forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 249 - Močvara strave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/06/2015 : 23:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
čekaj malo, 65-70 str. teksta, znači da će ljudi dobiti uz strip i knjigu o Zimskoj Zmiji;)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/06/2015 : 23:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ako se ti i ja raspišemo po običaju, hoće. Prelomaši ima da nas proklinju :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/06/2015 : 23:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Majku mu, D.J., pa koliko stranica tekstova očekuješ? Gola priča ima 400 stranica (repubblica)


Hmm, ja sam izracunao da sam strip ima 435 stranica!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/06/2015 : 23:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

čekaj malo, 65-70 str. teksta, znači da će ljudi dobiti uz strip i knjigu o Zimskoj Zmiji;)


Haha! Ipak bas nisam toliko lud!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2015 : 00:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ajde, ajde, prionite na posao, sto prije zavrsite Zimsku Zmiju, to ce prije Osveta Vudu :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/06/2015 : 00:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ajde, ajde, prionite na posao, sto prije zavrsite Zimsku Zmiju, to ce prije Osveta Vudu :)


Nemas zime za Osvetu Vudu.

Nego, imas pravo Patak, Zimska Zmija sami strip bi trebao imati 400 stranica, znaci nasa knjiga ce imati "samo" 435-440 stranica.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/06/2015 : 02:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Kad iziđu "Demoni" u Ludens extra izdanju past će sustav na stripovi.com, bit će dobro ako ne dođe i do uličnih nemira.



If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/06/2015 : 02:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam i ja nabavio ovaj broj, teskom mukom.
Nisam nikada citao epizodu ocekujem dosta od nje.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 25/06/2015 : 17:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Dakle...
Nova nepoznata područja s vlastitim ekosustavom i pretpovijesne beštije koje jedu ljude. Grozna... Grozna epizoda, neuvjerljiva i jednostavno previše infantilna da je shvatim zaozbiljno.
Dajem joj dvojku od deset.

I am the law.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/06/2015 : 17:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ako nije tajna, koje epizode shvatas ozbiljno? Mozda one sa krijumcarima alkohola? Te su realisticne.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/06/2015 : 18:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Prodavanje pusaka indijncima je nekima vrhunac vrhunaca

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/06/2015 : 19:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Prodavanje pusaka indijncima je nekima vrhunac vrhunaca



Jedini pravi Zagor, kako kažu neki stariji čitaoci.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2015 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Sve ok, ali zašto se u epizodi pojavljuje jos jedan Zagor, to jest njegova mlađa verzij?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Sve ok, ali zašto se u epizodi pojavljuje jos jedan Zagor, to jest njegova mlađa verzij?



ne samo u toj epizodi,na pamet mi pada kameni ubojica,kad makneš brkove onom liku dobiješ zagorova blizanca.ima masa takvih ferrijevih epizoda.

ista stvar mu se događa i sa ženskim likovima

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2015 : 22:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Bratic Simon takodje. Ciko indijanac takodje. I jos mnoge epizode?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/06/2015 : 23:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Terminator

Dakle...
Nova nepoznata područja s vlastitim ekosustavom i pretpovijesne beštije koje jedu ljude. Grozna... Grozna epizoda, neuvjerljiva i jednostavno previše infantilna da je shvatim zaozbiljno.
Dajem joj dvojku od deset.



Pretpostavljam da ti "Čudovište iz močvare" nije infantilno, čudovište koje živi u močvari, zamisli. Ali da, to je Alan Moore, po defaultu se takve face ne diraju. Da je to napisao koji talijanski Bonelli autor, bilo bi lijepih komentara.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2015 : 23:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvo čudovište iz močvare, nema ništa bez divovskih žaba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/06/2015 : 23:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam čitao jedan fantastičan strip - Sam samcat. Recimo, to sigurno nije infantilno. Chaboute omnibus također... Ako ćemo sada ići u tu picajzliranje naći ćemo daleko infantilnije priče cijenjenih američkiih autora nego što je ova "nesretna" Ukleta zemlja...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/06/2015 : 14:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor



Ah, sumnjam. Stariji fanovi će biti uzbuđeni, mlađi niti ne toliko.

