forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Ti i tvoj Crnjak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/03/2015 : 00:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/03/2015 : 06:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Odlično :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Artistotel
Starting Member



57 Posts

Member since 15/12/2014

Posted - 18/03/2015 : 13:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Artistotel a Private Message  Reply with Quote
HAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAH.

Dobar, proplakah. :'D
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 18/03/2015 : 16:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Hvala :)
Ova epizoda je izazvala boom :)
Ove neke prve su poslužile da malo definišem kuda ovo sve ide, a problem je i taj što ne mogu sve epizode biti ovako smiješne, jer i priča mora napredovati. Napomenuću još jednom da je ovo jedan dugi ljubavni roman :)
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 19/03/2015 : 08:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
Drop dead Fred
ako, dobra je fora
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 19/03/2015 : 10:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Ma da, i Mi nismo anđeli i još par stvari, ništa originalno, ponavljam, ali se nadam da pristup postaje postepeno originalan :)
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 19/03/2015 : 11:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
Od mene palac gore.
Ako su i prezvakane price odlicno su upakovane, samo napred Zox

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 21/03/2015 : 20:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Puno hvala.ovo je clanak na jednon nasem portalu o ovom stripu. http://m.klix.ba/magazin/ti-i-tvoj-crnjak-umjetnik-iz-sarajeva-pokusava-saznati-zasto-su-sve-njegove-bivse-djevojke-u-crnjaku/150317086
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 22/03/2015 : 19:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Evo i nova epizoda. Nisam baš siguran da ona ne bi trebala da "poentira" nekako na kraju, nešto tipa: baš ti hvala, sad sam puno samopouzdanija...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/03/2015 : 16:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote

I druga verzija.
Go to Top of Page

Artistotel
Starting Member



57 Posts

Member since 15/12/2014

Posted - 24/03/2015 : 12:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Artistotel a Private Message  Reply with Quote
Bolja mi je prva verzija. :D
Al' dobar. x))
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 25/03/2015 : 06:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Odličan ti je Crnjak Zox!!!

I da, prva verzija i meni bolja.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 25/03/2015 : 09:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno! :)
I meni je prva verzija bolja, ali imam sad jedan problem koji nisam mislio da ću imati. Naime, nakon članka na portalu, Crnjak je doživio pravi mali boom (preko 3.000 lajkova i more share-ova). Djevojke koje inače ne čitaju stripove (ogromna većina fanova su djevojke) se taguju međusobno u komentarima! Uz maksimalno poštovanje prema osobama koje ne čitaju stripove (jer, za njih ovo i radim!), otkrio sam da većina njih ne zaključuje ništa na tabli stripa, osim onog što je napisano i nacrtano. Pošto se Ena i Stella nisu do sad pojavile u stripu, morao sam bukvalno napisati da jedna od njih ima velike grudi, jer "probna target skupina" nije to uhvatila na prvoj verziji. Ideja je ta da malo po malo uvodim neku "advanced" gramatiku stripa kako bih, možda, navikao mlađu raju na taj jezik pa da možda (ali, to su već moji wet dreams!) pročitaju i još poneki strip ili čak, a sad već bulaznim, svrate u striparnicu i nešto kupe.
Ovolika pažnja, s druge strane, mi malo i smeta, pošto me sad već pomalo i koči, a i stil stripa, pa i sam glavni lik (Asja) se kreće prema nečemu što nisam planirao. Umjesto da Asja bude neka post-darkerka kakvu sam na početku zamislio, ona se već u idućoj epizodi (koju ću danas staviti ovdje a sutra na FB) obukla kao sarajevska diskotekašica... Valjda se i ona, nekako, prepoznala u fanovima stripa, a ne samo one u njoj (kad kažem "fanovi" naravno da ne mislim na prave hard core fanove nečega, nego na FB, pomalo pasivne fanove).

Edited by - Zox on 25/03/2015 10:40:46
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 25/03/2015 : 11:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2330 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 26/03/2015 : 04:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Redak je slučaj da prvobitno zamišljen tok ide baš tamo kako bi autor ili želeo ili hteo da bude; Interakcija bi trebalo da bude dobra stvar;)

A, kao da tebi do toga nije stalo?!

