forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rat protiv kulture
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 11:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Diskutirali smo vec o ovome na topicu koji je pod kljucem.
Tema jos nije prozvakana i kao sto jednom rekoh jos uvijek je aktualna.
Cinjenica je da se teror prema slobodi govora nastavlja, i mislim da o tome nije dobro sutjeti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolumnist-charlie-hebdoa-nakon-sinocnjih-napada-u-kopenhagenu-svi-smo-mi-danci/801378.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/danska-policija-ubila-napadaca-na-svedskog-karikaturista-i-sinagogu/801356.aspx


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/02/2015 : 11:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Teror na teror. Vidićemo ko će prvi popustiti

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 11:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Takozvana "sloboda govora" je običan bullshit, još jedna šarena laža koju nam današnja civilizacija potura da bismo se osećali važnim i shvaćenim od nekih "drugih".
Kreditne kartice, fancy gadgeti, aplikacije? Sve može, da bi se moderno robovlasništvo manje osećalo na našim plećima. Valja ljudima dati osećaj da se nalaze u dobrom, toplom i ušuškanom podneblju. I životinjama u zoo vrtu se kavezi sređuju tako da liče na slobodu, zar ne?

Najsmešnije od svega mi je kada se vređanje tuđih ubeđenja naziva kulturom. Kao što se govno u limenci, ili izgladnjivanje životinje do smrti naziva umetnošću. A oni koji nisu "kao mi" su automatski "teroristi", "neobrazovani", "zatucani" i slično.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 15/02/2015 11:58:04
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 12:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Takozvana "sloboda govora" je običan bullshit, još jedna šarena laža koju nam današnja civilizacija potura da bismo se osećali važnim i shvaćenim od nekih "drugih".
Kreditne kartice, fancy gadgeti, aplikacije? Sve može, da bi se moderno robovlasništvo manje osećalo na našim plećima. Valja ljudima dati osećaj da se nalaze u dobrom, toplom i ušuškanom podneblju. I životinjama u zoo vrtu se kavezi sređuju tako da liče na slobodu, zar ne?

Najsmešnije od svega mi je kada se vređanje tuđih ubeđenja naziva kulturom. Kao što se govno u limenci, ili izgladnjivanje životinje do smrti naziva umetnošću. A oni koji nisu "kao mi" su automatski "teroristi", "neobrazovani", "zatucani" i slično.



baš si zanimljive stvari usporedija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 12:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sloboda govora nije bullshit,niti sarena laza.
Percipiranje iste je naravno visestruko, i sagledava se sa vise uglova, ali u principu se radi o jednoj od najbitnijih stvari u ovom nasem brzo rastucem i brzo mijenjajucem drustvu.
Jasno je da neki nisu uhvatili taj brzi vlak i sada se pokusavaju zacementirati na poziciji koju smatraju ispravnom, no to nije razlog niti opravdanje za ignoranciju.
Svijet ide dalje, bez nas ili sa nama.
Odluka je nadam se jednostavna.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 15/02/2015 12:08:11
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 12:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
po ovome šta je manhunter napisa ispada da bi zabranija i tiskanje nekih knjiga.
a možda bi ih i palija?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 12:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sloboda govora nije bullshit,niti sarena laza.


Oh da, jeste.



quote:

Jasno je da neki nisu uhvatili taj brzi vlak i sada se pokusavaju zacementirati na poziciji koju smatraju ispravnom, no to nije razlog niti opravdanje za ignoranciju.
Svijet ide dalje, bez nas ili sa nama.
Odluka je nadam se jednostavna.



Uskači već jednom!





quote:
Percipiranje iste je naravno visestruko, i sagledava se sa vise uglova, ali u principu se radi o jednoj od najbitnijih stvari u ovom nasem brzo rastucem i brzo mijenjajucem drustvu.


Upravo tako. Zato ne razumem kad vidim pametne ljude koji su postali žrtve medija.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 12:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

po ovome šta je manhunter napisa ispada da bi zabranija i tiskanje nekih knjiga.
a možda bi ih i palija?



Opet si fulao cili balun...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 12:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

po ovome šta je manhunter napisa ispada da bi zabranija i tiskanje nekih knjiga.
a možda bi ih i palija?