Demoni su ovdje na forumu jako cijenjeni, istina, ali imam dojam da to prije svega kod starijih fanova, odnosno onih koji su odrastali na Nolliti i Toninelliju. Nakon tih njihovih "lakših" priča je došao jedan Demon Ludila, jedna puno dublja priča od onih na koje su navikli i normalno, da su svi bili impresionirani. Iz Pljačkaša Đavolje doline i Vatrenih bikova na jednog Demona Ludila... to je za mnoge bio šok. Zato je ta priča ostala zacementirana u njihovoj svijesti.

Mlađe fanove je teže impresionirati. Odrastaju na manje naivnim pričama i neće za njih Demoni ludila biti takvo ludilo.


Ne znam sta se s tobom desava. Bio si jedan od kvalitetnijih zagorovaca, u zadnje vrijeme bas previse trolas sa Bosellijem jer jasno je na sta ciljas.
Mislim da bi stvarno bilo dobro da kada se vec hvali neki autor da se izbjegava omalovazavanje drugih, s time se postize samo kontraefekat. U mojom ocima tvoje rijeci imaju tezinu, postujem te i cijenim kao kvalitetnog forumasa, molim te pomozi mi da te ne zada...ovaj, ne omrznem.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2015 : 15:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nagor



Ah, sumnjam. Stariji fanovi će biti uzbuđeni, mlađi niti ne toliko.

Demoni su ovdje na forumu jako cijenjeni, istina, ali imam dojam da to prije svega kod starijih fanova, odnosno onih koji su odrastali na Nolliti i Toninelliju. Nakon tih njihovih "lakših" priča je došao jedan Demon Ludila, jedna puno dublja priča od onih na koje su navikli i normalno, da su svi bili impresionirani. Iz Pljačkaša Đavolje doline i Vatrenih bikova na jednog Demona Ludila... to je za mnoge bio šok. Zato je ta priča ostala zacementirana u njihovoj svijesti.

Mlađe fanove je teže impresionirati. Odrastaju na manje naivnim pričama i neće za njih Demoni ludila biti takvo ludilo.


Ne znam sta se s tobom desava. Bio si jedan od kvalitetnijih zagorovaca, u zadnje vrijeme bas previse trolas sa Bosellijem jer jasno je na sta ciljas.
Mislim da bi stvarno bilo dobro da kada se vec hvali neki autor da se izbjegava omalovazavanje drugih, s time se postize samo kontraefekat. U mojom ocima tvoje rijeci imaju tezinu, postujem te i cijenim kao kvalitetnog forumasa, molim te pomozi mi da te ne zada...ovaj, ne omrznem.



Ako ćemo iskreno, ti si na dijametralnoj suprotnoj strani. Nikoga nisi uvjerio u svoju "objektivnost". Bosellija toleriraš, novije crtaće prezireš, "Nollita (+ Sclavi) su sve rekli, ovo ostalo je samo natjerivanje sa Texom". Takav sam ja dojam dobio. Bez uvrede.

Pričaš o ukusu i neukusu, a stavljaš prvog i drugog Hellingena ispred šestog. Ne ide to nikako. Na stranu Nollita, Sclavi i Boselli.

Ja uopće ne skrivam svoje mišljenje niti omalovažavam. Jednostavno mislim, da najbolje starije priče nisu u rangu sa najboljim novijima, koje je (tu ja ne mogu pomoći) napisao uglavnom Boselli. Najbolje starije priče imaju tu nepokvarenu nostalgičnu naivštinu kao najjači plus, ali ako stvarno misliš, da je to najbolje od Zagora i da je to dovoljno za izjaviti, da su prvi i drugi Hellingen bolji od šestog, izvoli. Samo nemoj se uvrijedit, ako ću reagirati.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/06/2015 : 15:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Verovatno sam dosadan sa svojim gledanjem na problem, ali, nagore, moram da te pitam:

Posto je opste poznato da je extra edicija (LU izdanje) decije uprostenim i inace kataatrofalnim prevodo.poprilicno upropastila Nolittinu, Toninellijevu, Castellijevu i delom Sclavijevu eru, a prilicno solidno (sa nekim jednako losim momentima) odradila novije epizode Bosellijeve te Burattinijeve ere, i ako znamo da je dobar crtez dzaba dobar ako dijalozi koji ga prate ne predstavljaju nikakav uzitak pri citanju...

