forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mad max 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2016 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by tinton

Nije trebao razgovarati uopće, pogotovo ne dobacivati neke pokušaje humora.
Ovisi koliko široko gledaš, ali vjerojatno bih i u najužoj definiciji akcijskoj filma uspio naći filmove koji su mi bili makar zabavniji od Fury Roada.



Uzmi si široko koliko god želiš, zanima me čisto informativno budući da se oko Mad Maxa ne slažemo.


Ok.
Evo, Apocalypto mi je iznadprosječan akcijski film.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/01/2016 : 19:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Najbolji akcijski film prosle godine je ipak Mad max 4

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2016 : 19:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako Sicario ne sudi među akcijske filmove ...

Furious 7 nisam gledao, ali sumnjam da bi mogao dotaci dno kao sto ga je Max. Nazalost isto jos nisam pogledao Run All Night ali vec sada znam da ce mi biti bolji od Maxa. A tu su jos '71 (2014?), ni Hitman: Agent 47 ne vjerujem da bi mogao biti los koliko ovaj Max. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/01/2016 : 20:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast na razlicitosti misljenja, ali iskreno mislim da si promasio ceo futbal

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2016 : 20:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
[
Ok.
Evo, Apocalypto mi je iznadprosječan akcijski film.




U redu. Hvala.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/01/2016 : 00:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mad Max: Fury Road je akcijska simfonija i veličanstvena oda kretanju i brzini.



Eto, ja mislim o filmu što misli i Bushido. Mad Max: Fury Road je nevjerojatno poetičan i boli me kita ako cijeli scenarij stane na tucet A4 papira ili ako je nekima glupo što se likovi cijelo vrijeme samo naganjaju. George Miller je stvorio pakao na kotačima i pandemonium od benzina te fakat jest mastermind kako ga se krstilo u trailerima.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/01/2016 : 00:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Najbolji akcijski film prosle godine je ipak Mad max 4



Proslih 10 godina, sigurno.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/01/2016 : 00:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mad Max: Fury Road je akcijska simfonija i veličanstvena oda kretanju i brzini.



Eto, ja mislim o filmu što misli i Bushido. Mad Max: Fury Road je nevjerojatno poetičan i boli me kita ako cijeli scenarij stane na tucet A4 papira ili ako je nekima glupo što se likovi cijelo vrijeme samo naganjaju. George Miller je stvorio pakao na kotačima i pandemonium od benzina te fakat jest mastermind kako ga se krstilo u trailerima.


na sve
+ tu je i najljepša žena na svijetu da upotpuni dojam...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/01/2016 00:31:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2016 : 00:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Najbolji akcijski film prosle godine je ipak Mad max 4


nisam pogledao sve komedije prosle godine ali mozda bi tamo prosao kao najbolji

no, s druge strane, mozda je 2015 imala oskudicu sa akcijskima pa ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2016 : 16:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Najbolji akcijski film prosle godine je ipak Mad max 4



Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/01/2016 : 20:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Meni je Fury road samo solidan film, mada je režija vrlo dobra i ne čudi me što je Miller nominovan.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2016 : 21:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Meni je Fury road samo solidan film, mada je režija vrlo dobra i ne čudi me što je Miller nominovan.

Slažem se u potpunosti.... ali pretjerivanje u držanju jedne strane je danas prilično raširena bolest.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/01/2016 : 07:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Beren

Meni je Fury road samo solidan film, mada je režija vrlo dobra i ne čudi me što je Miller nominovan.

Slažem se u potpunosti.... ali pretjerivanje u držanju jedne strane je danas prilično raširena bolest.



A tko kaže da jedna strana nije u pravu? Uostalom: "A onaj tko ti je kazao da je istina uvijek u sredini, taj te gadno zajebo. Da je istina uvijek negdje u sredini, još uvijek bi se Sunce malo vrtjelo oko Zemlje, a malo Zemlja oko Sunca."

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/01/2016 : 08:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Beren

Meni je Fury road samo solidan film, mada je režija vrlo dobra i ne čudi me što je Miller nominovan.

Slažem se u potpunosti.... ali pretjerivanje u držanju jedne strane je danas prilično raširena bolest.



A tko kaže da jedna strana nije u pravu? Uostalom: "A onaj tko ti je kazao da je istina uvijek u sredini, taj te gadno zajebo. Da je istina uvijek negdje u sredini, još uvijek bi se Sunce malo vrtjelo oko Zemlje, a malo Zemlja oko Sunca."


Ja ne vjerujem u istine...previse ih je za moj ukus, svaka budala ima neku svoju.

Gle, meni je film bas ovo Beren napisao i ne zasluzuje hvalospjeve (za reziju mozda cak i zasluzuje) i svrsavanja kao sto ne zasluzuje pljuvacinu i diskreditiranje...

...ali to je samo moja istina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/01/2016 : 18:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Najbolji akcijski film prosle godine je ipak Mad max 4



+1

Po meni remek-djelo u svom žanru.

