forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 249 - Močvara strave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/06/2015 : 23:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by tinton


Ja sam inače mislio da je ovo sličnije onoj priči s troglavim aždajama i jednookim ljudima. To mi je bilo ok čak, simpatično.



Nije, hvala Bogu da nije. Obzirom da je meni Pecinski ljudi jedna od najglupljih epizoda, Odiseja sam vrh, dok je tebi obrnuto, siguran sam da ce te Ukleta zemlja razocarati isto kao i Odiseja. Savjet: preskoci epizodu! :D


Ipak se Zagor ne preskače.
Ma nije mi vrh ta epizoda, ali zabavna i simpatična jest.
Ajde, bar se oko Crne duše slažemo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/06/2015 : 23:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ta priča sa pećinskim ljudima ima jedino dobru scenu sa onim divovskim paukom dok je sve ostalo gomila gluposti, miljama daleko od Američke odiseje.



Ipak, bila mi je simpatična ona scena na početku sa Chicovim restoranom.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 22/06/2015 : 23:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by tinton


Ja sam inače mislio da je ovo sličnije onoj priči s troglavim aždajama i jednookim ljudima. To mi je bilo ok čak, simpatično.



Nije, hvala Bogu da nije. Obzirom da je meni Pecinski ljudi jedna od najglupljih epizoda, Odiseja sam vrh, dok je tebi obrnuto, siguran sam da ce te Ukleta zemlja razocarati isto kao i Odiseja. Savjet: preskoci epizodu! :D


Ipak se Zagor ne preskače.
Ma nije mi vrh ta epizoda, ali zabavna i simpatična jest.
Ajde, bar se oko Crne duše slažemo.



Ma, ova je neuporedivo bolja. A sto toliko ne volis Odiseju? Jeste starinska, ali nije dno, jako je pitka i mastovita, ako budemo birali one top momente serijala, mislim da ce mi bar pola biti iz Nolitinih starih epizoda :) Mislim, kapiram da ti je losa, ako si imao pravu odiseju za lektiru prije citanja stripa, ali moj prvi kontakt sa slicnom tematikom je ipak vanredno izdanje Zlatne Serije, cini mi se da su Opasne vode bile :)
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/06/2015 : 23:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kamoli sreće da je i danas Toninelli aktivan... Njegove najbolje priče nisu ujedno i sam vrh serijala, ali ni najgore nisu dno, što se ne može reći za Burattinija, koji je napisao svu silu nečitljivih gluposti, a bogami ni Sclavi se nije proslavio sa Thundermanima i sličnim nebulozama... Čak se i majstor Capone sa maxijem "Saboteri" propisno obrukao. Toninelli, koliko god mu spočitavali da je skoro "uništio" Zagora (što osobno smatram potpunom glupošću), nije napisao NIJEDNU toliko lošu priču, ma koliko ga je hiperprodukcija evidentno mučila.



Prije nekih 4 godine, kad sam stripove uopće stizao čitati na kapaljku, uzeo sam na kiosku remitendu 2 specijalca, Burattinijevu "Tajnu Kristofora Kolumba" i Toninellijev "Grad na krovu svijeta" i pročitao ih odmah jedan za drugim. I iako ovaj drugi niže klišeje, izgledao mi je daleko prirodnije od prvoga, u kojem su me odmah odbili toliko suludo uglačani i ispolirani dijalozi bez obzira što je radnja bila ponešto raznovrsnija. Ali zbog toga sigurno bih tada Toninellijev strip ocijenio čak prilično boljim od Burattinijeva. Jednom ću se baš sjetiti pročitati ih opet oba jedan za drugim da ih opet usporedim nakon vremenske distance...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/06/2015 : 12:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by tinton


Ja sam inače mislio da je ovo sličnije onoj priči s troglavim aždajama i jednookim ljudima. To mi je bilo ok čak, simpatično.



Nije, hvala Bogu da nije. Obzirom da je meni Pecinski ljudi jedna od najglupljih epizoda, Odiseja sam vrh, dok je tebi obrnuto, siguran sam da ce te Ukleta zemlja razocarati isto kao i Odiseja. Savjet: preskoci epizodu! :D


Ipak se Zagor ne preskače.
Ma nije mi vrh ta epizoda, ali zabavna i simpatična jest.
Ajde, bar se oko Crne duše slažemo.



