forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 23 Alvar Mayor integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

konj87
Starting Member



Croatia
22 Posts

Member since 08/05/2010

Posted - 07/04/2015 : 01:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send konj87 a Private Message  Reply with Quote
mogo bi netko i recenziju napisat :-)
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 07/04/2015 : 08:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
danas gledam i mogu primijetiti da je ovo najljepše izdanje koje mi krasi policu. hvala markosu na ovom potezu
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/04/2015 : 19:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kupiti ili ne kupiti pitanje je sad

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 10/04/2015 : 22:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

danas gledam i mogu primijetiti da je ovo najljepše izdanje koje mi krasi policu. hvala markosu na ovom potezu



Potvrđujem, vrh vrhova !

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/04/2015 : 14:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam bio u Algoritmu i provrtio malo ovo izdanje. Em je tesko za drzat u ruci, em je ova zaobljena rikna ruznija od ravne, em je manje izdrzljiva. Da ne govorim koliko mi Breccia losije izgleda u manjem formatu. Ne znam za vas ali razlika u velicini table se itekako vidi na crtezu, iako je netko rekao da nije velika. Naslovnice su puno bolje u vecem izdanju. Jedino vrhunsko kod ovog izdanja mi je cijena. Sve ostalo...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 11/04/2015 : 18:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Danas stiglo.


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2015 : 21:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas citam Alvara Mayora i moram reci da je ovo vrlo zanimljiv i neobican strip!


Ovo je jedan od retkih stripova gde su mi scenario i crtez potpuno nerazdvojivi, ne bih mogao da dam posebnu ocenu za crtez i posebnu za pricu, jer je naracija stripa podjednako zastupljena i tekstom i crtezom. Ni jedan kadar nije uzalud potrosen ili ubacen.

Vecinom su price jace, naidje neka slabija, ali ja sam tek na 150oj strani od 700 i strip me je bas prijatno iznenadio. Kada bi me neko pitao kom Bonellijevom stripu je najslicnij Alvar Mayor rekao bih Dugacki pozdrav od Dilana Doga, ima tu vrlo slicnu misticnu atmosferu.

Izdanje je odradjeno perfektno, stampa, uvez, sve za 10! Ali je malo zeznuto naci polozaj u kom bi citao strip i tezak je u ruci za neko duze drzanje. Nadam se da ce uspeti u neko skorije vreme da se u ovakvom obliku reprintuju i Spaghetti brothers.

Edited by - going going on 22/04/2015 21:57:12
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 27/04/2015 : 13:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Alvar Mayor


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 29/04/2015 : 11:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
držah ovo u rukama neki dan. teško je. draže mi prvo izdanje u 4 knjige.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2015 : 21:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Napravio sam pauzu od Alvara jedno dve nedelje i poceo sam ponovo da ga citam pre neko vece, citam po 3, 4 epizode dnevno i bas uzivam. Stripcina!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/08/2015 : 18:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Početak traljav, priče su se svodile na osvetu i ljudsku zlobu, pa sam se počeo smarati i kontati da sam napravio promašaj kao sa Eternautom kad sam zbavio ovo izdanje. ALI, nakon toga... Vrhunski strip, koji će najbolje pasati romantičarima i emotivcima, koji su u stanju uroniti u tu atmosferu melanholičnosti i sanjivosti i empatisati sa protagonistima i njihovim sudbinama... Lijepe poruke čekaju u ovom srtipu, jednostavne i efektne. Breća me je oduvao već u kratkoj Betmen CiB priči, sjajan.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2015 : 18:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Eternaut promašaj?

