forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Palestina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/05/2024 : 21:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon


Pogledaj ove brojke. To nije ništa, ni manjina, nikakve elite i nikakve političke moći. Taj teritorij upravljao je ili Egipat ili Damask.

Slično je ako bi neka grupa iz par sela u Slavoniji sanjala, da ima pravo na cijelu Hrvatsku, zato je jih je bilo na istom teritoriju puno više 1500 i više godina nazad. To je sa vidika legitimiteta vrlo labavo.

Izrael postoji tri generacije i to je več legitimitet posebno jer su pobjedili Arape u tri rata do 1973.



Namjerno sam spomenuo Irsku. Sličan problem su imali i Ukrajinci s time da su Britanci sofisticiraniji, rusi su drljavi. Eksperiment u Ukrajini baš nije uspio dok u Irskoj jest. I što sad imamo u Sj. Irskoj naseljen narod koji je na taj prostor naseljavana na štetu Iraca. Hoćemo ih istjerati, mislim ne mi, nego govorim široko. Oni su to što ćemo s njima.
S druge strane Hrvati spominju kako bi trebali ojačati svoju zajednicu naseljavajući je Hrvatima iz dijaspore.
Židovi su krajem 19 st počeli ojačavati svoju zajednicu.
Dakle, Hrvati smiju, Židovi ne. Dvostruka mjerila.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/05/2024 : 21:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon


Pogledaj ove brojke. To nije ništa, ni manjina, nikakve elite i nikakve političke moći. Taj teritorij upravljao je ili Egipat ili Damask.





Osmanlije, Britanci, Egipat, čak je i Jordan ( što si spomenuo ) htio staviti šape na teritorij Palestine.
Komplicirana priča.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 01/06/2024 : 00:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Kruger
Nisu Židovi izbivali sa tog prostora, tu su od kad su došli. Dio naroda jest raseljen još od Rimskog doba/vladavine. Ista stvar je i s Palestincima i oni su tu gdje jesu. Dio jest raseljen, pogotovo u ovo zadnje vrijeme.

Religijski smo povezani sa Židovima, kultorološki se s njima dosta razlikujemo.



A cuj, ja sam te pokusao poduciti o realnom broju Zidova koji je ostao u Svetoj zemlji, ali ti ne slusas pa necu dalje trositi vrijeme.

Sa Zidovima su mozda religijski povezane odredjene americke protestantske sekte, ali u Katolickoj Crkvi to nikad nitko pravovjeran nije tvrdio. Reci da su katolici danas religijski povezani sa Zidovima jest kao i reci da je Sveuciliste u Zagrebu povezano s jezuitskim redom.





Zašto nas zovu judeo-kršćani?

Ne vidim problem o broju stanovnika današnjeg Izraela, svima je valjda jasno kako je to bilo slabo naseljen prostor uglavnom pustinja. A gle sad što Izraelci rade od pustinje.



A po cemu su katolici i pravoslavci i protestanti zbirno "krscani"? Katolici i pravoslavci skupa to svakako jesu, ali ako dodamo protestante, ja zajednicki nazivnik ne vidim i pojam, iako je svima jasan, je ispraznjen od svakog smisla. Ista stvar i sa "Zidovima" u religioznom smislu pred dolazak Krista - farizeji su vjerovali u nadnaravne stvari tipa andjeli, demoni, raj i pakao, uskrsnuce - saduceji nisu. U kojem su, dakle, smislu oni "religijski povezani"? Ja ne vidim.
Sto Zidovi nakon Krista imaju sa 7 sakramenata, stovanjem Bogorodice, Trojednim Bogom itd.? Ili sto mi imamo s konceptima tipa tikun olam, zidovskom teurgijom i kabalom itbl.?

Sto se tice broja stanovnika, da, vidim da opetovano propustas uhvatiti moju, Polijevu i Maconovu poantu - pokusavamo ti reci da ne stoji da su Zidovi oduvijek tamo. I to jest relevantno, jer je to tvoj odgovor na cinjenicu da je danasnji Izrael nasilno stvoren i nastanjivan milijunima ljudi koji s tim prostorom tisucama godina nisu imali nikakvu poveznicu, dok se autohtono stanovnistvo progresivno marginaliziralo i guralo u radikalizam.

