forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 GRČKA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/01/2015 : 16:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne znam što će SYRIZA učiniti, ali jedno je sigurno - unijeli su malo svježine u europsku politiku. Sad ako izaberu Podemos u Španjolskoj bit će još zanimljivije.



Nadam se samo da nece postati prezanimljivo.





Ne vjerujem da će Njemačka objaviti rat svojim dužnicima ili tako nešto...u najgorem slučaju eurozona će se raspasti, a EU će opstati iako smanjena.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/01/2015 : 17:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kada-bi-se-grci-mogli-vratiti-magarcima-kao-temeljnom-transportu-sve-bi-bilo-u-redu/797697.aspx

Grčka stalno ima isti problem - oni ne razumiju da su mala, beznačajna, siromašna južnoeuropska zemlja kao Portugal, da nemaju nikakve veze s antičkom grčkom ili s Bizantom, jer su u suvremeno doba naprosto jedan turski vilajet, a poslije toga balkanska marionetska država britanske thalasokracije. Što je sve OK, i to je sjajna povijest s kojom možeš živjeti i saživjeti se - ukoliko shvaćaš koji su ti dosezi.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/01/2015 : 17:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kada-bi-se-grci-mogli-vratiti-magarcima-kao-temeljnom-transportu-sve-bi-bilo-u-redu/797697.aspx

Grčka stalno ima isti problem - oni ne razumiju da su mala, beznačajna, siromašna južnoeuropska zemlja kao Portugal, da nemaju nikakve veze s antičkom grčkom ili s Bizantom, jer su u suvremeno doba naprosto jedan turski vilajet, a poslije toga balkanska marionetska država britanske thalasokracije. Što je sve OK, i to je sjajna povijest s kojom možeš živjeti i saživjeti se - ukoliko shvaćaš koji su ti dosezi.




Ima i tu istine, definitivno su živjeli iznad svojih mogućnosti.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/01/2015 : 17:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Fora mi je kako im je Kuljiš brutalno sažeo povijest i dekonstruirao nacionalni ponos u svega par rečenica.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7309 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/01/2015 : 18:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
fora mi je kako su indexaši brutalno isprskali iskompleksiranog kuljiša i precizno ukazali na probleme njegovog tendencioznog i sramotnog teksta.

no simpa mi je ova naznaka na kraju teksta;
*Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije Index.hr portala
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/01/2015 : 23:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Bija san doli i osjetija iz prve ruke ono sta se zna. Grci zive u zabludi, kako kaze narodna, usta moja hvalite me.
Od malena u skolama slusaju o svojoj slavnoj proslosti... oni su europu kreirali, oni su izmislili evropsku civilizaciju i kulturu. I samim time misle da je to dovoljno da nista vise ne moraju napravit. Sebe smatraju nekim modernim bogovima medju narodima a mi, bugari, albanci, turci...smo im nize rase, zato i imaju ekstremne skupine tipa zlatna zora. Sta je najjace, krvna slika danasnjih grka nema veze s onim iz proslosti, to je totalno drugcij narod, vise slavena nego helena.
Ukratko, meni jako antipatican narod, kao jos jedan narod u Europi koji pati od tog takozvanog sindroma slavne proslosti te misle da su bogom dani...nasi zapadni bahati susidi priko mora. Umislili da su rimljani. Kad dodju ode u nas po ponasanju ko da Cezar dolazi pomislis na momente.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/01/2015 : 08:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ha, imamo i mi (kad kažem "mi", mislim na Južne Slavene) sličnih problema i kompleksa. Zapanjujuće je da ono što je Krleža dijagnostocirao 1920-ih uglavnom nije izliječeno do danas:

http://www.lupiga.com/vijesti/nasa-stvarnost-ili-krlezin-obracun-s-malogradjanstinom
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/01/2015 : 09:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ha, imamo i mi (kad kažem "mi", mislim na Južne Slavene) sličnih problema i kompleksa. Zapanjujuće je da ono što je Krleža dijagnostocirao 1920-ih uglavnom nije izliječeno do danas:

http://www.lupiga.com/vijesti/nasa-stvarnost-ili-krlezin-obracun-s-malogradjanstinom