Sto ljudi, sto ćudi...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/08/2015 : 19:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj ponovo. Nisam napisao da je Eternaut promašaj, već da sam ja napravio promašaj kupivši ga, jer mi se nije svidio. Sem kraja i još nekih sitnica.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2015 : 19:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, to sam i mislio...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/08/2015 : 19:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znam da je Eternaut jedna od svojevrsnih ''svetih krava'' ovog foruma, ali meni je bio strašno dosadan, jedva sam ga pročitao. Na svaku dobro smišljenu scenu došlo je 10 dosadnih. Svaka scena koja mi se svidi, naknadno bude toliko puta ponovljena ili upropaštena nekim naivnim i glupavim riješenjima. I neću ovaj strip uopšte da gledam kroz prizmu vremena u kome je nastao ili onoga što se desilo autoru, meni je SADA niš' posebno.
Ali zato Alvar... to vrijeme ne može pregaziti. Ima takvih stvari.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2015 : 19:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
To ponavljanje koje spominjes...
Strip je svojevremeno izlazio u dijelovima pa su ra ponavljanja svojevrstan podsjetnik na radnju onima koji su zaboravili ili preskocili prethodna poglavlja
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/08/2015 : 19:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znam, bilo je već pomena o tome na odgovarajućem topiku, ali svejedno kad čitam sve ovako na jednom mjestu - nervira. Ali nisam mislio samo na to kad sam pisao o repetitivnosti, već i na druge stvari - pokušaj ponavljanja osjećaja tjeskobe kroz stvaranje sličnih prizora. Malo-malo su junaci u sličnim bezizlaznim situacijama i uvijek im (u onim oblačićima) kroz glavu prolaze iste stvari... to je samo jedan primjer. A ima i onih Mirko i Slavko, Boško Buha nebuloznih junaštava i juriša, ali to je već lakše svarljivo. Uglavnom, mislim da bi strip bio puno bolji da nije izlazio u toj novinskoj formi i da ga se malo skratilo. Razvučen je u 3 p.m.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2015 : 20:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Meni je najdrazi horor The thing
a dio te atmosfere je prenesen i u ovaj strip
mozda mi je zato i tako dobro sjeo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2015 : 02:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Znam da je Eternaut jedna od svojevrsnih ''svetih krava'' ovog foruma, ali meni je bio strašno dosadan, jedva sam ga pročitao. Na svaku dobro smišljenu scenu došlo je 10 dosadnih. Svaka scena koja mi se svidi, naknadno bude toliko puta ponovljena ili upropaštena nekim naivnim i glupavim riješenjima. I neću ovaj strip uopšte da gledam kroz prizmu vremena u kome je nastao ili onoga što se desilo autoru, meni je SADA niš' posebno.
Ali zato Alvar... to vrijeme ne može pregaziti. Ima takvih stvari.



I meni je Alvar sjajan, ostalo mi je jos par prica da ga zavrsim, ali ga citam samo kada sam u melanholicnom raspolozenju. Stripcina i po!

A do sada nisam smeo da spomenem ali i meni Eternaut nije nista posebno, stigao sam do otprilike pola i bio mi je bas dosadan tako da cim mi je neki novi strip uleteo u ruke uzeo sam njega da citam a Eternauta sam ostavio nedovrsenog, dovrsicu ga kad mi ostane vremena ali za sada mi nije nsita posebno. Pocetak mi je bio odlican ali kad su krenuli da oformljavaju vojsku tad je poceo da mi biva bas dosadan.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/08/2015 : 11:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by swamp thing

Znam da je Eternaut jedna od svojevrsnih ''svetih krava'' ovog foruma, ali meni je bio strašno dosadan, jedva sam ga pročitao. Na svaku dobro smišljenu scenu došlo je 10 dosadnih. Svaka scena koja mi se svidi, naknadno bude toliko puta ponovljena ili upropaštena nekim naivnim i glupavim riješenjima. I neću ovaj strip uopšte da gledam kroz prizmu vremena u kome je nastao ili onoga što se desilo autoru, meni je SADA niš' posebno.
Ali zato Alvar... to vrijeme ne može pregaziti. Ima takvih stvari.



I meni je Alvar sjajan, ostalo mi je jos par prica da ga zavrsim, ali ga citam samo kada sam u melanholicnom raspolozenju. Stripcina i po!

A do sada nisam smeo da spomenem ali i meni Eternaut nije nista posebno, stigao sam do otprilike pola i bio mi je bas dosadan tako da cim mi je neki novi strip uleteo u ruke uzeo sam njega da citam a Eternauta sam ostavio nedovrsenog, dovrsicu ga kad mi ostane vremena ali za sada mi nije nsita posebno. Pocetak mi je bio odlican ali kad su krenuli da oformljavaju vojsku tad je poceo da mi biva bas dosadan.


