forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Natječaj za naslovnicu knjige
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 14/06/2015 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Poštovanje ekipo!

Jedan od razloga zašto sam se ulogirao, osim što sam ljubitelj devete umjetnosti, jest i potraga za naslovnicom svojeg budućeg proznog djela koje će uskoro biti gotovo, a samim time i objavljeno idućih mjeseci.

Odlučio sam naslovnicu prepustiti, originalnom strip crtaču. Ono što jedino mogu ponuditi jest besplatna promocija autora, koji će biti spomenut, baš kao i besplatan primjerak knjige.

Natečaj je otvoren do 10.10.2015.


Ono što bi trebalo ukomponirati u naslovnicu: noć, birtija, šank, kiosk, ulica, zgrade, uživanje nikotina, također nekoliko ljudi, no ne previše, golubovi, mačka.

Mašti na volju.

Tema: ljudski odnosi, humor, zbilja.


Djelo bi trebalo biti u koloru.


Nadam se što većem odazivu i veselim se suradnji.

Tema je otvorena za komentare i pitanja


Radove možete slati na: 7odevet@gmail.com ili ih jedostavno postati na ovu temu.

Edited by - kosinusoid on 14/06/2015 23:15:43

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 15/06/2015 : 06:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
drugim riječima, tražiš nekog da ti besplatno napravi naslovnicu. sretno ti bilo!

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 15/06/2015 : 17:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

drugim riječima, tražiš nekog da ti besplatno napravi naslovnicu. sretno ti bilo!



Ne. Ne tražim nekoga tko će besplatno napraviti naslovnicu. Originalna naslovnica je gotova i spremna. Baš suprotno, nudim besplatni izložbeni prostor s potpisom autora, baš kao i reklamu istog. Autorima koji iz financijskih ili nekih drugih razloga ne dolaze do izražaja ovo je idealna prilika za besplatnu objavu rada u knjizi koja će se čitati i prodavati diljem regije, pa i šire. Tvoj komentar smatram suvišnim.

Edited by - kosinusoid on 15/06/2015 17:40:37
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/06/2015 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja ne mislim da je ovo "besplatna naslovnica".
Želim ti sreću u potrazi za crtačem, kao i sa knjigom. Bilo bi dobro da nam je i ovde predstaviš kada za to dođe vreme.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 15/06/2015 17:33:09
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 15/06/2015 : 17:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Naravno! Bez obzira odazove li se itko na natječaj, knjiga će biti predstavljena na ovom forumu. Svakako bi idealno bilo s naslovnicom strip crtača. :)

Hvala na lijepim željama! :)

Edited by - kosinusoid on 15/06/2015 17:37:04
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2015 : 18:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Ja imam naslovnicu
Trazim nekog da donira knjigu :p

Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 15/06/2015 : 18:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message
Prvo si se triba prestavit imenom i prezimenom,rec o kakvoj knjizi je rijec,kolika je naklada itd.pa tek onda trazit nekoga da ti nacrta naslovnicu.Ovako ispada da trazis da netko nacrta naslovnicu za tvoju knjigu iako ne zna nista ni o tebi ni o knjizi.I jos ti taj autor triba zahvalit sta ces ti iskoristit taj njegov crtez za naslovnicu svoje knjige.Dobro nisi trazia da on plati tebi da ti nacrta naslovnicu.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 15/06/2015 : 18:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
quote:
Originally posted by kosinusoid

quote:
Originally posted by xilrion

drugim riječima, tražiš nekog da ti besplatno napravi naslovnicu. sretno ti bilo!



Ne. Ne tražim nekoga tko će besplatno napraviti naslovnicu. Originalna naslovnica je gotova i spremna. Baš suprotno, nudim besplatni izložbeni prostor s potpisom autora, baš kao i reklamu istog. Autorima koji iz financijskih ili nekih drugih razloga ne dolaze do izražaja ovo je idealna prilika za besplatnu objavu rada u knjizi koja će se čitati i prodavati diljem regije, pa i šire. Tvoj komentar smatram suvišnim.



pitam samo. hvala na pojašnjenju.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 15/06/2015 : 19:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message
quote:
Originally posted by kosinusoid

Tvoj komentar smatram suvišnim.



Do ovog djela si sve pristojno objasnio, ali ovdje sam se ipak predomislio po pitanju pomoci.

Svakako, sve najbolje ti zelim, vec ces naci nekoga ko nije osjetljiv poput mene.

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2015 : 19:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by kosinusoid

Originalna naslovnica je gotova i spremna.


