forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 7 - Očajnička utrka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/08/2015 : 10:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ajde malo analizirajte braću Cassaro :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/08/2015 : 10:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nećemo, bre,da gadimo Nucciov topic.
mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/08/2015 : 10:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
emotivni hommage


Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 09/08/2015 : 10:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.



Korektan i razuman post.
Reci mi samo na šta se odnosi taj čisti emotivni utisak?
Pazi,ovdje ljudi tvrde da je Nuco IZVORNI UMJETNIK.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2015 : 11:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ni ranu na Zagorovom čelu Nuccio nije zaboravio, samo ona Ferrijeva malo jače krvari.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/08/2015 : 13:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by PijaniPatak


mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.



Korektan i razuman post.
Reci mi samo na šta se odnosi taj čisti emotivni utisak?
Pazi,ovdje ljudi tvrde da je Nuco IZVORNI UMJETNIK.


Pa, gle, ovde ljudi govore za Ferrija da je BOG pa mu još uvek niko nije sagradio crkvu
Emotivni utisak: konačno smo dobili jednu sočnu ferrijevsku interpretaciju Zagora. Dok sam listao ovu epizodu, naprosto sam uživao kao u onim dobrim starim epizodama. Pored toga, Nucciove table su krcate detaljima i stilski "masne". Kada ih gledam u kompletu, one su savršene, prelepe, funkcionalne. Meni dovoljno.

Zato mi mogorovicev post nema veliku "težinu", iako znam da mu je sa tehničke strane svaka tu zlatna. Tabla koja je tehnički korektna često uzme danak emotivnom štihu, ne obavezno, ali ipak nekako prirodno. Zato mi je draže gledati ovu divotu sa emotivnim nabojem i gomilom grešaka nego da se divim tehničkoj korektnosti nečega šta je sterilno u svakom drugom smislu.

IZVORNI UMETNIK? Na dobrom putu, ako bude radio na ispravljanju tehničkih grešaka. Uglavnom, dosta blizu ali dovoljno daleko. Inače, odavno sam prestao da obraćam pažnju na glas većine. Oni koji manje govore, kažu više

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/08/2015 13:43:58
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2015 : 15:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Tabla koja je tehnički korektna često uzme danak emotivnom štihu, ne obavezno, ali ipak nekako prirodno. Zato mi je draže gledati ovu divotu sa emotivnim nabojem i gomilom grešaka nego da se divim tehničkoj korektnosti nečega šta je sterilno u svakom drugom smislu.

To je to.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/08/2015 : 15:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nemam nista protiv Nuccio i Verni da crtaju vecinu uz Ferria

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 09/08/2015 : 20:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Solidna priča, prekrasan crtež.
Ako se mene pita, najbolje nacrtan gigant je ipak Vernijev Čovjek koji je pobijedio smrt

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/08/2015 : 21:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by PijaniPatak


mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.



Korektan i razuman post.
Reci mi samo na šta se odnosi taj čisti emotivni utisak?
Pazi,ovdje ljudi tvrde da je Nuco IZVORNI UMJETNIK.


Pa, gle, ovde ljudi govore za Ferrija da je BOG pa mu još uvek niko nije sagradio crkvu
Emotivni utisak: konačno smo dobili jednu sočnu ferrijevsku interpretaciju Zagora. Dok sam listao ovu epizodu, naprosto sam uživao kao u onim dobrim starim epizodama. Pored toga, Nucciove table su krcate detaljima i stilski "masne". Kada ih gledam u kompletu, one su savršene, prelepe, funkcionalne. Meni dovoljno.

Zato mi mogorovicev post nema veliku "težinu", iako znam da mu je sa tehničke strane svaka tu zlatna. Tabla koja je tehnički korektna često uzme danak emotivnom štihu, ne obavezno, ali ipak nekako prirodno. Zato mi je draže gledati ovu divotu sa emotivnim nabojem i gomilom grešaka nego da se divim tehničkoj korektnosti nečega šta je sterilno u svakom drugom smislu.

IZVORNI UMETNIK? Na dobrom putu, ako bude radio na ispravljanju tehničkih grešaka. Uglavnom, dosta blizu ali dovoljno daleko. Inače, odavno sam prestao da obraćam pažnju na glas većine. Oni koji manje govore, kažu više


Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 09/08/2015 : 22:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ni ranu na Zagorovom čelu Nuccio nije zaboravio, samo ona Ferrijeva malo jače krvari.



Da, hommage je toliko emotivan, da čak i rese na Zagorovoj majici jednako lepršaju. Do jedne! O, siroti moj Verni! Tko te ne voli - ne voli te!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/08/2015 : 22:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
De, bre...porediš ga sa notornim plagijatorom na osnovu jedne namerno precrtanog crteža :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 09/08/2015 : 23:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666


Ako se mene pita, najbolje nacrtan gigant je ipak Vernijev Čovjek koji je pobijedio smrt


Verni je razvalio taj gigant, nek mu je zdravlja i pameti da tako 'omažira' još dugo...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 09/08/2015 : 23:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nakon ovoga sto ovdje vidim mi je prezalosno kad se Laurentija proziva za fusarenje.