Zašto ne bi neko smio da kaže da mu je neki strip dosadan ili loš? Potpuno je nebitno je li u pitanju neki opšteprihvaćeni vrhunac 9. umjetnosti, ako se nekom ne sviđa, pa šta? Ne mora značiti da taj lik nije shvatio poentu, priču, odnose, ili da nema pojma šta je dobro... možda ga jednostavno sve to nije ''uradilo''. Eto.
Recimo Moebijus. Ko god kaže nešto protiv njega nailazi na forumsko kamenovanje. A meni je M žešći hit/miss. Pogotovo njegovi pejotl eksperimenti. Hermetična garaža mi je genijalština, dok su me Arzak i Kita mahnita totalno odbili, dobro ću promisliti da li da ikad više pročitam nešto njegovo.
Uglavnom, zanimljivo je čitati različita mišljenja i sukobe istih. To budu neki od najzanimljivijih topika. Pogledajte topik za Prometeja
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/08/2015 : 17:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Alvara jos uvijek probavljan, pricu po pricu i koliko god sam na pocetku bio razocaran , toliko sam sada oko sredine sve vise odusevljen.
Kad zavrsim od korica do korica, budem se naravno opetovao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 19:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Alvar Mayor integral

Kao sto vec rekoh na Alvaru sam uhvatio Slow-start i nisam bio daleko da udastanem nakon pocetnih prica, no onda sam valjda amalgamom izmedu strpljenja i snage volje ipak upao u protok koji me je odjednom osvjezio jednostavnoscu i moje misli vratio na stripove iz djetinjasta..kaoticno romanticno i nazad , pa u krug.
Alvar Mayor akribicki demistificira sve legende, dogme i sve nade da cemo ih ikad vise vidjeti pod bilo kojim okolnostima.
Alvar Mayor je poveznica izmedu novog i starog svijeta svedena na egzikuciju jednog vremena u kojem su jos postojale misterije i gdje se jos osjetio miris stare zemlje, miris vjecne soli i zvuk istinski mocnih vjetrova.
Zanimljivo, prvo zamrzih , pa zavolih ovaj strip, i mislim da je taj redosljed i u zivotu ustvari dobar savjet..ono obrnuto je vecinom sarena laza ..toliko

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/08/2015 21:49:54
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 05/01/2016 : 22:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ajd da prozborim poneku.
Alvara sam kretao nekoliko puta i prosto sam bio začuđen, "šta je tu toliko dobro". Srećom, naišao sam na par konstatacija poput murdoc-ove da treba izdržati do-nekle.
Boga mi, teško mi je bilo, sećam se sve do susreta sa Lucijom. Koliko ima strana ne znam. Ali mi je delovalo kao najgora najskraćenija verzija meksičko-turske sapunice.
Nakon toga, uzeo sam da čitam u kratkim formama, tipa 2-3 priče dnevno, kako bih sve lepo pohvatao. Podseća me na neke basne za odrasle. Ima fantastičnih priča, a ima i zbrzanih, traljavih...
Kao kada uzmeš današnje one bajčice za decu. Lepa princeza, ubola se na vreteno koje je postavila veštica, došao princ i srećan kraj. Eto toliko. Hoću reći, negde mi fali po koja strana više.
Ali tu je i pregršt jako bistrih i mudrih pričica, poput "ogledala-zrcala" koje bez obzira što su kratke jako su moćne. U baš tim "kratkim crtama" navedene pričice, dočaran problem današnjice.
Tako de ne mogu da kažem da nisam zadovoljan, a ponekad impresioniran. Vrlo dobar, jer ne znam da li utisak može da mi se popravi zbog forme pričica!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 06/01/2016 : 18:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Početak traljav, priče su se svodile na osvetu i ljudsku zlobu, pa sam se počeo smarati i kontati da sam napravio promašaj kao sa Eternautom kad sam zbavio ovo izdanje. ALI, nakon toga... Vrhunski strip, koji će najbolje pasati romantičarima i emotivcima, koji su u stanju uroniti u tu atmosferu melanholičnosti i sanjivosti i empatisati sa protagonistima i njihovim sudbinama... Lijepe poruke čekaju u ovom srtipu, jednostavne i efektne. Breća me je oduvao već u kratkoj Betmen CiB priči, sjajan.



