forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 U Malom zabavniku peku decu i nabijaju ih na kolac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/01/2015 : 22:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by delboj

Ma kakvi, ni blizu. Ne može se to porediti.

Profesori su nekad imali veća ovlaštenja. Sa svim ovim se nikako ne mogu složiti. A bio je i u školi u koju sam ja išao jedan takav učenik, danas tog nema, ali ima drugih problema, tako da nije to neko mjerilo.

A što se tiče tog da su učenici uvijek bili tu negdje, nema šanse, nekad su bar znali slova, danas ne znaju ni toliko.



Pretjeruješ, pa danas se svako dijete dok ne pođe u školu zna služiti računalom, a ne da ne znaju slova. Generacije koje dolaze u prosjeku su sve pametnije i to je dobro. Pogrešno je sve gledati samo po sebi. I ja sam bio pristojno i mirno dijete pa ne mislim da su današnje generacije učenika lošije. U prosjeku uvijek bude tu negdje problematične i mirnije djece.

Recimo, imam nećakinju koja je šesti osnovne i nisam nikad vidio odgovornije dijete. Ima gripu a ona uči povijest :) Pa ja bih kad sam bio bolestan po cijeli dan gledao crtane.

U mom razredu bio je jedan lik koji je u četvrtom osnovne preko ljeta zaboravio neka slova. U četvrtom srednje kolegica u gimnaziji nije znala zbrojiti dva razlomka. I uvijek su u osnovnoj takvi u većini, oni kasnije odu u razne bravare, tokare, automehaničare, trgovačke škole i slično.

A povećavati ovlasti profesorima u vidu fizičkog kažnjavanja ili štogod slično je užasna ideja, bolje da su djeca drska nego da u strahu idu u školu.


uf Beva,ova ti je izjava glupost meseca.Došlo je vreme da učenici mogu da rade šta hoće,a profesore sankcionišu za sve.Ovo je jedan od glavnih razloga što sve ide u pizdu materinu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/01/2015 : 22:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by Beva

[quote]Originally posted by delboj

Ma kakvi, ni blizu. Ne može se to porediti.

Profesori su nekad imali veća ovlaštenja. Sa svim ovim se nikako ne mogu složiti. A bio je i u školi u koju sam ja išao jedan takav učenik, danas tog nema, ali ima drugih problema, tako da nije to neko mjerilo.

A što se tiče tog da su učenici uvijek bili tu negdje, nema šanse, nekad su bar znali slova, danas ne znaju ni toliko.
[/quo
A povećavati ovlasti profesorima u vidu fizičkog kažnjavanja ili štogod slično je užasna ideja, bolje da su djeca drska nego da u strahu idu u školu.



He, he, da si profesor ne bi tako govorija, viruj mi. Koje fizicko kaznavanje moj Beva, danas ne smis ucenika po zakonu ni potirat vani sa sata...ugrubo ni pogledat ga mrko.
A u tvom Mostaru moram pofalit Bakulinu gimnaziju. Predavanje tamo je cist uzitak. Dica pametna, dobra, slusaju al nije to slucajno...disciplina ko u vojsci, dezurni po hodnicima, u skolu nemos uc bez da ti otvoru vrata i upisu ti broj osobne. To je posa miki.


Danas ni roditelji ne smiju fizički kažnjavati svoju djecu. O učiteljima da ne pričamo

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/01/2015 : 22:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by delboj

Ma kakvi, ni blizu. Ne može se to porediti.

Profesori su nekad imali veća ovlaštenja. Sa svim ovim se nikako ne mogu složiti. A bio je i u školi u koju sam ja išao jedan takav učenik, danas tog nema, ali ima drugih problema, tako da nije to neko mjerilo.

A što se tiče tog da su učenici uvijek bili tu negdje, nema šanse, nekad su bar znali slova, danas ne znaju ni toliko.



