forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Omiljeni SF strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 08/04/2015 : 14:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan SF western koji sam jučer pročitao i mogu reći da je jako dobar


http://www.adventuresinpoortaste.com/2015/03/11/is-it-good-copperhead-vol-1-a-new-sheriff-in-town-review/


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2015 : 15:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Evo jedan SF western koji sam jučer pročitao i mogu reći da je jako dobar


http://www.adventuresinpoortaste.com/2015/03/11/is-it-good-copperhead-vol-1-a-new-sheriff-in-town-review/





Jest, Copperhead je zbilja dobar.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/04/2015 : 16:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
glasao za astera, za onih prvih 12 epizoda na kojima je sve trebalo stati
i za srebrni delfin, taj najspektakularniji svemirski brod ikad izmišljen

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2015 : 16:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

glasao za astera, za onih prvih 12 epizoda na kojima je sve trebalo stati
i za srebrni delfin, taj najspektakularniji svemirski brod ikad izmišljen



Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 08/04/2015 : 23:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

zašto me toliko smeta glupost u Brodolomcima? jer je smješteno u nama dobro poznati sunčev sustav koji znamo kakav je i kako se ponaša i za 1000 godinu (koliko je prošlo u stripu) se neće ništa revolucionarno promjeniti jer je to ništavno malo u svemirskim mjerilima. da je radnja smještena u nekoj dalekoj galaksiji ne bi me toliko smetalo jer tamo možda djeluju drugačiji zakoni fizike (ne vjerujem u to ali lakše bi progutao priču).

mislim lijepo maštovito ali glupo do bola. satelit ima svoj prsten koji je u stvari rijeka. tamo obitavaju neki humanoidi, raste vegetacija, plovi se jedrima i s podmornicom možeš proć s jedne strane na drugu...STRAVA




vknez, pazi, tvoje gledanje na stvar... sve je to u redu i ja sam prvi da se stvari ne uzimaju 'zdravo za gotovo', i stoga pozdravljam tvoj kritički stav prema nekom djelu...
ALI polaziš od krivih pretpostavki !

Prvo SF nije dokumentarac, već imaginarna priča koja u svojim temeljima ima neke znanstvene spoznaje i pretpostavke iz vremena kada je nastala. Te pretpostravke se kasnije mogu pokazati i pogrešne, ali to je i dalje SF priča.

Put na Mjesec, kako su ga zamislili tvorci prvog igranog filma (ispaljivanjem topovskog projektila s ljudskom posadom), iz današnje perspaktive možda možeš i nazvati glupošću, ali to je pogled i rješenje tadašnje znanosti (prije 100 god) na odlazak s Zemlje. Dakle, iako je ispaljivanje topam odbačeno, taj film je i dalje znanstvena fantastika.

Isto tako, 'Kozmički putnici je SF strip sa spoznajom znanosti prije 50 godina. Lako se je danas praviti pametan kada znamo da Venera ispod oblaka ne skriva ocean i život, već planetarnu katastrofu.
Ali npr. priča Kozmičkih putnika koja se odvija na Veneri se temelji na znanstvenoj spoznaji o tom planetu iz tog doba, i samo zato što se je kasnije otkrilo da je stvarnost drukčija, ne može se tu priču nazivati glupom.

Dakle, to što kažeš 'Nama dobro poznati Sunčev sustav' nema nikakvog smisla!
Ono što je nama poznato nije bio poznato 1964. god. kad je epizoda s vodenim prstenom nastala.
Da li je zato priča glupa i nelogična?

Druga stvar koja nema smisla u toj tvojoj izjavi je, iako danas neuporedivo više znamo o Sunčevom sustavu nego prije 50 godina, naše znanje je i dalje vrlo skromno, tj. ne znamo ni elementarne stvari poput koliko uopče imamo planeta u sustavu !
Toliko o dobro poznatom sustavu.
Tek se je prije 10 godina otkrilo da Pluton ima 5 mjeseca, a iza Plutona jedva da i znamo što ima. Kuiperov pojas i Oortov oblak su i dalje potpuna nepoznanica.

ali vratimo se malo na ono što je tebi glupo do bola -satelit ima svoj prsten koji je u stvari rijeka.

