supermark, ne možemo pričati (ili pisati) o nečemu a da se ne otkriju ponekad i važni detalji u zapletu ili priči. Karakteri likova, njihovi odnosi, intimne drame i koješta drugo na izvedbenoj i značenjskoj razini oslikava se u priči i njenim detaljima, pa je, ako se želi dati detaljniji i cjelovitiji prikaz nekog filma, određene stvari nemoguće izbjeći.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/02/2015 : 02:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote

Prosle godine sam pogodio sve glavne kategorije osim jedne. Predvidjam da ce pobjednici ove godine biti sledeci:

Best Picture: Boyhood
Director: Alejandro Gonzales Inarritu, Birdman
Actor: Michael Keaton, Birdman
Actress: Juliane Moore, Still Alice
Supporting Actor: JK Simmons, Whiplash
Supporting Actress: Patricia Arquette, Boyhood
Original Screenplay: The Grand Budapest Hotel (Wes Anderson & Hugo Guinness)
Adapted Screenplay: The Imitation Game (Graham Moore)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22175 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/02/2015 : 09:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


Prosle godine sam pogodio sve glavne kategorije osim jedne. Predvidjam da ce pobjednici ove godine biti sledeci:

Best Picture: Boyhood
Director: Alejandro Gonzales Inarritu, Birdman
Actor: Michael Keaton, Birdman
Actress: Juliane Moore, Still Alice
Supporting Actor: JK Simmons, Whiplash
Supporting Actress: Patricia Arquette, Boyhood
Original Screenplay: The Grand Budapest Hotel (Wes Anderson & Hugo Guinness)
Adapted Screenplay: The Imitation Game (Graham Moore)



Pa to i jesu favoriti sa weba, koliko sam mogao da vidim. Koji su tvoji licni favoriti, tj. koji su ti bili najbolji, nevezano za to ko od njih ce pobijediti?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/02/2015 : 10:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Moji favoriti su
Birdman film
Inarritu (director)
Michael Keaton
Rosamund Pike
Laura Dern
Robert Duvall
Nightcrawler (original screenplay)
Theory of Everything (adapted).

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 21/02/2015 : 15:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Imao sam s jednim likom polemiku.On tvrdi da već dugo nije bilo toliko dobrih filmova u trci za Oscara kao zadnje dvije godine.
Ja sam stava da je kvaliteta nominiranih jako pala zadnjih 10 godina.Zadnja baš snažna godina je 2006. tj. Oscar 2007.
Filmovi kao There will be blood,No country for old men i Zodiac.Pogledajmo zadnjih 5 godina skupa s ovom....nema tu ostvarenja koje će nekome specijalno ostati u sjećanju.

Devedesetih je to bilo puno bolje.
Što vi mislite?

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/02/2015 : 15:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Leonid, filmovi koje spominjes su 2007 godine, tj. Oscar 2008.
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 21/02/2015 : 15:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Leonid, filmovi koje spominjes su 2007 godine, tj. Oscar 2008.
;)


Jest,tako je to dok iz glave stavljam godine
Tnx

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/02/2015 : 15:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Hmmm na Supersportu koef. na Redmaynea 1.25, a na Keatona 3.50...
Prije nego sto sam pogledao bio sam siguran da ce na Keatona biti 1.15 ili slicno.
Sad mi vise nista nije jasno...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22175 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/02/2015 : 16:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Hmmm na Supersportu koef. na Redmaynea 1.25, a na Keatona 3.50...
Prije nego sto sam pogledao bio sam siguran da ce na Keatona biti 1.15 ili slicno.
Sad mi vise nista nije jasno...


Pogledaj obadva filma doticnih glumaca, onda ce ti biti jasnije zasto je Redmayne favorit. :D
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/02/2015 : 17:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid
Devedesetih je to bilo puno bolje.
Što vi mislite?



sve je to manje više tu negdje...

a zadnjih nekoliko godina je snimljeno stvarno nekoliko jakih filmova koji budu itekak ostavili traga iako sad i nisu u žiži, a ne znam jesu li uopće kandidirali za Oscara. Govorim općenito o filmovima, neovisno o Oscaru. Jedan od takvih jakih filmova je npr. Cloud Atlas! Jel uopće imal kakvih nominacija (nebitno samo pitam kad jevec Oscar tema)?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 21/02/2015 17:01:21
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/02/2015 : 17:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dante

Hmmm na Supersportu koef. na Redmaynea 1.25, a na Keatona 3.50...
Prije nego sto sam pogledao bio sam siguran da ce na Keatona biti 1.15 ili slicno.
Sad mi vise nista nije jasno...