Pretjeruješ, pa danas se svako dijete dok ne pođe u školu zna služiti računalom, a ne da ne znaju slova. Generacije koje dolaze u prosjeku su sve pametnije i to je dobro. Pogrešno je sve gledati samo po sebi. I ja sam bio pristojno i mirno dijete pa ne mislim da su današnje generacije učenika lošije. U prosjeku uvijek bude tu negdje problematične i mirnije djece.

Recimo, imam nećakinju koja je šesti osnovne i nisam nikad vidio odgovornije dijete. Ima gripu a ona uči povijest :) Pa ja bih kad sam bio bolestan po cijeli dan gledao crtane.

U mom razredu bio je jedan lik koji je u četvrtom osnovne preko ljeta zaboravio neka slova. U četvrtom srednje kolegica u gimnaziji nije znala zbrojiti dva razlomka. I uvijek su u osnovnoj takvi u većini, oni kasnije odu u razne bravare, tokare, automehaničare, trgovačke škole i slično.

A povećavati ovlasti profesorima u vidu fizičkog kažnjavanja ili štogod slično je užasna ideja, bolje da su djeca drska nego da u strahu idu u školu.


uf Beva,ova ti je izjava glupost meseca.Došlo je vreme da učenici mogu da rade šta hoće,a profesore sankcionišu za sve.Ovo je jedan od glavnih razloga što sve ide u pizdu materinu.


Tko radi u školi, jasna mu je situacija

Have mercy
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
395 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 22/01/2015 : 22:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Večiti generacijski jaz. Svaka generacija ima sve manje razumevanja za svaku dolazeću.

A što se tiče ovih tabloidnih splačina, naravno alexts da nisu zainteresovani da objave komentar koji nije u skladu sa tekstom. Tu su podobni samo komentari očajnih roditelja i onih tipa „u naše vreme toga nije bilo”. Cilj svih tih kvazi novinara je da izazovu bes kod čitatelja. Taj bes valjda motiviše ljude da kupe „novine”, dobre vesti se očigledno ne prodaju dobro. Zato se utrkuju ko će crnji naslov da stavi na naslovnu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/01/2015 : 22:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja lijepo predlazem da se svaki dan pod velikim odmorom na hodniku postroje djeca. Pa onda svakom desetom ode glava. Da vidis discipline...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/01/2015 : 23:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Šta desetom. Svakom drugom

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/01/2015 : 23:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Covjece koliko su se ljudi ovdje nalupetali. Ne moze se ucenika izbaciti sa sata? Ucenici maltretiraju profesore? Da bar...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/01/2015 : 23:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by Beva

[quote]Originally posted by delboj

Ma kakvi, ni blizu. Ne može se to porediti.

Profesori su nekad imali veća ovlaštenja. Sa svim ovim se nikako ne mogu složiti. A bio je i u školi u koju sam ja išao jedan takav učenik, danas tog nema, ali ima drugih problema, tako da nije to neko mjerilo.

A što se tiče tog da su učenici uvijek bili tu negdje, nema šanse, nekad su bar znali slova, danas ne znaju ni toliko.
[/quo
A povećavati ovlasti profesorima u vidu fizičkog kažnjavanja ili štogod slično je užasna ideja, bolje da su djeca drska nego da u strahu idu u školu.



He, he, da si profesor ne bi tako govorija, viruj mi. Koje fizicko kaznavanje moj Beva, danas ne smis ucenika po zakonu ni potirat vani sa sata...ugrubo ni pogledat ga mrko.
A u tvom Mostaru moram pofalit Bakulinu gimnaziju. Predavanje tamo je cist uzitak. Dica pametna, dobra, slusaju al nije to slucajno...disciplina ko u vojsci, dezurni po hodnicima, u skolu nemos uc bez da ti otvoru vrata i upisu ti broj osobne. To je posa miki.


