forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Palestina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 7

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 11:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Još jedna sitnica. Prije nekoliko dana raspravljam na stranici o jeziku, konkretno hrvatski jezik. I potom pitanju se tupson, po pitanju hrvatskog jezika.
Uglavnom, otvorila se rasprava o drugim jezicima i ja spomenem kako se ruski i ukrajinski razlikuju kao slovenski i hrvatski. Stručnjak za jezik veli kako se ruski i ukrajinski puno više razlikuju od slovenskog i hrvatskog. Poslije se malo pobije pa dođe do onog što sam ja tvrdio ali dobro, on je stručnjak ja nisam. Od Ukrajinaca ćeš teško dobiti spoznaju koliko se ruski i ukrajinski razlikuju, pretjerivat će ako si na Zapadu Ukrajine. No međutim i Rusi govore slično koliko se ta dva jezika razlikuju kao i ovi na Zapadu Ukrajine. Meni je isprva to zvučalo pretjerivanje ali izgleda da ima istine u tom na prvu očigled pretjerivanju.

Rekao bih da osobe kad su u nečemu stručne imaju određenu dozu bahatosti pa ne vole da im netko drugi pametuje ako nije stručan na polju na kojem su oni stručni. Pak ako si stručnjak za hrvatski jezik nisi za ruski i ukrajinski. Al dobro.

Teško je statistički ocijeniti koliko se ta dva jezika razlikuju, ali očito podosta. Meni ne pada na pamet proučavati koliko se u postotku ta dva jezika razlikuju. Imam određenu spoznaju oba naroda i jezičnog stručnjaka, meni dovoljno.

Edited by - Kruger on 07/06/2024 11:03:48
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 12:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti izivka, on je pop pitanju sitni provokator. Klasični nemač pojma.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 12:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Neki dan u emisiji Otvoreno, a tema je Izrael vs Palestina, a gost Davor Štern.
Kaže lik, Štern, da su Huti prije pet godina pogodili tanker sa naftom cijene bi divljale. Sad su mešetari na burzi zauzeti drugim stvarima, nafta im je prestala biti zanimacija. Ne znam što mu bi da takvo što plasira u javnost, to jest kako stvari funkcioniraju.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 12:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

... ili uopće pametovati o toj temi dok pola milijuna ljudi leži pod zemljom.




Ne znam od kud ti ovaj podatak? Uglavnom jako netočan, ako si ga negdje načuo pretpostavljam od kud, što puno govori.

Ukrajinci ne objavljuju broj poginulih, kao ni rusi.
No ako pratiš neki lokalni portal koji objavljuje imenom i prezimenom možeš doći do nekakvog broja. Uspoređujući male gradove sa velikim statistički se može čak točno uspoređivati.
Postoje i dvije stranice koje objavljuju tko je poginuo. Brojka je negdje oko 40 000, i to je puno, no daleko manje od ove tvoje koja je koliko to u postotku uvećana.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 07/06/2024 : 15:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Krugeru, razlog zasto se ne slazem s tobom po pitanju Ukrajine jest sto je za mene to sukob Rusije i Zapada, za razumijevanje kojeg nista ne pomaze poznavanje ukrajinske situacije, nego prvenstveno americke politike. Video nisam komentirao jer ne smatram da je na razini koja zavrjedjuje komentiranje ili uopce gledanje. "Tora vs Stari Zavjet" nisam shvatio kao pitanje i jos uvijek ne razumijem sto me pitas.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 16:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Krugeru, razlog zasto se ne slazem s tobom po pitanju Ukrajine jest sto je za mene to sukob Rusije i Zapada, za razumijevanje kojeg nista ne pomaze poznavanje ukrajinske situacije, nego prvenstveno americke politike. Video nisam komentirao jer ne smatram da je na razini koja zavrjedjuje komentiranje ili uopce gledanje. "Tora vs Stari Zavjet" nisam shvatio kao pitanje i jos uvijek ne razumijem sto me pitas.




Ne bih se složio što se tiče Amerike. Nije Amerika i Ukrajina napala rusiju. Da je tako a ne onako kako se dogodilo tvoja priča bi držala vodu iliti imala nekakvog logičkog smisla.

Video upravo pokazuje zašto ja ne mislim kao " europska " desnica, bolje reći ruska. Pogotovo ovi ekstremi, što bih ja ima s njima.