Ma, ova je neuporedivo bolja. A sto toliko ne volis Odiseju? Jeste starinska, ali nije dno, jako je pitka i mastovita, ako budemo birali one top momente serijala, mislim da ce mi bar pola biti iz Nolitinih starih epizoda :) Mislim, kapiram da ti je losa, ako si imao pravu odiseju za lektiru prije citanja stripa, ali moj prvi kontakt sa slicnom tematikom je ipak vanredno izdanje Zlatne Serije, cini mi se da su Opasne vode bile :)


Ma od Odiseje sam mnogo očekivao, pa se razočarao.
Nisam čitao Homerovu Odiseju prije, ali jesam poznavao mit i čitao sam neke skraćene verzije priče.
I vidi se da je Nolitta želio napraviti neku epsku epizodu, meni se uopće nije svidjela, nema mi u njoj ništa zanimljivo. Pitka jest, ali nije ni najmanje uzbudljiva.
Nije mi najgora Nolittina, ali najprecjenjenija vjerojatno jest.
A što se tiče tih top momenata, i meni će ih dosta vjerojatno biti iz Nolittine ere, ali vidjet ćemo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 23/06/2015 : 14:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
S tehinčke strane, Toninelli je scenaristički as kojem nije problem voditi više likova kroz priču, a da svaki ima svoj dosljedan karakter i mjesto u njoj.
Boselli i Burattini to nisu u stanju, odnosno točnije rečeno često si zadaju prevelike zalogaje koje ne mogu sažvakati u suvislu priču pa su im krajevi zbrkani i nesuvisli. To se još više odnosi na Mignacca i Raucha.
Zato Toninellijeve priče djeluju "pliće". One to u biti i jesu, ali je realizacija zato puno bolja. Toninelli je za razliku od kolega bio svjestan ograničenja formata i broja stranica. I tu je prvi do Nollite.
Moje skromno mišljenje...

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/06/2015 : 15:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kad već pričamo o Toninelliju, upravo sam završio s čitanjem Riječne patrole i mogu reći da je na mene ostavila dobar utisak. Zasad mi je to najjača Toninellijeva epizoda. Istina je da ima klišeja i nekih uobičajenih nelogičnosti, ali sama priča je baš dobra. Nije daleko od nekih Nolittinih epizoda.

Uglavnom, sad krećem s čitanjem Uklete zemlje, očekujem dosta, pa ćemo vidjeti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/06/2015 : 15:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
da li je tamo ona scena sa čikom kao doktorom akupunkture? to mi je odlična epizodica.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/06/2015 : 16:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, na samom početku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 23/06/2015 : 17:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kamoli sreće da je i danas Toninelli aktivan... Njegove najbolje priče nisu ujedno i sam vrh serijala, ali ni najgore nisu dno, što se ne može reći za Burattinija, koji je napisao svu silu nečitljivih gluposti, a bogami ni Sclavi se nije proslavio sa Thundermanima i sličnim nebulozama... Čak se i majstor Capone sa maxijem "Saboteri" propisno obrukao. Toninelli, koliko god mu spočitavali da je skoro "uništio" Zagora (što osobno smatram potpunom glupošću), nije napisao NIJEDNU toliko lošu priču, ma koliko ga je hiperprodukcija evidentno mučila.




da se nadovežem malo

toninelli je bliski rođak nizziju po stilu. uvijek vrlo pitko, uvijek se lako čita, uvijek sve jasno i pregledno, uvijek prekaljeni tipovi s granice. i kao i nizzi - vrti uvijek istih nekoliko priča ali pitam se, možda za njega postoji opravdanje. naime, toninelli, iako glavni scenarist 10tak godina, nije ujedno bio i glavni urednik zagora. u njegovo doba je to bio sclavi, ako se ne varam. stoga je možda imao ograničenja u izboru priča. burattini je meni daleko lošiji pripovjedač od njega, no sa puno širim izborom tema i velikim brojem pokušaja je napisao neke bolje priče od toninellija.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/06/2015 : 19:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, ja isto mislim da bi trebalo poduzeti jednu reviziju Toninellija.
dobro, njegov finiš se vjerojatno ne da obraniti nikakvim sredstvima, ali počeci su mu - pa, prilično jaki. bio sam već spomenuo da mi je epizoda Velika pljačka neka vrst B-favorita, jako mi se popela. a dalo bi se tu još štošta probrati, a također sagledati kako je Toninelli uletio ambiciozno, te praktički podigao na dnevni red (nakon nekih starih Nolittinih temeljnih pokušaja) temu dovođenja-u-pitanje-Zagora: od prve epizode Sotonski napitak, pa Ubojica iz Darkwooda, pa i Velika pljačka pomalo. ponavljao sam te epizode prije nekih godinu dana i baš mi je zapalo za oko kako se provlači nit Zagor-gubi-ugled (uslijed nekog scenarija koji je ispleten)... valjalo bi to sada opet ponoviti za detaljniju i bolju eksplikaciju. a druga stvar, ovo propitivanje Zagora nije diverzno kao u slučaju Sclavija, koji je od početka, od Planine Bogova u jednom dvosmislenom propitivanju (s kulminacijom u Demonima, oko čega nije postignut konsenzus ovdje, ali teza i dalje ostaje validna;)
Znači, želim reći da je Toninelli "u službi Zagora", varira temu a da ne prekoračuje granicu, dok Sclavi razara (otuda se može svidjeti i darknajterima, dok Toninelli ne)
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/06/2015 : 13:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
moram se složiti sa diverznim sklavijem. On iskače iz granica Zagorovog svijeta, ali ne da bi ga nadograđivao, nego upravo suprotno. Ipak i njemu se potkrao jedan klasik ko šta je vuk samotnjak.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/06/2015 : 13:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
to je čiko kakvog ja želim. nolitijanski duhovit. Istu crtu duhovitosti možemo naći i kod buratinijevog čika. Bozelijev čiko je nažalost cijepljen protiv duhovitosti.
quote:
Originally posted by tinton