Ha, ha, hvala ti što si nas definisao :D

Ali sad ozbiljno... evo šta sam ranije pisao o Alvaru:
quote:

ključan element lika protagoniste: on je dijete miješanog braka, susreta starog i novog, prvi od jedne rase u nastajanju. Stoga, on ne može dijeliti potpuno "zapadni" tip viđenja stvarnosti, ali i bez imalo skepse prihvatati sujevjerja starog, kao domoroci, i tragika i ne-definisanost tog lika su samo posljedica toga. On nije dio organizovane konkvistadorske strukture, ne, najviše što pristaje da uradi je da ih vodi u "dubinu" onostranog, kao osoba sa kojim se donekle mogu sporazumijeti, ali nakon toga, osvajači su sami, ostavljeni da iskušaju snagu svog čelika... i volje.

Uistinu, ne postoji čisto "osvajanje", nametanje bez imalo primanja od pokorenog, makar i paradoksalno zvučalo kada se prvi put stavi na papir. Sjetimo se Akađana, koji su osvojili Sumer da bi sami ostali opčinjeni bogastvom njegove zemljoradničke kulture, i izgubili sebe u istoj. Konkvistadori su bili daleko superiorniji, fanatičniji u svojoj misiji, ali do kontakta, i prvih plodova spoja dva svijeta, moralo je doći, nužnošću istorije, i pored nevoljnosti objeju strana. A iz sukoba/harmonije suprotnosti često se rađaju najljepši i dotada nesanjani oblici...

Jer Španci su bili segmenti drugog, feudalnog svijeta, koji se našao u "moru" plemensko-rodovskog, primitivnog i iskonskog. Ili sa punom civilizacijom, kao u slučaju Inka i Asteka. Spoj koji je nastao je i danas Južna Amerika, čudesna i primamljiva upravo zbog svoje "različitosti"... i da, Alvar stvarno pokazuje taj osjetljivi trenutak, doduše sa jedne fantazijske distance, preplitanja mitoloških stvarnosti, upućujući na tragičnost i beskrajne žrtve koje je isti donio. I šta je tu loše? To je samo jedno lice istine, jedan glas koji ima pravo da se čuje, da da sve od sebe i ubijedi prolaznike u svoju varljivu sliku stvarnosti, koja je kao odraz u vodi, mreškajući se kroz prvi plod susreta - Alvara, i njegovu avanturističku percepciju.

I taj osjećaj slobode!, kakav su morali osjetiti svi koji su došli na obale Novog svijeta. Da, novog, novi početak, nova prilika da se dobije i dadne, i izgubi samog sebe pod morem novih, još živih i itekako čulnih impresija. Oštri crtež, koji počiva na snažnom crno-bijelom kontrastu, savršeno dočarava ovo, sudar suprotnosti i njihovu čudnu ko-egzistenciju na listu hartije, na listu istorijske hronike. Ovo je Novi svijet kakav i jeste bio u percepciji Evropljana, sanjara, lutalica, ljudi željnih svega - zatvorena vrata čija draž potiče od činjenice da se ona mogu otvoriti, otvoriće se, i naći... bilo šta, bez ograničenja dosadne, omeđene stvarnosti starog kontinenta.

Kako Edgar Alan Po kaže:

Kroz žar i hlad
Taj vitez mlad,
Prepreke silne svlado –
Uz pesme poj,
Jedan sni boj:
On traži Eldorado.

To je "Alvar Major". Ja u njemu nisam tražio nikakve poente i skrivene poruke, bah, već ga naprosto... doživio.


Ovo je racionalno objašnjenje moje ljubavi prema Alvaru Majoru, ali ona je i dalje duboko iracionalna, romantičarska, kako i sam kažeš. Sloboda, san, pjesma, čin mjesta i vremena... duboko prodiranje u dušu... svijet-san i iluzije i nada i očaj, tako tjesno isprepleteni... možda se Alvar Major može prikazati jedino kroz poeziju.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/01/2016 : 19:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Svi koje je odusevio Alvar neka obavezno procitaju hodocasnika zvijezda. Ne postoji nista slicnije Alvaru od hodocasnika.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000