Inače, sjajan rad!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 26/03/2015 : 09:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Hvala!
Naravno da mi je stalo. Bilo kakav "umjetnički" izraz, a ja pišem, slikam, pravim performance itd... nije ništa drugo do "vapaj" za komunikacijom.
I ovo sve mi je izuzetno drago, ali moram još malo posložiti stvari u glavi, jer je ovo prvi put da ne radim nešto za ljude, i ne dobijam feedback od ljudi koji su na neki način slični meni. Ovo je jedna potpuno nova publika, koju nikad nisam sreo, i ispada da ona educira mene, a ne ja nju (bez nekih pretenzija, naravno, kad kažem educiram mislim isključivo na jezik stripa :) ) Ali, eto, i to je jedna avantura, vidjećemo gdje vodi.
Sad slijedi teži dio posla (kao što se vidi u ovoj zadnjoj epizodi), odvojiti se malo od gega na kraju i krenuti pričati priču. (Vidjećete u epizodi koju ću možda sutra staviti ovdje, ova zadnja, "roza" epizoda je u stvari samo trik, prava priča još nije krenula :) )
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/03/2015 : 21:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni je super crtež i priča

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2330 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 27/03/2015 : 02:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Asji ne nedostaje društvenih mreža, jer se, još na prvoj tabli, vidi nula na fejsu; dočim se, inače, govori da nije POPULARNA.

Da li se nije uklopila?

Ili ju je njen sam crnjak izopštio?

Može da promeni paket mobilnih usluga te da ima pristup i instagramu, no, hoće li to crnjaku prijati?

Sorry za klepetanje, no, tako je postavljeno da je meandrisanje u bilo kom smeru sasvim moguće.

A, valjda je u tome čar!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/03/2015 : 08:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, hvala :) Mada, ponavljam, ja sam još uvijek poputno nezadovoljan crtežom, nakon toliko godina tek sad vidim koliko nikad nisam savladao tu anatomiju...

ned_lynx, pa da, to su pitanja koja treba postaviti :) ... PRAVA Asja (ili, jedna od njih) je po svim rezonima trebala biti popularna samo što, bah, iz nekog razloga nije. Na Facebooku nije pod pravim imenom, već pod pseudonimom koji kaže "odbijte". Pretpostavljam da ponekad želi da ljudi ne odbiju, ali teško im je objasniti kad je pravi trenutak da ne odbiju. Ova moja će uskoro upoznati osobu koja neće odbiti (to je treći glavni lik u stripu), ali tek tad slijedi pravi Crnjak...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/03/2015 : 10:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
crnjak da nema misice bio bi kao reklama za neki wc čistač :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/03/2015 : 10:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
I ovako je :D
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/03/2015 : 10:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
negdje sam vidio da se umjetnik pita zašto su njegove bivše u crnjaku :D
mislim da je klix bio
moj je odgovor zato što su bile u vezi s umjetnikom :D kojima treba patnja kako bi imali svoju muzu
dosta običnih ljudi je reklo, a na netu postoje i savjeti
da se ništa ozbiljno ne započinje s umjetničkim dušama jer oni vole stvarati patnju sebi i drugima
kako bi imali umjetnički izričaj na maksimumu :D
ne znam jel to točno
ali nešto se slabo žene :D i udaju
zbog svoje umjetnosti pa tako mnogi pate :)

jesam dobro rekao???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/03/2015 : 14:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
To bi bio početak priče :) U stvarnosti, Ti i tvoj Crnjak se bavi jednim dijelom mog života (recimo, od 2008-e do 2013) kad sam bio vrlo uspješan i pozitivan. I stalno sam svojoj tadašnjoj curi (koja je pristala da bude glavna uloga u Crnjaku) govorio "ti i tvoj crnjak", pokušavajući da je, kako bih rekao, "nafuram" na pozitivu.
Što je imalo potpuno suprotan učinak :|
Dakle, upravo suprotno od onoga što bi čovjek očekivao od umjetnika u jednoj vezi. Ali, ponavljam, tad sam bio uspješan, bogat i pozitivan (zato me i nije bilo na forumu :D )
Ključ stripa je u tome, u samom kraju te veze, koju Asja u stripu nije još ni započela.
Uglavnom, kako sad stvari stoje (a puno se toga može promijeniti u tristotinjak tabli koje planiram nacrtati :) ) tek kraj stripa je jedan onako "metastripovski", pravi, stvarni Crnjak :)

Edited by - Zox on 27/03/2015 14:05:37
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/03/2015 : 14:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
> I stalno sam svojoj tadašnjoj curi (koja je pristala da bude glavna uloga u Crnjaku) govorio "ti i tvoj crnjak", pokušavajući da je, kako bih rekao, "nafuram" na pozitivu.
Što je imalo potpuno suprotan učinak :|

Been there done that.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/03/2015 : 14:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
znaci nisi nevin :D

ajd fino :D hahahaha
salim se
stvarno mi se svidja crtez
inace obicno kazem kad mi je nesto odron
ali ovo ima smisla :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000