Da, na samom početku.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/06/2015 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
mislim da si uspješno, ako ne razgradio, onda barem načeo taj demonski kult. Dobar posao smo napravili ako je bar i jedan ljubitelj demona nakon one debate posumnjao u njih. Šta bi židovi rekli ako spasiš jednog čovjeka, spasio si cijeli svijet.
quote:
Originally posted by stinky

da, ja isto mislim da bi trebalo poduzeti jednu reviziju Toninellija.
dobro, njegov finiš se vjerojatno ne da obraniti nikakvim sredstvima, ali počeci su mu - pa, prilično jaki. bio sam već spomenuo da mi je epizoda Velika pljačka neka vrst B-favorita, jako mi se popela. a dalo bi se tu još štošta probrati, a također sagledati kako je Toninelli uletio ambiciozno, te praktički podigao na dnevni red (nakon nekih starih Nolittinih temeljnih pokušaja) temu dovođenja-u-pitanje-Zagora: od prve epizode Sotonski napitak, pa Ubojica iz Darkwooda, pa i Velika pljačka pomalo. ponavljao sam te epizode prije nekih godinu dana i baš mi je zapalo za oko kako se provlači nit Zagor-gubi-ugled (uslijed nekog scenarija koji je ispleten)... valjalo bi to sada opet ponoviti za detaljniju i bolju eksplikaciju. a druga stvar, ovo propitivanje Zagora nije diverzno kao u slučaju Sclavija, koji je od početka, od Planine Bogova u jednom dvosmislenom propitivanju (s kulminacijom u Demonima, oko čega nije postignut konsenzus ovdje, ali teza i dalje ostaje validna;)
Znači, želim reći da je Toninelli "u službi Zagora", varira temu a da ne prekoračuje granicu, dok Sclavi razara (otuda se može svidjeti i darknajterima, dok Toninelli ne)

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10034 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/06/2015 : 14:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
ASSSSAAAAAA

Jedna od meni najdražih naslovnica

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/06/2015 : 15:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

mislim da si uspješno, ako ne razgradio, onda barem načeo taj demonski kult. Dobar posao smo napravili ako je bar i jedan ljubitelj demona nakon one debate posumnjao u njih. Šta bi židovi rekli ako spasiš jednog čovjeka, spasio si cijeli svijet.
quote:
Originally posted by stinky

da, ja isto mislim da bi trebalo poduzeti jednu reviziju Toninellija.
dobro, njegov finiš se vjerojatno ne da obraniti nikakvim sredstvima, ali počeci su mu - pa, prilično jaki. bio sam već spomenuo da mi je epizoda Velika pljačka neka vrst B-favorita, jako mi se popela. a dalo bi se tu još štošta probrati, a također sagledati kako je Toninelli uletio ambiciozno, te praktički podigao na dnevni red (nakon nekih starih Nolittinih temeljnih pokušaja) temu dovođenja-u-pitanje-Zagora: od prve epizode Sotonski napitak, pa Ubojica iz Darkwooda, pa i Velika pljačka pomalo. ponavljao sam te epizode prije nekih godinu dana i baš mi je zapalo za oko kako se provlači nit Zagor-gubi-ugled (uslijed nekog scenarija koji je ispleten)... valjalo bi to sada opet ponoviti za detaljniju i bolju eksplikaciju. a druga stvar, ovo propitivanje Zagora nije diverzno kao u slučaju Sclavija, koji je od početka, od Planine Bogova u jednom dvosmislenom propitivanju (s kulminacijom u Demonima, oko čega nije postignut konsenzus ovdje, ali teza i dalje ostaje validna;)
Znači, želim reći da je Toninelli "u službi Zagora", varira temu a da ne prekoračuje granicu, dok Sclavi razara (otuda se može svidjeti i darknajterima, dok Toninelli ne)





