forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 GRČKA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 14/07/2015 : 15:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ljudima je dosadno, nemaju pojma i onda se prave duhoviti, samo ih treba ignorirati.

quote:
Originally posted by boddhisatva

žalosno mi je kada ovdje čitam neke komentare koji nisu ništa drugo nego naslađivanje tom situacijom a da sami ti komentatori i ne daju nikakve nove napisane misli niti diskutiraju nego im je domena samo to...

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 14/07/2015 : 15:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

žalosno mi je kada ovdje čitam neke komentare koji nisu ništa drugo nego naslađivanje tom situacijom a da sami ti komentatori i ne daju nikakve nove napisane misli niti diskutiraju nego im je domena samo to...

Kaj se uopće nije skužilo koliko je ova stvar koja se dešava zapravo osim što je ona sada i neka prekretnica u borbi za neka prava u sadašnjem sistemu i - TRAGIČNA!

Danas je tu primjer Grčka (ma kakvi god Grci bili i šta god oni bili napravili...) koja se pokušava boriti jednim sredstvima
Sutra to može biti Španjolska ili Portugal onda će početi komentari na Španjolce a oni nam kulturno ni socijalno nisu ni susjedi. Ili da dođe bliže, do Italije početi će komentari o žabarima i sl?

[b]Znači - kad ovo dođe do Hrvatske onda su takvi komentari nešto najviše što će se na tadašnju situaciju dati?[/b] Tada ćemo i prijeći preko istine da se ta situacija ne tiče samo tamo nekih koji su - nego sviju nas.
Očigledno da kao vrsta u masi pogleda padamo na sve niže i niže grane i to sa sve većim i većim brzinama....




pa šta bi ti od prosječnog hrvata?borbu?nazad u šumu protiv EU I njemačke?
ma pusti te fore,prosječan hrvat če im skresat mamicu i otić na hladnu pivicu.


i ja u ničijem komentaru nisam primjetio naslađivanje,to je jednostavno cinizam u vremenu kakvim živimo.


Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/07/2015 : 16:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12


i ja u ničijem komentaru nisam primjetio naslađivanje,to je jednostavno cinizam u vremenu kakvim živimo.



bi se složio sa time da bi nam manje cinizma fakat uljepšalo ovo sada a zajebano vrijeme, vjeruj da ja apriori bih ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 14/07/2015 : 16:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by igor 12


i ja u ničijem komentaru nisam primjetio naslađivanje,to je jednostavno cinizam u vremenu kakvim živimo.



bi se složio sa time da bi nam manje cinizma fakat uljepšalo ovo sada a zajebano vrijeme, vjeruj da ja apriori bih ;o))



kakvo zajebano vrijeme?
sve je stvar gledišta,ako je tebi zajebano,meni je odlično.čaša ti treba biti napol puna,a ne napol prazna

BDP raste,broj nezaposlenih se smanjio,izvoz raste,

a grčka je dalekoooooo

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/07/2015 : 19:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Komentar Tomislava Jakića na Forum.tm-u:


http://www.forum.tm/vijesti/nakon-sporazuma-o-rjesenju-grcke-krize-definitivno-je-jasno-da-eu-nije-zajednica-ni-jednakih


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/07/2015 : 13:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Samo treba razumjeti, da Amerika ne dozvoli Europskoj uniji, da Grčka izadje, jer imaju bančni nadzor nad cijelim kontinentom. Sve si možete pročitati u Wikileaks depešah.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/07/2015 : 14:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/07/2015 : 09:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo je Jutarnji pa lako moguće pretjeruje, ali da je gadno - jest.


http://www.jutarnji.hr/grcka-tone-u-totalni-kaos-dok-zastupnici-raspravljaju-o-sporazumu-s-europom--pred-parlamentom-se-tuku-policija-i-prosvjednici/1383423/





Edit: i Index o istome:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/grcka-vlada-pred-urusavanjem-a-na-ulicama-ratno-stanje/831025.aspx





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 16/07/2015 09:57:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/07/2015 : 09:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da citiram sam sebe od prije nekog vremena.

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ken2

mlađo
ja mislim da će rješenje, jer moraju ga naći, biti nekakav otpis 30-50% duga, ali uvjetovano nekim brzim poreznim reformama
mislim da je to svima prihvatljivo u ovoj situaciji
svi bi mogli reći da su pobijedili uz male ustupke
evo, slinić jadan nema dovoljno posla za svoju neizmjernu energiju
neka ga pošalju da uvede fiskalizaciju u grčku i spasi i njih i eurozonu



Pazi stvar je u tome kaj Tsipras fakat ne misli vraćati te novce.
I njima, ako nešto radikalno ne promijene, izrazito brzo doslovce slijedi nestašica svega.
A oni nisu navikli niti ne žele minimalne restrikcije, a što misliš kako će biti kad počnu extremne mjere - nedostatak hrane, i lijekova, isključivanja struje, nedostatak goriva...
Na žalost postoji mogućnost i za najcrnji scenarij - potpuni kolaps države u slijedećih nekoliko mjeseci, nasilje, državni udar i dolazak Zlatne zore na vlast.
A nakon toga...