Usporedba s Englezima i Ircima (imaju li onda Irci pravo na svoju drzavu) ne stoji, jer situacije nisu ni po cemu usporedive. Diarmait MacMurrough je napravio sto je i mnogi drugi srednjovjekovni vlastodrzac napravio - pozvao mocnog susjeda da mu pomogne pobjediti lokalne rivale. Zidove nitko nije zvao u pomoc (ili uopce zvao). Normani pa Englezi su 800 godina vladali Irskom, a dobar dio toga je bio u sklopu globalnog imperija, i tijekom tih stoljeca stvorila se aristokracija koja je bila vezana za posjede u Irskoj - nema lorda, vojvode ili kojeg god plemica bez posjeda i prije pada klasnog sustava nije moglo biti govora o napustanju Irske. Zidovi nisu vladali Izraelom jos od pretkrscanskog doba. Cak ni svecenstvo u Kristovo doba nije bilo legitimno - Herod, koji nije bio Zidov, je iz sprdnje postavljao najgore moguce ljude na mjesta svecenika, jer zidovsku religiju nije nikad postovao.
Jedina paralela koju ja vidim jest da su Englezi nad Ircima zeljeli nastaviti vladati izmedju ostalog i zbog toga sto su ih uvelike smatrali jednostavno nedovoljno civiliziranima i razumnima da sami upravljaju nad svojom zemljom (danasnjim Ircima je, cini se, glavni cilj u zivotu dokazati da su Englezi bili u pravu). I uvelike je to bilo religijski motivirano. Otprilike se isto moze reci za zidovske poglede na Palestince, ali ta bi paralela onda potvrdjivala stav suprotan od tvojeg - ako su Englezi bili u krivu da tako dozivljavaju Irce, onda su i Zidovi u krivu gledajuci tako na Palestince.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/06/2024 : 15:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture


A po cemu su katolici i pravoslavci i protestanti zbirno "krscani"? Katolici i pravoslavci skupa to svakako jesu, ali ako dodamo protestante, ja zajednicki nazivnik ne vidim i pojam, iako je svima jasan, je ispraznjen od svakog smisla. Ista stvar i sa "Zidovima" u religioznom smislu pred dolazak Krista - farizeji su vjerovali u nadnaravne stvari tipa andjeli, demoni, raj i pakao, uskrsnuce - saduceji nisu. U kojem su, dakle, smislu oni "religijski povezani"? Ja ne vidim.
Sto Zidovi nakon Krista imaju sa 7 sakramenata, stovanjem Bogorodice, Trojednim Bogom itd.? Ili sto mi imamo s konceptima tipa tikun olam, zidovskom teurgijom i kabalom itbl.?




Stari Zavjet vs Tora.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/06/2024 : 15:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Sto se tice broja stanovnika, da, vidim da opetovano propustas uhvatiti moju, Polijevu i Maconovu poantu - pokusavamo ti reci da ne stoji da su Zidovi oduvijek tamo. I to jest relevantno, jer je to tvoj odgovor na cinjenicu da je danasnji Izrael nasilno stvoren i nastanjivan milijunima ljudi koji s tim prostorom tisucama godina nisu imali nikakvu poveznicu, dok se autohtono stanovnistvo progresivno marginaliziralo i guralo u radikalizam.




Zabrinjavajuće je ovo s polijem!!

Slobodna Irska je također stvorena u nasilju.





Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/06/2024 : 15:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Usporedba s Englezima i Ircima (imaju li onda Irci pravo na svoju drzavu) ne stoji, jer situacije nisu ni po cemu usporedive. Diarmait MacMurrough je napravio sto je i mnogi drugi srednjovjekovni vlastodrzac napravio - pozvao mocnog susjeda da mu pomogne pobjediti lokalne rivale. Zidove nitko nije zvao u pomoc (ili uopce zvao). Normani pa Englezi su 800 godina vladali Irskom, a dobar dio toga je bio u sklopu globalnog imperija, i tijekom tih stoljeca stvorila se aristokracija koja je bila vezana za posjede u Irskoj - nema lorda, vojvode ili kojeg god plemica bez posjeda i prije pada klasnog sustava nije moglo biti govora o napustanju Irske. Zidovi nisu vladali Izraelom jos od pretkrscanskog doba. Cak ni svecenstvo u Kristovo doba nije bilo legitimno - Herod, koji nije bio Zidov, je iz sprdnje postavljao najgore moguce ljude na mjesta svecenika, jer zidovsku religiju nije nikad postovao.
Jedina paralela koju ja vidim jest da su Englezi nad Ircima zeljeli nastaviti vladati izmedju ostalog i zbog toga sto su ih uvelike smatrali jednostavno nedovoljno civiliziranima i razumnima da sami upravljaju nad svojom zemljom (danasnjim Ircima je, cini se, glavni cilj u zivotu dokazati da su Englezi bili u pravu). I uvelike je to bilo religijski motivirano. Otprilike se isto moze reci za zidovske poglede na Palestince, ali ta bi paralela onda potvrdjivala stav suprotan od tvojeg - ako su Englezi bili u krivu da tako dozivljavaju Irce, onda su i Zidovi u krivu gledajuci tako na Palestince.