Opet si fulao cili balun...



misliš?
ne gledaš dobro,evo npr.sve religije su međusobno blasfemične.više ili manje.
šta se tiče ovog konkretnog slučaja s karikaturama,ko ti kaže da sutra neko neče pokušat sudski zabranit npr Dantea?


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 15/02/2015 : 12:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
de...

jel prosla nagurancija najodvratnijih njuski zapadnog balkana koja se odrzava danas u zg
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 12:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

de...

jel prosla nagurancija najodvratnijih njuski zapadnog balkana koja se odrzava danas u zg



nije. ide ti uživo na tv

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2015 : 12:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Neka pale knjige kao u Fahrenheitu,Celsiusu kak' god dok je revnih ljudi sa skenerima imat cemo ih i na jpg. i pdf. formatu....

Mislim da murdock ima nesto protiv strip izdavaca..ali onda nece niti hebdo izlaziti..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 12:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood


misliš?
ne gledaš dobro,evo npr.sve religije su međusobno blasfemične.više ili manje.
šta se tiče ovog konkretnog slučaja s karikaturama,ko ti kaže da sutra neko neče pokušat sudski zabranit npr Dantea?



Kažem, ne čitaš me pažljivo...

Nigde ja nisam implicirao da su te karikature pogrešne, niti da bi ih zabranio. "Problem" je da sada obični ljudi o tome diskutuju, svet se polarizuje i uzimaju se "strane". Pravi se razlika između "nas" i "njih", a to smo valjda u istoriji imali barem nekih 1000 puta.

Mene živo zanima ko je od vas čuo za Charlie Hebdo do pre par meseci? Ili silni ljudi u svetu koji se gnušaju na varvarski čin, a da pre toga nisu ni znali da takva novina uopšte postoji? Kažem,dajte ljudima "nešto" kako bi se osećali većim nego što jesu, pa će biti mirni i ispunjavati poslušno svoje građanske dužnosti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2015 : 12:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Najsmešnije od svega mi je kada se vređanje tuđih ubeđenja naziva kulturom.


A kad su ta ista uvjerenja provođena kao teror nad ljudima koji misle drugačije?
Znači, ismijavanje Crkve ili islama je pogrešno, ali kad oni drugačije proglašavaju grešnicima, bolesnicima ili šta ti ja znam onda je druga priča.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2015 : 12:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 12:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood


misliš?
ne gledaš dobro,evo npr.sve religije su međusobno blasfemične.više ili manje.
šta se tiče ovog konkretnog slučaja s karikaturama,ko ti kaže da sutra neko neče pokušat sudski zabranit npr Dantea?



Kažem, ne čitaš me pažljivo...

Nigde ja nisam implicirao da su te karikature pogrešne, niti da bi ih zabranio. "Problem" je da sada obični ljudi o tome diskutuju, svet se polarizuje i uzimaju se "strane". Pravi se razlika između "nas" i "njih", a to smo valjda u istoriji imali barem nekih 1000 puta.

Mene živo zanima ko je od vas čuo za Charlie Hebdo do pre par meseci? Ili silni ljudi u svetu koji se gnušaju na varvarski čin, a da pre toga nisu ni znali da takva novina uopšte postoji? Kažem,dajte ljudima "nešto" kako bi se osećali većim nego što jesu, pa će biti mirni i ispunjavati poslušno svoje građanske dužnosti.



ne pravi se razlika,rezlika več postoji.
postoji gomila razlika nekih večih nekih manjih a nekih i nepremostivih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

po ovome šta je manhunter napisa ispada da bi zabranija i tiskanje nekih knjiga.
a možda bi ih i palija?



Opet si fulao cili balun...



misliš?
ne gledaš dobro,evo npr.sve religije su međusobno blasfemične.više ili manje.
šta se tiče ovog konkretnog slučaja s karikaturama,ko ti kaže da sutra neko neče pokušat sudski zabranit npr Dantea?



et voilà

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/02/2015 : 13:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Po meni je manhunter pogodio suštinu...

