forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rat protiv kulture
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 15/02/2015 : 22:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Onaj tko stavlja takve slike dovoljno govori o stanju uma i karakteru doticnih..onaj tko je vrijedjan i tko je etiketiran tim mainstream modernim "zutim Davidovim zvijezdama"("zutim polumjesecima") je na kraju cist od toga svega..i na kraju ce odnijeti moralnu pobjedu....
Zato se pozovite malo i na zakon o sutnji...

Tko god kupio te novine kao da je uzeo propagandni letak o rasnoj cistoci 1933...ili slusao yutel 1990...





usporedba ti je u najmanju ruku degutantna



Zar se ovde ne radi o slobodi govora? Ako on tako misli, onda ima prava da to javno kaže/napiše. Ili sam nešto pogrešno shvatio?



Sve u okviru njegovih prava da brani svoje slobode, stavove i stanovista na prihvatljivi, ljudski, humanisticki, kulturni i demokratski nacin - narafski da je to sloboda govora
Isto u okviru stripa ili satire - i to je sloboda govora ;o))
Sve dok netko ne krene svoje stavove izbijati krvlju terorizmom ubojstvima ili napadajima pa vrjedanjima po forumima jer jedino svoje istine smatra prihvatljivim i sebi i drugima, to nije sloboda govora nego za to postoje drugi termini

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/02/2015 : 22:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Takozvana "sloboda govora" je običan bullshit, još jedna šarena laža koju nam današnja civilizacija potura da bismo se osećali važnim i shvaćenim od nekih "drugih".
Kreditne kartice, fancy gadgeti, aplikacije? Sve može, da bi se moderno robovlasništvo manje osećalo na našim plećima. Valja ljudima dati osećaj da se nalaze u dobrom, toplom i ušuškanom podneblju. I životinjama u zoo vrtu se kavezi sređuju tako da liče na slobodu, zar ne?

Najsmešnije od svega mi je kada se vređanje tuđih ubeđenja naziva kulturom. Kao što se govno u limenci, ili izgladnjivanje životinje do smrti naziva umetnošću. A oni koji nisu "kao mi" su automatski "teroristi", "neobrazovani", "zatucani" i slično.



Potpis
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2015 : 22:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se nekih ne baš tako davnih vremena kada "nije bilo slobode govora",ali su se obični ljudi znali poprilično zezati međusobno i na račun kulture i na račun nacionalnosti,pa kad se tako nešto znalo dogoditi nije se vadilo oružje (čast izuzecima kojih je uvijek i svuda bilo) nego je većinom sve pucalo od smijeha. Može li itko zamisliti situaciju gdje hrvat,srbin i musliman zbijaju međusobno šale i viceve na račun nacionalnosti onoga drugoga,a da pri tome nevade noževe i bombe,nego otvaraju boce piva i vesele se zajedno??? Mlađoj populaciji je to možda neshvatljivo,ali stariji bi se mogli sjećati tako nečega. A u ta vremena kad "nije bilo slobode govora"-pojedinci koji su se znali uhvatiti oružja sa nekim prezirom su bili posmatrani od strane normalnih ljudi i etiketirani kao "kreteni". Neznam dali se varam,ali mi se čini da su danas takve osobe koje su prije bile etiketirane kao kreteni danas vrlo rado prihvaćene u društvu i smatra ih se jako pametnim ljudima
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2015 : 22:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Onaj tko stavlja takve slike dovoljno govori o stanju uma i karakteru doticnih..onaj tko je vrijedjan i tko je etiketiran tim mainstream modernim "zutim Davidovim zvijezdama"("zutim polumjesecima") je na kraju cist od toga svega..i na kraju ce odnijeti moralnu pobjedu....
Zato se pozovite malo i na zakon o sutnji...