Irce sam postavio kao suprotne.
Nasilno postavljeni ne Irci u Irsku i Izraelce koji su useljavanjem poboljšali svoju situaciju u domovini.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/06/2024 : 16:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Što su Hrvati, vrlo drljavi poput rusa.

Mada je agenda suprotna!!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 01/06/2024 : 16:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Zabrinjavajuće je ovo s polijem!!



Ne znam ništa o Poliju, ali zaključujem da je dotični ljevičar pa bih trebao imati stavove suprotne njegovima po svim (potpuno nevezanim) pitanjima...?
Bilo da je riječ o ekonomiji, zaštiti okoliša, migracijama, zaraznim bolestima, seksualnosti, pobačaju, ratovima na drugom kraju svijeta, kulturi, smrtnoj kazni - ljudi bi po svim tim međusobno potpuno nepovezanim temama trebali imati sve stavove ili "lijeve" ili "desne"? I kad nam bace koji god novi kamen smutnje, trebali bismo se bihevioristički predvidljivo svrstati na predvidljivu stranu?
Ne, sorry, to nije za mene.
Po pitanju Ukrajine i Izraela se ne mogu složiti s tobom, jednostavno mislim da si u krivu, a uostalom ni ti se kao hrvatski desničar ne slažeš s većinom desničara u svijetu po pitanju Ukrajine.
I ne mislim da je to "građanski rat desnice na forumu", kako kaže tinton, nego najprirodnija stvar - "desnica" i "ljevica" su odavno zastarjeli pojmovi i nema logike da se ljudi koji po većini pitanja naginju jednoj strani spektra slažu po svim pitanjima koja se danas po "ljevicu" i "desnicu" podvode, kad su ta pitanja posve nepovezana.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 01/06/2024 16:53:20
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/06/2024 : 13:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Kruger

Zabrinjavajuće je ovo s polijem!!



Ne znam ništa o Poliju, ali zaključujem da je dotični ljevičar pa bih trebao imati stavove suprotne njegovima po svim (potpuno nevezanim) pitanjima...?
Bilo da je riječ o ekonomiji, zaštiti okoliša, migracijama, zaraznim bolestima, seksualnosti, pobačaju, ratovima na drugom kraju svijeta, kulturi, smrtnoj kazni - ljudi bi po svim tim međusobno potpuno nepovezanim temama trebali imati sve stavove ili "lijeve" ili "desne"? I kad nam bace koji god novi kamen smutnje, trebali bismo se bihevioristički predvidljivo svrstati na predvidljivu stranu?
Ne, sorry, to nije za mene.
Po pitanju Ukrajine i Izraela se ne mogu složiti s tobom, jednostavno mislim da si u krivu, a uostalom ni ti se kao hrvatski desničar ne slažeš s većinom desničara u svijetu po pitanju Ukrajine.
I ne mislim da je to "građanski rat desnice na forumu", kako kaže tinton, nego najprirodnija stvar - "desnica" i "ljevica" su odavno zastarjeli pojmovi i nema logike da se ljudi koji po većini pitanja naginju jednoj strani spektra slažu po svim pitanjima koja se danas po "ljevicu" i "desnicu" podvode, kad su ta pitanja posve nepovezana.



