forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preskakanje ajkule
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/03/2015 : 01:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


Kada je vaš omiljeni serijal preskočio ajkulu?

Jeste li nastavili da pratite posle toga?

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/03/2015 : 07:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jos nisam cuo za ovaj izraz ali sam sad i ja to naucio
Zanimljiva tema, u svakom slucaju
Trebalo bi razmisliti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2015 : 07:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja isto prvi put čujem za izraz.
Ali meni su ovi postrevolucionarni Martiji odlični:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 30/03/2015 : 10:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Pada mi na pamet Death Note, nakon ubojstva L-a je trebalo stat......ovo sve nakon toga ja lagana katastrofa
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/03/2015 : 10:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Amerikanci non stop koriste taj izraz "jumping the shark", mada mi na Balkanu imamo par puno koloritnijih izraza za isto

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 30/03/2015 : 11:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Kad sam shvatio smisao ovog izraza prvo sto mi je palo na pamet je serija "Lost", sve nakon trece sezone je grdan zajeb.. kakvo razocarenje! Sto se stripova tice nista moram razmisliti posto se ne mogu sjetiti niceg konkretnog..

Edited by - Kum Ruzvelt on 30/03/2015 11:32:25
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 30/03/2015 : 13:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
Ima konkretnije - kad su Čarlija Šina izbacili iz Dva i po muškarca. :-( Ašton Kučer je jednostavno negledljiv. :-(

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/03/2015 : 14:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
"Jumping the shark" nije točka kad serija postane negledljiva iz nekih kreativnih razloga ili odlaska največe zvijezde, nego događaj osmišljen od strane scenarista nakon kojeg večina gledatelja reagira "wtf? kakva je sad ovo glupost bila?"

Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2015 : 15:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Trigger

Ima konkretnije - kad su Čarlija Šina izbacili iz Dva i po muškarca. :-( Ašton Kučer je jednostavno negledljiv. :-(


Nije ni ovaj bio nešto.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2015 : 15:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
zanimljiv izraz

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2015 : 16:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ova naslovna strana sa Spajdermenom u sredini jel moze neko da mi pojasni sta se tu desilo i koja je to edicija?

Znam da se valjda u toj epizodi ponistio brak Marry Jane i Spajdija ali ne kapiram kako i zasto.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 30/03/2015 : 16:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen
Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.



Upravo tako.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 30/03/2015 : 17:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by alen
Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.



Upravo tako.


Jest da sam gledao seriju pre 20 godina, al se sećam da preskače sa skijama u vodi, a ne na motoru.

Nebitno, poenta je da se izraz koristi isključivo za serije koje preteraju sa glupoščinama i to uvek u kasnijim sezonama kad gledanost krene da pada pa scenaristi preteruju u nadi da će vratiti publiku. Ja sam za izraz prvi put čuo u nekom TVguideu iz sredine osamdesetih kad su napisali da je Dinastija jumpovala sa epizodom "Kraljevsko venčanje". Tek deset godina kasnije sam saznao šta znači izraz.

Ipak u stripovima je neupotrebljiv, jer svi dugovečni serijali imaju gomilu idiotskih epizoda pa je teško razgraničiti. Al da moram reko bi da je Dylan jumpovao sa "Pobunom automobila", a Veliki Blek sa izlaskom prve epizode.

Edited by - thekide on 30/03/2015 17:07:35
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 30/03/2015 : 17:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Onaj Asterix na vrhu sigurno je preskakanje ajkule.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/03/2015 : 20:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

"Jumping the shark" nije točka kad serija postane negledljiva iz nekih kreativnih razloga ili odlaska največe zvijezde, nego događaj osmišljen od strane scenarista nakon kojeg večina gledatelja reagira "wtf? kakva je sad ovo glupost bila?"


Ne mora biti da postaje potpuno negdledljiva, ali se, u svakom slučaju, vezuje uz polagani pad kvalitete, odnosno polagani nedostatak ideja.

quote:
Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.



Da, da...Henry Winkler

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 30/03/2015 20:05:48
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/03/2015 : 20:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Trigger

Ima konkretnije - kad su Čarlija Šina izbacili iz Dva i po muškarca. :-( Ašton Kučer je jednostavno negledljiv. :-(



Scrappy-Doo anyone?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 30/03/2015 : 20:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Jest da sam gledao seriju pre 20 godina, al se sećam da preskače sa skijama u vodi, a ne na motoru.