Mi kršćani prihvaćamo Toru, znači imamo religijsku povezanost s njima.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 07/06/2024 : 17:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Sorry, nemam ni vremena ni volje dalje ti odgovarati. Pokušao sam nekoliko puta na račun starog prijateljstva, ali ovo je, velim, razgovor slijepog i gluhonijemog, od kojeg nas dvojica nemamo ništa, a ostali članovi foruma jedino spam.
Idemo dalje, živio!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 18:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Sorry, nemam ni vremena ni volje dalje ti odgovarati. Pokušao sam nekoliko puta na račun starog prijateljstva, ali ovo je, velim, razgovor slijepog i gluhonijemog, od kojeg nas dvojica nemamo ništa, a ostali članovi foruma jedino spam.
Idemo dalje, živio!



Uopće mi nije jasno zašto sam napadnut? Iako si dobro skrivao karte ono što sam sumnjao se potvrdilo. Ne znaš ništa o ovom sukobu.
Čudi me da netko visokog obrazovanja može pasti u zamku koji se reflektira medijsko-informativnom prostoru.

Da si napisao ovo je rat Amerike i Kine, a ti tako dječje naivno ovo napišeš. Pa da si napisao veliki moćnici koji vladaju svijetom su ovo ili ono. Možemo i tako, mada je to nivo rekla kazala. Informacije koje su plasirane imaju određen zadatak, vrlo rijetko su točne, osim kad moćnici odluče drugačije.

Ništa lijep pozdrav i tebi. Nikakvih loših namjera nisam imao.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 18:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Tema nedavnog Otvorenog sukob Izrael-Palestina. Gosti dvoje HR Židova, onaj Habibi, zaboravih tko je što je i neka zeleno-crveno-ružičasta aktivistica. Nisam odmah gledao ali uglavnom. Onaj meni nepoznati Židov govori slično kako ja razmišljam, također spominje kako broj žrtava nije toliki na strani Palestinaca koji se medijski plasira. Na osnovu čega su ti podatci prikazani?
Onaj Habibi kao da je došao iz neke kafane, nepristojan, drzak, bezobrazan, krkan krkana. Ona aktivistica ili što li je kao da je kopija hitlera.
Onaj meni nepoznat Židov opleo po ljevici, neka, neka, ajde da ste i vi Židovi osjetili agresivnu, nekulturnu, nasilnu ljevicu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19446 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/06/2024 : 18:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Tema nedavnog Otvorenog sukob Izrael-Palestina. Gosti dvoje HR Židova, onaj Habibi, zaboravih tko je što je i neka zeleno-crveno-ružičasta aktivistica. Nisam odmah gledao ali uglavnom. Onaj meni nepoznati Židov govori slično kako ja razmišljam, također spominje kako broj žrtava nije toliki na strani Palestinaca koji se medijski plasira. Na osnovu čega su ti podatci prikazani?
Onaj Habibi kao da je došao iz neke kafane, nepristojan, drzak, bezobrazan, krkan krkana. Ona aktivistica ili što li je kao da je kopija hitlera.
Onaj meni nepoznat Židov opleo po ljevici, neka, neka, ajde da ste i vi Židovi osjetili agresivnu, nekulturnu, nasilnu ljevicu.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 07/06/2024 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by culture vulture

Sorry, nemam ni vremena ni volje dalje ti odgovarati. Pokušao sam nekoliko puta na račun starog prijateljstva, ali ovo je, velim, razgovor slijepog i gluhonijemog, od kojeg nas dvojica nemamo ništa, a ostali članovi foruma jedino spam.
Idemo dalje, živio!



Uopće mi nije jasno zašto sam napadnut? Iako si dobro skrivao karte ono što sam sumnjao se potvrdilo. Ne znaš ništa o ovom sukobu.
Čudi me da netko visokog obrazovanja može pasti u zamku koji se reflektira medijsko-informativnom prostoru.

Da si napisao ovo je rat Amerike i Kine, a ti tako dječje naivno ovo napišeš. Pa da si napisao veliki moćnici koji vladaju svijetom su ovo ili ono. Možemo i tako, mada je to nivo rekla kazala. Informacije koje su plasirane imaju određen zadatak, vrlo rijetko su točne, osim kad moćnici odluče drugačije.

Ništa lijep pozdrav i tebi. Nikakvih loših namjera nisam imao.



A tko te napada?
Primijeti da sam ja tebi samo rekao da se ne slažem s tobom po pitanju Palestine i Ukrajine i tu stao, dok si ti meni nadijelio svašta. I da ti ja to nisam uzeo za zlo niti ti uzvratio na način koji ti ne da zaslužuješ nego moliš za njega.

