forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 23 Alvar Mayor integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2016 : 10:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Svi koje je odusevio Alvar neka obavezno procitaju hodocasnika zvijezda. Ne postoji nista slicnije Alvaru od hodocasnika.


jašta!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 07/01/2016 : 10:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Alvar mi je nešto najbolje što sam za sad pročitao od Fibre
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/03/2016 : 11:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Alvar Mayor je vječiti putnik. On traži i ne želi pronaći i u toj vječnoj potrazi doživljava mnoge pustolovine. Neke od njih izuzetno su obične, klasični slučajevi pohlepe, ljubomore, straha od smrti i još mnogih stvari koje muče većinu ljudi, kakvi se i danas mogu pronaći svuda oko nas. Neke pak pustolovine vode Alvara s onu stranu zbilje, u svijet snova, magije, proročanstava i drugih neobjašnjivih pojava, i one nam ne otkrivaju ništa manje od prethodnih, dapače. No bez obzira na prirodu njegovih pustolovina svima vlada melankoličan i snovit ugođaj koji čitatelja uvlači u svojevrsno stanje transa. Alvar postaje naš vodič i teško je raspoznati kuda sve prolazimo, što je san a što java, što je bilo a što nas tek čeka. Jedino sigurno je da ćemo mu pustiti da nas vodi još mnogo puta.

10/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/05/2016 : 20:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji drugo izdanje!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/05/2016 : 16:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
S prvim integralom sam kalkulirao, smatrao da je pretjerivanje da će planuti i... zaradio šamar. Ali sad nema šanse.
Samo da upitam je li ostala ista naslovnica?

loading...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 14/05/2016 : 21:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Sve je isto
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 12/06/2016 : 17:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Nabavio. Odlično izdanje, sa malom primjedbom. Šteta što nije klasični Fibrin format.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/06/2016 : 18:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne postoji klasičan Fibrin format.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 12/06/2016 : 18:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
mislim da se misli na tzv. "standardni" Fibrin format u kojem pretežito objavljuju: 215x280 (uz 240x320 i 235x312 za neke...)
hmmmm, i ja bih rado Malog Nema i još neke stripove čitao u A3 format velićini 297x420, priznajem ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 12/06/2016 : 19:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ne postoji klasičan Fibrin format.


Fibrin "klasični" (standardni format) je 215x280, većina albuma su štampana u tom formatu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2016 : 20:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa imao si ga u tom "klasicnom Fibrinom" formatu, samo ga nisi kupio izgleda.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 12/06/2016 : 22:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa imao si ga u tom "klasicnom Fibrinom" formatu, samo ga nisi kupio izgleda.





Nisam, tek sam uspio ovaj integral nabaviti i to drugo izdanje.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/07/2016 : 17:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Može li netko objasniti zašto mu je Breccia odličan crtač? Ja sam napisao svoje razloge zašto mi se ne sviđa.


Teško da ti bilotko može objasniti kad si već odabrao da ti je Breča dnodna.
Što se tiče tvojih razloga, zapravo i nisi. Rekao si sljedeće:
quote:
Originally posted by Opti
Breccin crtež mi je loš, i to toliko loš da bi većina ljudi koja nikad nije držala olovku u rukama bila bolja od njega, a da stvar bude gora uz sve ostale fantastične crtače u Fibrinom katalogu Breccine žvrljotine izgledaju još gore.

Ovakav komentar ti zaista ne treba. Jer iz njega se najviše može iščitati frustracija što govori da te zapravo više muči Alvarova reputacija nego crtež.
quote:
Originally posted by Opti
Slaba atmosfera, grozni likovi, loše proporcije, i sve skupa negledljiv stil gdje moram naprezati oči da shvatim što je uopće nacrtano,

Daj alternativu. Koga bi volio vidjeti da crta znojne i prljave likove u svijetu koji graniči s nadrealnim. Slaba atmosfera? -Na to ne znam što da kažem. Gdje da uopće pronađeš atmosferu ako su ti i priča i crtež toliko odbojni? Neshvatljiva zamjerka, osim ako ne misliš da bi se atmosfera trebala stvoriti sama od sebe.