Tko god kupio te novine kao da je uzeo propagandni letak o rasnoj cistoci 1933...ili slusao yutel 1990...





usporedba ti je u najmanju ruku degutantna



Zar se ovde ne radi o slobodi govora? Ako on tako misli, onda ima prava da to javno kaže/napiše. Ili sam nešto pogrešno shvatio?


Znači jednako je kad satirički list ismijava neku javnu instituciju ili javnu ličnost i kad emirem praktiči proglasi Difoola nacistom jer je kupio te iste novine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/02/2015 : 22:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Onaj tko stavlja takve slike dovoljno govori o stanju uma i karakteru doticnih..onaj tko je vrijedjan i tko je etiketiran tim mainstream modernim "zutim Davidovim zvijezdama"("zutim polumjesecima") je na kraju cist od toga svega..i na kraju ce odnijeti moralnu pobjedu....
Zato se pozovite malo i na zakon o sutnji...

Tko god kupio te novine kao da je uzeo propagandni letak o rasnoj cistoci 1933...ili slusao yutel 1990...





usporedba ti je u najmanju ruku degutantna



Zar se ovde ne radi o slobodi govora? Ako on tako misli, onda ima prava da to javno kaže/napiše. Ili sam nešto pogrešno shvatio?



Ne može jer jedino što je iznad slobode govora su pravila foruma
Ili da parafraziram Voltaira, Mogu se ne slagati s vama, ali ću se uvijek boriti za vaše pravo da možete govoriti sve dok je to u skladu s pravilima foruma

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 22:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma zezam se mladjo, sve je pod kontrolom. 😉
Volim kad se ljudi upletu u sopstvene teze, pa onda krene "a, pa to nije isto...".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 22:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A ako bude krenulo po zlu, tu sam. 👮

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2015 : 22:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Onaj tko stavlja takve slike dovoljno govori o stanju uma i karakteru doticnih..onaj tko je vrijedjan i tko je etiketiran tim mainstream modernim "zutim Davidovim zvijezdama"("zutim polumjesecima") je na kraju cist od toga svega..i na kraju ce odnijeti moralnu pobjedu....
Zato se pozovite malo i na zakon o sutnji...

Tko god kupio te novine kao da je uzeo propagandni letak o rasnoj cistoci 1933...ili slusao yutel 1990...





usporedba ti je u najmanju ruku degutantna



Zar se ovde ne radi o slobodi govora? Ako on tako misli, onda ima prava da to javno kaže/napiše. Ili sam nešto pogrešno shvatio?


Znači jednako je kad satirički list ismijava neku javnu instituciju ili javnu ličnost i kad emirem praktiči proglasi Difoola nacistom jer je kupio te iste novine.

E, za neke izgleda je.
A za neke je sloboda govora i bullshit.
No nije sve tako crno dok god se o tome diskutira.
Kada se pocne sutjeti, onda je to lose ...jako lose.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/02/2015 : 22:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma zezam se mladjo, sve je pod kontrolom. 😉
Volim kad se ljudi upletu u sopstvene teze, pa onda krene "a, pa to nije isto...".




Ma znam, zafrkavam se
Odoh spavat, ti pazi na njih

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2015 : 22:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

Onaj tko stavlja takve slike dovoljno govori o stanju uma i karakteru doticnih..onaj tko je vrijedjan i tko je etiketiran tim mainstream modernim "zutim Davidovim zvijezdama"("zutim polumjesecima") je na kraju cist od toga svega..i na kraju ce odnijeti moralnu pobjedu....
Zato se pozovite malo i na zakon o sutnji...

