forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rat protiv kulture
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 11:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Sad će me pravovjerni liberali napasti da opravdavam teroristički čin.
Ali zaista, to što je radio Charlie Hebdo - izrugivati se religiji jedne manjinske grupe, koja se sama po sebi nalazi u teškoj poziciji, to mi se čini nečasno. Ima tu elemenata rasizma.



ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 16/02/2015 11:00:46
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/02/2015 : 11:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by boddhisatva

Boje se jedino satire, najmočnijeg oružja masa, satire koja ih raskrinkava koliko su kao ljudske jedinke, pokreti i ideologije, bijedni, nikakvi i ništetni na svijetu.



Napravi časopis u kojem ćeš karikirati najjače svetske banke, farmaceutsku industriju, visoku politiku, dužničko ropstvo, tlačenje ljudi u "nerazvijenim" oblastima da bi se na njihovoj zemlji koristili prirodni resursi, kineske fabrike iPhonea, prehambenu industriju koja nas hrani hemijom sa ukusom hrane i slične teme, prvi ću te podržati.

Problem je u tome da, ako bi taj časopis zaživeo, pa da neko upadne u redakciju i ubije nekog od saradnika, to ne bi bilo ni 1% medijski ispraćeno kao ovo sa Ch.Hebdo.



Mislim da ti vidim tvoj srž problema: defetizam
Svojim stavovina tipa "ništa se kao više ne može" daješ nam naznake da je sve na ovome svijetu pišikućipropalo?
Ali gle - postoji pozitiva i postoji negativa, postoje oni koji će se dalje boriti za slobode na legalne i dostupne načine koje imaju i oni koji su digli ruke od borbe za slobode i to u potpunosti, ovdje se u raspravama bojim se radi o sukobima te dvije krajnosti
Uostalom nije li deficija demokracije u tome da se svatko mora za sebe boriti? Ukalkuliraj sada u to i slobode govora i ostale slobode. Zar smatraš da su mediji i kapitalizam sam toliko jako da ljudi nemaju ni naznake svojih misli i stavova, da ih možeš lagati u potpunosti?

Jednostavno, svatko želi ovaj svijet učiniti ljepšim i sretnijim mjestom za život. I slobodnijim. Ne samo za sebe nego i za svoje potomstvo i buduće generacije. A ti smatraš da je sve svedeno na naše puko preživljavanje u ovome svijetu? Znači, opekao si se negdje i naučio pouku?

Ja ne smatram da je sve u tome, defetizmu i poricanju mogućnosti za slobode. Ja jednostavno mislim da borbe ove vrsti nisu propale misije čak i unatoč tolikoj snazi medija i kapitalizma kao njegova pogonskog motora.

Ipak šta god bilo, sloboda je ono što ti nije u vanjskom svijetu, u ekonomiji, medijima, gadgeteriji i sl. Sloboda ti je u tebi bila ti duša u plućima ili u glavi.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 11:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
kad čitan neke komentare ovde pari mi ka da smo još u bivšem sistemu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 11:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

A za neke je sloboda govora i bullshit.



Naravno da jeste, ali izgleda da ovaj brzi vlak prebrzo vozi...

Ja govorim o slobodi govora generalno, ti se držiš karikatura i prava da se kritikuje (u ovom slučaju) religija.

Sloboda govora, kao takva, ne postoji. Postoji ono što svi mi pročitamo ili vidimo u MEDIJIMA. Mediji su kontrolisani, kako "ovde", tako i "tamo". A oni su jedino relevantni u građenju javnog mnjenja, koje se jedino i računa. Zato je ta "sloboda" govora ograničenija nego što ti možeš i da pretpostaviš. Ono što ti pročitaš u nekoj knjizi, na nekom blogu, čuješ u nekoj pesmi, itd. je izolovan slučaj, koji "ne pomaže" društvu.