Apsolutno da imamo problema s tim. A pogotovo mi u "velikim gradovima" nismo liseni snobizma i malogradjanstva.
Ne treba generalizirat cili narod kao ja u prethodnom postu, od 10 milijuna grka i 60 m taljana svatko je svoj karakter, al nikad nisam ima iskustva s napuhankom svabom il cehom a s talijanima i grcima...eh. Kazu mi ljudi koji rade u Rusiji ista prica, pogotovo prema drzavljanima bivsih republika.
Inace dajem potporu grckoj novoj vlasti, kao i svakome ko zeli ogranicit neoliberalni kapitalizam.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 28/01/2015 09:49:03
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 28/01/2015 : 14:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Grci su najksenofobicniji narod u Evropi, s sigurno i u svetu.
Ziveli su daleku iznad svojih mogucnosti pa su dosli na ovo danas. Umislili su da su neki naslednici antickih Helena i da su oni gospodari sveta. Mrze sve svoje susede ,a njihovi vojnici na ratne parade redovno pevaju kako ce da deru koze Skopjanima( tako zovu nas Makedonce), Albancima, Turcima...
Originalna Grcka iz 1830 g. ima granice oko Peloponeza. Od tada pa do danas oni pomocu svojih kreatora Njemacka i V. Britanija prosirili su svoju teritoriju 3-4 puta. Temeli moderne Evrope potpiraju se na slavno minato Antickog Rima i Anticke Grcke.
Makedonci u Grcku nemaju osnovna ljudska prava. Od 1913 pa do danas proterli su i asimilovali preko 500 000 Makedonaca. A sta su radili Makedoncima to mi je strasno ovde napisati. Ima jos zivih svedoka za grcku torturu.
Grcka je zemlja koja ne priznaje postojenje manjina i postojanje druge vere osim pravoslavne.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/01/2015 : 12:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izuzetno zanimljiv razgovor s Aleksisom Ciprasom i Slavojem Žižekom na Subversiveu 2013. godine, dominantno o ulozi ljevice u današnjoj Europi, moderator je Srećko Horvat:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/01/2015 : 12:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Grci su najksenofobicniji narod u Evropi, s sigurno i u svetu.
Ziveli su daleku iznad svojih mogucnosti pa su dosli na ovo danas. Umislili su da su neki naslednici antickih Helena i da su oni gospodari sveta. Mrze sve svoje susede ,a njihovi vojnici na ratne parade redovno pevaju kako ce da deru koze Skopjanima( tako zovu nas Makedonce), Albancima, Turcima...
Originalna Grcka iz 1830 g. ima granice oko Peloponeza. Od tada pa do danas oni pomocu svojih kreatora Njemacka i V. Britanija prosirili su svoju teritoriju 3-4 puta. Temeli moderne Evrope potpiraju se na slavno minato Antickog Rima i Anticke Grcke.
Makedonci u Grcku nemaju osnovna ljudska prava. Od 1913 pa do danas proterli su i asimilovali preko 500 000 Makedonaca. A sta su radili Makedoncima to mi je strasno ovde napisati. Ima jos zivih svedoka za grcku torturu.
Grcka je zemlja koja ne priznaje postojenje manjina i postojanje druge vere osim pravoslavne.



Ha, imate i vi svojih bisera. Ono što se događalo u Hrvatskoj 1990-ih, s izmišljanjem povijesti, obljetnicama sabora na Duvanjskom polju, izmišljanjem tradicije - to je sve mila majka u odnosu na današnju Makedoniju. Gdje se izmišlja antička prošlost, grade klasične palače i kipovi, gigantski spomenici Aleksandru Velikom, niječe slavenstvo. Tužno.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/01/2015 : 12:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Solid Snake

