forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 'Svagdanja borba' na filmu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 11:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je ovo ovdje okupljanje?
Raziđite se, odmah!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2015 : 11:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Vlatko C.

Postoji razlika između pojma slušati i "slušati". Nekoć sam i ja bio nadobudni student filozofskog. Mislio da sam pametniji zato što slušam Waitsa, čitam knjige, gledam Bergmana, maštam o tome kako promijeniti svijet i nosim Martensice.




A priznaj i da si, kad si isao jest u kantinu na Strojarstvo, uvijek osjecao nelagodu medju tim tipovima. Ja priznajem.




Khm, ja sam diplomirani strojar, jedan sam od "tih tipova", u kantini na faksu sam pojeo nebrojeno ručkova, i kao većina ekipe škicao studentice s filozofskog koje su dolazile na ručak.

Istovremeno, kao i dobar dio mojih kolega, sam visio po Kinoteci, KIC-u, Kulušiću, Jabuci i čitaonici američkog veleposlanstva, slušao i Waitsa i Reeda i Suzanne Vega i Springsteena (bliskog plavim ovratnicima, jel´da), a nikad mi nije na pamet palo otići u neku folkoteku, ni nekad na gradsku periferiju ni danas u strogi centar.

Dakako da su sve to stereotipi i pojednostavnjivanja, dakako da ekstrema ima na obje strane, i da su pamet, poštenje, inteligencija itd. ravnomjerno raspoređeni. No ono što nije ravnomjerno raspoređeno jest obrazovanje tj. stupanj obrazovanja, a time i kultiviranosti i uljuđenosti, jer nas bitno a možda i ključno oblikuju i doživotno obilježavaju knjige i stripovi koje čitamo, glazba koju slušamo, filmovi i serije koje gledamo, slike s izložbi koje obilazimo. Pa si tako i prema afinitetima, interesima i ukusima formiramo krugove prijatelja i ljudi oko sebe, pa su podjele o kojima govori CV sasvim logične i neizbježne.

No tih suprotnosti je uvijek bilo i bit će, vjerujem da su one i korisne za svako društvo i njegov razvoj, i da možebitni rat neće izbiti zbog toga, jer nijedan nikad i nije izbio zbog tako notornih i zapravo prozaičnih razloga. Ratovi izbijaju zbog nafte, oružja, moći, utjecaja..., a ne zbog kulturoloških razlika koje, znamo i iz vlastite prošlosti, mogu biti tek priručno sredstvo za potpaljivanje masa, ne i suština problema.

I Marco je takav stereotip, baš kao što je stereotip i radnik u brodogradilištu, i kao stereotipi oni su jednodimenzionalni i plitki. I u tome jest najveći, možda i jedini problem, Larcenetova stripa, ta manihejska podjela svijeta na nas (čitatelje koji se poistovjećuju s Marcom, i koji su kao i on intelektualci po definiciji u krizi) i na njih - radnike s plavim ovratnicima koji su i dragi i pošteni i plemeniti i dobrodušni i što sve ne, ali su ipak oni.

Iz jednostavnog razloga što je podjela nužna i neizbježna, i što uvijek i svugdje moramo / moraju postojati mi i oni. Ako nam je ponekad neugodno zbog ograničenosti likova u određenim umjetničkim djelima u koje nas kroz identifikaciju ukalupljuju, to ipak više govori o nedostacima tih umjetničkih djela, a ne nas kao osoba.

Čitanjem, gledanjem i slušanjem pristajemo na razini fikcije i umjetnosti preuzeti određene uloge i osobine, iz čega pak slijedi ugoda ili neugoda, tj. uživanje ili ne-uživanje u nekom djelu, ovisno o tome koliko nam odgovara određeni kalup i koliko se u liku tj. djelu pronalazimo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 15/06/2015 : 12:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem. Sad smo već na malo višoj razini rasprave.

Ok, to što sam rekao o tipovima u majicama s likom Che Guevare - nikakav problem u majici niti u palestinskoj marami.