Tko god kupio te novine kao da je uzeo propagandni letak o rasnoj cistoci 1933...ili slusao yutel 1990...





usporedba ti je u najmanju ruku degutantna



Zar se ovde ne radi o slobodi govora? Ako on tako misli, onda ima prava da to javno kaže/napiše. Ili sam nešto pogrešno shvatio?



pa valjda je moja sloboda govora da mogu reč da je njegova misal degutantna?
jesan li ja njemu zabranija da tako govori i misli?
a uspoređivanje karikature i poziva na linč,nije isto bar je to moje mišljenje.
to je ka da bi reka da je isto reč čoviku da je budala i ispalit mu metak u glavu.
inače,imaš gomilu ljudi koji paradiraju s naci simbolikom i(li) niječu holokaust pa nisan primjetia da ih nešto Mossad ili neke židovske skupine čak i pojedinci pokušavaju ubit,spalit ili da ih pandurija čuva 24 ure.
ako uzmeš u obzir da je u holokaustu ubijeno 6 milijuna Židova to daje vrlo zanimljivu sliku o svemu ovome o čemu pričamo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2015 : 22:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I opet se brkaju babe i žabe, odnosno karikature od kojih na drugoj strani (bilo kojoj drugoj strani s bilo kojim karikaturama) nikad nitko nije, neće niti može stradati (štoviše, u konkretnom su slučaju stradali i to najteže sami karikaturisti!), s rasnim zakonima koji su doveli do smrti mnoštva ljudi i rezultirali konačnim rješenjem i holokaustom.

Dakle, karikature = nacizam.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/02/2015 : 23:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Dobro, emirem jeste preterao u poređenju, ali nećemo da produbljujemo temu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 15/02/2015 : 23:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Po meni
Da li su karikaturisti hrabri - da
Da li su nevine žrtve - da
Da li su imali puno pravo to crtati - da
Da li su oni plemeniti borci za slobodu govora - ne

Nije mi baš nešto plemenito u tome što etiketiraš i vrijeđaš sve pripadnike svoje nacionalne manjine.




www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2015 : 08:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Sad će me pravovjerni liberali napasti da opravdavam teroristički čin.
Ali zaista, to što je radio Charlie Hebdo - izrugivati se religiji jedne manjinske grupe, koja se sama po sebi nalazi u teškoj poziciji, to mi se čini nečasno. Ima tu elemenata rasizma.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 09:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Sad će me pravovjerni liberali napasti da opravdavam teroristički čin.
Ali zaista, to što je radio Charlie Hebdo - izrugivati se religiji jedne manjinske grupe, koja se sama po sebi nalazi u teškoj poziciji, to mi se čini nečasno. Ima tu elemenata rasizma.



To bi bila istina da su se izrugivali samo njima, ali Charlie se izrugivao svima jednako. I koliko sam razumio, uvijek su karikature pratile neke aktualne događaje, nisu ih crtali iz vedra neba, tek tako.

Oni su cijelo vrijeme naglašavali da nema smisla da izuzmu islam iz svojih karikatura, a da i dalje crtaju karikature o ostalim religijama. Problem je samo u tome što u današnje vrijeme hrpa terorista uzima islam kao opravdanje i samo traže povod.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/02/2015 : 09:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Sad će me pravovjerni liberali napasti da opravdavam teroristički čin.
Ali zaista, to što je radio Charlie Hebdo - izrugivati se religiji jedne manjinske grupe, koja se sama po sebi nalazi u teškoj poziciji, to mi se čini nečasno. Ima tu elemenata rasizma.



Ta manjina u Francuskoj kao i drugdje je bila u jednako teškoj poziciji kao i sve druge manjine, ni više ni manje. Nisu oni tu bili nikakve žrtve po svemu. Ako ćemo pravo i gore su se oni sprdali i sa Židovima samima i sa židovskim manjinama u Francuskoj. Pa ipak im nisu poslali Mossadovce da ih srede.
Ako spominješ rasizam onda po logici penologije ipak ne brkajmo babe i žabe, satira Charlie Hebda u ovom slućaju nije bila uperena na manjine u Francuskoj nego na ekstremiste van Francuske.
A ako ćeš baš rasizam evo ti pa čitaj kako su ISILovci zaklali u masovnoj koljačini 20-tak egipatskih kopta kršćana da se more crvenilo od njihove krvi. Je li to sada rasizam? Fundamentalizam? Genocid? Etničko/vjersko čišćenje?
Normalan čovjek se zgrozi tih stvari jer su mu nepojmljive i ovi isti koji te gadarije rade to znaju i zato svjesno manipuliraju strahom cjelog svijeta svojom svirepošću i brutalnošću.
A u cijeloj toj situaciji i ja mislim da ima nešto čega se oni itekako boje.
Ne smrti, ne pakla. Ničega takvoga.
Boje se jedino satire, najmočnijeg oružja masa, satire koja ih raskrinkava koliko su kao ljudske jedinke, pokreti i ideologije, bijedni, nikakvi i ništetni na svijetu.