Paa, vjerovao ti ili ne i bez obzira koliko ti bilo to glupo, autor je pogodio!

Priču je stavio na Saturnov mjesec Limavan. Saturn ima preko 60 mjeseci i ni jedan se ne zove tako, ali zato ima mjesec Enceladus.
Enceladus je mali mjesec prekriven vodenim ledom i ispod leda južnog pola ima 10 km dubok vodeni ocean (naravno, pretpostavlja se i život)... a ima i ogromne gejzire koji znaju tvoriti vodeni prsten oko njega (!), a onda svu tu vodu pobere Saturn i njegov E-prsten (Saturnov prsten je podjeljen od A do E) je sastavljen od te vode.
Naravno nije to tekuća voda već kristalići leda - ali satelit i planet imaju prsten od vode, bez obzira što je voda u obliku leda!


Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 14/04/2015 : 10:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
I pobjednik u anketi je naravno, favorit

1. Nathan Never

Na drugom mjestu je sjajni

2. Inkal

A treće mjesto dobiva izvrsni

3. Aster Blistok

Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/04/2015 : 11:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni se lično Natan ne dopada previše ali me je zato prvi integral Valerijana oduševio!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46548 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/04/2015 : 11:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
triba si napisat Kapetan Miki

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 14/04/2015 : 11:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni se lično Natan ne dopada previše ali me je zato prvi integral Valerijana oduševio!



Kakvo ti je mišljenje o Inkalu i Asteru?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 14/04/2015 : 11:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

triba si napisat Kapetan Miki



Miki nije bio u svemiru.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46548 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/04/2015 : 11:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

triba si napisat Kapetan Miki



Miki nije bio u svemiru.



sf ne mora nužno bit u svemiru

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/04/2015 : 11:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>sf ne mora nužno bit u svemiru

*ebo ja takav sf.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/04/2015 : 12:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>sf ne mora nužno bit u svemiru

*ebo ja takav sf.



e pa i Zemlja je u svemiru, kajne ;o))
SF fakat ne mora biti u svemiru, i H. G. Wellesov "Rat svjetova" se odvijao na Zemlji, isto kao i njegov "Vremeplov" ... i nadalje bi mogao nabrajati ostale SF-e koji se dešavaju na Zemlji - samo kao parametar uzmi: vremenski odmak (prošlost/budućnost), kataklizme, itd itd... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/04/2015 : 13:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

triba si napisat Kapetan Miki



Jebo te Živadin!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/04/2015 : 13:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ boddhisatva

Dobro, nisam blesav pa da tvrdim da to nije sf. Samo ja više volim onu vrstu sf-a kad se otisnu s plavog planeta. Iliti: *ebeš sf bez svemirkih brodova i lasera.

...a sad recimo "Vremeplov" u širem pojmu jeste sf, ali prije sf-a spada u više drugih žanrova, pa ga je ni ne gledam kao sf. Čak mi je puno bliži fantasyu nego sf-u.
Isto tako postapkaliptični žanr nikad ne bi trpao u sf.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/04/2015 : 16:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
ma to ja samo pametujem, nemrem si tu pomoći, moja vjećna zanimljiva tema... čak sam i diplomirao na temu SF-a ;o)))
Whoa a kada kažeš ono kod postapokaliptičnog žanra, eh po mojemu uzmi Storma koji se dešava u postapokalipsi pa opet je i SF i fantasy
rezime svega je da je meni po tom nekom dugogodišnjem čitanju SF-a najbolje baš ono gdje se sve žanrovski pa uspješno i preklapa - SF sa fantasyjem itd itd ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46548 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/04/2015 : 22:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