Prava sloboda govora bi bila da ti nacrtaš karikaturu na kojoj tvoj glavni šef jebe neko crnče, a iz guzice mu vire novčanice, dok se u pozadini sa jedne strane vidi gomila resursa koje tvoja firma izrabljuje u Africi, a sa druge radnici u firmi koji "crnče". I da taj crtež pošalješ mejlom svim zaposlenima u firmi, uključujući i šefa. I ako on onda krene da se buni, ti mu lepo objasniš da se tu radi o satiri, da nema potrebe da se stvaraju neke svete krave i da ta karikatura samo pomaže da se u firmi stvori jedna zrava i liberalna atmosfera. Uostalom, po švajcarskom pravu, tebi je zagarantovana sloboda govora,zar ne?









Sloboda govora itekako postoji, jer zašto bi inače članice Pussy Riota odsjedile dvije i pol godine u zatvoru, a mogle su izabrati liniju manjeg otpora i ne pjevati što su pjevale u crkvi.

Mogli su i karikaturisti Charlie Hebdoa biti živi da su pristali na odustajanje od slobode (svog) govora, ali to nisu napravili iako su prema riječima rodbine uvijek bili svjesni rizika.

Svatko ima neotuđivo pravo na slobodu govora, a stvar je samo u tome koristi li tu slobodu ili ne, odnosno ima li hrabrosti, volje, energije i čega god za suočavanje s posljedicama svog konzumiranja te slobode, ili nema. to je sve.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2015 : 11:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??



Pogledaj kakva je stopa nezaposlenosti muslimana u Francuskoj. Sigurno je da su izloženi otvorenoj i prikrivenoj diskriminaciji. Riječ je o kulturnom rasizmu. Charlie Hebdo je imao pik na islam. Ljubitelj sam satire, ali ne da se non-stop udara po slabijem.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 11:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva



Mislim da ti vidim tvoj srž problema: defetizam
Svojim stavovina tipa "ništa se kao više ne može" daješ nam naznake da je sve na ovome svijetu pišikućipropalo?
Ali gle - postoji pozitiva i postoji negativa, postoje oni koji će se dalje boriti za slobode na legalne i dostupne načine koje imaju i oni koji su digli ruke od borbe za slobode i to u potpunosti, ovdje se u raspravama bojim se radi o sukobima te dvije krajnosti
Uostalom nije li deficija demokracije u tome da se svatko mora za sebe boriti? Ukalkuliraj sada u to i slobode govora i ostale slobode. Zar smatraš da su mediji i kapitalizam sam toliko jako da ljudi nemaju ni naznake svojih misli i stavova, da ih možeš lagati u potpunosti?

Jednostavno, svatko želi ovaj svijet učiniti ljepšim i sretnijim mjestom za život. I slobodnijim. Ne samo za sebe nego i za svoje potomstvo i buduće generacije. A ti smatraš da je sve svedeno na naše puko preživljavanje u ovome svijetu? Znači, opekao si se negdje i naučio pouku?

Ja ne smatram da je sve u tome, defetizmu i poricanju mogućnosti za slobode. Ja jednostavno mislim da borbe ove vrsti nisu propale misije čak i unatoč tolikoj snazi medija i kapitalizma kao njegova pogonskog motora.

Ipak šta god bilo, sloboda je ono što ti nije u vanjskom svijetu, u ekonomiji, medijima, gadgeteriji i sl. Sloboda ti je u tebi bila ti duša u plućima ili u glavi.



Mrzim kad imam ovoliko slobodnog vremena, pa mogu odmah da odgovorim...

Sve, ali baš sve si pogrešno pročitao/razumeo.
Ne znam gde nađe defetizam u svemu ovom? Naprotiv, pišem ovo kao neku svoju malu borbu protiv sistema. Baš iz tog razloga što sam u glavi i u plućima slobodan. Ima takvih još, naravno, ali to nema uticaja na društvo. A kakvo je društvo, već sam objasnio. Hteli mi da priznamo, ili ne, sve se svodi na ekonomiju i medije.

Zato kažem da treba osnovati onaj časopis, da vidimo kakve bi bile reakcije. I da vidimo da li postoji prava sloboda govora, ili je sloboda govora tu samo kada nama, iz nekih naših ličnih ubeđenja, odgovara.