U tom grmu ovde leži cjela trlababalan.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/02/2015 : 09:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mogli bi se i zapitati "tko je prvi uzeo Muhameda za taoca", bradonje sa svojim nakaradnim i degenerisanim nacistickim pogledima na svijet ili karikaturisti?

Sta mislite, sta vise "zalosti" Boga (ili da kazemo, tko pravi vise "slabe karme"), islamofasisti koje se toboze bore u njegovo ime i za njega, ili ovi koji ga smijese?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 10:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Sorry, pretjerano sam burno reagirao kad sam pročitao ono "ko je ikad čuo za Charlie Hebdo", osjetio sam se nekako isprovociranim zbog čega se ispričavam.




quote:

Stvar je samo u tome što se itekako moglo čuti za Charlie Hebdo, pa i upoznati ono čime se i na koji način bave, što i kako ismijavaju, jer su u mnogim tiskovinama, ne samo u Feralu, prenošene karikature Wolinskog i ekipe. Štoviše, Charlie Hebdo je na razini Europe stekao kultni status upravo po beskompromisnosti satiričnog karikaturalnog ismijavanja (i kroz to dakako kritiziranja) svih i svakoga, bez zadrške i bez obzira.

Razumijem da nekome ta bezobzirnost ("bez obzira") može smetati, ali i meni se recimo ni najmanje ne sviđa pisanje naših novina i portala Dnevno, Bitno, 7Dnevno i kako se sve zovu, štoviše smatram ih smećem u kojem se ne kritizira nego vrijeđa i psuje sve one koje redakcija u određenom trenutku smatra "neprijateljima" (Hrvata i "hrvatstva", crkve, čega god), pa mi ni u najluđim snovima ne pada na pamet niti pomisliti da bi ih trebalo zabraniti, ukinuti ili ne znam što. Dapače, neka izlaze i pišu ono što pišu, a na meni je da ih ne čitam i kupovinom ne potpomažem njihov rad.

Makar, tu je ponajprije stvar u načelu, jer se nijednog od tih medija ne može izjednačiti s Charliejem Hebdoom kod kojeg se neka karikatura uvredljivom može proglasiti tek vrlo tendencioznim i nategnutim čitanjem tj. interpretiranjem, dok ništa nije samo po sebi uvredljivo. Ili pak jest, ako su uvredljive karikature Reisingera, Coraxa, Puntarića ili koga god nama poznatijeg.


Nije problem u satiri, problem je u onome što ona nosi. U konkretnom slučaju, ljudi su izgubili živote, i sa jedne i sa druge "strane", lagano se pojačava animozitet prema muslimanima, a to je, da se ograničimo na Francusku, više nego rizično.


quote:

Svaki humor i svaka satira podrivaju i ruše kako god nametnute ili samoproglašene autoritete i "svete krave", i nikakve zadrške tu nema i ne može biti, jer to onda ne bi ni bila satira niti humor. More viceva i "masnih šala" ispričano je na račun katličke i pravoslavne crkve, na račun Židova i židovstva (na TV-u se na tu temu meni najbolje zajebavaju Jerry Seinfeld i Larry David), na račun crnaca, gejeva i koječega, a pokušava se nametnuti norma da se u islam ne smije dirnuti jer su oni osjetljivi.