Upravo tako.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2015 : 20:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide
Ipak u stripovima je neupotrebljiv, jer svi dugovečni serijali imaju gomilu idiotskih epizoda pa je teško razgraničiti. Al da moram reko bi da je Dylan jumpovao sa "Pobunom automobila", a Veliki Blek sa izlaskom prve epizode.


A ne... prvih 26 brojeva (po Ludens numeraciji) je najbolje što je Blek ikada ponudio, nakon toga je uslijedio drastičan pad.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/03/2015 : 21:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pade mi na pamet Alan Ford, preko broja 100 su se opako prorijedile kvalitetne epizode, a da ne govorim o ovom jadu koji sada izlazi po logom "extra"...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/03/2015 : 21:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Kod dugačkih serijala je teško reći jer kvaliteta iznimno varira iz epizode u epizodu, ali Alan Ford je nakon Magnusova odlaska znatno oslabio, a mogao bih spomenuti i Astera Blistoka koji se nakon prvih desetak epizoda drastično srozao...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/03/2015 : 21:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ova naslovna strana sa Spajdermenom u sredini jel moze neko da mi pojasni sta se tu desilo i koja je to edicija?

Znam da se valjda u toj epizodi ponistio brak Marry Jane i Spajdija ali ne kapiram kako i zasto.


To je 545. broj serijala The Amazing Spider-Man, u kojem je objavljen četvrti, završni dio sage One More Day.

S kreativne strane: Joe Quesada, tadašnji glavni urednik u Marvelu, želio je razvrgnuti brak Petera i Mary Jane, jer je smatrao da to u kreativnom smislu koči Spider-Mana i predstavlja prepreku za stvaranje novih pustolovina. Doduše, vrijedi napomenuti da su Peter i Mary Jane do publikacije sage One More Day bili već 20 godina u braku. Quesada i ostali Marvelovi urednici nisu željeli razvrgnuti brak običnim razvodom, nego su tu radnju odlučili pretvoriti u herojski čin, kako bi pokazali da je ljubav Petera i MJ bila jaka kao i uvijek.

Kako je to izgledalo u praksi: okidač su bili događaji u crossoveru Civil War, gdje je Spider-Man pred medijima otkrio svoj tajni identitet, zbog čega je njegova obitelj postala meta dugogodišnjih neprijatelja. Rezultat toga bio je da je Peterova teta May ustrijeljena, te je polako umirala u bolničkom krevetu. Tako počinje One More Day. Petera je izjedala krivnja jer je May stradala zbog njegovih radnji, te je bio spreman na očajničke mjere kako bi spasio njezin život. Kada su sve opcije bile iscrpljene, na scenu stupa Mephisto, jedan od demona u Marvelovom univerzumu koji su ekvivalent Sotone. Mephisto će spasiti život tete May i poništiti Spider-Manovo demaskiranje u javnosti. Cijena je njihova ljubav - odnosno, njihov brak. Peter i MJ pristaju, brak je razvrgnut, život tete May spašen, a Spider-Man je dobio novi status quo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/03/2015 : 22:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kod nas besmislen i nerazumljiv izraz... a nema(mo) ni morskih pasa za preskakanje!

Inače, Jeremiah je odavno imao takvo mjesto, samo ne mogu točno reći od koje epizode... mislim da je pad išao polako kroz nekoliko albuma.

Objektivno, bez obzira koliko mi lik i serijal bili dragi, Blueberry je "puknuo" u Arizona Love. Trebao je završiti s Na kraju puta.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2015 : 00:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na svu srecu nema toga kod Bonellija.













Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 31/03/2015 : 08:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
U Bonelli-ju se ne preskače po par ajkula nego krdo bizona...No kako god okreneš takvi stripovi koliko god naivni i loši bili šišaju amere za dva koplja jer oni su sa svojom beskonačnom superherojštinom te paralelnim multiplesvemirima u 14 dimenzija i kretenskim poništavanjima braka pojeli sve ajkule koje su trebali preskočiti...

Wtf?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/03/2015 : 09:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U "domaćim stripovima" se brak još lakše poništi nego u Americi, oni su debelo iza nas.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/03/2015 : 09:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000