forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Pet Mils / Sajmon Bizlii: S L E J N : Rogati bog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 04/11/2015 : 11:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Je li išao za Hrvatsku?
Hoće li biti u Zagrebu za Interliber?
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 04/11/2015 : 12:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
strip je tu
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 04/11/2015 : 12:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Je li išao za Hrvatsku?
Hoće li biti u Zagrebu za Interliber?



Na Sajmu smo ostali bez primeraka poslednjeg dana i nije bilo mogućnosti da nešto organizujemo.

Trebalo bi da tokom novembra stigne do HR neka količina.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/11/2015 : 20:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by bisley

Je li išao za Hrvatsku?
Hoće li biti u Zagrebu za Interliber?



Na Sajmu smo ostali bez primeraka poslednjeg dana i nije bilo mogućnosti da nešto organizujemo.

Trebalo bi da tokom novembra stigne do HR neka količina.


Bila bi prava steta da ne stigne.Radi se o pravom remek delu.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 08/11/2015 : 21:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by bisley

Je li išao za Hrvatsku?
Hoće li biti u Zagrebu za Interliber?



Na Sajmu smo ostali bez primeraka poslednjeg dana i nije bilo mogućnosti da nešto organizujemo.

Trebalo bi da tokom novembra stigne do HR neka količina.


Bila bi prava steta da ne stigne.Radi se o pravom remek delu.

I jeste remek delo i po crtežu i po priči, a bogme i po pakovanju! Upravo ga držim u rukama!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 16/11/2015 : 08:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Je li išao za Hrvatsku?
Hoće li biti u Zagrebu za Interliber?



Ima ga u SNK:

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.143f8c19a10b4876b695983d61b4a7ce.slaine-rogati-bog.aspx

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2015 : 19:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Slejn je definitivno najimpresivnije srpsko strip izdanje tekuće godine,ali i jedan od najupečatljivih strip albuma koji su ikada izašli u Srbiji.
Ujedno i potvrda ozbiljnosti,kvaliteta i velikog i predanog rada samog izdavača.Kruna dosadašnjeg Komikovog izdavaštva.

Glede samog stripa, nisam očaran kao izdanjem istog,ali to bih podveo pod ovde odomaćenu floskulu "nije moja šoljica čaja".
Čak i neverovatan Bizlijev crtež,meni je više neverovatno dobar kao ilustratorski,manje kao klasičan strip crtež. Recimo, u nekim segmentima,kao u mimici lica,nekim statičnim scenama,prosto zastaje dah pre Bizlijevim kreacijama.Sa druge strane,u scenama borbe i svugde tamo gde ima neke dinamike,Sajmon mi nije dočarao kretnje i pokrete likova (skoro sam baš prokomentarisao kako je Krištof Blejn preneo pokrete glavnog ministra u Diplomatskim hronikama;ma kao da je čovek tu,ispred mene).
Priča,kao što spomenuh,nije moja šoljica čaja.Ni priča,ni ideja,ni izvođenje.Da se razumemo - nemam nešto ni da zamerim specijalno,sve je ok,zanimljivo,simpatično,korektno;ali ni u jednom trenutku me nijedan aspekt scenarija nije pogodio.Izuzev dijaloga koji su stvarno dobri.
Ocena za Slejna je 8/10, a za vrlo dobru ocenu sa moje strane je ipak zaslužan sjajni Sajmon Bizli.

U svakom slučaju,moj naklon Vuku i svima koji su učestvovali u stvaranju ovog,za srpski strip,značajnog izdanja (poseban naklon Kristijanu Reliću za besprekoran prevod/adaptaciju).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/11/2015 19:59:00
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/11/2015 : 20:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kad netko napiše prevod odličan, dal to znači:

- pročitao sam original i prevod i mislim, da je prevod ono baš odličan
- pročitao sam prevod u x jeziku i bio je OK, ali ovaj prevod je vrh
- pročitao sam prevod u starom izdanju i nije mi nešto bio ali ovaj je puno bolji ovaj odličan
- pročitao sam prevod i jezik je tako tečan i razumljiv, da mogu da kažem odličan
- ....

Ne odnosi se to samo na antov post gore, nego generalno, jer sam več nekoliko puta pročitao, kao prevod odličan. Pa me zanima, dal to čitate najpre u originalu ili nekom prevodu u jeziku koji znate pa onda na vašem jeziku, kad neki naš izdavač to izdaje. Evo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2015 : 08:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Generalno mislim da je to pausalna ocjena u smislu, da mi se svidjelo kako je napisano (to jest, na nasem jeziku), kakvi izrazi su unutra, kako se cita, kako tece sve skupa, ali bez poređenja sa originalom. Sumnjam da svi koji to napisu misle na to kakav je prevod u poređenju sa originalom.

Naravno da se s druge strane primjerjuje i sam prevod uz original (to mislim da je i smisao izjave "prevod je odlican") ali ne vjerujem da svi tako pisu/pisemo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2015 : 12:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Kad netko napiše prevod odličan, dal to znači:

- pročitao sam original i prevod i mislim, da je prevod ono baš odličan
- pročitao sam prevod u x jeziku i bio je OK, ali ovaj prevod je vrh
- pročitao sam prevod u starom izdanju i nije mi nešto bio ali ovaj je puno bolji ovaj odličan
- pročitao sam prevod i jezik je tako tečan i razumljiv, da mogu da kažem odličan
- ....