Pritom se ne toleriraju niti najbenignije dosjetke i karikature, jer je smrtna uvreda već samo Prorokov crtež, a ja smatram da se na to ne može i ne smije pristati. Jer u krajnjem slučaju, zašto bi jedna religija imala ekskluzivitet da je pošteđena humora i zajebancije? Zar zbog toga što se u protivnom može izgubiti glava? Pa tek je ta mogućnost nedopustiva, a borba protiv nje - odnosno borba za slobodu govora i pravo na tu slobodu - osobito vrijedna žrtve.


Čuj, možemo mi da raspravljamo nadugačko i naširoko zašto su jedni ovakvi, a drugi onakvi, to situaciji ne pomaže. Ako oni ne žele da se Muhamed karikira, to je njihovo pravo. Kao što je ovima drugima pravo da to rade. Ali ne znam čemu? Ne radi se o tome da se samo "zadrtim, bradatim, naoružanim" Muslimanima to ne sviđa. Naprotiv, mislim da je velika većina protiv takvih karikatura, kao što sam i ja protiv karikatura sa Isusom. A verovatno i među Hrišćanima ima dosta takvih kojima to smeta. Samo što ta većina i ne pomišlja da ide da ubija ljude zbog tih crteža. Pojavilo se par bolesnika, koji su to uradili i sada su svi Muslimani krivi. Tu nastaje problem.


quote:

Dakle, ja upravo palim lulu mira i krećem s pućkanjem.




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 10:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

A za neke je sloboda govora i bullshit.



Naravno da jeste, ali izgleda da ovaj brzi vlak prebrzo vozi...

Ja govorim o slobodi govora generalno, ti se držiš karikatura i prava da se kritikuje (u ovom slučaju) religija.

Sloboda govora, kao takva, ne postoji. Postoji ono što svi mi pročitamo ili vidimo u MEDIJIMA. Mediji su kontrolisani, kako "ovde", tako i "tamo". A oni su jedino relevantni u građenju javnog mnjenja, koje se jedino i računa. Zato je ta "sloboda" govora ograničenija nego što ti možeš i da pretpostaviš. Ono što ti pročitaš u nekoj knjizi, na nekom blogu, čuješ u nekoj pesmi, itd. je izolovan slučaj, koji "ne pomaže" društvu.

Prava sloboda govora bi bila da ti nacrtaš karikaturu na kojoj tvoj glavni šef jebe neko crnče, a iz guzice mu vire novčanice, dok se u pozadini sa jedne strane vidi gomila resursa koje tvoja firma izrabljuje u Africi, a sa druge radnici u firmi koji "crnče". I da taj crtež pošalješ mejlom svim zaposlenima u firmi, uključujući i šefa. I ako on onda krene da se buni, ti mu lepo objasniš da se tu radi o satiri, da nema potrebe da se stvaraju neke svete krave i da ta karikatura samo pomaže da se u firmi stvori jedna zrava i liberalna atmosfera. Uostalom, po švajcarskom pravu, tebi je zagarantovana sloboda govora,zar ne?





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 10:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Boje se jedino satire, najmočnijeg oružja masa, satire koja ih raskrinkava koliko su kao ljudske jedinke, pokreti i ideologije, bijedni, nikakvi i ništetni na svijetu.



Napravi časopis u kojem ćeš karikirati najjače svetske banke, farmaceutsku industriju, visoku politiku, dužničko ropstvo, tlačenje ljudi u "nerazvijenim" oblastima da bi se na njihovoj zemlji koristili prirodni resursi, kineske fabrike iPhonea, prehambenu industriju koja nas hrani hemijom sa ukusom hrane i slične teme, prvi ću te podržati.