Ne, nemam ni vremena ni živaca objašnjavati čovjeku koji ne bi znao niti što bi to bili "neocons", koji ne razaznaje Mitcha McConnella od Lindseyja Grahama, kako realno stoje stvari. Ako to znači da "skrivam karte i ne znam ništa o ovom sukobu", nema problema - neka ostane tako zapisano u tvojoj mašti i memoriji. Na ovoj temi nisi mogao pratiti niti najjednostavnije stvari koje sam ti pokušao reći, a misliš da bih ti iz nekog razloga pisao elaborate o stvarima koje nemaš šanse poloviti niti da ti ih tumačim čitavo desetljeće?

Da budem iskren, ja te ne pamtim ovako nesposobnog pratiti čak i najjednostavniju argumentaciju, a ni ovako nesuvislog u izražavanju, a ni ovako bahatog i uvredljivog. I moram se zapitati je li ti se nešto dogodilo u ovih nekoliko godina otkako se nismo vidjeli i čuli ili si zapravo oduvijek bio takav, samo ja to nisam primjećivao, jer smo ranije uvijek samo razgovarali o temama o kojima smo se a priori slagali pa se sve to nije moglo manifestirati. U svakom slučaju, završili smo.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 23:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što bih rekao. Od nisam upravu,nesposoban,nemapisanja meniitd. Ne ljutim se na ovo ponižavanje s visine. Skrivene karte se odnose na tvoj stavo o Ukrajini. Kad ovo kažem tvojom imenjaku biti će u najmanju ruku iznenađen.

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/06/2024 : 09:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
To ti je dobra ideja - probaj pitati nekog frenda što misli o ovom razgovoru pa ti možda dotični objasni zašto nisam baš najbolje reagirao na:

- Krugeru, Židova je tamo krajem 19. stoljeća bila šačica.
- Ne, nije, to je "plastični, propagandni" podatak.
- Ne, s tim se svi slažu.
- Dobro, ali na osnovi čega?
- Pa, s jedne strane znamo židovsku povijest (odakle termin "aliyah" ako su uvijek bili svoji na svome), a s druge strane bili su popisi stanovništva, imamo dokumente britanske Vlade iz doba mandatne Palestine...
- Dobro, ali koja je relevantnost tog podatka?
- Pa, očita je - ne možeš se nakon dva milenija vratiti i reći "Ovo je moje".
- Ne shvaćam.
- Uzmi da ja sad kupim kartu za Skopje i kažem da sam vlasnik hotela s kojim moja porodica nema ništa već skoro 100 godina.
- Ne shvaćam.
- OK, nije bitno, idemo dalje.
- Ali mene čudi što si se ti složio s Polijem.
- Nemam pojma tko je Poli, ali ja razmišljam svojom glavom, ne partijskom, i iako si mi ti po nekim svjetonazorskim stavovima blizak, po pitanju Palestine i Ukrajine se ne mogu složiti s tobom.
- Ako se ne možeš složiti sa mnom oko Ukrajine, onda si po tom pitanju neznalica, nemaš blage veze, ja sam stručnjak za to, ja sam tamo putovao, jeo suhomesnate proizvode.
- Pa, sad, ako bismo se busali u prsa time kakve tko ima veze s Ukrajinom, ja bih mogao reći da mi možemo zvati njihove ambasadore, sveučilišne profesore, gradonačelnika Kijeva... Ali ne vidim relevantnost toga, jer razlog zašto se ne slažem s tobom oko tog sukoba jest taj što za mene to nije ničim izazvana invazija "Putlera", nego sukob Zapada s Rusijom, za koji Zapad osigurava sredstva, a Ukrajinci leševe.
- To ti je tako djetinjasto stajalište, kako može visoko obrazovana osoba tako pasti pod rusku propagandu, zašto skrivaš karte, očito je da nemaš pojma i da ne možeš to sakriti.
- OK, djetinjast sam, naivno vjerujem ruskoj propagandi i esencijalno nemam pojma o temi. Idemo dalje.
- Pa ja ne razumijem zašto sam napadnut.
- Tebe nitko ne napada, dapače, ti vrijeđaš mene, a ja ti ne uzvraćam.
- Ne uzvraćaš zato što nemaš čime, zato što nemaš pojma, sve što imaš jest skrivanje karata.
- A, gle, ja nemam vremena pisati po forumu elaborate ne bih li tebe u nešto uvjerio - rekao sam kratko i jasno "to je sukob Zapada i Rusije", to si odbacio kao djetinjasto, indoktrinirano i ignorantno pa dalje nema smisla.
- Pa zašto tako, čemu to ponižavanje s visine?


