forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mad max 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 07/07/2015 : 11:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Odličan film.
Akcija je ludnica, a Furiosa je stunner.
Max nije baš svoj, fali mu malo otkačenosti.
Veza između njih dvoje je super odrađena.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 07/07/2015 : 12:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Komentar mog frenda:

Počeo film i ja se pitam jel' ovo šala... i ide film dalje i ja se i dalje pitam što je ovo, jel' ovo neka šala... i onda dođe ona budala s gitarom bacačem plamena, tad sam skužija: ovo JEST šala.





Upravo tako.
Ja sam vec po forspanima vidio da ce biti smece pa nisam htio baciti lovu za ulaznicu i onda od dosade izaci iz dvorane nakon pola sata.
Pa sam skinuo piratsku verziju s neta, da vidim jesam li u pravu.
I, da, film je toliko los da sam se prvih sat vremena pitao: "Jel ovo mozda neka zezancija? Netko je napravio nekakvu parodiju i iz sale to stavio na net pod imenom pravog filma, a ljudi seedaju jer je dobra fora? Ili je to stvarno pravi film?"
Nakon sat vremena sam odlucio da je za jednu internetsku salu ipak preskupo producirano, da je lokalna Charlize Theron lookalike ipak predobra i da to ipak mora biti pravi film. Pa sam ugasio.
Sutradan sam ipak odgledao i ostatak, tek toliko da sam vidio i taj film o kojem svi pricaju, ali nista mi nije bilo mukotrpnije jos od kad sam se tako prisiljavao gledati Twilight sagu.

Film ima onu najgoru manu koju bilo koje narativno djelo moze imati - nije nas briga za protagoniste.
Da, ok, oni zele prezivjeti, toliko nam je jasno. Ali mi nista ne znamo o njima i zato nam je svejedno hoce li uspjeti ili nece.
Svi ostali elementi, bilo da su uspjeli (ja se ne mogu sjetiti nijednog koji mi se svidio, ali, ajde, hvalila se ta divlja jurnjava, te neke zene majke, ratnice, starice, mljekare, blablabla), bilo da su neuspjeli (gitare bacaci plamena, oluja jupiterskih razmjera kroz koju prodjes kamionom, naivno i amaterski izvedeni flashbackovi u Maxovu traumaticnu proslost...) su nebitni. Ako nemamo nikakav odnos s glavnim likovima, a nemamo, onda efekti nemaju efekta.
Cinjenica da ovakav film prolazi i da dobiva pohvale ne govori nista o filmu samom, nego samo pokazuje do koje su mjere internet i kompjutorske igre zaglupili svoje konzumente.
A cinjenica da kriticari to ne govore pokazuje da se danas i filmska, kao ranije likovna i knjizevna, kritika svela na puku informativnost.
Prije samo 20-ak godina ovo bi bilo ismijano na prvom citanju scenarija, jer krsi osnovno pravilo zanata. Ne stavis lika da hoda po uzetu na prvoj stranici, jer publika ne zna tko je i, ako padne, ne zna tko je pao, pa ih nije ni strah hoce li pasti. A, ako padne, nije im ga zao. Prvo predstavis ljudima covjeka, pustis ih da ga kroz film zavole (sjecate se prvog Mad Maxa?), pa ga tek negdje na 85.-oj stranici stavis u pogibeljnu situaciju. Ako tada i samo malo zatreses uze, citava dvorana se smrzne. A ako tip padne s uzeta, ljudi izlaze iz dvorane uplakani.
Da je Max u bilo kojem dijelu ovoga filma poginuo, nikoga ne bi bilo briga, nitko ne bi iz dvorane izasao uplakan, eventualno razocaran sto nece dobiti i peti dio, u kojem ce biti orgulje minobacaci i jos ludja voznja kroz jos vecu oluju.
U jednoj recenici, ovo nije radio George Miller nego Ed Wood.


Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/07/2015 : 12:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kritika mog kolege i prijatelja Vladimira Cvetkovića Severa na Autografu:


http://www.autograf.hr/iv-stavak-furiosa/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 07/07/2015 : 16:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, i mene je film razocorao. Imao sam isti osjecaj na pocetku kao na kraju.
Niti jednom su mi se emocije mijenjalu zbog likova, akcije ili price.
Jednostavno sam ostao ravnodusan prema svemu.
"Spectacle" bez spektakla, ovako bi najbolje definirao ovaj film.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/07/2015 : 16:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
De ne seri aco , udahni malo ludila

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 07/07/2015 : 16:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

De ne seri aco , udahni malo ludila



Udahnuo sam "plenty", ne brini, i na kraju ovog filma, ispao sam jos gluplji neg' sto u stvari jesam (nisam mislio da je ovo uopste moguce, ali u rukama ovog trenutnog - i STAROG - George Millera ocito jeste).

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/07/2015 : 18:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by mr murdoc

De ne seri aco , udahni malo ludila



Udahnuo sam "plenty", ne brini, i na kraju ovog filma, ispao sam jos gluplji neg' sto u stvari jesam (nisam mislio da je ovo uopste moguce, ali u rukama ovog trenutnog - i STAROG - George Millera ocito jeste).


I da se niti na trenutak nisi pozelio punim gasom odmetnuti u onaj pjescani zid ..esssss

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 08/07/2015 : 13:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan film, dostojan nastavak. Film vrvi narativnim i vizuelnim detaljima koji nose samu priču, ima tu puno više toga od puke jurnjave. Vi koji žugate ste vjerovatno očekivali da vam se sve ispriča kroz usta protagonista.
Gitarista predobar!
Sve skupa, vješto i maštovito napisano i režirano.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/07/2015 : 13:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni je film vrlo dobar.
Scenografski jako efektan, amfetaminski režiran, zabavne i nepretjerane akcijske vratolomije i sa dodatkom detalja (kromiranje usta itd) koje tvore filmski mikrosvemir .
To je taj začin odnosno dašak mitologije koji je nekad oplemenjivao priče oko logorske vatre, kasnije knjige i filmove a koji se u međuvremenu toliko izgubio u modernim akcijskim filmovima.

Što se tiče Mad Maxa:
U jedinici je bio raspižđen
U dvojci melankoličan i mahnit
U trojci lud i blesav
U četvorci je jednostavno bedast i mutav
Ne mogu reći da mi se to sviđa ali moglo bi se reći da degradira zajedno sa svijetom.
Nadam se samo da se taj trend neće nastaviti, jer sljedeći stadij bi trebao biti gledanje televizije i primanje hrenovke i kole na infuziju. Idiocracy style.

Po komentarima je dosta ljudi spomenulo da je feministički obojen. Na to kažem- WTF?!

I ovo što je Amos spomenuo odličnu vezu Furiose i Maxa. Možda sam ja gledao nekakvu skraćenu verziju ali njihov odnos je po meni nepostojeći i to mi je zapravo glavna zamjerka filmu i kraju filma.

E i da, jako mi je žao što se nisu malo duže zadržali na dijelu u močvari gdje su ona strašila na štulama.
To mi je ono baš jao! K'o da je Ferri crt'o!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 09/07/2015 : 19:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Cromwell je sve rekao!
Samo bi još dodao da me malo ovo s Warboysima podsjeća na orkove iz Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm. Imamo i big bossa, sam još fali da su zeleni
8/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/08/2015 : 17:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Recenzija filma u tušu Lea Ortolanija (Rat-man)




Ostatak:
http://imgur.com/a/MorYx

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 14/01/2016 : 12:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
George Miller je odustao od daljnjih nastavaka Mad Maxa:

http://www.aintitcool.com/node/74160

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 14/01/2016 : 12:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ce ih i dalje pisat, samo nece vise bit redatelj.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/01/2016 : 19:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kako god, Divlja cesta je nominirana za čak 10 Oscara, što nadmašuje moja najoptimističnija očekivanja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/01/2016 : 08:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Netko je morao ziriji sipati "nesto" u caj.



edit: ponovno sam preletio kroz cjeli topic i ocigledno mi nismo gledali isti film , meni je ovo pokusaj komedije na tripu, ali nije ni smesna, ne vjerujem da cu do kraja zivota ponovno ukrstiti svoj put sa ovim filmom



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/01/2016 09:08:38
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 15/01/2016 : 10:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Film sam skoro ponovo pogledao, i to u puno boljoj rezoluciji, ekranu i sa boljim zvukom nego sto sam prvi put gledao.

I iskreno, moram priznati da mi se film ovog puta puno vise svidio, cak bi rek'o da je super.