Danas ni roditelji ne smiju fizički kažnjavati svoju djecu. O učiteljima da ne pričamo



Tako je ercegovce nas. Niko ne priziva fizicko kaznjavanje, nedaj BoZe, al pravila moraju postojat. Ovako se blizimo atmosferi americkih skola.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 22/01/2015 23:57:26
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/01/2015 : 23:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Potpisao bi fizicko kažnjavanje ako bi to znacilo da nema vise psihikckog, daleko gore.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/01/2015 : 23:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Covjece koliko su se ljudi ovdje nalupetali. Ne moze se ucenika izbaciti sa sata? Ucenici maltretiraju profesore? Da bar...



A ja mislija da si ti progresivan ucenik. Ccc... Sjedi jedan i za domaci procitaj Zagora, po svom izboru broj.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/01/2015 : 23:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ovako se blizimo atmosferi americkih skola.


Bližimo? Zar si zaboravio Luku Ritza i sve one slučajeve premlaćivanja od strane maloljetnika?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/01/2015 : 00:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Potpisao bi fizicko kažnjavanje ako bi to znacilo da nema vise psihikckog, daleko gore.



u kojem obliku?
nastavnici te tjeraju da čitaš Zagora??
ili ti puštaju Mozarta?
nečuveno, imaš moje potpuno razumijevanje!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/01/2015 : 00:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ovako se blizimo atmosferi americkih skola.


Bližimo? Zar si zaboravio Luku Ritza i sve one slučajeve premlaćivanja od strane maloljetnika?



Nismo jos dosli do toga, ajde. Nasa dica nisu losa, dici triba dat razlog i smisao i to je to. Oni, vecina i nesvjesno, zele red. Sve se da rijesit s par dobrih zakonskih regula. Do tad nas izvlaci samo karizma.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 23/01/2015 00:15:36
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/01/2015 : 00:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tinton

Potpisao bi fizicko kažnjavanje ako bi to znacilo da nema vise psihikckog, daleko gore.



u kojem obliku?
nastavnici te tjeraju da čitaš Zagora??
ili ti puštaju Mozarta?
nečuveno, imaš moje potpuno razumijevanje!


Mora slušati 6 sati dnevno, pet dana u tjednu, sjedeći u klupi svakojake gluposti

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/01/2015 : 01:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A što se ti roditelji ne oglase kad su u pitanju crtani filmovi koji se emituju na pojedinim dječijim kanalima? Je li normalno da se u crtanim za djecu govori o genetskim mutacijama, pa da onda dječaci jedni drugim prijete da će im isisati mozak?





odlična.
nego ne vidin čemu čuđenje ?

pa i nama su pričali pričice o npr ivici i marici,kuči od čokolade,babi kanibalki koja ih uvati i tovi a onda je oni zajebu i sprže u peči.

ili famozna crvenkap(av)ica . vuk poždere babu i nju a onda mu lovac raspori drob ,njih oslobodi napuni ga kamenjen i utopi u bunaru.

baš se ka dite naslušah poučnih pričica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 23/01/2015 01:20:10
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/01/2015 : 01:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tinton

Potpisao bi fizicko kažnjavanje ako bi to znacilo da nema vise psihikckog, daleko gore.



u kojem obliku?
nastavnici te tjeraju da čitaš Zagora??
ili ti puštaju Mozarta?
nečuveno, imaš moje potpuno razumijevanje!



Wagnera

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 23/01/2015 : 02:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Tabloidni toaletoid vs. Mali Zabavnik?

Nadam se da sam promašio ne samo forumsku diskusiju, nego dimenziju.

Piši propalo!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 23/01/2015 : 02:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Koji rusvaj. Mene zanimaju autori i čiji je to strip?


Joann Sfar & José-Luis Munuera - Merlin contre le père Noël

http://www.bedetheque.com/BD-Merlin-Tome-2-Contre-le-pere-Noel-1828.html

postoji i prilično popularna crtana serija: https://www.youtube.com/watch?v=oEIHz_1XgCo




Edited by - BiDi on 23/01/2015 02:56:20
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/01/2015 : 07:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ma dajte ljudi, vidjeli smo da je stari obrazovni sustav odgojio djecu koja su ove naše države dovele u prosperitet samo takav. Sve mir i tolerancija, ljudi željni novih saznanja, nikakvih problema.