Moja opaska za polije je šaljive prirode. Poli je kako bi to stinky rekao nemač pojma. Tinton ima neke svoje frustracije on ne može razumjeti da se ljudi koji se uglavnom slažu ponekad u nečemu ne slažu.
Što se tiče Ukrajine pretpostavljam da puno toga ne znaš i da tu temu ne pratiš previše.
Desnica, ekstremna svakako, je dobrim djelom pod kontrolom putlera, prodali su se za judine škude. Ako imaš vremena pogledaj ovaj video. On je snimit u jednu drugu svrhu, u vrijeme kad je zapadna pomoć Ukrajini bila slaba, nedostatna, opet je ruska mašinerija odradila svoje kako bi opstruirala tu zapadnu pomoć. Inače rusi troše ogromne novce u tom hibridnom propagandnom ratu, imaju jako puno svojih ljudi na zapadu. Ekipa koja je snimila ovaj video je vrlo opaka, sebe nazivaju međunarodna obavještajna zajednica, među njima ima i hakera. Rade vrlo dosadan posao, prikupljanje podataka. Rusi ih ne mogu smisliti ali nisu dragi ni Zelenskom. Imali su pokušaj opstrukcije ukrajinske obavještajne službe ali za sad im ne mogu ništa. Oni su nešto kao HSP u odnosu na Zelenskov HDZ, ali su puno moćniji od ovih HDZ-ovaca. Usporedba nije politička, radi se o obavještajcima.
Kod rusa je puno uzbudljivije. Stereotipno ali svašta se događa. Igor Girkin Strelkov ( bivši ruski obavještajac ali premlad da bi bio kadrovik kgb-a ) je osoba koja je 2014 imala zadatak organizirati separatističku pobunu u Ukrajini. Jedan je od rijetkih vođa separatista koji je preživio. Ostale važnije vođe su se poubijale između sebe zbog diobe plijena. Nakon što je rusija izvršila brutalnu agresiju na Ukrajinu postao je podosta kritičan na ruski način ratovanja. Na kraju je uhićen pod optužbom za terorizam, ali prije će biti zbog kritika i iznošenja točnih podataka što nije išlo u korist rusije.
Trenutno je u rusiji skončalo svoj život 40tak važnijih ljudi pod sumnjivim okolnostima. Uglavnom su to predsjednici uprava ili organizacija u službi ruskog režima. Pali u kroz prozor, pili čaj kod putlera, izvršili samoubistvo sa šest metaka u leđima, eksplozija u restoranu itd. Pojam demokracija u rusiji baš i ne postoji.
Zbog toga se ovi momci moraju kriti kako ne bi stradala njihov obitelj ili bližnji. Pogotovo ako su Rusi iz Rusije.

https://www.youtube.com/watch?v=1cKSjqbSEw0

Postoji prijevod i na hrvatskom, treba tražiti u postavkama.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 06/06/2024 : 01:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Doista dobar twitter thread o genetskoj sličnosti stanovnika Kanaana (starozavjetne Judeje/Palestine) sa današnjim populacijama.

https://twitter.com/MiroCyo/status/1712259003080966396

Ovako na brzinu - jedini koji su "ostali isti" su Samarijanci, ali kojih ima još samo nekoliko stotina. 80% "krvi" imaju pripadnici raznih levantinskih krščanskih denominacija, te Jordanci i Palestinci, na 75% su druzi, na 70% su "uvjetni židovi" Karaiti, a na 60% bliskoistočni židovi (Irak, Sirija). Svi ostali uvozni židovi, od Maroka do Bjelorusije, su negdje od 30 do 50% - nije da su pali s neba, ali prema Palestincima i Libanoncima su nekakva jadna bevanda.

Najzanimljiviju su jemenitski židovi koji imaju oko 16% "izraelskih" gena (valjda je nekakav putujuči rabin prije 500 godina izjebao pola ženske populacije). 1950 Izrael je iz Jemena dovukao praktički cjelu populaciju (oko 50.000), a do danas se jih nakotilo preko 400.000. Pošto su uglavnom pripadnici nižih slojeva društva, poprilično su angažirani u borbi za tu svoju 16% otadžbinu te u proganjanju Palestinaca.