Forumaši su birali i odlučili da su Demoni najbolja epizoda i vrh Zagora.
Inače ne vidim kako bi Stinky ili bilo tko drugi mogao svojim komentarima navesti nekoga da promjeni mišljenje o stripu.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 24/06/2015 : 15:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

mislim da si uspješno, ako ne razgradio, onda barem načeo taj demonski kult. Dobar posao smo napravili ako je bar i jedan ljubitelj demona nakon one debate posumnjao u njih. Šta bi židovi rekli ako spasiš jednog čovjeka, spasio si cijeli svijet.
quote:
Originally posted by stinky

da, ja isto mislim da bi trebalo poduzeti jednu reviziju Toninellija.
dobro, njegov finiš se vjerojatno ne da obraniti nikakvim sredstvima, ali počeci su mu - pa, prilično jaki. bio sam već spomenuo da mi je epizoda Velika pljačka neka vrst B-favorita, jako mi se popela. a dalo bi se tu još štošta probrati, a također sagledati kako je Toninelli uletio ambiciozno, te praktički podigao na dnevni red (nakon nekih starih Nolittinih temeljnih pokušaja) temu dovođenja-u-pitanje-Zagora: od prve epizode Sotonski napitak, pa Ubojica iz Darkwooda, pa i Velika pljačka pomalo. ponavljao sam te epizode prije nekih godinu dana i baš mi je zapalo za oko kako se provlači nit Zagor-gubi-ugled (uslijed nekog scenarija koji je ispleten)... valjalo bi to sada opet ponoviti za detaljniju i bolju eksplikaciju. a druga stvar, ovo propitivanje Zagora nije diverzno kao u slučaju Sclavija, koji je od početka, od Planine Bogova u jednom dvosmislenom propitivanju (s kulminacijom u Demonima, oko čega nije postignut konsenzus ovdje, ali teza i dalje ostaje validna;)
Znači, želim reći da je Toninelli "u službi Zagora", varira temu a da ne prekoračuje granicu, dok Sclavi razara (otuda se može svidjeti i darknajterima, dok Toninelli ne)







vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/06/2015 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
meni jed.a od drazih epizoda. jedva cekam nastavak.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/06/2015 : 18:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Forumaši su birali i odlučili da su Demoni najbolja epizoda i vrh Zagora.
Inače ne vidim kako bi Stinky ili bilo tko drugi mogao svojim komentarima navesti nekoga da promjeni mišljenje o stripu.



ali nisam ja glasao
s mojim bodovima, Demoni bi ispali čini mi se

a drugo,
ti si veliki pobornik demokracije, ne? drugim riječima, TI ne možeš ovako nešto izjaviti, ajde da to ja izjavim, veliki esencijalist.
demokracija počiva na deliberaciji, dakle, smatra se da se NAČELNO sve može raspraviti - i to ne tek tako, reda radi (kako je sada slučaj u političarenju, sitnom dnevnopolitičkom seruckanju), nego NAČELO je da se istinski može doći do ispravne odluke odvagivanjem razloga koje suprotstavljene strane iznsi ---- što dalje, jelte, pretpostavlja da se MOŽE drugoga UVJERITI (dobrim razlozima), tj. da taj može promijeniti mišljenje ako je uvidio nedostatnost vlastitog i shvatio da je bio u zabludi.

... kao što ćeš ti sada uvidjeti ograničenost & zabludu tvog citiranog posta, te ćeš morati prihvatiti ovu moju korekciju (ma kako ti teško bilo)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/06/2015 : 18:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

to je čiko kakvog ja želim. nolitijanski duhovit. Istu crtu duhovitosti možemo naći i kod buratinijevog čika. Bozelijev čiko je nažalost cijepljen protiv duhovitosti.
quote:
Originally posted by tinton

Da, na samom početku.





Od kud ti to, da je Bosellijev Čiko neduhovit?
Jel to zato jer se ne kliže na kore banana u njegovim pričama?
Ili možda zato jer normalno komunicira sa svojim najboljim prijateljem, bez konstanthih debilizama poput "gladan sam i slično"?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/06/2015 : 19:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by adriano

to je čiko kakvog ja želim. nolitijanski duhovit. Istu crtu duhovitosti možemo naći i kod buratinijevog čika. Bozelijev čiko je nažalost cijepljen protiv duhovitosti.
quote:
Originally posted by tinton

Da, na samom početku.