Negledljivo? Hmm nisam siguran da li si Alvara pokušao čitati isto kao i kad sa Fast&Furious filmova prijeđeš na Eisensteina ili Tarkovskog. Ili sa nekog blockbustera prijeđeš na one tvoje opskurne i bizarne indijske i korejske filmove.
Što ako ti ja sad kažem da Alvarova snaga što se tiče tehnike dolazi iz prilično neuobičajenog i necentriranog krupnog plana. Vjerojatno to ˝necentrirano˝tebe muči jer si navikao dobiti sliku ˝na pladnju˝ što mi je opet neshvatljivo budući da po tvojim upisima na filmskom dijelu foruma ne bih baš rekao da si zelen i da ne znaš za drukčije osim standardnog školskog prikaza.

quote:
Originally posted by Opti
a takve crtače ne volim. U čemu je poanta čitati strip koji pruža očni napor.;)

Tu se nema što zamjeriti. Ne sviđa ti se i to je ok.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2016 : 18:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
U pravu si da sam frustriran zbog Alvarove reputacije, malo sam pretjerao s tim komentarom. A šta ćeš, pročitao sam dosta pozitivnih komentara za taj strip pa sam se teško razočarao. :)

Što se alternative tiče, ima puno crtača koji bi bili prikladniji. Da ne nabrajam, prvi mi pada na pamet Ivo Milazzo (naravno da on tada vjv nije mogao surađivati s Trillom, ovo je hipotetski). Nedavno sam čitao njegove epizode Magičnog Vjetra i čini mi se da bi on briljirao na Alvaru. Odlično crta i znojne i prljave likove i nadrealne scene (sad mi pada na pamet KP epizoda Chemako).

Glede atmosfere, postoje stripovi gdje ona prevladava i puno je bolja od same radnje, npr. Sharaz-De ili Ivanpiire (također od Trilla)

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/07/2016 : 19:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao 2 puta.
Meni baš nekako odgovara. Osjećaj je donekle sličan kao da čitam Corta.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/07/2016 : 20:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ja tek nedavno "pljunuo" dvaes'pet eurona na njega, nisam ga još ni otvorio, a vi sad raspalili po njemu i crnite ga.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2016 : 20:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

U pravu si da sam frustriran zbog Alvarove reputacije, malo sam pretjerao s tim komentarom. A šta ćeš, pročitao sam dosta pozitivnih komentara za taj strip pa sam se teško razočarao. :)


slušaj opti - znam barem trojicu,uključujući i moju malenkost,kojima Alvar nije seo na prvo čitanje;jedan prijatelj je isto reagovao kao ti,popljuvao ga je samo tako.

A onda je kod sve trojice tokom narednih godina (negde manje,negde više) sve došlo na svoje mesto, i sad sva trojica volimo ovaj stri.Nije nam remek delo,ali svakako jako dobar do odličan.
Jednostavno,Alvar je tako štivo,da nekome treba vreme (nekad i dosta vremena) da ga svari i doživi na pravi način.

I zato ti preporučujem da da sad ništa ne prenagljuješ sa prodajom ili razmenom;neka ti ostane u kolekciji,pa mu opet daj šansu jednog dana;veruj mi da će ti se isplatiti strpljenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/07/2016 20:48:05
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/07/2016 : 11:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Opti: Zapravo je to ok. Mislim da je ljudski u sebi uzgojiti malo antagonizma nakon velikog razočaranja. I ja se ponekad borim s tim osjećajem, doduše (više) ne oko stripova ali oko hypeanih filmova i glazbe ponekad da.
No, potrebno je težiti uzdizanju od toga.