Ali, frende, prvo ti zasuči rukave, nešto odradi, makar nešto "uncool", meti ulice, bilo što - onda tek imaš pravo pričati o kapitalizmu i mijenjanju svijeta. Jer kad tata financira - otkud ti pravo pričati o kapitalizmu. Nisi ga ni osjetio na svojim leđima. Slušanje Žižeka u kinu Europa ne priznajem kao rad, niti kao relevantno životno iskustvo.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 15/06/2015 : 13:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Ali ponavljam, sve nas taj strip dira - zato što smo neke škole prošli. Nekad tako razmišljali.
Ne vjerujem da je Larcenetova namjera loša. Naravno da radnik brodogradilišta mora biti grub i "uncool" - on se bori za preživljavanje, nema vremena za tankoćutnosti i higijenu duha. Opravdano u funkciji stripa.

Zamislite kako bi tek glupo bilo da taj šljaker citira Lacana ili Foucaulta!

Glavni lik je jebivjetar - ali svi smo mi u nekim fragmentima života bili barem malo jebivjetri. Nekoć davno u adolescentskim danima. Neki u kasnim tridesetim. Bome mnogi i cijeli život.
Još uvijek držim da je strip u cjelini - prilično dobar.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 15/06/2015 : 13:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Ekipa, bilo mi je jako ugodno, pauza prošla, moram dalje.

Čujemo se!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2015 : 13:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kad se prihvate neka ograničenja i kad se pristane na ono što nam Larcenet nudi, strip je odličan. Jer, to s ograničenjima i pristajanjem na kompromise - od infantilnosti preko dramaturških i narativnih pojednostavnjivanja do značenjskih i idejnih ograničenja, tj. podčinjavanja likova i priče idejnim i semantičkim smjernicama odnosno onome što i kako autor želi reći - je nužno za recepciju bilo kojeg umjetničkog djela.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 15/06/2015 13:20:50
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 13:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Ali, frende, prvo ti zasuči rukave, nešto odradi, makar nešto "uncool", meti ulice, bilo što - onda tek imaš pravo pričati o kapitalizmu i mijenjanju svijeta. Jer kad tata financira - otkud ti pravo pričati o kapitalizmu. Nisi ga ni osjetio na svojim leđima. Slušanje Žižeka u kinu Europa ne priznajem kao rad, niti kao relevantno životno iskustvo.



Što ne bi bilo bolje da prvo zasuče rukave, nešto odradi, čisti
ulice, bilo što, postane poduzetnik, vodi firmu s par zaposlenih
i tek onda ima pravo, eventualno, pričati o kapitalizmu. A usput
može i eksperimentirati u vlastitoj firmi.
Najdraži su mi ti što se iz proleterskih redova popnu u akademske
i onda laganini seruckaju i pljuckaju iz titularnih fotelja.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 15/06/2015 : 13:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ide u Argentini povorka radikalnih lezbi, krscani mirno stoje i, moleci krunicu, svojim tijelima stite katedralu. Lezbe dolaze do njih, pljuju im u face i onda im rukama razmazuju pljuvacku po licima.

...

Ti, cini se, mislis da je, medju tim ionako esencijalno dobrim bicima, jos i veci postotak dobrih medju obrazovanima, kulturnima, cool ljudima.



prvo ovo drugo, a na to se veže prvo:
ja u biti ne mislim da su ljudi dobri ili loši, niti mislim da postoje etički apsoluti. mislim da smo o tome već masu puta razgovarali. ako se možemo lako složiti oko "univerzalnih vrijednosti", to je zato što pripadamo istoj kulturi.

ne priznajem čak ni najkorjenskiji apsolut: bitak = dobro, nebitak = loše.

dakle: etički sam apsolutni relativist i priznajem samo svoju subjektivnu poziciju i od nje odmjeram druge ljude. a ljudi oko mene zbilja jesu puno bliže "dobrom" nego "zlu" iz moje perspektive. valjda zato što smo svi modelirani iz sličnog genetskog koda i sličnog okružja.

tu i tamo neka devijacija propada na razinu "zla". evo, na primjer tvoje radikalne feministice.