Evo, slučajno, danas je objavljen i ovaj tekst:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=02&dd=16&nav_id=958564

Između ostalog, potvrđuje ono što sam ranije napisao o masi i ljudima koji tom masom gospodare:

„Čak i Bil Gatezijan, koji je priznat kao liberal i filantrop i koji finansira biblioteke i program vakcinacije u Africi, ne može baš da shvati zašto svako nije toliko odlučan da uspe u životu kao oni. Tu mantru ’plivaj ili potoniʼ prihvatile su i vlasti, tako uče i decu u školi. Ali, nismo svi biznismeni. I zbog toga ljudi u Evropi protestuju. Ne samo protiv siromaštva, nego i da bi reafirmisali princip humanosti, ljudskost”, primetio je Pereti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 11:16:25
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 11:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by boddhisatva

Boje se jedino satire, najmočnijeg oružja masa, satire koja ih raskrinkava koliko su kao ljudske jedinke, pokreti i ideologije, bijedni, nikakvi i ništetni na svijetu.



Napravi časopis u kojem ćeš karikirati najjače svetske banke, farmaceutsku industriju, visoku politiku, dužničko ropstvo, tlačenje ljudi u "nerazvijenim" oblastima da bi se na njihovoj zemlji koristili prirodni resursi, kineske fabrike iPhonea, prehambenu industriju koja nas hrani hemijom sa ukusom hrane i slične teme, prvi ću te podržati.

Problem je u tome da, ako bi taj časopis zaživeo, pa da neko upadne u redakciju i ubije nekog od saradnika, to ne bi bilo ni 1% medijski ispraćeno kao ovo sa Ch.Hebdo.




Otprilike takav časopis je postojao i zvao se Feral, i zbog konzumiranja slobode govora je uništen. Ali su si oni uzeli slobodu da kritiziraju, karikiraju i ismijavaju sve što su smatrali neprihvatljivim, iz bilo kojeg razloga.

Pa su ih uništili kombinacijom političkih pritisaka, sudskih tužbi za "duševne boli", medijske marginalizacije i ucjenjivanjem velikih kompanije neoglašavanjem u listu, jer u protivnom nisu mogle dobiti poslove s državom.

Ali Feral svejedno nije odstupao od svojih stavova i neotuđivog prava na slobodu govora, pa ma koliko ih to koštalo, a koštalo ih je ukidanja lista.

Opet kažem, sve je stvar osobnog izbora, pojedinca, neke društvene skupine ili čitavog društva želi li i može li se suočiti s posljedicama konzumiranja svoje slobode govora, jer te posljedice mogu biti vrlo gadne. Drugi je par rukava to što smo nažalost većinom konformisti, kunktatori i licemjeri, pa idemo linijom manjeg otpora i nezamjeranja jer se nismo spremni nositi s posljedicama svojih odluka, i jer nam je stalo do sigurnosti i mira djece i obitelji, radnog mjesta, udobnosti, razine života, otplaćivanja kredita i svega ostalog.

Pa se svjesno odričemo prava na slobodu govora, svjesno pravimo novine u kojima ne kritiziramo "velike igrače" jer se oni neće reklamirati kod nas, pravimo radijske postaje na kojima ćemo samo puštati mediokritetsku glazbu bez ikakvih ozbiljnih sadržaja, pravimo TV-emisije u kojima sugovornicima ne postavljamo stvarno važna pitanja i ne iznosimo utemeljenu kritiku, i sve tako.

No u svemu je uvijek riječ o tome da svatko za sebe, ili za društvenu grupu, radni kolektiv itd., donosi odluku da odustane od slobode govora.

To pak sa samom slobodom govora nema nikakve veze, to naše licemjerje, kukavičluk, pristajanje na kompromise itd., jer ona itekako postoji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/02/2015 : 11:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Sve u okviru dobre, zdravorazumske i normalne rasprave, manhunteru ;o)))
Ali i ti si na svoj način isto ukrivo razumio moje da i ja tako kažem, ako nisi u defetizam krenio e onda super, još razmišljaš kao svoj na svome
(Znam za taj članak i čitao sam ga i sam nedavna...)

Jednostavno da se sad i sam ne raspisujem o raspravama

Bit svega što ja sad mislim je da je kritična masa koja će pukniti u cijelom svijetu jer vide itekako samu srž SVIH ljudskih, humanih i društvenih problema sada narasla do enormne količine i da smo sada u dobu kada će svijet ući u novu (društvenu) prekretnicu, ovako i dalje više ne ide, sve su ovo nekakvi uzaludni koprcaji neodrživih sistema i ideologija

Ja se samo nadam da ta prekretnica neće ispasti - prekrvava....