Ajde je postaj ovdje.
Dobro bi došla za orjentir ako se netko odluči
sudjelovati u natječaju. Naime, nisi specificirao
dimenzije knjige, a ni naslov pa je praktično
nemoguće složiti traženu kolaž ilustraciju.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2015 : 19:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by kriticni

quote:
Originally posted by kosinusoid

Tvoj komentar smatram suvišnim.



Do ovog djela si sve pristojno objasnio, ali ovdje sam se ipak predomislio po pitanju pomoci.

Svakako, sve najbolje ti zelim, vec ces naci nekoga ko nije osjetljiv poput mene.



Nick ti odgovara
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 15/06/2015 : 20:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Vidim da dolazi do nesporazuma. Što ste tako ljuti i nabrijani? Polako, prvi puta radim ovako nešto.

Nisam siguran zašto je bitna naklada. Ne znam kolika će biti. Iznad 1000 primjeraka, sigurno.

Pišem pod pseudenimom i ovo mi je prvijenac. Ako ikome nešto znači; Astor Drach, drago mi je. Pobjednik će saznati moje puno ime i prezime, bez brige. Valjda shvaćate da smo na forumu, koji se ujedno nalazi na internetu, stoga, jednostavno ne želim odavati pojedinosti niti radnju romana. Smatram da sam napisao dovoljno u uvodnom postu. Dimenzije knjige također ne znam, jer se prijelom radi pri završetku.
90% sam siguran da će dimenzije neće biti veće od 13x20.

Trenutna naslovnica sadrži samo jedinu poveznicu iz sadržaja - bocu. Ne pomaže uopće.





Edited by - kosinusoid on 15/06/2015 20:56:34
Go to Top of Page

Artistotel
Starting Member



57 Posts

Member since 15/12/2014

Posted - 16/06/2015 : 00:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Artistotel a Private Message
Stvar sa promocijom je to što danas, u doba interneta, do promocije se IZNIMNO lako dolazi. Potrebno je samo stavljati stvari onlajn i potruditi se oko networkinga. Tako da, promocija je loša cijena za rad, kada je to nešto najjeftinije što se može dobiti... ako se znaju engleski jezik i pravila web svijeta. A oni koji ti mogu dati neku konkretnu, široku promociju mogu i platiti za ono što traže.

Ne znam ni ja zašto si ti tako defenzivan ("zašto je bitna naklada")? Imaš masu elemenata koje zahtijevaš na toj svojoj naslovnici. Ako se netko već potrudi nacrtati sve što želiš (a ima toga tu bome ohoho - em zgrade, em ljudi, dosta stvari za nacrtat), onda valjda čovjek ima pravo i znati za kakvu se on to točno promociju trudi.
I meni se ovo čini kao pokušaj dobivanja besplatne naslovnice (ništa kontra tebe - ako ti netko hoće pomoći, super, ima stvari koje bih i ja htjela uvaliti ljudima da rade umjesto mene ali free) - jedino što Torghal dobro kaže; još samo fali da si naplatio autoru taj 'promocijski prostor', kako ga zoveš.

A ako će se već prodavati i čitati diljem regije, zar je moguće da nemaš 200 kuna za izdvojiti za autora naslovnice? Al' hajd, neću te tu sada napadati.

U svakom slučaju, sretno ti sa tvojom potragom. :)
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1405 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 16/06/2015 : 08:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
Ma, ja se kladim da si mogao dobit i besplatnu, ili bar totalno jeftinu, naslovnicu da si dosao normalno i rekao: "Ljudi, nijedan izdavac me ne zeli, nitko ne vjeruje u mene, ali ja vjerujem da sam napisao dobru knjigu. Evo nekoliko citata: "Super-krlezijanska-pasus-recenica-1", "Super-joyceovska-pasus-recenica-2". Kad je vec nitko ne zeli, a vidite koliko je pisanje dobro, odlucio sam se na samizdat. Siromasan sam ko crkveni mis, jel bi mi htjela neka dobra dusa nacrtat i/ili dizajnirat naslovnicu, da knjiga izgleda malo bolje, nisam bas vican tome a samizdati sami po sebi tesko pronalaze put do citatelja. Pliz, ljudi, jednom kad postanem slavan moci cete se hvalit da ste mi pomogli kad sam bio nitko i nista."