što nas dovodi do:
NE, ja NE mislim da su ljubitelji tzv. "više" kulture BOLJI ljudi u prosjeku, nego da su DUBLJE URONJENI U KULTURU koja stvara vrijednosti koje i sam priznajem, pa su posljedično: bliže mojem subjektivnom prihvaćanju etičnosti.

ili na primjeru radikalnih feministica i radikalnih nacista: one pljuju i razmazuju pljuvačku što je meni odvratno, ali mi je prihvatljivije od mlaćenja bejzbolskim palicama i rezanja noževima.

i u jednom i u drugom slučaju govorimo o ljudima koji su bijesni, isfrustrirani, netolerantni itd. znači - u mojem subjektivnom poretku kvaliteta emocija pri samom dnu - ali na drugačiji to način ispoljavaju.

ja znam ljude koji bi radije da ih se premlati bejzbolskom palicom nego ponižava pljuvačkom itd. ali ja nisam jedan od njih. meni je postupak bijesnih feministica puno prihvatljiviji od postupaka bijesnih skinjara. eto.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 15/06/2015 : 13:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Ekipa, bilo mi je jako ugodno, pauza prošla, moram dalje.



pauza? ti imaš radno vrijeme?

siroti čovječe, u svojim okovima banalnog i otuđenog rada, koji robuješ kako bi klasne razlike i dalje rasle. ah...

ali već će tebi naš forumski kolega Mate Kapović osigurati osam sati kulture, bez brige. jednog ćeš i ti dana ostvariti svoje pravo da sereš po forumima kad god poželiš.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 13:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Ali ponavljam, sve nas taj strip dira - zato što smo neke škole prošli. Nekad tako razmišljali.



Mene ne. Strip mi je bio dobar, čak bih rekao odličan, ali se ni s
jednim likom nisam mogao poistovjetiti. Čudna razmišljanja, nelogični
stavovi. Sorry, ne kužim.

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Ne vjerujem da je Larcenetova namjera loša. Naravno da radnik brodogradilišta mora biti grub i "uncool" - on se bori za preživljavanje, nema vremena za tankoćutnosti i higijenu duha. Opravdano u funkciji stripa.



Strip je pun autobiografskih elemenata.
Neobično je da se osobna iskustva poklapaju sa stereotipima.
Stereotip je prosjek koji u stvari ne postoji.

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Zamislite kako bi tek glupo bilo da taj šljaker citira Lacana ili Foucaulta!



Jednako glupo kao da Marco zna promijeniti žarulju, zar ne?

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Glavni lik je jebivjetar - ali svi smo mi u nekim fragmentima života bili barem malo jebivjetri. Nekoć davno u adolescentskim danima. Neki u kasnim tridesetim. Bome mnogi i cijeli život.



A da?
Nikad nisam bio jebivjetar.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 15/06/2015 : 14:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Sveti Dupli, oprosti ako nikad nisi "barem malo" (kako napisah) jebivjetar, niti ikad griješio.

Evo jednog govora iz škvera.

https://www.youtube.com/watch?v=e_zdmFWUfN0

Je li itko od vas bio ikad u brodogradilištu, vidio kako varioci rade na suncu na plus 40? Je li taj čovjek kriv što je takav? Ima li vremena za što drugo osim borbe za preživljavanje? Ovo nije Larcenet, nego realan život.

No dobro, sad stvarno moram ići.
Svoje sam rekao.

Uostalom, ima jedan zgodan stih Goribora (pjesma Bass Tsunami) - Dobro je da što manje serem jer ću na kraju sve to da pojedem.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2015 : 14:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Vlatko C.

Ali ponavljam, sve nas taj strip dira - zato što smo neke škole prošli. Nekad tako razmišljali.



Mene ne. Strip mi je bio dobar, čak bih rekao odličan, ali se ni s
jednim likom nisam mogao poistovjetiti. Čudna razmišljanja, nelogični
stavovi. Sorry, ne kužim.