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 11:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Otprilike takav časopis je postojao i zvao se Feral, i zbog konzumiranja slobode govora je uništen. Ali su si oni uzeli slobodu da kritiziraju, karikiraju i ismijavaju sve što su smatrali neprihvatljivim, iz bilo kojeg razloga.

Pa su ih uništili kombinacijom političkih pritisaka, sudskih tužbi za "duševne boli", medijske marginalizacije i ucjenjivanjem velikih kompanije neoglašavanjem u listu, jer u protivnom nisu mogle dobiti poslove s državom.

Ali Feral svejedno nije odstupao od svojih stavova i neotuđivog prava na slobodu govora, pa ma koliko ih to koštalo, a koštalo ih je ukidanja lista.



Ergo: sloboda govora kao takva ne postoji.
Hvala, to bi bilo to.

Kao što rekoh, sloboda govora ne postoji, ili postoji samo dok to "nekome" odgovara. I dok to nekome odgovara, dobija se i novac koji je neohodan za izlazak lista. Toliko o tome da ekonomija i mediji nisu u sprezi i da je dovoljno biti "slobodan u glavi".

I sad, da pitam: ako takav list nije uspeo u maloj i svetski beznačajnoj zemlji kao što je Hrvatska (i sve ostale Ex-Yu države, da se razumemo), koje su šanse da bi nešto tako uspelo u Francuskoj, Nemačkoj, Engleskoj ili USA?


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 11:32:51
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 11:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Sve u okviru dobre, zdravorazumske i normalne rasprave, manhunteru ;o)))
Ali i ti si na svoj način isto ukrivo razumio moje da i ja tako kažem, ako nisi u defetizam krenio e onda super, još razmišljaš kao svoj na svome
(Znam za taj članak i čitao sam ga i sam nedavna...)

Jednostavno da se sad i sam ne raspisujem o raspravama

Bit svega što ja sad mislim je da je kritična masa koja će pukniti u cijelom svijetu jer vide itekako samu srž SVIH ljudskih, humanih i društvenih problema sada narasla do enormne količine i da smo sada u dobu kada će svijet ući u novu (društvenu) prekretnicu, ovako i dalje više ne ide, sve su ovo nekakvi uzaludni koprcaji neodrživih sistema i ideologija

Ja se samo nadam da ta prekretnica neće ispasti - prekrvava....






I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/02/2015 : 11:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:


I sad, da pitam: ako takav list nije uspeo u maloj i svetski beznačajnoj zemlji kao što je Hrvatska (i sve ostale Ex-Yu države, da se razumemo), koje su šanse da bi nešto tako uspelo u Francuskoj, Nemačkoj, Engleskoj ili USA?



mislim da su sada kao što rekoh zbog postojanja sve veće kritične mase ljudi koji sagledavaju srži problema šanse da takvi časopisi uspiju u tim sredinama itekako velike

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 11:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Još malo o slobodi govora i tome da su mediji "slobodni":


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 11:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood
ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??



Pogledaj kakva je stopa nezaposlenosti muslimana u Francuskoj. Sigurno je da su izloženi otvorenoj i prikrivenoj diskriminaciji. Riječ je o kulturnom rasizmu. Charlie Hebdo je imao pik na islam. Ljubitelj sam satire, ali ne da se non-stop udara po slabijem.



ko ti kaže da je tolika stopa nezaposlenosti zbog diskriminacije?
mislin da je tvoj problem šta sve svodiš na ekonomski problem.
pada mi napamet podatak iz Italije di recimo muslimanski imigranti čine nekih 35 % zatvorske populacije a oko 3% ukupnog stanovništva.
kako npr Rumunji kojih se u zadnjih 15 godina dovuklo priko milijun nemaju toliki % zatvorske populacije?
slična šema je i u Španjolskoj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 11:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood
ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??