Od kud ti to, da je Bosellijev Čiko neduhovit?
Jel to zato jer se ne kliže na kore banana u njegovim pričama?

A gdje si vidio tu scenu sa korom banane, eventualno u Chico specijalima i početnim epizodama serijala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/06/2015 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ma neki misle, da su takvi i slični gegovi duhovitost. Čiko zaslužuje više.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/06/2015 : 19:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Forumaši su birali i odlučili da su Demoni najbolja epizoda i vrh Zagora.
Inače ne vidim kako bi Stinky ili bilo tko drugi mogao svojim komentarima navesti nekoga da promjeni mišljenje o stripu.



ali nisam ja glasao
s mojim bodovima, Demoni bi ispali čini mi se

a drugo,
ti si veliki pobornik demokracije, ne? drugim riječima, TI ne možeš ovako nešto izjaviti, ajde da to ja izjavim, veliki esencijalist.
demokracija počiva na deliberaciji, dakle, smatra se da se NAČELNO sve može raspraviti - i to ne tek tako, reda radi (kako je sada slučaj u političarenju, sitnom dnevnopolitičkom seruckanju), nego NAČELO je da se istinski može doći do ispravne odluke odvagivanjem razloga koje suprotstavljene strane iznsi ---- što dalje, jelte, pretpostavlja da se MOŽE drugoga UVJERITI (dobrim razlozima), tj. da taj može promijeniti mišljenje ako je uvidio nedostatnost vlastitog i shvatio da je bio u zabludi.

... kao što ćeš ti sada uvidjeti ograničenost & zabludu tvog citiranog posta, te ćeš morati prihvatiti ovu moju korekciju (ma kako ti teško bilo)



Nije teško. Potencijalno mogu promjeniti mišljenje o Demonima, ali imali smo raspravu o tome pa ipak i dalje mislim da je to vrhunska priča. Ali ću se složiti da to možda nije vrhunski Zagor. Demoni Ludila su svakako vrhunski strip, ali Zagor - to, možda, ipak nisu jer odlaze korak predaleko.
E sad ja kao fan dobrog stripa - ne toliko Zagora - mogu cijeniti Demone Ludila kao kvalitetno napisan i nacrtan strip, ali netko tko je prvenstveno Zagorovac ga svakako može doživjeti i kao nešto što se nije smjelo dogoditi, kao uništavanje i ruganje Zagora. Međutim ni to nije baš tako jednostavno jer King kao veliki fan Zagora svejedno stavlja Demone na prvo mjesto.
Onaj komentar o popisu je više bio šala - naravno da ne mislim da je taj izbor sveto pismo, on je samo jedan pokazatelj forumskog mišljenja, nipošto nešto presudno.
Nego zašto ti ne napišeš koje su tvoje top 25 epizode?

Edited by - Zoroasterixx on 24/06/2015 19:44:30
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/06/2015 : 19:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

S tehinčke strane, Toninelli je scenaristički as kojem nije problem voditi više likova kroz priču, a da svaki ima svoj dosljedan karakter i mjesto u njoj.
Boselli i Burattini to nisu u stanju, odnosno točnije rečeno često si zadaju prevelike zalogaje koje ne mogu sažvakati u suvislu priču pa su im krajevi zbrkani i nesuvisli. To se još više odnosi na Mignacca i Raucha.
Zato Toninellijeve priče djeluju "pliće". One to u biti i jesu, ali je realizacija zato puno bolja. Toninelli je za razliku od kolega bio svjestan ograničenja formata i broja stranica. I tu je prvi do Nollite.
Moje skromno mišljenje...



U ovome ima puno, puno istine
Boselli je dosta puta napravio kuršlus od scenarija, ali se ne slažem da nije u stanju voditi priču kako treba.
S druge strane, Burattini nije u rangu Toninellija i točka.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/06/2015 : 19:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Nego zašto ti ne napišeš koje su tvoje top 25 epizode?



nisam još donio presudu

za sada znam da je Supermike broj 1
za broj 2 konkuriraju Zimska Zmija, Nestali istraživač... i možda bi mogao upasti još neki zlatni Nolitta (ili čak zadnji Nolitta??) i neki Boselli (Morska strava definitivno NE - ona mi je ispala čak iz top 10. dočim mi je prije 10 godina bila broj 1)
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000