Otišao sam u kino s velikim strahom, a izašao oduševljen.
Naravno iskustvo sam ponovio još dva puta. :D

Definitivno film koji zaslužuje veliko platno i 3D cvikere. Izbjegavajte loše kopije i mali TV, nećete doživjeti film u svom punom sjaju.


;)
http://www.indiewire.com/article/quentin-tarantino-picks-mad-max-fury-road-as-the-best-movie-of-2015-20151224
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/01/2016 : 18:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
kad sam neki dan na tvu gledao prvog mad maxa opet sam ostao zadivljen i s dojmom kako se radi o pravom remek djelu. od same priče, režije, montaže i glazbe, do glumačkih izvedbi koje su bolesno dobre, jednostavno - odličan film i klasik. i mogu ga gledati na mobitelu i dalje će biti dobar film.

sve što sam naveo ne vrijedi za fury road( koji nije zaslužio da nosi mad max u nazivu). to je samo pretjerano i nepotrebno nabrijani vizualni spektakl koji samo lijepo izgleda. ništa više od toga. film izgleda kao glazbeni video bez ikakve pametne radnje. mad maxa se može komotno maknuti iz filma i ne bi uopće falio. iako je radnja dosta jednostavna kao i u prvom dijelu, puna je rupetina koje nikako ne drže vodu. cijela jurnjava je tu sama zbog sebe. kad redatelj pokušava nadmašiti samog sebe i kopirati nešto što je davno bilo originalno i dobro, jedini način da se umili publici je da to ukrasi i pofarba što je bolje moguće. i to je ekipa popušila. ali ovaj film nema atmosferu. ima samo žutu i crvenu boju. ne visi nikakva napetost u zraku. ne osjeća se nekakva tjeskoba svijeta i ljudskosti koji su na izdisaju kao u prvom i donekle u drugom dijelu.
ovaj film nema dušu.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/09/2016 : 00:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prave kaskaderske atrakcije u Fury Roadu, bez CGI-ja i bez zajebancije.
Zato (mi) je i tako dobar!





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 21/09/2016 : 18:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Najbolji dio mi je od 3:00, da se naježiš.
U moru akcijskog smeća poslednjih 20 godina, mislio sam da nema šanse više da može neko napravit odličan film u tom žanru, kad ono..
Inače, sad si me zaintrigrirao da potražim neku informaciju za nastavak, jer je Miller navodno izjavo kako je zbog svih tih napora i dugotrajnih putovanja u Australiju, odlučio da neće snimati novog Maxa.
Na naše zadovoljstvo:

“That was a completely garbled interview. I was in New York and it was so noisy and the journalist was asking me questions on a red carpet at the National Board of Review,” he said. “She completely got the wrong fragments of information that were just not true. I said no, [another ‘Mad Max’ movie] will not be next, and she took that to mean I never wanted to make another ‘Mad Max.’ It won’t necessarily be next, but I have two more stories.”

+ to

http://www.indiewire.com/2016/09/mad-max-the-wasteland-prequel-charlize-theron-george-miller-1201727891/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/07/2020 : 11:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Nedavno sam dovrsio knjigu Miller and Max: George Miller and the Making of a Film Legend autora filmskog novinara Lukea Buckmastera. Frajer je intervjuirao 79 ljudi koji su posredno ili neposredno bili ukljuceni u produkcije filmova o Pobjesnjelom Maxu, mada ne i one najvaznije, znaci Millera, Gibsona i Hardyja, ali se koristi drugim intervjuima s njima.

Da razrijesimo odmah jednu dilemu koja se pojavila na jednom drugom topiku, da li je Dzeremaja inspirirao Maxa. Odgovor je ne. Za nastanak Mad Maxa podjednako su zasluzni Miller i njegov najbolji prijatelj i producent prva dva filma Byron Kennedy. Upravo je Kennedy volio automobile i oktan, Miller i ne toliko. Zato se prva dva filma moraju gledati kao autorsko djelo obojice. Kennedy je poginuo u helikopterskoj nesreci izmedju drugog i treceg filma.

Maxa su najvise inspirirala dva australska filma, Kola koja su pojela Pariz (1974) Petera Weira https://www.imdb.com/title/tt0071282/ i Stone (1974) https://www.imdb.com/title/tt0072209/, u kojem glumi i Hugh Keays-Byrne. Takodjer, suscenarist James McCausland se inspirirao naftnom krizom, jednako kao i kasnije suscenarist Drumskog ratnika Terry Hayes. Za Drumskog ratnika i Beyond Thunderdome okosnica po kojoj je pisan lik Maxa bila je knjiga Junak sa tisucu lica, klasik komparativne mitologije. Scenarij za cetvrti dio je nastajao dvadesetak godina pa je na njega utjecalo sve i svasta.