Problem je u tome da, ako bi taj časopis zaživeo, pa da neko upadne u redakciju i ubije nekog od saradnika, to ne bi bilo ni 1% medijski ispraćeno kao ovo sa Ch.Hebdo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 10:38:24
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2015 : 10:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Svaka ti je na mjestu!! Tu je bit problema a nekakvo laprdanje kao sloboda govora

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 10:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


To sve ovisi o ljudima samima. Gadgeti, kreditne kartice, razne aplikacije su izuzetno korisna stvar ako ih se zna koristiti. Dobar broj ljudi su ovce koje padaju na dobar marketing, ali opet je krajnji izbor njihov. Znam neke koji su odmah nakon fakulteta digli ogroman kredit i kupili super auto, a ja sam štedio dvije godine i kupio auto star 10 godina. I super mi je, svjestan sam da možda i pola svjetskog stanovništva ne može ni sanjati o automobilu.

Za dužničko ropstvo su krivi čelnici banaka i razni financijski moguli, ali su jednako krivi i ljudi koji ulijeću u kredite kao pčele na med. Svi bi sve odmah, bez muke, i tu je glavni problem, barem ja tako mislim. Ljudi su pohlepni, vide da netko ima pa hoće i oni, ne zanima ih kako je taj netko došao do toga što ima. I to je OK ako će te motivirati da radom postigneš nešto slično, ali osobno znam previše ljudi koji su zaglibili u kreditima jer se 'inače ne mogu natjerati da štede, pa im kredit tu pomaže' da bih vjerovao da ljudi koji zaglibe u kreditima nisu barem jednako odgovorni kao i banke.

Uvijek postoji alternativa, banke jesu lopovske organizacije ali ljudi se uglavnom trude da im olakšaju posao maksimalno.



Naravno da zavisi od samih ljudi.
ALI: masa je ono što ljudima na vlasti daje moć. I bankama i vladama, političarima, bilo kome. Što je masa gluplja i veća, ovima koji su na vrhu je bolje. Trenutno imamo situaciju kao u srednjem veku: masa treba da bude što "nepismenija" i mirnija, da bi mogla da radi i time održava ekonomiju, a da posle toga još plaća i porez. Da bi se masa primirila i lakše podnela život, primenjije se sistem koji su još Rimljani primenjivali: hleba o igara. I većini je lepo, a onoj maloj (najbogatijoj) manjini još lepše.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2015 : 10:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

A za neke je sloboda govora i bullshit.



Naravno da jeste, ali izgleda da ovaj brzi vlak prebrzo vozi...

Ja govorim o slobodi govora generalno, ti se držiš karikatura i prava da se kritikuje (u ovom slučaju) religija.

Sloboda govora, kao takva, ne postoji. Postoji ono što svi mi pročitamo ili vidimo u MEDIJIMA. Mediji su kontrolisani, kako "ovde", tako i "tamo". A oni su jedino relevantni u građenju javnog mnjenja, koje se jedino i računa. Zato je ta "sloboda" govora ograničenija nego što ti možeš i da pretpostaviš. Ono što ti pročitaš u nekoj knjizi, na nekom blogu, čuješ u nekoj pesmi, itd. je izolovan slučaj, koji "ne pomaže" društvu.

Prava sloboda govora bi bila da ti nacrtaš karikaturu na kojoj tvoj glavni šef jebe neko crnče, a iz guzice mu vire novčanice, dok se u pozadini sa jedne strane vidi gomila resursa koje tvoja firma izrabljuje u Africi, a sa druge radnici u firmi koji "crnče". I da taj crtež pošalješ mejlom svim zaposlenima u firmi, uključujući i šefa. I ako on onda krene da se buni, ti mu lepo objasniš da se tu radi o satiri, da nema potrebe da se stvaraju neke svete krave i da ta karikatura samo pomaže da se u firmi stvori jedna zrava i liberalna atmosfera. Uostalom, po švajcarskom pravu, tebi je zagarantovana sloboda govora,zar ne?









Have mercy
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/02/2015 : 10:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Manhunter rastura s argumentima, svaka čast!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2015 : 10:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Stvari treba nazvati pravim imenom a on to izvrsno čini

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000