ma to ja samo pametujem, nemrem si tu pomoći, moja vjećna zanimljiva tema... čak sam i diplomirao na temu SF-a ;o)))
Whoa a kada kažeš ono kod postapokaliptičnog žanra, eh po mojemu uzmi Storma koji se dešava u postapokalipsi pa opet je i SF i fantasy
rezime svega je da je meni po tom nekom dugogodišnjem čitanju SF-a najbolje baš ono gdje se sve žanrovski pa uspješno i preklapa - SF sa fantasyjem itd itd ;o)))





to je to

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/04/2015 : 00:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

ma to ja samo pametujem, nemrem si tu pomoći, moja vjećna zanimljiva tema... čak sam i diplomirao na temu SF-a ;o)))
Whoa a kada kažeš ono kod postapokaliptičnog žanra, eh po mojemu uzmi Storma koji se dešava u postapokalipsi pa opet je i SF i fantasy
rezime svega je da je meni po tom nekom dugogodišnjem čitanju SF-a najbolje baš ono gdje se sve žanrovski pa uspješno i preklapa - SF sa fantasyjem itd itd ;o)))

Storm nije sf, Storm je sranje.
Uzmi npr. Jeremiaha, Hombrea... uzmi Mad Maxa, The road, Book of Eli... ja ništa od toga ne doživljavam kao sf.
Dobro, Jeremiah ima pokoju epizodu s elementima sf-a, ali generalno ja ga ne smatram sf-om.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/04/2015 : 00:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ovo postaje zanimljiva tema... Sto je to ustvari SF, Sci-Fi?

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/04/2015 : 00:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
SF obuhvaća kako i putovanje svemirom, paralelne svemire, vanzemaljski život, tako i futurističke tehnologije i znanosti, bez obzira dal je podloga priče postapokaliptična ili ne i bez obzira dal se radnja odvija na ovom planetu il nekom drugom.

Ovo ˝meni je˝ ili ˝ako se mene pita˝, baš i ne prolazi.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/04/2015 : 00:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa ja samo pričam o svom doživljaju žanra, ne ulazim u teoriju jer je ni ne poznam niti mi je previše bitna. ;)... s prvim djelom posta se slažem i ništa od navedenog ne pronalazim u svojim primjerima ili ih ne doživljavam bitnima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46548 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/04/2015 : 01:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by boddhisatva

ma to ja samo pametujem, nemrem si tu pomoći, moja vjećna zanimljiva tema... čak sam i diplomirao na temu SF-a ;o)))
Whoa a kada kažeš ono kod postapokaliptičnog žanra, eh po mojemu uzmi Storma koji se dešava u postapokalipsi pa opet je i SF i fantasy
rezime svega je da je meni po tom nekom dugogodišnjem čitanju SF-a najbolje baš ono gdje se sve žanrovski pa uspješno i preklapa - SF sa fantasyjem itd itd ;o)))

Storm nije sf, Storm je sranje.
Uzmi npr. Jeremiaha, Hombrea... uzmi Mad Maxa, The road, Book of Eli... ja ništa od toga ne doživljavam kao sf.
Dobro, Jeremiah ima pokoju epizodu s elementima sf-a, ali generalno ja ga ne smatram sf-om.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/04/2015 : 01:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Pa ok, iako SF ima svoju definiciju (koju sam ja šturo iznjeo), njegove granice baš i nisu strogo određene.
A što se tiče osobnog doživljaja žanra, to je drugi par rukava- jbga, nekome možda nije SF ako se ne pojavi ženska sa 5 sisa.
Meni je recimo Vremeplov čisti SF.
Što se tiče stripova, neki pak trpaju Watchmen u SF, a ja nemam pojma di bi ga strpo.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/04/2015 : 01:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Što se tiče stripova, neki pak trpaju Watchmen u SF, a ja nemam pojma di bi ga strpo.

Superherojska fantastična akcijska drama s elementima znanstvene fantastike i romanse....pfrrrrrrrr

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/04/2015 : 01:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
lwoode, malko kenjam. Nije mi baš tako mrzak i ima svoje kvalitete, ali likovi su mi toliko prozirni da mi je danas jedva čitljiv... al nekad mi je bio dobar. ...nešto kao zagor.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000