Pogledaj obadva filma doticnih glumaca, onda ce ti biti jasnije zasto je Redmayne favorit. :D



Pogledao sam. Nisam mislio na kvalitetu izvedbe (otkad je to garant za Oscara?), nego na silni hype oko Keatona, posto ga non stop forsiraju kao favorita.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/02/2015 : 17:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je Keaton puno bolji od Redmaynea, jer i kad preglumljuje radi to s opravdanjem, odnosno s jedne strane kako mu reče kolega glumac na pozornici "pokazuje raspon svog lika", a s druge pridonosi autoironično-satirično-metafilmskom tonu filma.

Redmayneov je moguće i veliki plus za glasače to što tumači stvarni lik, k tome i drastično tjelesno hendikepiran, a psihofizički hendikepi uvijek imaju znatnu prednost, od Mojeg lijevog stopala i Kišnog čovjeka preko Forresta Gumpa i Sjaja do Genijalnog uma i Kraljevog govora.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/02/2015 : 18:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je Keaton puno bolji od Redmaynea, jer i kad preglumljuje radi to s opravdanjem, odnosno s jedne strane kako mu reče kolega glumac na pozornici "pokazuje raspon svog lika", a s druge pridonosi autoironično-satirično-metafilmskom tonu filma.

Redmayneov je moguće i veliki plus za glasače to što tumači stvarni lik, k tome i drastično tjelesno hendikepiran, a psihofizički hendikepi uvijek imaju znatnu prednost, od Mojeg lijevog stopala i Kišnog čovjeka preko Forresta Gumpa i Sjaja do Genijalnog uma i Kraljevog govora.






Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/02/2015 : 18:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je Keaton puno bolji od Redmaynea, jer i kad preglumljuje radi to s opravdanjem, odnosno s jedne strane kako mu reče kolega glumac na pozornici "pokazuje raspon svog lika", a s druge pridonosi autoironično-satirično-metafilmskom tonu filma.

Redmayneov je moguće i veliki plus za glasače to što tumači stvarni lik, k tome i drastično tjelesno hendikepiran, a psihofizički hendikepi uvijek imaju znatnu prednost, od Mojeg lijevog stopala i Kišnog čovjeka preko Forresta Gumpa i Sjaja do Genijalnog uma i Kraljevog govora.





Ma i ja drukam za Keatona, volio bih da dobije iako me u principu zaboli za Oscara. A moglo bi mu pomoci i to sto je njegova uloga u stvarno dobrom filmu. Redmayne je s druge strane "rasturio" Hawkinga, bio sam stvarno impresioniran, ali sam film je nazalost srednja zalost i tipicni predstavnik Oscaravskog podzanra.
Mozda bacim koju kunu na Keatona, 3.50 je cisto dobar koeficijent, ako prodje super, ako ne nikom nista.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/02/2015 : 18:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni su obadvojica odigrali genijalne uloge, ali mi je za nijansu od obadvojice bolji ipak fenomenalni Cumberbatch.

Pohvale za ovo trojicu pak ne mogu ići Cooperu. Pogledao Snajperista, loše, loše...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2015 : 17:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Radim drugu u pon pa ću konačno gledati dodjelu direktno od 1 do 6 sati. Čak sam i pogledao par favorita. Kiton mi je zakon odglumio. Za najbolji film Grand Budapest (u nedostatku boljeg).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/02/2015 : 18:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Best Picture
"American Sniper" 7/10
"Birdman" 6/10
"Boyhood" 8,5/10
"The Grand Budapest Hotel" 8/10
"The Imitation Game" 7,5/10
"Selma" N/A
"The Theory of Everything" 6,5/10
"Whiplash" 6,5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37453 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/02/2015 : 18:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Birdma toliko los?? :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2015 : 19:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Birdma toliko los?? :o





Nije to film za svakoga. No Keaton je odličan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/02/2015 : 19:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
6 nije loša ocjena

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37453 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/02/2015 : 20:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

na faksu znaci da si se izvukao ili jedva prosao :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000