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24952 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/06/2024 : 06:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Malo lakše sa "nakotilo ih se", ok ?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/06/2024 : 08:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger
Moja opaska za polije je šaljive prirode. Poli je kako bi to stinky rekao nemač pojma. Tinton ima neke svoje frustracije on ne može razumjeti da se ljudi koji se uglavnom slažu ponekad u nečemu ne slažu.
Što se tiče Ukrajine pretpostavljam da puno toga ne znaš i da tu temu ne pratiš previše.
Desnica, ekstremna svakako, je dobrim djelom pod kontrolom putlera, prodali su se za judine škude. Ako imaš vremena pogledaj ovaj video. On je snimit u jednu drugu svrhu, u vrijeme kad je zapadna pomoć Ukrajini bila slaba, nedostatna, opet je ruska mašinerija odradila svoje kako bi opstruirala tu zapadnu pomoć. Inače rusi troše ogromne novce u tom hibridnom propagandnom ratu, imaju jako puno svojih ljudi na zapadu. Ekipa koja je snimila ovaj video je vrlo opaka, sebe nazivaju međunarodna obavještajna zajednica, među njima ima i hakera. Rade vrlo dosadan posao, prikupljanje podataka. Rusi ih ne mogu smisliti ali nisu dragi ni Zelenskom. Imali su pokušaj opstrukcije ukrajinske obavještajne službe ali za sad im ne mogu ništa. Oni su nešto kao HSP u odnosu na Zelenskov HDZ, ali su puno moćniji od ovih HDZ-ovaca. Usporedba nije politička, radi se o obavještajcima.
Kod rusa je puno uzbudljivije. Stereotipno ali svašta se događa. Igor Girkin Strelkov ( bivši ruski obavještajac ali premlad da bi bio kadrovik kgb-a ) je osoba koja je 2014 imala zadatak organizirati separatističku pobunu u Ukrajini. Jedan je od rijetkih vođa separatista koji je preživio. Ostale važnije vođe su se poubijale između sebe zbog diobe plijena. Nakon što je rusija izvršila brutalnu agresiju na Ukrajinu postao je podosta kritičan na ruski način ratovanja. Na kraju je uhićen pod optužbom za terorizam, ali prije će biti zbog kritika i iznošenja točnih podataka što nije išlo u korist rusije.
Trenutno je u rusiji skončalo svoj život 40tak važnijih ljudi pod sumnjivim okolnostima. Uglavnom su to predsjednici uprava ili organizacija u službi ruskog režima. Pali u kroz prozor, pili čaj kod putlera, izvršili samoubistvo sa šest metaka u leđima, eksplozija u restoranu itd. Pojam demokracija u rusiji baš i ne postoji.
Zbog toga se ovi momci moraju kriti kako ne bi stradala njihov obitelj ili bližnji. Pogotovo ako su Rusi iz Rusije.

https://www.youtube.com/watch?v=1cKSjqbSEw0

Postoji prijevod i na hrvatskom, treba tražiti u postavkama.



Iz toga što se ne slažem s tvojim mišljenjem o Ukrajini zaključuješ da puno toga ne znam i da tu temu ne pratim previše?
Koliko je meni poznato, ti dosta slabo vladaš engleskim, drugim zapadno-europskim jezicima nimalo, pa me zanima na koji način ti dolaziš do informacija.
S Ukrajinom imaš emocionalnu vezu, a rat promatraš kroz prizmu Domovinskog, s kojim su paralele u realnosti minimalne, pa su ti stavovi pristrani.
Također si utvaruješ da si na osnovi putešestvija po Ukrajini odličan poznavatelj "stanja na terenu" i samoproglašavaš se forumskim stručnjakom za tu temu. Ne pada ti, međutim, na pamet da ovdje možda ima ljudi koji imaju s tom zemljom puno dubljih veza negoli se stvore na turističkom prolasku. Moja je sestra godinama predavala na Sveučilištu u Kijevu, danas predaje na rusistici u Zagrebu, prijatelji smo s Ukrajinicima u i izvan Ukrajine dugi niz godina, zna Klička, ukrajinski joj je ambasador bio na vjenčanju i vozio mene i tadašnju suprugu diplomatskim autom na isto... Riječju, posve druga razina poznavanja te zemlje i situacije, a ne pada mi na pamet samoproglašavati se forumaškim profesorom ukrajinistike ili uopće pametovati o toj temi dok pola milijuna ljudi leži pod zemljom.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 06/06/2024 08:16:24
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/06/2024 : 11:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Nista ja ne "predbacujem" Krugeru. Bez da smo i rijec izmijenili o Ukrajini, on je pretpostavio da puno toga ne znam i temu bas ne pratim, jer u danasnje doba onaj tko se ne slaze s tobom je ili losa osoba (sto Kruger ne moze misliti za mene jer smo frendovi) ili jednostavno o temi nista ne zna (mora, dakle, bit ovo drugo).