Ovo s "natjecajem za izlozbeni prostor" i "knjigom koja ce samim svojim dovrsenjem biti i izdana, a samim svojim izdavanjem postati hit, u regiji a i sire" je jednostavno krivi pristup. Nauci se bit jednostavan i nepatvoren, puno bolje ces prolazit u zivotu nego izigravajuci nesto sto (jos) nisi.
(Prijateljski ti govorim.)
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 16/06/2015 : 13:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message
Trenutna naslovnica ti je konceptualno dobra, uz još dizajnerske dorade može postati interesantna. Predlažem ti da još poradiš na njoj i pokušaš je radikalizirati, možda uniformirati u stilu oblikovanja svih, i slovnih i ilustracijskih linija, jer mi se čini da bi motivi koje želiš u ilustraciji naslovnicu učinili pomalo klišejiziranom i banalnom, budući da strip crtež uvijek ima tendenciju realističkog prikaza, a tvoji željeni motivi čine se već viđeni, možda pomalo i stereotipni. Ili jednostavno nisu dovoljno specifični u smislu da ih ne možemo povezati s nekim konkretnim sadržajem tvojeg djela, već su dio svačije svakodnevice? Samo dobronamjerno upozorenje.
Da budem jasniji, isti ti motivi možda ne bi tako djelovali da su vizualno nekako specifičnije oblikovani od pukog realističkog strip crteža. Potrebna im je stilizacija koja će im dati višeznačnost što će proizlaziti iz nekog bitnog obilježja sadržaja tvojeg djela. Predlažem da Artistotel pokuša napraviti neku skicu jer mi se čini da je ona najdalje otišla u razmišljanju o kompoziciji :)

Edited by - PaoloRivera on 16/06/2015 14:21:47
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 16/06/2015 : 13:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message
Previše je tu elemenata za jednu naslovnicu, gotovo da bi morala izgledati kao proto-strip Yellow kid, sa mnoštvom paralelnih događanja na samo jednom crtežu. Neki elementi su i isključivi, kao noć i golubovi. Već u sumrak su svi golubovi skriveni pod svojim strehama i napuštenim zgradama, tako da ni ta mačka nema velikog učinka, osim da se dosađuje na zemlji...
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 14:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Inače ne koristim forume u svrhu sudjelovanja u raspravama, isključivo ih čitam. Ovo mi je prvi put, stoga nemojte zamjeriti na mojoj nenamjernoj 'bahatosti'.

Karikirao sam. Naravno da ne znam kako će se prodavati ova knjiga, samo sam razmišljao na glas i izneso svoje želje. Što se financija tiče, krpam se na sve moguće strane. Sam samcat idem u izdavanje i distribuciju.Znam da to nije pametno u ovo vrijeme, ali želja mi je izdati ovu knjigu, imam još puno rukopisa i kratkih priča koje nisam htio iznositi u javnost, jer patim od manjka samopouzdanja.

Nemojte zamjeriti, ne mislim ništa loše.

Što se golubova tiče. Golubova ima jer se spominju neovisno je li dan ili noć, iako se radnja počinje događati u sumrak. Ako je Dali mogao naslikati dezintegraciju postojanosti pamćenja, ne vidim problem da si umjetnik da oduška naslikati goluba na žici u sumrak. Previše sam komponenti zadao, znam.

No ono što tražim, smatram da nije pretjerano teško, barem ne koncept u mojoj glavi. Problem ješto ne znam pretjerano dobro prenesti misli u oblik crteža.

Zamišljam jednostavan crtež. Pročelje zgrade. Prozor birtije, iz kojeg se vidi unutrašnjost. Najbliže mom razmišljanju jest plakat i scene iz Hitchcockova Rear Windowa:



Scene:

https://eng3122.files.wordpress.com/2012/04/set-design.jpg
http://concreteplayground.com.au/_snacks/wp-content/uploads/2013/04/rearwindowloop2.jpg
http://www.vogliadiscrivere.it/wp-content/uploads/2014/06/hitchcock_la_suspence.jpg
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 14:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Izrazit sam zaljubljenik u umjetnost, te samim time umjetink(crtač) ima potpunu slobodu i apsolutno pravo napraviti možda nešto i u stilu Renea Magrittea s elementima nadrealnosti:


Edited by - kosinusoid on 16/06/2015 14:24:01
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 16/06/2015 : 14:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message
Mislim da se ne trebaš truditi bolje definirati stil ili kompoziciju, nego značenje te ilustracije. Crtači vole imati slobodu u odabiru kako će što oblikovati. Pokušaj razmišljati o tome što naslovnica ističe, a sadržano je u tvom tekstu, i zašto to ističe. Je li ona vizualni simbol ideje tvog književnog djela i zašto baš taj (ti) simbol/i, a ne neki drugi. Nemoj se sebi opravdavati "osjećajem" koji motivi trebaju stvarati, idi dalje od toga, razmišljaj dublje, uđi u značenje...
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 14:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
quote:
Originally posted by PaoloRivera