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Ne vjerujem da je Larcenetova namjera loša. Naravno da radnik brodogradilišta mora biti grub i "uncool" - on se bori za preživljavanje, nema vremena za tankoćutnosti i higijenu duha. Opravdano u funkciji stripa.



Strip je pun autobiografskih elemenata.
Neobično je da se osobna iskustva poklapaju sa stereotipima.
Stereotip je prosjek koji u stvari ne postoji.

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Zamislite kako bi tek glupo bilo da taj šljaker citira Lacana ili Foucaulta!



Jednako glupo kao da Marco zna promijeniti žarulju, zar ne?

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Glavni lik je jebivjetar - ali svi smo mi u nekim fragmentima života bili barem malo jebivjetri. Nekoć davno u adolescentskim danima. Neki u kasnim tridesetim. Bome mnogi i cijeli život.



A da?
Nikad nisam bio jebivjetar.





Ja jesam. Jedna mala je bila takav orkan... uuuuhhhhh...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 14:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Sveti Dupli, oprosti ako nikad nisi "barem malo" (kako napisah) jebivjetar, niti ikad griješio.



Sveti!?
Pa meni je svaki oblik religioznosti stran.
Samim tim i koncept griješenja mi je nepoznat.

quote:
Originally posted by Vlatko C.
Evo jednog govora iz škvera.

https://www.youtube.com/watch?v=e_zdmFWUfN0

Je li itko od vas bio ikad u brodogradilištu, vidio kako varioci rade na suncu na plus 40? Je li taj čovjek kriv što je takav? Ima li vremena za što drugo osim borbe za preživljavanje? Ovo nije Larcenet, nego realan život.



O čemu ti pričaš, čovječe?!
Familija mi je radila u škveru.
Normalno da ima vrimena i za drugo osim borbe za
preživljavanje. To je stvar izbora, a ne okolnosti.

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 14:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Ja jesam. Jedna mala je bila takav orkan... uuuuhhhhh...



Orkan je muškog roda. Valjda si priša sa zadnje strane pa nisi
skužia razliku
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2015 : 15:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ha dobro, onda je bila orkanica... orkanka... orkanuša... whatever...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2015 : 15:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kad se prihvate neka ograničenja i kad se pristane na ono što nam Larcenet nudi, strip je odličan. Jer, to s ograničenjima i pristajanjem na kompromise - od infantilnosti preko dramaturških i narativnih pojednostavnjivanja do značenjskih i idejnih ograničenja, tj. podčinjavanja likova i priče idejnim i semantičkim smjernicama odnosno onome što i kako autor želi reći - je nužno za recepciju bilo kojeg umjetničkog djela.




da, tako to izgleda sa stajališta "estetske svijesti"
ali,
estetska svijest je prekratka (što ti sam govoriš, iako ne shvaćaš implikacije ---- "Kad se prihvate neka ograničenja i kad se ...") da bi mogla važiti kao smjernica, najkraće, da bi mogla tumačiti život

zato MENI Larcenet ne nudi ništa niti prihvaćam njegova "ograničenja" - iz jednostavnog razloga: jer su debilna. Marco je nezrela vegetirajuća kreatura i kao takav ni u jednom trenutku nije mi uvjerljiv. Svagdanja borba je debilizam.

drugo,
Svagdanja borba nije nikakva "visoka kultura". haha, pa vi si laskate. a stvar je puno jednostavnija: radi se o pop-kulturi. vi ste slušači Toma Waitsa, čitači Svagdanje borbe itd, znači, vi konzumirate pop-kulturu. dakle, vi ste pop-konzumenti. čak bagatelni, tipa Tonto ili bagatelno-patetični, tipa Vlatko C.

treće,
ovo

quote:
Je li itko od vas bio ikad u brodogradilištu, vidio kako varioci rade na suncu na plus 40? Je li taj čovjek kriv što je takav?


je takav proser, a samo potvrđuje moje davnašnje zapažanje/iskustvo da među "slušačima" Toma Waitsa i narodnjaka uopće nema KVALITATIVNE razlike. Eventualno, graduelne, no, ta je zapravo irelevantna po svim bitnim pitanjima.