Da, samo odi Davoru ili bilo kome i pitaj kaj je pošlo po zlu.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 08/06/2024 09:31:38
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2952 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 09/06/2024 : 03:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
A uvijek mi je dobro doć ovdje, samo mi krene svirat TBF.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 21/06/2024 : 22:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

To ti je dobra ideja - probaj pitati nekog frenda što misli o ovom razgovoru pa ti možda dotični objasni zašto nisam baš najbolje reagirao na:

- Krugeru, Židova je tamo krajem 19. stoljeća bila šačica.
- Ne, nije, to je "plastični, propagandni" podatak.
- Ne, s tim se svi slažu.
- Dobro, ali na osnovi čega?
- Pa, s jedne strane znamo židovsku povijest (odakle termin "aliyah" ako su uvijek bili svoji na svome), a s druge strane bili su popisi stanovništva, imamo dokumente britanske Vlade iz doba mandatne Palestine...
- Dobro, ali koja je relevantnost tog podatka?
- Pa, očita je - ne možeš se nakon dva milenija vratiti i reći "Ovo je moje".
- Ne shvaćam.
- Uzmi da ja sad kupim kartu za Skopje i kažem da sam vlasnik hotela s kojim moja porodica nema ništa već skoro 100 godina.
- Ne shvaćam.
- OK, nije bitno, idemo dalje.
- Ali mene čudi što si se ti složio s Polijem.
- Nemam pojma tko je Poli, ali ja razmišljam svojom glavom, ne partijskom, i iako si mi ti po nekim svjetonazorskim stavovima blizak, po pitanju Palestine i Ukrajine se ne mogu složiti s tobom.
- Ako se ne možeš složiti sa mnom oko Ukrajine, onda si po tom pitanju neznalica, nemaš blage veze, ja sam stručnjak za to, ja sam tamo putovao, jeo suhomesnate proizvode.
- Pa, sad, ako bismo se busali u prsa time kakve tko ima veze s Ukrajinom, ja bih mogao reći da mi možemo zvati njihove ambasadore, sveučilišne profesore, gradonačelnika Kijeva... Ali ne vidim relevantnost toga, jer razlog zašto se ne slažem s tobom oko tog sukoba jest taj što za mene to nije ničim izazvana invazija "Putlera", nego sukob Zapada s Rusijom, za koji Zapad osigurava sredstva, a Ukrajinci leševe.
- To ti je tako djetinjasto stajalište, kako može visoko obrazovana osoba tako pasti pod rusku propagandu, zašto skrivaš karte, očito je da nemaš pojma i da ne možeš to sakriti.
- OK, djetinjast sam, naivno vjerujem ruskoj propagandi i esencijalno nemam pojma o temi. Idemo dalje.
- Pa ja ne razumijem zašto sam napadnut.
- Tebe nitko ne napada, dapače, ti vrijeđaš mene, a ja ti ne uzvraćam.
- Ne uzvraćaš zato što nemaš čime, zato što nemaš pojma, sve što imaš jest skrivanje karata.
- A, gle, ja nemam vremena pisati po forumu elaborate ne bih li tebe u nešto uvjerio - rekao sam kratko i jasno "to je sukob Zapada i Rusije", to si odbacio kao djetinjasto, indoktrinirano i ignorantno pa dalje nema smisla.
- Pa zašto tako, čemu to ponižavanje s visine?


Da, samo odi Davoru ili bilo kome i pitaj kaj je pošlo po zlu.



Prvo, šuć, muć, brć. Mislim na tvoj upis.
Ak ćemo gledat koliko se negativne energije upućuje protiv Izraela jasno je tko je u pravu ili bar u većinskom postotku.
U slučaju da je Ukrajina napala rusiju tvoja teza bi imala nekakav logičan zaključak. Ovako nema logičnosti.
Ajmo reć kako Amerika i kina vode bitku za interese onda ima nekog smisla taj geostrateški raspravni proces.
Možemo postaviti pitanje kako Amerika vodi ovaj proces ako ga vodi. Nije dozvolila Ukrajini da razbije grogirane ruse nakon kolapsa 24.02.22.
rusi dolaze do daha uz pomoć irana, kine i sj koreje. Jer Ukrajinci nisu dobili dozvolu da dotuku grogirane ruse. Kako se pokazalo rusi su umjesto ratne proizvodnje radije kupovali jahte, ljubavnice i ostale pogodnosti. Jel uredu uzeti im tu ukradenu imovinu, ukradenu imovinu od ruskog naroda?