Mislim da se ne trebaš truditi bolje definirati stil ili kompoziciju, nego značenje te ilustracije. Crtači vole imati slobodu u odabiru kako će što oblikovati. Pokušaj razmišljati o tome što naslovnica ističe, a sadržano je u tvom tekstu, i zašto to ističe. Je li ona vizualni simbol ideje tvog književnog djela i zašto baš taj (ti) simbol/i, a ne neki drugi. Nemoj se sebi opravdavati "osjećajem" koji motivi trebaju stvarati, idi dalje od toga, razmišljaj dublje, uđi u značenje...



Sve se svodi na jedostavnost. Ljubitelj sam arhitekture, samim time želim na naslovnici ukomponirati prolaznost vremena unutar(i van) građevine u odnosu na postojanost iste. Ovo je najbolje što mogu precizirati.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/06/2015 : 18:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Želim ti puno sreće, ali pristup ti nije dobar. Artistotel a i drugi su fino objasnili.
Recimo da sam ja art director, ili ilustrator, ili crtač stripa, ili dizajner. U tom slučaju, moj je POSAO da budem vidljiv.
Meni kad dođe kući gospođa koja čisti, ja joj ne kažem "ne mogu te platiti, ali ti mogu ponuditi besplatnu čistoću mog stana".
Ja trenutno radim ilustracije i naslovnicu za knjigu poezije jednog mog poznanika. Besplatno. Zašto? Zato što mi je dao knjigu da pročitam i rekao mi izvoli, imaš slobodu, ne dajem nikakav početni element. To me zaintrigiralo. I poezija me zaintrigirala. I želim mu pomoći.
Mislim da ćeš prije uspjeti pronaći ono što želiš ako daš JEDNOM crtaču koji ti se sviđa (a ne preko konkursa bez nagrada) knjigu i ostaviš mu potpunu slobodu. Kao što reče Mirko Ilić, da prihvatim posao dvoje od ovo troje treba biti zadovoljeno: puno slobode, puno vremena, puno para. U tvom slučaju, mislim da bi se neki poluprofesionalac mogao zadovoljiti i samo jednim: puno slobode. Ali, pod uslovom da je siguran da ne investira svoj talenat, trud i vrijeme za nešto što možda neće ni proći. Izaberi jednog. Pusti da ti napravi dva ili tri skicirana koncepta. Odluči se za jedan. A zatim ga pusti na miru. I onda će i s njegove strane taj "izlog" koji nudiš imati smisla. Jer ovako, ti mu u stvari nudiš izlog za TVOJU ideju. Što znači da ne tražiš umjetnika, nego alat.

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 19:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Ne mogu vjerovati da ste na ovakav, negativan način protumačili ovu, ruku na srce, nesvakidašnju i neuobičajenu, kako temu, tako i ponudu.

Na žalost, novaca nemam. Tko je prepoznao zaista dobronamjernu ponudu, prepoznao je, tko nije-nije.

Natječaj je otvoren do 10.10. 2015.

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/06/2015 : 19:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Nije neuobičajena i nesvakidašnja, zato i reagujemo ovako.
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 19:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Gledaj, ako ti se sviđa - sudjeluj; ako ti se ne sviđa - nemoj. Vrlo jednostavno.

Ne percipiram ovu ponudu na negativan način. Malo je reći da ste me iznenalidi.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/06/2015 : 19:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Pa zato ti i objašnjavamo, jer ne percipiraš.
Iskren i dobronamjeran savjet sam ti dao, i mislim da će ti tako prije upaliti.
Ovako, iz iskustva ti mogu reći, gubiš svoje vrijeme.
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 16/06/2015 : 19:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message
Jer ja ne percipiram na negativan način? Naravno da ne percipiram, popogu, pa ja sam i otvorio ovu temu jer smatram da je 'usluga' vrijednosno ista.

Ovo što vi radite je obično ciganjenje. Ponavljam, NOVACA NEMAM, jedino što mogu ponuditi je tvoje autorsko djelo, na naslovnoj strani, zajedno s tvojim imenom u mojoj knjizi.

Kako možete ovu ponudu gledati na negativan način? Nije mi jasno.

Čovječe, vi se bunite radi formulacije natječaja.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000