Pogledaj kakva je stopa nezaposlenosti muslimana u Francuskoj. Sigurno je da su izloženi otvorenoj i prikrivenoj diskriminaciji. Riječ je o kulturnom rasizmu. Charlie Hebdo je imao pik na islam. Ljubitelj sam satire, ali ne da se non-stop udara po slabijem.



ko ti kaže da je tolika stopa nezaposlenosti zbog diskriminacije?
mislin da je tvoj problem šta sve svodiš na ekonomski problem.
pada mi napamet podatak iz Italije di recimo muslimanski imigranti čine nekih 35 % zatvorske populacije a oko 3% ukupnog stanovništva.
kako npr Rumunji kojih se u zadnjih 15 godina dovuklo priko milijun nemaju toliki % zatvorske populacije?
slična šema je i u Španjolskoj.

Vako u Njemackoj nacisti argumentiraju.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 11:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
znači kad pukneš statistiku odma si nacist?
zanimljivo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 11:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Naravno da zavisi od samih ljudi.
ALI: masa je ono što ljudima na vlasti daje moć. I bankama i vladama, političarima, bilo kome. Što je masa gluplja i veća, ovima koji su na vrhu je bolje. Trenutno imamo situaciju kao u srednjem veku: masa treba da bude što "nepismenija" i mirnija, da bi mogla da radi i time održava ekonomiju, a da posle toga još plaća i porez. Da bi se masa primirila i lakše podnela život, primenjije se sistem koji su još Rimljani primenjivali: hleba o igara. I većini je lepo, a onoj maloj (najbogatijoj) manjini još lepše.



Većina ljudi su ovce i to nitko i ništa ne može promijeniti. Pitanje je samo tko će ih iskoristiti. Pa moje sestre, koje nipošto ne bih okarakterizirao glupima, razmišljaju o kreditima kao o nečemu što se jednostavno uzme kad ti zatreba. Meni je kredit opravdan samo u slučaju pokretanja nekog biznisa od kojeg očekuješ zaradu pa si spreman riskirati ili do neke mjere da bi se riješilo stambeno pitanje. I to samo ako baš nemaš drugog izbora.

A mediji zaglupljuju mase ne zbog nekih zavjera, nego jer mase vole zaglupljujuće sadržaje pa mediji na tome najviše zarade. Danas uz internet apsolutno svatko može prokopati dublje i saznati što ga zanima pa opet mali broj ljudi to radi.

Meni to također nije shvatljivo, ali stvarno postoji ogroman broj ljudi koje Big Brother, Farma i slične gluposti iskreno zanimaju. Ljudima je to highlight večeri i komercijalne televizije samo iskorištavaju zlatnu koku. Pogledaj samo ankete gledanosti i vidi gdje su reality programi a gdje sadržaj o kulturi, iako se oboje nude na programu. Ali kultura većinu ne zanima, nažalost. Tužno je to, ali nije novotarija, oduvijek postoji žuti tisak, samo je sad s internetom to sve još više naglašeno. Ali izbor postoji, nitko ne tjera ljude da se zaglupljuju. I ja i ti smo mogli gledati sva ta sranja na televiziji pa ih nismo gledali. Zašto?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 16/02/2015 11:56:11
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 12:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Otprilike takav časopis je postojao i zvao se Feral, i zbog konzumiranja slobode govora je uništen. Ali su si oni uzeli slobodu da kritiziraju, karikiraju i ismijavaju sve što su smatrali neprihvatljivim, iz bilo kojeg razloga.

Pa su ih uništili kombinacijom političkih pritisaka, sudskih tužbi za "duševne boli", medijske marginalizacije i ucjenjivanjem velikih kompanije neoglašavanjem u listu, jer u protivnom nisu mogle dobiti poslove s državom.

Ali Feral svejedno nije odstupao od svojih stavova i neotuđivog prava na slobodu govora, pa ma koliko ih to koštalo, a koštalo ih je ukidanja lista.



Ergo: sloboda govora kao takva ne postoji.
Hvala, to bi bilo to.

Kao što rekoh, sloboda govora ne postoji, ili postoji samo dok to "nekome" odgovara. I dok to nekome odgovara, dobija se i novac koji je neohodan za izlazak lista. Toliko o tome da ekonomija i mediji nisu u sprezi i da je dovoljno biti "slobodan u glavi".