Ne odnosi se to samo na antov post gore, nego generalno, jer sam več nekoliko puta pročitao, kao prevod odličan. Pa me zanima, dal to čitate najpre u originalu ili nekom prevodu u jeziku koji znate pa onda na vašem jeziku, kad neki naš izdavač to izdaje. Evo.




pitanje skroz na mestu.
A odgovor je:

quote:
Originally posted by anto

U svakom slučaju,moj naklon Vuku i svima koji su učestvovali u stvaranju ovog,za srpski strip,značajnog izdanja (poseban naklon Kristijanu Reliću za besprekoran prevod/adaptaciju).


Znači,nisam napisao prevod,jer pojma nemam kakav je tekst na engleskom,pa sam zato i napisao: prevod/adaptaciju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/12/2015 12:10:32
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/03/2016 : 11:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Danas sam po drugi put (što se retko dešava u zadnjih 5 godina, pored gomile nepročitanih stripova na polici) , počeo ponovo da čitam SLEJN - ROGATI BOG!

Savršenstvo! Šta drugo reći!

Malo mi samo nije jasno kako nije zauzeo prvo mesto (ili makar jedno od prvih 5) za Oscar 2016??? Nalazi se na bednom 21.mestu?!? Po meni nepravedno...i stvarno čudno
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/03/2016 : 14:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
evo i ja ga čitam gledam po drugi put i uživam. i uopšte me ne briga koje mjesto zauzima na lestvici (jest čudno) Oskar 2016. Kod mene je na 3. mjestu!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 16/03/2016 : 14:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Neobično je što nije na boljem mjestu, naročito ako se zna da je ovo prvo objavljivanje kod nas. Mada to nekad zna biti i minus :(.
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 17/03/2016 : 12:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Ne treba da čudi, jer malo naših izdanja je prisutno u Hrvatskoj i broj prodatih primeraka je jako mali. Par procenata naše ukupne prodaje, u proseku.

A na glasanju većinom glasaju čitaoci iz Hrvatske, tako da je ovoliko glasova koliko je na ovom glasanju osvojio Slejn ustvari prijatno iznenađenje.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2016 : 12:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO
A na glasanju većinom glasaju čitaoci iz Hrvatske


Pa i ne baš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 17/03/2016 : 13:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio na apsolutnu većinu, ali svakako dominantno.

U stvari - imaš li statistiku koliko je ukupno različitih glasača učestvovalo i možda po zemnjama odakle su?
Možda samo prvih 5, pretpostavljam da ima podosta rasutih članova po celom svetu.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2016 : 13:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Problem je što puno članova nema upisanu državu, pa statistike nisu vjerodostojne.
Anyway, neke od prošlih Oscara su osvojili srpski izdavači, tako da nacionalna struktura glasača sigurno nije razlog dobrog/lošeg plasmana.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 17/03/2016 : 13:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
A koliko je ukupno bilo glasača?

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2016 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
pa sve ti piše. Ove godine 530.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 17/03/2016 : 14:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Pa to ti kažem, tu sigurno ima preko 200 iz Hrvatske, od kojih je desetak čitalo Slejna.

A od onih 300tinak koji su Slejna kupili iz Srbiji, verovatno je 50ak glasalo. I to je tačno to.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 02/04/2016 : 22:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Jedan sam od sretnika iz HR koji si je nabavio Slainea ... i sto da kazem osim:DOVRAGA, KAD CE SLIJEDECI ALBUM???
;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2016 : 09:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Bit ću iskren, a to nikada nije popularno.
Ovaj strip me nedvojbeno privlači, ali ipak za sada ne kupujem.
Skup mi je.
Ni u kom slučaju ne kažem da ne vrijedi 3300 din. (195 kn.), ali Darkwood me nekako razmazio relativno niskim cijenama po kilogramu. I onda se nekako sporije odlučujem kupiti stripove drugih izdavača koji tome ne mogu parirati.
Dok se ja smislim, vjerovatno će se sve prodati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 03/04/2016 : 12:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
U striparnicama je 3000 dinara, u Stripovi na kvadrat 189 kn
a na Sajmovima i Berzama 2700 (što je ispod 22 evra).
Niže od toga ne meremo.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2016 : 12:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

U striparnicama je 3000 dinara, u Stripovi na kvadrat 189 kn
a na Sajmovima i Berzama 2700 (što je ispod 22 evra).
Niže od toga ne meremo.


Znam. Nije ovo kritika već čisto moja realnost.
Naletjet će već jednom kada budem punog džepa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 03/04/2016 : 12:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Jedan sam od sretnika iz HR koji si je nabavio Slainea ... i sto da kazem osim:DOVRAGA, KAD CE SLIJEDECI ALBUM???
;o))



Ha!
Drago mi je da ti se svideo, videćemo za dalje, ali Rogati bog je najbolji.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000