Škola u kojoj je bilo dopušteno fizičko kažnjavanje dovela je do generacije ljudi koji su sudjelovali u najkrvavijim sukobima koje ovi prostori pamte. Ne mislim da je to sasvim nepovezano. Ako je bitan rezultat školskog odgoja, sve prijeratne škole su itekako pale na testu.

A i nema mi logike djecu od početka učiti da šute i slušaju, a kasnije im tupiti da se moraju naučiti izboriti za sebe. Ne ide to zajedno, ili im od početka usađivati jedno ili drugo. Autoritet je ok ako je zaslužen, nametnut autoritet vodi samo u potisnutu mržnju koja će kad-tad isplivati.

Razumijem da je stresno raditi s djecom, i nije za svakoga.

Evo izjave Branka Kockice okjeg se svi stariji sjećaju s nostalgijom, a koja savršeno ocrtava ovo o čemu pričam: "Mislim da deca ništa ne gube zbog činjenice da televizije više ne emituju emisije poput onih koje sam ja stvarao. Ovi što su kao mali gledali 'Kockicu' sada su veliki, a među njima ima mnogo đubradi"

Vidjet ćemo kakva će ispasti generacija koja gleda mutirane jedače mozgova u odnosu na onu koja je gledala Branka Kockicu. Sumnjam da mogu nadmašiti nered koji su oni iz boljih vremena ostavili.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/01/2015 : 08:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Svo nasilje kreće od kuće.
kako odgojiš svoje dijete u prvih nekoliko godina života, takav će i biti.
Ako dijete u prvih 5-10 godina života gleda kako mu otac pijan tuče majku, tada će vrlo vjerojatno i on biti agresivan.
ili ako dijete ima roditelje koji mu za svaki propust (a djeca svako malo naprave neku nedaću, pa djeca su, to je normalno) zvizne šamarčinu, naravno da će takvo dijete imati posljedice gdje će barem malo biti aagresivno, mrziti će nekoga, željeti će stvari rješavati fizičkim sukobima.
Vrlo se mali broj ljudi rađa s predispozicijom da budu nasilnici.
Najveći broj toga je posljedica lošeg odgoja.
Evo, mene, kolik ose jsećam, nikada nisu udarili, ni u školi, ni doma. Sve se rješavalo razgovorom i primjerima. Čak i kad sam zaribal stvar. Par puta su se zderali na mene, priznajem (kad sam otišao pred mamu na posao, a ostavio sam upaljen ručak da se grije, npr.) ali ništa strašno. I fino sam ispal:))
a što se tiče nekakvih zabrana, to je u današnje vrijeme potpuno glupost. pa klinci sve mogu naći na netu. Zapravo, kad nekaj zabraniš postigal si kontraefekt, jer će svi to odmah potražiti na netu. I tu dolazimo do paradoksa da kad nešto zabraniš, to vidi više ljudi nego da nisi zabranio:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2015 : 09:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by tinton

Covjece koliko su se ljudi ovdje nalupetali. Ne moze se ucenika izbaciti sa sata? Ucenici maltretiraju profesore? Da bar...



A ja mislija da si ti progresivan ucenik. Ccc... Sjedi jedan i za domaci procitaj Zagora, po svom izboru broj.


Na koji način progresivan?

Ja sam itekako svijestan nedostataka svoje generacije, ali s obzirom da sam svakodnevno u školi vrlo mi je jasno da sve ovo nije istina.

Ovdje se doslovno poziva na linč.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2015 : 09:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tinton

Potpisao bi fizicko kažnjavanje ako bi to znacilo da nema vise psihikckog, daleko gore.



u kojem obliku?
nastavnici te tjeraju da čitaš Zagora??
ili ti puštaju Mozarta?
nečuveno, imaš moje potpuno razumijevanje!