I sad, da pitam: ako takav list nije uspeo u maloj i svetski beznačajnoj zemlji kao što je Hrvatska (i sve ostale Ex-Yu države, da se razumemo), koje su šanse da bi nešto tako uspelo u Francuskoj, Nemačkoj, Engleskoj ili USA?






Upadaš u preočitu kontradikciju, jer i Charlie Hebdo i Okovani patak već desetljećima (Charlie i nepunih pola stoljeća) izlaze baš u Francuskoj. I pritom je prvi platio užasno gadnu cijenu konzumiranja slobode izražavanja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/02/2015 : 12:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood
ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??



Pogledaj kakva je stopa nezaposlenosti muslimana u Francuskoj. Sigurno je da su izloženi otvorenoj i prikrivenoj diskriminaciji. Riječ je o kulturnom rasizmu. Charlie Hebdo je imao pik na islam. Ljubitelj sam satire, ali ne da se non-stop udara po slabijem.



ko ti kaže da je tolika stopa nezaposlenosti zbog diskriminacije?
mislin da je tvoj problem šta sve svodiš na ekonomski problem.
pada mi napamet podatak iz Italije di recimo muslimanski imigranti čine nekih 35 % zatvorske populacije a oko 3% ukupnog stanovništva.
kako npr Rumunji kojih se u zadnjih 15 godina dovuklo priko milijun nemaju toliki % zatvorske populacije?
slična šema je i u Španjolskoj.


Pa nije li to također isti razlog veće zastupljenosti crne populacije u američkim zatvorima? Naime, zbog siromaštva i činjenice da su u postocima (statistici) znatno više zastupljeni u kriminalu.
Kad sam nešto slično ustvrdio nedavno u onom jednom topicu bio sam napadnut zbog toga.
Ako se dobro sjećam ti si tada negirao da je to najveći razlog veće zastupljenosti crne populacije u američkim zatvorima, zastupao si tezu da je to zbog rasizma.

Edited by - dsormaz1 on 16/02/2015 12:08:02
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 12:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood
ma ozbiljno? po čemu se to baš ova manjina nalazi u teškoj poziciji?
i daj usput objasni kakve veze ima to rasizmon??



Pogledaj kakva je stopa nezaposlenosti muslimana u Francuskoj. Sigurno je da su izloženi otvorenoj i prikrivenoj diskriminaciji. Riječ je o kulturnom rasizmu. Charlie Hebdo je imao pik na islam. Ljubitelj sam satire, ali ne da se non-stop udara po slabijem.



ko ti kaže da je tolika stopa nezaposlenosti zbog diskriminacije?
mislin da je tvoj problem šta sve svodiš na ekonomski problem.
pada mi napamet podatak iz Italije di recimo muslimanski imigranti čine nekih 35 % zatvorske populacije a oko 3% ukupnog stanovništva.
kako npr Rumunji kojih se u zadnjih 15 godina dovuklo priko milijun nemaju toliki % zatvorske populacije?
slična šema je i u Španjolskoj.


Pa nije li to također isti razlog veće zastupljenosti crne populacije u američkim zatvorima? Naime, zbog siromaštva i činjenice da su u postocima (statistici) znatno više zastupljeni u kriminalu.
Kad sam nešto slično ustvrdio nedavno u onom jednom topicu bio sam napadnut zbog toga.
Ako se dobro sjećam ti si tada negirao da je to najveći razlog veće zastupljenosti crne populacije u američkim zatvorima, zastupao si tezu da je to zbog rasizma.



da jerbo večinom to i jest rasizam.
ne znan po čemu je ovo rasizam.
(da sad ne ulazin u to kako jedno nema veze s drugim)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2015 : 12:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Izvrgavati ruglu muslimane i prikazivati ih kao barbare na nižem civilizacijsko-kulturnom stupnju jest kulturni rasizam.

A sve ove statistike govore u prilog tezi da je položaj muslimana u Francuskoj nezavidan.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 12:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, otkud sad da se muslimane izvrgava ruglu? Pa samo se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuje Prorok, kao što se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuju i Jahve, Mojsije, Allah itd.