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 06/06/2024 : 12:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Malo lakše sa "nakotilo ih se", ok ?



Pardon, trebao sam staviti smajlija. Inače meni jedna od simpatičnijih etničkih grupa u Izraelu, baš zbog te kulturne, a kako izgleda i genetske različitosti...

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Iz toga što se ne slažem s tvojim mišljenjem o Ukrajini zaključuješ da puno toga ne znam i da tu temu ne pratim previše?
Koliko je meni poznato, ti dosta slabo vladaš engleskim, drugim zapadno-europskim jezicima nimalo, pa me zanima na koji način ti dolaziš do informacija.
S Ukrajinom imaš emocionalnu vezu, a rat promatraš kroz prizmu Domovinskog, s kojim su paralele u realnosti minimalne, pa su ti stavovi pristrani.
Također si utvaruješ da si na osnovi putešestvija po Ukrajini odličan poznavatelj "stanja na terenu" i samoproglašavaš se forumskim stručnjakom za tu temu. Ne pada ti, međutim, na pamet da ovdje možda ima ljudi koji imaju s tom zemljom puno dubljih veza negoli se stvore na turističkom prolasku. Moja je sestra godinama predavala na Sveučilištu u Kijevu, danas predaje na rusistici u Zagrebu, prijatelji smo s Ukrajinicima u i izvan Ukrajine dugi niz godina, zna Klička, ukrajinski joj je ambasador bio na vjenčanju i vozio mene i tadašnju suprugu diplomatskim autom na isto... Riječju, posve druga razina poznavanja te zemlje i situacije, a ne pada mi na pamet samoproglašavati se forumaškim profesorom ukrajinistike ili uopće pametovati o toj temi dok pola milijuna ljudi leži pod zemljom.



Vrlo bahato. Kao će tvoja sestra prepoznati nekog iz Ivano Fankivska iliti iz okolice. Vrlo vjerojatno nikako. Ja znam!!

Slabo vladam engleskim, pa da slabo, ali vladam ukrajinskom zbiljom podosta. Jako puno iliti jako puno znam. Imam osobne kontakte od tamo.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Nista ja ne "predbacujem" Krugeru. Bez da smo i rijec izmijenili o Ukrajini, on je pretpostavio da puno toga ne znam i temu bas ne pratim, jer u danasnje doba onaj tko se ne slaze s tobom je ili losa osoba (sto Kruger ne moze misliti za mene jer smo frendovi) ili jednostavno o temi nista ne zna (mora, dakle, bit ovo drugo).




Nemaš blage veze!!

Nemoj se siliti!!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
CV čak nisi komentirao vrlo kvalitetan video koji pokazuje to što pokazuje.

Nego si se bacio na to što ja ne zna po pitanu Ukrajine. Vrlo smiješna upadica!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11982 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/06/2024 : 21:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kad ćemo na more na Krim? Ti bi trebao znati.

Have mercy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Vi levičari tipa tintona nemojte nikaj zamerit!!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kad ćemo na more na Krim? Ti bi trebao znati.



Možda ovog ljeta!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/06/2024 : 21:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
CV, ja uvije još tvrdim kako si ti slab poznavatelj Ukrajine ili bolje reći nikakav.

Stojim iza toga, sve što si pisao to pokazuje.

Nisi ništa odgovorio Stari Zavjet vs Tora a tu si vrlo moćan. Zašto izbjegavaš ono što znaš?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1435 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/06/2024 : 22:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Krugeru, na ove dvije teme (Palestina i Ukrajina) se razgovaramo "kao slijepac s gluhonijemim".
Apsolutno ništa nisi shvatio od svega što sam ti pokušao reći, a niti ja ne bih znao, da me Bog ubije, reći o čemu ti pričaš.
Ako mi netko prevede tvoje misli, odgovorit ću. Ovako jednostavno ne mogu, jer, velim, nemam blage veze što pokušavaš reći.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 09:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Krugeru, na ove dvije teme (Palestina i Ukrajina) se razgovaramo "kao slijepac s gluhonijemim".
Apsolutno ništa nisi shvatio od svega što sam ti pokušao reći, a niti ja ne bih znao, da me Bog ubije, reći o čemu ti pričaš.
Ako mi netko prevede tvoje misli, odgovorit ću. Ovako jednostavno ne mogu, jer, velim, nemam blage veze što pokušavaš reći.