Sada ću malo baljezgati ali možda je hype oko Alvara samo privid. Nisam bio na forumu ali mislim da hypea na početku niti nije bilo nego je kroz godine dodatno stvoren, a onda zapravo i ne možemo govoriti o hypeu?. I to sve zbog kuknjave nekolicine ljudi (među kojima sam i ja ) kako je velika šteta da se toliko dobar strip ne reprinta.
Ako se dobro sjećam, na starim topicima su mišljenja varirala između ˝solidnog˝ ˝odličnog˝ što se zapravo i ne razlikuje baš puno od ostalih komentara na stripove.
Sve to naravno ne znači da se ne radi o jednom od remek djela devete umjetnosti

I da, slažem se da bi Milazzo bio dobar, ali ne zaboravi da u Alvaru bajkoviti setting prevladava nad realizmom. Breccia je više šaman/fantazist dok je Milazzo više dokumentarist/realist i upravo zbog toga mislim da mi ne bi stvorio čaroliju poput Breccie.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

738 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/07/2016 : 23:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Meni je Alvar Mayor genijalan strip.

Ali čini mi se da na stripovi.com fali ozbiljna recenzija nekog uvazenog strip kritičara koja će ljubiteljima stripa približiti sve vrijednosti Alvara Mayora (a možda i koju manjkavost).
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/07/2016 : 23:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni je Alvar Mayor bio prilično dosadan strip.
Ali sam zato uživao u crtežu.

Have mercy
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/07/2016 : 23:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Uspio savladati opsežno gradivo teškom mukom.
Shvatio sam da me više vesele obojane sličice, nego cb.
Onako nakon toliko i toliko stranica sam se naviknuo na lika, i jednostavno doplovio do kraja.
Da me netko od frendova pita za preporuku, to ne bi bilo među izvučenim kandidatima.
Nekako mi prekratke te epizode i manje više jedna nalik na drugu.
Plus je zanimljiv crtež, ali...
Možda kad odrastem uspijem ponoviti te silne stranice i pronađem nešto što sam propustio.
Ako su ono datumi nastanka na završetku svake epizode, onda sam zapamtio da je Alvar umro na dan republike u godini Jožinog odlaska.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2016 : 23:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Opti mi je bas dobar lik, pozitivac! Ali kad netko kaze da mu je Breccia u Alvaru dno dna, onda nemogu nista nego ostati sokiran.

I to jos da nema atmosfere. Ako nista drugo za to je mladi Breccia bas majstor, majstor atmosfere i to kakve! Ne znam jel mi je najbolji crtac na svijetu, ali ne mogu nabrojati ni jednog jedinog crtaca stripova za kojeg bi rekao da je bolji od njega.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/08/2016 : 22:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, kod reprinta ovog stripa (drugo izdanje, ožujak 2016.) dogodila sa tiskarska greška: nedostaje stranica 674, dok je stranica 675 otisnuta dvaput. U normalnim okolnostima, ovakvo bismo izdanje povukli i tiskali ponovo, no budući da je ovo već treće izdanje istog stripa, odlučili smo ga ipak ostaviti u prodaji. Kako bismo se bar donekle odužili našim čitateljima, izdanje će se ubuduće prodavati uz popust od 30%, a stranica koja nedostaje može se skinuti ovdje: www.fibra.hr/preview/AlvarMayor674.pdf

Trouble will find me
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 30/08/2016 : 07:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nažalost, kod reprinta ovog stripa (drugo izdanje, ožujak 2016.) dogodila sa tiskarska greška: nedostaje stranica 674, dok je stranica 675 otisnuta dvaput. U normalnim okolnostima, ovakvo bismo izdanje povukli i tiskali ponovo, no budući da je ovo već treće izdanje istog stripa, odlučili smo ga ipak ostaviti u prodaji. Kako bismo se bar donekle odužili našim čitateljima, izdanje će se ubuduće prodavati uz popust od 30%, a stranica koja nedostaje može se skinuti ovdje: www.fibra.hr/preview/AlvarMayor674.pdf


...kasno Marko na Kosovo stiže...
Hvala za stranicu!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 10/11/2016 : 12:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
drugo izdanje je onda 154 ili 176 na interliberu?

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000