A za eventualne prikaze muslimana kao barbara (što je za apsolutnu i najžešću osudu) trenutno je zaslužan ISIL.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 16/02/2015 12:39:27
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2015 : 12:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čekaj, otkud sad da se muslimane izvrgava ruglu? Pa samo se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuje Prorok, kao što se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuju i Jahve, Mojsije, Allah itd.



Ti si redovno pratio Charlie Hebdo? Ja nisam, ali vjerujem Alanu Badiouu kad kaže da im je muslimanska vjera bila na tapetu, i da taj časopis nikakve veze s ljevicom nema.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 16/02/2015 : 12:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Ja odkad znan za sebe, a to je od kraja 60-ih, uvik san znao (podrazumijevalo se, i gledali smo u filmovima, serijama...) da smo mi bjelci superiorniji ili civiliziraniji o ˝obojenih rasa˝, da smo mi neka vrsta otoka na planeti mira i reda. Naravno to šta je bilo očito ima dvi strane. Prvo, svijet je različit i sa više kultura (koje mi često ne svačamo, i zato su nam ˝čudni˝), drugo, mi smo tom drugom/nižem svitu radili kroz povijest (milenijima) sve i svašta, pa su ti onda (neki) baš zbog nas počeli radit sve i svašta. Tako da, dok gledan zadnjih decenija šta se događa u svitu, drago mi je da san bjelac i iz mame Europe i nebi to minja za ništa (za nikakvu Ameriku).
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 12:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čekaj, otkud sad da se muslimane izvrgava ruglu? Pa samo se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuje Prorok, kao što se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuju i Jahve, Mojsije, Allah itd.



Ti si redovno pratio Charlie Hebdo? Ja nisam, ali vjerujem Alanu Badiouu kad kaže da im je muslimanska vjera bila na tapetu, i da taj časopis nikakve veze s ljevicom nema.


Bila im je na tapetu svaka relevantnija religija, evo samo djelić karikatura na račun kršćanstva. Čak mislim da su kršćanstvo najviše ismijavali jer je najrelevantnija religija u Francuskoj, samo što se oko islama digla najviša pompa zbog reakcija:








Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 13:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čekaj, otkud sad da se muslimane izvrgava ruglu? Pa samo se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuje Prorok, kao što se karikaturalno, ironijski i satirički prikazuju i Jahve, Mojsije, Allah itd.



Ti si redovno pratio Charlie Hebdo? Ja nisam, ali vjerujem Alanu Badiouu kad kaže da im je muslimanska vjera bila na tapetu, i da taj časopis nikakve veze s ljevicom nema.





Zadnjih 20 i nešto godina sam pratio koliko sam mogao, najviše preko Ferala a sad i zahvaljujući internetu, i u takvom nužno skromnom praćenju nisam primijetio neku izraženiju nabrušenost na islam i muslimane. Možda su oni više na tapetu tijekom posljednje godine otkad je počelo sranje s ISIL-om, ali u tom slučaju je to i logično, budući se karikiraju i kritiziraju aktualna zbivanja i ljudi.

Recimo, u ovom broju od 14. siječnja prilično žestoko ismijavaju ljude koji su ih podržali, a za koje smatraju da su to napravili proračunato i licemjerno, jer je "in" i jer se to sad "nosi". Ismijavaju i samu parolu "Je suis Charlie" kao neiskrenu, licemjernu i lažnu, pa onda i one koji su se njome zakitili.

A što se tiče Badiouova stava, u Charlieu su kritizirali, karikirali i ismijavali i ono što su smatrali neprihvatljivim pojavama na ljevici, da ne kažem "lijevim skretanjima", a znaš kako to već ide - čim kritiziraš nekog ili nešto, odmah te iz kritiziranog tabora etiketiraju da pripadaš suprotnom taboru. Odnosno, tko nije s nama, taj je protiv nas.

Što nema veze s realnim stanjem, jer je recimo i Račan nekad bio priličan protivnik Ferala upravo zbog njihove kritike vlade i njega kao premijera, makar su formalno pripadali ideološki istoj strani.


Edit: pretpostavljam da misliš na ovo:


http://www.versobooks.com/blogs/1833-the-red-flag-and-the-tricolore-by-alain-badiou


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 16/02/2015 13:09:29
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000