U kojem izdanju si ti ustvari citao Nolittine epizode za koje sada smatras da su losije od novijih i preterano izvikane? Demona Ludila si mogao samo u VC OP. Sta je sa ostalima?

Edit: ja sam uveren da govoris iskreno i sa svoje tacke gledista objektivno. Samo napominjem da su razlike izmedju LU Extra epizoda i onih sa originalnim tekstom toliko enormne da LU Extra maltene ne izdaje te price koje mi mislimo da izdaje. Americka odiseja, Mars ocajnika, Tigar, Zagor protiv Supermajka, Nepoznata zemlja, Gnev osaga, Brodolom na Missouriju, Vuk Samotnjak...to su sve maestralne price. Ali ne u LU extra. Shvatas da ustvari tvoja i tintonova tvrdnja ne pije puno vode, ali ne vasom krivicom? Da ne mozete suditi pravicno epizode koje tehnicki niste uopste procitali.

Odgovorno tvrdim sve ovo gore napisano. Pozivam bilo koga iz Ludensa da mi pokusa da kaze da gresim, ako imaju tri ciste. Pun mi word dokument razlika samo jedne price.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/06/2015 15:53:22
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2015 : 16:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Patak, pa nije kineski u tim ludens extra izdanjima. Može se to čitati. Uostalom, ima pokvarenog prijevoda i u novijim pričama. Kako to, da mi je Kameni div i dalje bolji od svih Nollitinih klasika. Nije Kameni div topla priča ko Supermajk ili Ocean, ali je scenaristički jača i ozbiljnija priča. Supermajka i Ocean sam tek pred koju godinu pročitao, tako da nema tog nostalgičnog faktora. U biti, jedino u Kamenom divu me je prijevod i zasmetao jer je krivo preveden Rocky Mountains. Pričao sam već o tome.

Ne bi smjeli pretjerivati izjavama tipa, da ja i tinton uopće nismo pročitali pravog Nollitu. Zar ćemo sada takve argumente stavljati na stol.... točke i zareze? I dalje se osjeti Nollitina toplina u pričama, koja ipak, moramo reći, bez onog vedrog Zagorova osmijeha u Ferrijevoj režiji niti nema neke težine. Previše pridodaješ prijevodu važnost. Razumljivo, to je tvoje područje. Vjerojatno bih i ja na tvome mjestu. :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/06/2015 : 16:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Zasto mi je onda Gnjev Osaga odlicna epizoda? Zasto ima dosta epizoda Extra edicije koje su mi odlicne?
A s druge strane, zasto redovna serija nije toliko upropastena prijevodom?
Ne kazem da nisi u pravu, ali svejedno ne vjerujem da se iz dobre epizode moze napraviti losa samo tako.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/06/2015 : 16:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da,poprilicno teska izjava na racuna nas koji citamo ludens.
Nije ni zlatna serija bas najbolja...pas sam usporedivao ovaj strip u zlatnoj seriji i u izdanju extra ludens,pa masu tabli uopce nema u izdanju zlatne serije...prije bi po tome rekao da oni koji su citali u zlatnoj seriji nisu procitali strip.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/06/2015 : 16:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Teska ali realna.
@tinton: Vec san rekao. Extra se radi ofrlje, a regularno izdanje sa malo vise paznje. Nema izuzetaka. Recite mi epizodu koju god hocete, skinucu prokleti strip na origigi i maksuz vam prevesti par primera pa izvolite uporediti.

@Tonka: vec znamo da je kod starijih citalaca ZS posebna dimenzija. Ali odgovorno tvrdim da je i tamo prevod ne bas dobar, ali je daleko bolji i socniji od istih u Extra izdanju. Seciranje tebli i cenzura je nesto drugo.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/06/2015 18:14:32
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000