S obzirom da je očito da uopće ne razumiješ o čemu govorim predlažem ti da nastaviš komentirati prevoditelje jer si u tome daleko bolji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/01/2015 : 09:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

A što se ti roditelji ne oglase kad su u pitanju crtani filmovi koji se emituju na pojedinim dječijim kanalima? Je li normalno da se u crtanim za djecu govori o genetskim mutacijama, pa da onda dječaci jedni drugim prijete da će im isisati mozak?





odlična.
nego ne vidin čemu čuđenje ?

pa i nama su pričali pričice o npr ivici i marici,kuči od čokolade,babi kanibalki koja ih uvati i tovi a onda je oni zajebu i sprže u peči.

ili famozna crvenkap(av)ica . vuk poždere babu i nju a onda mu lovac raspori drob ,njih oslobodi napuni ga kamenjen i utopi u bunaru.

baš se ka dite naslušah poučnih pričica.




Da, to su klasici. Djeca vole čokoladu i realno je očekivati da će lovac rasparati vuka.
Mene je više sjebala ilustrirana biblija, koju sam čitao. Još kao klincu mi je bilo potpuno pretjerano i nerealno da bi neki lik bio spreman ubiti svoje najmilije dijete jer su mu to rekli glasovi... e moj Abrahame...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/01/2015 : 09:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

A što se ti roditelji ne oglase kad su u pitanju crtani filmovi koji se emituju na pojedinim dječijim kanalima? Je li normalno da se u crtanim za djecu govori o genetskim mutacijama, pa da onda dječaci jedni drugim prijete da će im isisati mozak?





odlična.
nego ne vidin čemu čuđenje ?

pa i nama su pričali pričice o npr ivici i marici,kuči od čokolade,babi kanibalki koja ih uvati i tovi a onda je oni zajebu i sprže u peči.

ili famozna crvenkap(av)ica . vuk poždere babu i nju a onda mu lovac raspori drob ,njih oslobodi napuni ga kamenjen i utopi u bunaru.

baš se ka dite naslušah poučnih pričica.




Da, to su klasici. Djeca vole čokoladu i realno je očekivati da će lovac rasparati vuka.
Mene je više sjebala ilustrirana biblija, koju sam čitao. Još kao klincu mi je bilo potpuno pretjerano i nerealno da bi neki lik bio spreman ubiti svoje najmilije dijete jer su mu to rekli glasovi... e moj Abrahame...



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/01/2015 : 09:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

A što se ti roditelji ne oglase kad su u pitanju crtani filmovi koji se emituju na pojedinim dječijim kanalima? Je li normalno da se u crtanim za djecu govori o genetskim mutacijama, pa da onda dječaci jedni drugim prijete da će im isisati mozak?





odlična.
nego ne vidin čemu čuđenje ?

pa i nama su pričali pričice o npr ivici i marici,kuči od čokolade,babi kanibalki koja ih uvati i tovi a onda je oni zajebu i sprže u peči.

ili famozna crvenkap(av)ica . vuk poždere babu i nju a onda mu lovac raspori drob ,njih oslobodi napuni ga kamenjen i utopi u bunaru.

baš se ka dite naslušah poučnih pričica.




Da, to su klasici. Djeca vole čokoladu i realno je očekivati da će lovac rasparati vuka.
Mene je više sjebala ilustrirana biblija, koju sam čitao. Još kao klincu mi je bilo potpuno pretjerano i nerealno da bi neki lik bio spreman ubiti svoje najmilije dijete jer su mu to rekli glasovi... e moj Abrahame...




Shizofrenija je vrlo gadna stvar, bila nekad kao što je i danas.

Druga je stvar što je medicina tada bila na vrlo niskoj razini, pa su se psihički poremećaji tumačili kao razgovori s bogovima, duhovima, precima, kao vizije (npr. gorući grm) i kao koješta drugo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000