Ajde da si rekao "a tko je Deanu Dudi kriv što je Dean Duda" ili "Mimi Simić što je Mima Simić"...

... da ne bude zabune. Ne držim da su svi ljudi jednaki ni jednakovrijedni. Ma kakvi. Jedino kriterij nije Tom Waits ili narodnjaci. TO nije ništa elitno, slušati Toma Waitsa u Beču (svašta), to može čak i Johnny Difool.



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2015 : 15:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, slušati Toma Waitsa u Beču mogu čak i ja. Ali ja ne mogu, ni s pištoljem prislonjenim na čelo, slušati narodnjake, nikad i ni u kom slučaju, ni u zavičajnom klubu u Beču ni u Ludnici.

U tom smislu meni ta kategorija, koliko god fluidna, reducirajuća i proizvoljna bila, ipak funkcionira kao granica između dvaju estetskih svjetova, što onda nužno implicira i razlike u drugim svjetovima (idejnom, intelektualnom, senzibilnom...).

Plastično: kad je Ivo Baldasar prije dvije ili koliko godina bio tek kandidat za gradonačelnika Splita, osobito je u razgovorima isticao kako s podjednakim zadovoljstvom sluša i M.P. Thompsona i Leonarda Cohena. E vidiš, ta laž kojom se pokušao svidjeti i jednima i drugima, i desnima i lijevima, i "njima" i "nama" iz ranijih postova, ga je barem za mene prekrižila kao relevantnu pojavu na političkoj pozornici. Jer se svjetovi Thompsonovih slušatelja i Coenovih fanova - obojica su ovdje dominantno simboli - baš kao i konotacije koje uz njih idu, toliko razlikuju da onog tko je sposoban izgovoriti takvo što to smjesta prokazuje kao lažljivca i populista.

U konkretnom slučaju, ne poznajem nikoga tko bi istodobno slušao i Waitsa i narodnjake, i barem dok ga ne upoznam vjerovat ću da takva shizofrena osoba nije moguća. No mogu biti sasvim miran, jer nema šanse da nekog takvog ikad sretnem.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2015 : 16:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ali znaš da postojim ja (makar me ne poznaješ), koji čitam Zagora, Gadamera, slušam hrvatske ratničke pjesme i gledam Peti dan usprkos ofucanom ljevičarenju... a istovremeno sam najstaloženija i najsabranija osoba na svijetu (prema mojim saznanjima i iskustvu)

s druge strane, evo jedan "tvoj"... tu, na topicu... kada malo razmisliš (vi, ljudi, jednostavno ste potkapacitirani u oštrini kobilice kojom treba rezati stvari), stavovi Vlatka C. su shizofreni.

"Je li itko od vas bio ikad u brodogradilištu, vidio kako varioci rade na suncu na plus 40? Je li taj čovjek kriv što je takav?"

ovdje su izražena dva, međusobno potiruća stava.
1.tobože briga za radnog, običnog, malog! čovjeka
2.snishodljivi, nipodištavajući, patronizirajući, von oben odnos
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 15/06/2015 : 16:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam se bojao da će razgovor završiti u ovom tonu. Nikad nisam prema nikomu bio nepristojan, no da odgovorim.

1. Ja sam tu imenom i prezimenom, patetično-bagatelni prevoditelj, koji komunicira sa svojim čitateljima. Ti si Stinky? Zagortustra Trismegistos?
Drago mi je.