Izvinjavam se zbog "originalnog" misljenja, koji je ocito bio pogresan. Stavite me slobodno u Fury Road fan club, jer ovo je zaista specijalan akcioni film, tipa koji se snimi mozda jednom svakih 30 godina.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/01/2016 : 10:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ace, koju si onda verziju prvi puta gledao? Cam rip?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 15/01/2016 : 11:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ace, koju si onda verziju prvi puta gledao? Cam rip?



Tako nesto. To je bilo proslog Maja, kad sam jos uvijek bio u Kini. Skin'o film, verzija nije bas bila ocajna, ali nije ni blizu ove koje sam neki dan pogledao.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2016 : 18:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I meni je film na drugu bolji i jedini kojem želim da pobere Oscare, kad već nema Avengersa, MI i sličnih.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/01/2016 : 23:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao ovo, i u dosta toga se slažem s cv-om. Mislim, meni ovo nije smeće i ima zanimljivih momenata i tako, ali ukupno ovo je meni više prosječan nego iznadprosječan akcijski film.
Kao što reče, glavni likovi (osim možda onog ćelavog koji im se pridružio) potpuno nezanimljivi i nije nas mnogo briga što će im se dogoditi.
Najgori dio mi je ona zadnja petnaestominutna+ borba (i trka). Taj dio je baš smorio. A na kraju su još i ubacili patetični odnos Maxa i Furiose.
Također, film dosta gubi na ozbiljnosti tim nekim glupostima tipa onaj gitarist, bradata beba, debeli vođa s nosom u leopardovom uzorku, Maxovo razgovaranje ni sa kime dok ga voze kao vreću krvi i sl.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/01/2016 : 23:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pogledao ovo, i u dosta toga se slažem s cv-om. Mislim, meni ovo nije smeće i ima zanimljivih momenata i tako, ali ukupno ovo je meni više prosječan nego iznadprosječan akcijski film.
Kao što reče, glavni likovi (osim možda onog ćelavog koji im se pridružio) potpuno nezanimljivi i nije nas mnogo briga što će im se dogoditi.
Najgori dio mi je ona zadnja petnaestominutna+ borba (i trka). Taj dio je baš smorio. A na kraju su još i ubacili patetični odnos Maxa i Furiose.
Također, film dosta gubi na ozbiljnosti tim nekim glupostima tipa onaj gitarist, bradata beba, debeli vođa s nosom u leopardovom uzorku, Maxovo razgovaranje ni sa kime dok ga voze kao vreću krvi i sl.




Mediocre!

Ne ozbiljno, po meni su likovi bili dovoljno opisani jer ionako koriste neka opća mjesta i bilo me briga za svakoga ali OK, osobni doživljaj i tako to... ali mi, molim te, objasni ovo:

quote:
Originally posted by tinton


Također, film dosta gubi na ozbiljnosti tim nekim glupostima tipa onaj gitarist, bradata beba, debeli vođa s nosom u leopardovom uzorku, Maxovo razgovaranje ni sa kime dok ga voze kao vreću krvi i sl.




Ozbiljnosti u kojem smislu i s kim je Max trebao razgovarat?
Po meni ozbiljnosti filma puno više škodi što prilikom naglog zatvaranja vode nije hidraulički udar u cijevima razorio brdo.

I daj mi primjer iznadprosječnog akcijskog filma koji si gledao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2016 : 08:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nije trebao razgovarati uopće, pogotovo ne dobacivati neke pokušaje humora.
Ovisi koliko široko gledaš, ali vjerojatno bih i u najužoj definiciji akcijskoj filma uspio naći filmove koji su mi bili makar zabavniji od Fury Roada.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 23/01/2016 08:56:07
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/01/2016 : 11:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2016 : 15:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nije trebao razgovarati uopće, pogotovo ne dobacivati neke pokušaje humora.
Ovisi koliko široko gledaš, ali vjerojatno bih i u najužoj definiciji akcijskoj filma uspio naći filmove koji su mi bili makar zabavniji od Fury Roada.



Uzmi si široko koliko god želiš, zanima me čisto informativno budući da se oko Mad Maxa ne slažemo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2016 : 16:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

http://m.youtube.com/watch?v=0RXhcqdewf0




odlicno!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000