Carpe diem
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 13:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Neka pale knjige kao u Fahrenheitu,Celsiusu kak' god dok je revnih ljudi sa skenerima imat cemo ih i na jpg. i pdf. formatu....

Mislim da murdock ima nesto protiv strip izdavaca..ali onda nece niti hebdo izlaziti..

murdoc je tek mucki provokator

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 15/02/2015 : 14:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
I opet ja ponavljam da se te stvari desavaju na teritoriju tzv. Zapadnih kultura
Mislim sta to nekome nije jasno u svim tim situacijama ... ono sto vrijedi u susjedovom dvoristu ne mora on nametati meni koji sam u svon dvoristu pokraj njega, to je cisti prosta 2 + 2 = 4 formula svega
Nijednom zapadnjaku na pamet ne pada da vrsi neke takve blasfemicnosti i pokolje na teritoriju stranih u ovom slucaju tzv. Istocnih kultura sa kojima se ne slaze, ne slazem se ni ja sa masom stvari u tim kulturama al mi na pamet ne pada dolaziti tamo i ubijati ih samo zato
Oni tamo imaju svoje te neke slobode a mi ovdje svoje u koje spada i sloboda govora, pa?


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 15/02/2015 : 14:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
I opet ja ponavljam da se te stvari desavaju na teritoriju tzv. Zapadnih kultura
Mislim sta to nekome nije jasno u svim tim situacijama ... ono sto vrijedi u susjedovom dvoristu ne mora on nametati meni koji sam u svon dvoristu pokraj njega, to je cisti prosta 2 + 2 = 4 formula svega
Nijednom zapadnjaku na pamet ne pada da vrsi neke takve blasfemicnosti i pokolje na teritoriju stranih u ovom slucaju tzv. Istocnih kultura sa kojima se ne slaze, ne slazem se ni ja sa masom stvari u tim kulturama al mi na pamet ne pada dolaziti tamo i ubijati ih samo zato
Oni tamo imaju svoje te neke slobode a mi ovdje svoje u koje spada i sloboda govora, pa?


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7795 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2015 : 14:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nek crta ko što oće, nek piše ko što oće, i nek čita ko što oće...

...ali pobogu, jeste li vidjeli crteže zbog kojih su ga pokušali ubiti. Da sam slučajno bio pijanac prije nego sam krenuo u osnovnu vjerovatno bi bolje crtao...nogom. Majke ti...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 14:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

I opet ja ponavljam da se te stvari desavaju na teritoriju tzv. Zapadnih kultura
Mislim sta to nekome nije jasno u svim tim situacijama ... ono sto vrijedi u susjedovom dvoristu ne mora on nametati meni koji sam u svon dvoristu pokraj njega, to je cisti prosta 2 + 2 = 4 formula svega
Nijednom zapadnjaku na pamet ne pada da vrsi neke takve blasfemicnosti i pokolje na teritoriju stranih u ovom slucaju tzv. Istocnih kultura sa kojima se ne slaze, ne slazem se ni ja sa masom stvari u tim kulturama al mi na pamet ne pada dolaziti tamo i ubijati ih samo zato
Oni tamo imaju svoje te neke slobode a mi ovdje svoje u koje spada i sloboda govora, pa?



Yeeep

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 14:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nek crta ko što oće, nek piše ko što oće, i nek čita ko što oće...

...ali pobogu, jeste li vidjeli crteže zbog kojih su ga pokušali ubiti. Da sam slučajno bio pijanac prije nego sam krenuo u osnovnu vjerovatno bi bolje crtao...nogom. Majke ti...

True


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 15/02/2015 14:29:48
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/02/2015 : 14:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Daju ti slobodu laprdanja, da imaš osjećaj ko fol da si slobodan i da si kao nešto bitan
A u pozadini se oni koji odlučuju smiju i misle: A budala...

Have mercy
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2015 : 14:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by emirem

Neka pale knjige kao u Fahrenheitu,Celsiusu kak' god dok je revnih ljudi sa skenerima imat cemo ih i na jpg. i pdf. formatu....

Mislim da murdock ima nesto protiv strip izdavaca..ali onda nece niti hebdo izlaziti..

murdoc je tek mucki provokator


Da sinek, koliko te mrzimo toliko te i volimo...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000