Knjiga kao takva je OK, najvise interesantna fanovima jer ima jako puno anegdota sa snimanja filmova i insajderskih prica, a interesantno je vidjeti i kako se industrija razvijala, pogotovo sto se tice sigurnosti na snimanju. Isto tako je na snimanju treceg dijela Miller naucio jako puno o svinjama, jer figuriraju toliko mnogo u Bartertownu, pa je zato i snimio kasnije Babea, jer su mu se omilile kao zivotinje. A Happy Feet je snimio da mu klinci imaju sta gledat a da nije Max. I kao, svi intervjuirani kazu da im nije jasno zasto je Mel Gibson puko ko kokica, da je na snimanjima prva tri filma bio super-lik, visio sa svima, nije bio prepotentan. Jedino da one svinje nije volio, niti one njega.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2020 : 11:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U medjuvremenu sam ovaj četvrti dio pogledao još tri puta i moram reći da mi je sa svakim gledanjem sve bolji. Baš me hvata da ga ponovo pogledam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 23/07/2020 : 12:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Nedavno sam dovrsio knjigu Miller and Max: George Miller and the Making of a Film Legend autora filmskog novinara Lukea Buckmastera. Frajer je intervjuirao 79 ljudi koji su posredno ili neposredno bili ukljuceni u produkcije filmova o Pobjesnjelom Maxu, mada ne i one najvaznije, znaci Millera, Gibsona i Hardyja, ali se koristi drugim intervjuima s njima.

Da razrijesimo odmah jednu dilemu koja se pojavila na jednom drugom topiku, da li je Dzeremaja inspirirao Maxa. Odgovor je ne. Za nastanak Mad Maxa podjednako su zasluzni Miller i njegov najbolji prijatelj i producent prva dva filma Byron Kennedy. Upravo je Kennedy volio automobile i oktan, Miller i ne toliko. Zato se prva dva filma moraju gledati kao autorsko djelo obojice. Kennedy je poginuo u helikopterskoj nesreci izmedju drugog i treceg filma.

Maxa su najvise inspirirala dva australska filma, Kola koja su pojela Pariz (1974) Petera Weira https://www.imdb.com/title/tt0071282/ i Stone (1974) https://www.imdb.com/title/tt0072209/, u kojem glumi i Hugh Keays-Byrne. Takodjer, suscenarist James McCausland se inspirirao naftnom krizom, jednako kao i kasnije suscenarist Drumskog ratnika Terry Hayes. Za Drumskog ratnika i Beyond Thunderdome okosnica po kojoj je pisan lik Maxa bila je knjiga Junak sa tisucu lica, klasik komparativne mitologije. Scenarij za cetvrti dio je nastajao dvadesetak godina pa je na njega utjecalo sve i svasta.

Knjiga kao takva je OK, najvise interesantna fanovima jer ima jako puno anegdota sa snimanja filmova i insajderskih prica, a interesantno je vidjeti i kako se industrija razvijala, pogotovo sto se tice sigurnosti na snimanju. Isto tako je na snimanju treceg dijela Miller naucio jako puno o svinjama, jer figuriraju toliko mnogo u Bartertownu, pa je zato i snimio kasnije Babea, jer su mu se omilile kao zivotinje. A Happy Feet je snimio da mu klinci imaju sta gledat a da nije Max. I kao, svi intervjuirani kazu da im nije jasno zasto je Mel Gibson puko ko kokica, da je na snimanjima prva tri filma bio super-lik, visio sa svima, nije bio prepotentan. Jedino da one svinje nije volio, niti one njega.





Možda ovo i oslikava zašto je treći deo bio neuporedivo lošiji u odnosu na prva dva, a verovatno je i razlog zbog čega nikada nismo videli četvrti deo u kojem glavnu ulogu ima Gibson. Biće da je Kenedi bio zaslužan itekako za kvalitet Mad Max 1 i Mad Max 2.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 24/07/2020 00:28:46
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2020 : 12:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:

Možda ovo i oslikava zašto je treći deo bio neuporedivo lošiji u odnosu na prva dva, a verovatno je i razlog zbog čega niakda nismao videli četvrti deo u kojem glavnu ulogu ima Gibson. Biće da je Kenedi bio zaslužan itekako za kvalitet Mad Max 1 i Mad Max 2.

To je i meni prvo palo na pamet kad sam čitao fandangov post. Taj treći dio sam više puta pokušao ponovo odgledati, nijednom nisam izdražao više od pola sata.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2020 : 18:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kad ce vise peti deo? Proslo vise od 5 godina i jos uvek nista od nastavka?
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 24/07/2020 : 00:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kad ce vise peti deo? Proslo vise od 5 godina i jos uvek nista od nastavka?



Neka ostave ovaj serijal iza sebe. Max je Gibson i to je jednostavno to.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/07/2020 : 12:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Peti dio je u pretprodukciji. Bit ce prequel, trenutni naslov je Mad Max: Furiosa, a mladu Charlize Theron glumit ce Rosie Huntington-Whitley, koja je u Fury Roadu glumila jednu od Immortanovih nevjesta:

Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000