Edited by - Kruger on 21/06/2024 22:14:26
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/06/2024 : 20:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Krugeru, prije bi mi sugovornik za ove teme bio tinton nego ti - za razliku od tebe, on zna engleski i dobro kuži međunarodnu politiku.
Ti ne bi bez jokera "zovi prijatelja" mogao odgovoriti ni na pitanje za 100 eura, tipa "Tko je Victoria Nuland?".
I zato mi se ne bahati više.
Uvjeravati na internetu nekoga tko o temi nema blagoga pojma, a uvjeren je da je stručnjak, mi ne pada na pamet - misli što hoćeš.
Završili smo.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 22/06/2024 20:45:43
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/06/2024 : 23:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Krugeru, prije bi mi sugovornik za ove teme bio tinton nego ti - za razliku od tebe, on zna engleski i dobro kuži međunarodnu politiku.
Ti ne bi bez jokera "zovi prijatelja" mogao odgovoriti ni na pitanje za 100 eura, tipa "Tko je Victoria Nuland?".
I zato mi se ne bahati više.
Uvjeravati na internetu nekoga tko o temi nema blagoga pojma, a uvjeren je da je stručnjak, mi ne pada na pamet - misli što hoćeš.
Završili smo.




he, he, he, vidim na jednostavnu logičnu tvrdnju nema odgovora. Baš me to zabavlja.
Kad svaki rat izbije pojavi se i informacijski rat.
Zanimljivo u jednoj navijačkoj skupini koja je početkom brutalne ruske agresije bila vrlo glasan u podrški Ukrajini s vremenom se počeo širiti defetizam. Navijačke skupine su labilne grupacije s kojima se može vrlo lako manipulirati. Iz određenih izvora puštaš informacije na koje će oni nasjesti, čak ti nije potreban plaćenik kojeg ćeš ubaciti u njihovu grupu kako bi potaknuo određene promjene stavova. No srećom jedan iskusan lik po pitanju Ukrajine, a pripadnik je te navijačke skupine, je brzo reagirao i vratio stvar u normalu. Recimo taj lik je jedan od mojih vrlo dobrih izvora dobrih informacija iz Ukrajine. Mislim da si ti otprilike slična osoba kao i navijačke skupine, lako je s tobom manipulirati po pitanju teme Ukrajina. Iako ej izvor manipulacije totalno drugačiji tvoje pisanje odaje slične karakteristike koje pokazuju pripadnici navijačkih skupina.
Domazet lošo ili kako mu se sad ljudi sprdaju lomazet došo je na početku brutalne ruske agresije izrekao toliko idiotarija da se povukao na jedno godinu dana ne pojavljivanja u javnosti nadajući se kako će ljudi zaboraviti koje je idiotske izjave plasirao u javnost. Poslije se pojavio ali je reducirao svoje izjave. Kao osoba koja je osumnjičena za suradnju s kgb-om jasno je zašto je to pisao.
Valdec, ratni izvjestitelj koji je objavljivao uratke iz okupiranih dijelova Donbasa ima također određenu zadaću. Žena mu je 2022.g. bila uhićena zbog sumnje za špijunažu na ovim našim prostorima kad s use događala određena previranja. Rusi nikad neće odustati o zapaljenja bačve baruta na ovim prostorima. Nedavno ej imao feljton u jednom poznatom glasilu desnice. Iako to glasilo ima jako često i objave proukrajinskog razmišljanja. To pak nije igra 7 denvno u kojem objavljuju dvoje analitičara jedan proruski jedan proruski analitičar. Ruski su stvorili stranicu namijenjenu za Hrvate naivce koji će popušiti rusku propagandu. Na toj stranici je glavni urednik je proruski analitičar sa 7 denvno. Dozvoljava se pisanje i ovom proukrajinskom analitičaru ali na kapaljke. Stranica je s vremenom jako pala s praćenjem. Na njoj djeluju proruski botovo ali je znalo biti razumnih Srba koji su prorusi i ponešto Srba koji su na strani Ukrajine. S vremenom botovi su rastjerali razumne Srbe i Srbe koji podržavaju Ukrajinu i naravno Hrvate koji podržavaju Ukrajinu. Hrvata koji podržavaju agresora možeš nabrojati na prste. Valjda su postali nervozni jer se ruska propaganda vrlo jednostavno može razbiti. Pala im je praćenost i ne znam što bi se moglo dogoditi urednicima, popiti čaj s putlerom, pasti kroz prozor ili izvršiti samoubojstvo sa šest metaka u leđa. Al on isu nebitni. Bitniji isu plaćenici sa zapada, likovi koji su se prodali za Judine škude.
Pratim određene izvore. na samom početku su se proukrajinske strane borile za pažnju. Ne mogu reći da su me napali ali su se čudili zašto pratim jednog vojnog analitičara koji ima svjetsko priznanje. Pričalo se da on ima određenu financijsku naknadu za svoj trud. Moguće, zašto bi dobro informiran bivši obavještajac HV-a, visokog čina radio besplatno. S vremenom su ga i ovi što su mene kritizirali prihvatili. Razne ljude se angažira. Ovi moji su radili besplatno, a imaju veze u Ukrajini ili su Ukrajini, jako dobro poznaju prvu crtu bojišnice. Čak ga i an jednom forumu pokušavaju prikazati kao ne baš adekvatnog jer se na tom forumu skuplja elita dobrih poznavaoca stanja u Ukrajini ali ljubomora uvijek mora biti prisutna.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/06/2024 : 23:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Krugeru, prije bi mi sugovornik za ove teme bio tinton nego ti - za razliku od tebe, on zna engleski i dobro kuži međunarodnu politiku.
Ti ne bi bez jokera "zovi prijatelja" mogao odgovoriti ni na pitanje za 100 eura, tipa "Tko je Victoria Nuland?".