Ma bolje je i ne misliti.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/07/2015 : 10:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
A kakav si ti levičar kada propagiraš neoliberalizam? :D

Edited by - Jasko on 16/07/2015 10:05:18
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/07/2015 : 11:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

A kakav si ti levičar kada propagiraš neoliberalizam? :D



Salonski ljevičar:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 16/07/2015 : 11:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Kao i Tsipras :-)

Nisu to neki ozbiljni protesti, cini mi se.

Tsipras je izgubio vecinu u parlamentu, skoro 40 njegovih nije glasalo za paket, tako da ce morati ili otici ili traziti novu koaliciju.

Mislim da je vecina shvatila da nemaju drugog izbora nego prihvatiti jer bi moglo postati jos gore od ovoga.

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Jasko

A kakav si ti levičar kada propagiraš neoliberalizam? :D



Salonski ljevičar:))


Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/07/2015 : 12:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Nedeljnik "Vreme"

Opasna evropska igra
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1309671

Ne nadam se ničemu, ne plašim se ničega, slobodan sam - Iz Soluna
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1309654
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 16/07/2015 : 12:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Twitter i FB rat, taj jeb... novac samo pravi sranja
http://www.24ur.com/novice/it/grsko-nemska-vojna-se-bije-tudi-na-twitterju.html

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 16/07/2015 12:57:06
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 16/07/2015 : 19:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Jürgen Habermas, najveći živući njemacki filozof i sociolog:

“I fear that the German government, including its social democratic faction, have gambled away in one night all the political capital that a better Germany had accumulated in half a century,”…

http://www.theguardian.com/business/2015/jul/16/merkel-gambling-away-germanys-reputation-over-greece-says-habermas
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7867 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/07/2015 : 16:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
http://www.vecernji.hr/lalovac-ce-pomoci-grcima-ako-im-posudi-linica-1015134
ukrao mi ovi jurković ideju

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 17/07/2015 : 18:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
U Sloveniji se uvode fiskalne blagajne pocetkom iduce godine.

A kad se samo sjetim kako su se smijali kad su im prije 2 godine na moru davali racune za skakanje na trampolinu i kupljene kukuruze na plazi.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 17/07/2015 : 19:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
75% ljudi u Sloveniji ne uzimaju račun sa blagajne kad izlaze. Ko jebe inšpektore. Uzimaju samo one koke koje doma gledaju jel ima neki popust ili da jih nisu jebnuli za koji cent. I sa ovim fiskalnim blagajnama biče ista pizda. Samo manje vruče krvi ko u Hrvackoj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46499 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/07/2015 : 20:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pa ne uziman ni ja račun za manje od 100 kn.
koji če mi q

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 17/07/2015 : 20:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ne radi se o tome, to ni u HR nije nikad bio problem.

Pitanje je hoce li se i u SLO poceti izdavati racuni na plazi, trznici, vatrogasnoj zabavi, prodaji gljiva i sira pokraj ceste i slicno?

quote:
Originally posted by trolodtroje

75% ljudi u Sloveniji ne uzimaju račun sa blagajne kad izlaze. Ko jebe inšpektore. Uzimaju samo one koke koje doma gledaju jel ima neki popust ili da jih nisu jebnuli za koji cent. I sa ovim fiskalnim blagajnama biče ista pizda. Samo manje vruče krvi ko u Hrvackoj.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/07/2015 : 08:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jergovićev komentar o Grčkoj i ponižavajućem odnosu Europe prema njoj:


http://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/a-da-grci-krivcima-posijeku-glave-i-posalju-ih-sultanu-u-bruxelles/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/07/2015 : 07:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
https://www.jacobinmag.com/2015/07/tsipras-euro-debt-default-grexit/


Ovdje imate nacrt lijeve Platforme, levog krila Sirize, koji je bio predstavljen nekoliko vremena nazad vodstvu stranke, i bio zavrnjen:

Siriza če se razpasti na svoj levi i desni dio. Zavisi samo, kad i kako, sigurno negdje do jeseni. Lijevi radikalni dio, če sigurno zagovarati gore navedeni program.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/07/2015 07:30:41
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/07/2015 : 07:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Pismo eu ekonomista protiv eura
http://damijan.org/2015/07/19/odprto-pismo-331-evropskih-ekonomistov-proti-uvedbi-evra/

O odlasku iz EU monetarne unije može odlučiti jedan narod, o odlasku iz EU unije pa na splošno uopšte ne možeš izstopiti-izlaziti. Čuje se nekako nepošteno

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/07/2015 07:48:39
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/07/2015 : 15:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Još jedna priča o Grčkoj...
http://yournewswire.com/greek-crisis-not-only-a-tragedy-its-a-lie/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/07/2015 : 12:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tekst Janisa Varufakisa o Schäubleovu gaženju demokracije i njegovu planu za Europu, u Die Zeitu i u prijevodu na Peščaniku:


http://www.zeit.de/2015/29/schuldenkrise-europa-wolfgang-schaeuble-yanis-varoufakis/komplettansicht


http://pescanik.net/plan-za-evropu-dr-sojblea/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000