Grci su najksenofobicniji narod u Evropi, s sigurno i u svetu.
Ziveli su daleku iznad svojih mogucnosti pa su dosli na ovo danas. Umislili su da su neki naslednici antickih Helena i da su oni gospodari sveta. Mrze sve svoje susede ,a njihovi vojnici na ratne parade redovno pevaju kako ce da deru koze Skopjanima( tako zovu nas Makedonce), Albancima, Turcima...
Originalna Grcka iz 1830 g. ima granice oko Peloponeza. Od tada pa do danas oni pomocu svojih kreatora Njemacka i V. Britanija prosirili su svoju teritoriju 3-4 puta. Temeli moderne Evrope potpiraju se na slavno minato Antickog Rima i Anticke Grcke.
Makedonci u Grcku nemaju osnovna ljudska prava. Od 1913 pa do danas proterli su i asimilovali preko 500 000 Makedonaca. A sta su radili Makedoncima to mi je strasno ovde napisati. Ima jos zivih svedoka za grcku torturu.
Grcka je zemlja koja ne priznaje postojenje manjina i postojanje druge vere osim pravoslavne.



Ha, imate i vi svojih bisera. Ono što se događalo u Hrvatskoj 1990-ih, s izmišljanjem povijesti, obljetnicama sabora na Duvanjskom polju, izmišljanjem tradicije - to je sve mila majka u odnosu na današnju Makedoniju. Gdje se izmišlja antička prošlost, grade klasične palače i kipovi, gigantski spomenici Aleksandru Velikom, niječe slavenstvo. Tužno.




Stvar je u tome da u Makedoniji dosta izražena nacionalna ugroženost, jer im upravo Grčka želi uzeti južni dio zemlje, s prijedlogom da se ostatak onda nazove Republika Sjeverna Makedonija, pri čemu inzistiraju na tome da imenice Republika i Makedonija ne smiju biti jedna pored druge.
Tu su i Bugarska i Albanija sa svojim manje ili više izraženim pretenzijama, koje se ne osjete u svakodnevnom životu i u odnosima među ljudima, ali su ipak tu.
Grci dolaze u shopping u Makedoniju gdje su niže cijene (i Makedonci putuju tamo), Bugarska Makedoncima naveliko prodaje svoje putovnice - čekaju se mjesecima - s kojima ovi mogu putovati u EU, a dosta se pazi na proporcionalnu zastupljenost Albanaca u administraciji i vlasti, pa je taj omjer 20-25 %, poprilici jednak postotnom udjelu albanskog stanovništva.
Sve to logično pojačava nacionalne sentimente i svijest među Makedoncima, koji priželjkuju ulazak u NATO jer bi tada bile osigurane granice zemlje, ali na putu prema NATO-u blokira ih upravo Grčka.
Tako se jako teško može naći suvenir na kojem ne bi bile aplicirane mahom loše slike Aleksandra ili Filipa Makedonskog, spomenici niču na sve strane, a ljudi su upadljivo osjetljivi a sa strancima i oprezni kad se povede razgovor o državi, susjedima, povijesti i budućnosti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/01/2015 : 12:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ma znam ja sve to, ali opet, sav taj kič i izmišljotine im neće pomoći, naprotiv.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 30/01/2015 : 12:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Solid Snake

Grci su najksenofobicniji narod u Evropi, s sigurno i u svetu.
Ziveli su daleku iznad svojih mogucnosti pa su dosli na ovo danas. Umislili su da su neki naslednici antickih Helena i da su oni gospodari sveta. Mrze sve svoje susede ,a njihovi vojnici na ratne parade redovno pevaju kako ce da deru koze Skopjanima( tako zovu nas Makedonce), Albancima, Turcima...
Originalna Grcka iz 1830 g. ima granice oko Peloponeza. Od tada pa do danas oni pomocu svojih kreatora Njemacka i V. Britanija prosirili su svoju teritoriju 3-4 puta. Temeli moderne Evrope potpiraju se na slavno minato Antickog Rima i Anticke Grcke.
Makedonci u Grcku nemaju osnovna ljudska prava. Od 1913 pa do danas proterli su i asimilovali preko 500 000 Makedonaca. A sta su radili Makedoncima to mi je strasno ovde napisati. Ima jos zivih svedoka za grcku torturu.
Grcka je zemlja koja ne priznaje postojenje manjina i postojanje druge vere osim pravoslavne.



Ha, imate i vi svojih bisera. Ono što se događalo u Hrvatskoj 1990-ih, s izmišljanjem povijesti, obljetnicama sabora na Duvanjskom polju, izmišljanjem tradicije - to je sve mila majka u odnosu na današnju Makedoniju. Gdje se izmišlja antička prošlost, grade klasične palače i kipovi, gigantski spomenici Aleksandru Velikom, niječe slavenstvo. Tužno.