Počeo si pričati o desničarima i spomenuo mene.
Postavio sam ti video koji opisuje kako stvari funkcioniraju. Ne komentiraš taj video.

Rekao si da nisam u pravu što se tiče Ukrajine. To je općeniti pojam, iako nisam vidio niti jedan argument da nisam upravu s tvoje strane. Prema tvom pisanju zaključio sam kako si neznalica što se tiče Ukrajine.
Što se tiče Palestine imam određeno mišljenje ali se ne bih smatrao nekakvim prevelikim poznavateljem problematike. Mislim da si i ti tu negdje.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 09:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
CV, tvoja usporedba sestre i UA je pomalo smiješna. Ja nisam razgovarao sa stručnjacima ili diplomatima, bio sam među običnim pukom, sreo sam neke bitnije ljude al od njih nećeš previše saznati, mudriji su od običnog naroda. Imam određene kontakte od običnog puka.
Što se tiče sadašnjeg ratnog stanja kako vidiš imam određene izvore, pomognu ti ljudi od tamo kako doći do dobrih izvora.
Da li bi ti mogao znati što se događa na prvoj crti sad u ovom trenutku? Vjerojatno ne, ja mogu znati, ima određen kontakt

Edited by - Kruger on 07/06/2024 09:35:58
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/06/2024 : 10:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji me osobno poznaju znaju kako ne lažem. Ovo čak može potvrditi naš zajednički prijatelj, tvoj imenjak, ustvari on to može bolje opisati. U 23 godine koliko se služim internetom nikad nisam doživio hakerski napad, do nedavno. Svašta piskaram po FB-u a nikad nisam imao problema, osim jedne situacije 20/21 u trenutku ajmo reć diktature trenutno tad.
Očito je na živce išlo ekipi sa interneta moje znanje o Ukrajini, stao sam im na žulj, a nisam jedini kojeg su napali.
Komuniciram sa našim zajedničkim prijateljem, tvojim imenjakom, i kreće napad na njega preko mene. Vrlo neugodan osjećaj. Nisam nekakav net stručnjak, čak bi rekao tupson po tom pitanju ( iako me u mojoj lokalnoj zajednici smatraju bajom, moram se mudro praviti lud ) ali rekao bih da se radilo o umjetnoj inteligenciji. Umjetna inteligencija ima ipak pomalo prepoznatljive elemente nesuvislosti. Vrlo brzo su/je otkrili mog frenda koji u svakom trenutku zna što se događa na prvoj crti u Ukrajini i napali/napala njega. Isprva sam mislio kako će napasti sve moje prijatelje, ali nisu/nije. Ni on nije baš neki prevelik net poznavatelj ali riješili smo taj problem, ipak on ima iskustva sa hakerskim napadima. Ja do nedavno ne.

Ideja o samo-proglašavanjem stručnjaka o Ukrajini se rodila kad me izivko napao kako nemam pojma o Ukrajini, dodatno je spomenuo i kako nemam pojma o Palestini. Dakle netko te posprdno napadne i što se dogodi proradi tvoj vlastiti ego. Ta moja izjava može zvučati iritantno, bahato ili kako već ali očito sam pogodio cilj.
Ljudi koji me poznaju, ponavljam se, znaju kako imam specifičnu komunikaciju s ljudima, bez problema komuniciram na lak način sa nepoznatim ljudima.
Još nešto što ne znam, ne poznajem dobro ukrajinski jezik, kad si tamo uđe ti u uho, barem meni. No moja svaka prva komunikacija započinje sa hrvatskim, nisam imao problema, uglavnom, u ruralnim područjem Zakarpatja jesam, ali drugdje ne. Ipak se razmemo, možda tome doprinosi i moja lakoća komunikacija sa ljudima.

Dakle, ja ne znam dobro engleski, ukrajinski, nisam stručnjak po mnogo čemu nit imam želju određena polja svog neznanja usavršavati.
No što se tiče teme Ukrajine mogu potvrditi da imam ogromnu spoznaju što se tiče bila tog naroda, određene kontakte što ti omogućuje dobre informacije i dosta dobro vlastito istraživanje spomenutog problema vezano oko Ukrajine.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000