tinton možda zna što je bajden danas jeo za doručak ali ništa više od toga.
Počinješ sa upadima političara. Ah političari obične figure.

Nego gdje su ti biolaboratorij ? Nema ih nigdje u UA a toliko se baljezgalo o tome!!

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4394 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/06/2024 : 09:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
tintone šta se dešava u Americi po pitanju izbora? ide li trump na bidena ili ne? ima li kakvih novih bidenovih senilnih ispada ili trumpovih novih optužnica? kad počinje kampanja? ne pratim vijesti pa bih htio na brzinu kratki komentar
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19446 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2024 : 10:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

tintone šta se dešava u Americi po pitanju izbora? ide li trump na bidena ili ne? ima li kakvih novih bidenovih senilnih ispada ili trumpovih novih optužnica? kad počinje kampanja? ne pratim vijesti pa bih htio na brzinu kratki komentar


Preksutra je prva debata između Trumpa i Bidena.
Neobično rano iz razno-raznih razloga, a s obzirom da niti jedna konvencija još nije održana, moguće je da bi izuzetno loš nastup Bidena značio da će se posezati za zamjenom. Ne mislim da je to izutetno vjerojatno, ali svakako postoji šansa.

Pored toga, glavna aktualnost je da je Bidenov DOJ dogovorio s Assangeom uvjete njegovog puštanja na slobodu po kojem će on priznati krivicu, a ubrojat će mu se vrijeme provedeno u zatvoru. Da je Trump to napravio, mnogi bi pozivali da mu se da Nobela za mir, ali nećemo o tome.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19446 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2024 : 10:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by culture vulture

Krugeru, prije bi mi sugovornik za ove teme bio tinton nego ti - za razliku od tebe, on zna engleski i dobro kuži međunarodnu politiku.
Ti ne bi bez jokera "zovi prijatelja" mogao odgovoriti ni na pitanje za 100 eura, tipa "Tko je Victoria Nuland?".




tinton možda zna što je bajden danas jeo za doručak ali ništa više od toga.
Počinješ sa upadima političara. Ah političari obične figure.

Nego gdje su ti biolaboratorij ? Nema ih nigdje u UA a toliko se baljezgalo o tome!!




Đabe mi svo poznavanje engleskog i međunarodne politike kada sam tako slab u logici!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4394 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/06/2024 : 10:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
a ko bi bio bidenova zamjena. gdje će se moći pratiti debata ?CNN ?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19446 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2024 : 10:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, na CNN-u je prva.
Za Bidenovu zamjenu je teško reći. Harris ne bi imala bolje šanse protiv Trumpa, a onda se nameće Newsom kao najočitiji izbor (iako podjednako očito ne i najbolji izbor).
Možda i izvuku nekog trećeg iz šešira, tipa Gretchen Whitmer, ali sve je to malo vjerojatno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4394 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/06/2024 : 10:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
a moj berni
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4394 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/06/2024 : 10:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
šalim se naravno
Go to Top of Page
Page: of 7  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000