2. Tko je ustvrdio da je "Borba" visoka kultura? Jesam li usporedio s Joyceom, Proustom ili takvo što?

3. Izrazi - Ha-ha, proser, debilizam itd. Vrijeđanje. Dijeljenje etiketa. Tu naprosto prestaje svaki razgovor.

S moje strane, ova je tema zaključena. Dalje ovo neću ni čitati. Prdi u prazno sam sa sobom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2015 : 16:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
jesi, bio si nepristojan
vrijeđao si, dijelio etikete... to sam ti jasno citirao... i sada se "bojiš tona razgovora", premda si, kako je pokazano, sam pridonio formuliravši svoja "zapažanja" na način koji je tebi prihvatljiv. e pa, zašto bi drugima to bilo prihvatljivo, zašto bi meni bio prihvatljiv tvoj uvijeni način? da, ni meni se ne sviđa tvoje pisanje, pa smo 1:1.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 15/06/2015 : 17:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Vlatko C., ignoriraj stinkyja i gotovo.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 15/06/2015 : 17:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Khm, ja sam diplomirani strojar, jedan sam od "tih tipova", u kantini na faksu sam pojeo nebrojeno ručkova, i kao većina ekipe škicao studentice s filozofskog koje su dolazile na ručak.


Naravno, shvatio si da je to bila samo zezancija...?

quote:
Originally posted by Johnny Difool
No tih suprotnosti je uvijek bilo i bit će, vjerujem da su one i korisne za svako društvo i njegov razvoj, i da možebitni rat neće izbiti zbog toga, jer nijedan nikad i nije izbio zbog tako notornih i zapravo prozaičnih razloga. Ratovi izbijaju zbog nafte, oružja, moći, utjecaja..., a ne zbog kulturoloških razlika koje, znamo i iz vlastite prošlosti, mogu biti tek priručno sredstvo za potpaljivanje masa, ne i suština problema.


Rece covjek kojem u potpisu pise: "Najprije su dosli po komuniste..."

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Iz jednostavnog razloga što je podjela nužna i neizbježna, i što uvijek i svugdje moramo / moraju postojati mi i oni.


Problem, medjutim, nastane kad da bar jedna strana pocne misliti da ova druga nemapravo postojati.
A ti procitaj bilo pamflete desnice bilo manifest prekjucerasnjeg Zagreb Pride-a pa mi reci da nismo u situaciji u kojoj obje strane tako misle. Ceka se samo prilika da se misljenje provede u djelo.
A to je samo domaci primjer - globalno je situacija jos gora.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 15/06/2015 : 17:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
ne priznajem čak ni najkorjenskiji apsolut: bitak = dobro, nebitak = loše.


Sad kad, medjutim, vec jesmo u bitku, ja bih nekako radije da u njemu i ostanemo.

quote:
Originally posted by jurica
dakle: etički sam apsolutni relativist i priznajem samo svoju subjektivnu poziciju i od nje odmjeram druge ljude.


Je, zvuci cool, ali problem nastaje kad dodje drugi apsolutni eticki relativist, s posve drugacijom subjektivnom pozicijom i bejzbolskom palicom, pa po svojoj subjektivnoj definiciji etike odmjeri tebe.
U tim situacijama bi nekako bilo bolje da imamo neka univerzalna eticka mjerila.

quote:
Originally posted by juricaili na primjeru radikalnih feministica i radikalnih nacista: one pljuju i razmazuju pljuvačku što je meni odvratno, ali mi je prihvatljivije od mlaćenja bejzbolskim palicama i rezanja noževima.


Pa mlatile bi one i rezale itekako, samo jos postoje neke institucije vlasti, koje za tak nesto ipak odredjuju malo ostriju kaznu nego za razmazivanje pljuvacke po licu.
Jednom kad te institucije nestanu u nekoj lokalnoj ili globalnoj anarhiji, pokazat ce se da je osoba koja je u stanju razmazivati pljuvacku nepoznatom i posve neduznom covjeku po licu sasvim u stanju i kasapiti ga nozem.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 15/06/2015 : 17:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Koliko znam ratovi izbijaju iz pragmatičnih razloga, čak i onda kad djeluje suprotno, a ne zbog toga jer netko sluša Thompsona ili Leonarda Cohena...
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 15/06/2015 : 18:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Pa to ja nisam ni rekao.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000