Imamo i mi svojih bisera, slazem se. Trazimo kao Grke neke anticke korene, a narod sve siromasniji kao u Grcku. Mislim sta meni znaci ako evo recimo mi imamo neku vezu sa antickim Makedoncima? Jel ce to meni donjeti platu od 1500 eura? Bolji zivot?? Naravno da nece.
Ali s druge strane sve ovo vracanje antickim korenima je na neki nacin reakcija na visedecenisko grcko negiranje postajanje makedonskog naroda konstatne blokade za ulazak u NATO i EU. Grcko -Makedonski spor nije toliko jednostavan kako nekima izgleda. Ima tu dosta istoriskih razloga u pozadinu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/01/2015 : 13:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
grčka vanjska politika prema Makedoniji je u q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/01/2015 : 15:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Baš prekjučer sam gledao kratki dokumentarac o jednoj slovenki što več dugo živi u Grčkoj, stvarno kako pišete živeli su iznad svojih sposobnosti(banke su jih zvale kuči, ako im je potreban kredit i koliko novca hoče još, tako da su tu mislim da krive i banke), npr. jedan ribič ima 1000eu i kaže da ima dovoljno za preživjeti.(kod nas imaju i po 500-700eu plate i radu puno) A s druge strane te banke što hoče svoje novce nazad su u privat vlasništvu-a davali smo mi ljudi i tu ljudima ne bi trebalo vračati dug. I nama su dužni puno ali vidjet čemo kakva je tu igra u pozadini.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7309 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 31/01/2015 : 18:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/vijesti/clanak/spanjolski-ljevicari-na-ulice-madrida-izveli-desetke-tisuca-ljudi-da-moze-se/798541.aspx

PODEMOS! LA REVOLUCION!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2015 : 20:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
vidičemo šta če oni napravit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2015 : 00:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
On zna što govori:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/nobelovac-stiglitz-nije-problem-grcka-problem-je-njemacka/798566.aspx


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/02/2015 : 10:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Jučer u Magazinu Jutarnjeg zanimljiv intervju s mađarskim ekonomistom Zoltanom Pogatsom, koji na temelju provedenih istraživanja demantira većinu kuljiševsko-malograđanskih predrasuda o lijenim i rastrošnim Grcima; takve predrasude naziva "konvencionalnom mudrošću". Grci rade više od prosjeka EU, a Nijemci manje. Grci odlaze u mirovinu kasnije od Nijemaca i Britanaca. Nisu osobito korumpirani, niti sami sebe takvima doživljavaju. Grčka kriza nije uzrokovana življenjem grčkog naroda iznad njegovih mogućnosti unutar eurozone, nego deindustrijalizacijim koja je provedena po ulasku Grčke u EEZ 1981., nakon čega su se nagomilali dugovi.

Drugu Ciprasu želim uspjeh. To će biti uspjeh sviju nas s europske periferije.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2015 : 11:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Usporedba situacije u Grčkoj s onom u Hrvatskoj, i analiza traganja za domaćom inačicom Sirize:


http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Hrvatsku-ljevicu-svjetlosne-godine-dijele-od-Sirize


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2015 : 11:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
teško če ovde doč u skorije vrime neka inačica sirize,iz jednostavna razloga jerbo je rulja preopterečena prošlošču.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 01/02/2015 11:24:57
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2015 : 11:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I zarobljena u klasičnim ideološkim razmišljanjima i podjelama, ili bolje rečeno ograničena istima, da bi se usudila na radikalniji iskorak, za koji bojim se realno nema ni snage ni znanja ni potencijala.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2015 : 11:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ograničena svim i svačim.nema pomoči.
iako če iduči izbori bit zanimljivi jerbo bi se moglo dogodit da niko ne bude moga sastavit vladu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/02/2015 : 11:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Šansu za uspjeh (pritom ne mislim na klasičnu pobjedu, nego da budu jezičac na vagi) ima zato Živi zid, koji se sve više razotkriva kao hrvatska Zlatna zora.
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000