Provokacije!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 09/08/2015 : 23:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Verni je plagijator, i u tom smislu čak i ne osobito darovit, a Nuccio je izvorni umjetnik (kojem se kao mana uzima čak i očita posveta Sjekiri i sablji) čiji crteži pršte unutarnjom energijom i posjeduju jak pečat osobnosti.
Nuccio je originalan i svoj, mislim i strastven umjetnik, a Verni kopirer bez osobnosti i praktički bez imalo strasti, kojeg se na sva usta hvali kad u Čovjeku koji je pobijedio smrt konačno pokaže malo osobnosti.
Zbog svega navedenog meni je potpuno besmisleno uopće ih uspoređivati.
Nuccio je već sad pravi umjetnik, pa i kad griješi, i s vremenom će možda i nadmašiti Ferrija (zapravo sam sasvim siguran u to), a Verni će u najboljem slučaju dogurati do solidnog plagijatora.




Ma, već ga je nadmašio.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/08/2015 : 08:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ni ranu na Zagorovom čelu Nuccio nije zaboravio, samo ona Ferrijeva malo jače krvari.



Da, hommage je toliko emotivan, da čak i rese na Zagorovoj majici jednako lepršaju. Do jedne! O, siroti moj Verni! Tko te ne voli - ne voli te!


Tu se radi o jednom kadru, a kod Vernija u svakom stripu na hrpe njih.
Ne razumijem kako igdje vidis mjesta usporedbi...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/08/2015 : 08:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Osim što je precrtao Ferrijevu naslovnicu u dnu kadra je uredno naveo autora originala što Verniju, Segni a bome ni Ferriju nikad nije palo na pamet.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 11/08/2015 : 06:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
naslovnica fenomenalna, crtež sjajan.

priča prava zagorovska, bez puno komplicirianja - znamo tko je negativac, znamo kaj zagor treba napraviti, ajmo wildinže - spasi chica, osveti djevojkinog brata. zagor sve riješi, na čupavom terenu protiv široke lepeze protivnika, glavni neprijatelj strada kao dio kruga života i uz par prosipanja mudrih bombona na kraju dobijemo odličnu epizodu.


e sad, ključno pitanje, da li je zagor utješio ucviljenu sestricu sa tapšanjem po ramenu ili je ostao oduševljen latinskom frazom šašave sestre na kraju, hračnuo u ruku da popravi friz te postao "švaler sa sjekirom"?
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 11/08/2015 : 09:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Crtež dobar, zamjerke jedino što neki kadrovi idu od loših pa do fenomenalnih, odnosno ima oscilacija, ali ukupni dojam dobar. Na moju žalost, da imam dvadeset godina manje uživao bih u tom stripu puno više, ovako pričitano, spremljeno.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 11/08/2015 : 21:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by PijaniPatak


mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.



Korektan i razuman post.
Reci mi samo na šta se odnosi taj čisti emotivni utisak?
Pazi,ovdje ljudi tvrde da je Nuco IZVORNI UMJETNIK.


Pa, gle, ovde ljudi govore za Ferrija da je BOG pa mu još uvek niko nije sagradio crkvu
Emotivni utisak: konačno smo dobili jednu sočnu ferrijevsku interpretaciju Zagora. Dok sam listao ovu epizodu, naprosto sam uživao kao u onim dobrim starim epizodama. Pored toga, Nucciove table su krcate detaljima i stilski "masne". Kada ih gledam u kompletu, one su savršene, prelepe, funkcionalne. Meni dovoljno.

Zato mi mogorovicev post nema veliku "težinu", iako znam da mu je sa tehničke strane svaka tu zlatna. Tabla koja je tehnički korektna često uzme danak emotivnom štihu, ne obavezno, ali ipak nekako prirodno. Zato mi je draže gledati ovu divotu sa emotivnim nabojem i gomilom grešaka nego da se divim tehničkoj korektnosti nečega šta je sterilno u svakom drugom smislu.

IZVORNI UMETNIK? Na dobrom putu, ako bude radio na ispravljanju tehničkih grešaka. Uglavnom, dosta blizu ali dovoljno daleko. Inače, odavno sam prestao da obraćam pažnju na glas većine. Oni koji manje govore, kažu više


Da, baš tako. Sočna Ferrijevska interpretacija Zagora, a ovdje ga se slavi kao da je izmislio Zagora.
Nučo u ovom GIGANTU doista ide jednu stepenicu više od prvog svog uratka, odnosno odmiče se od pukog kopiranja Ferijevih poza, što je hrabro i za svaku pohvalu, ali ipak jasno je da on niti je izvoran, tj. autentičan(kao što je to Ferri ili Andreucci), nit' je realno govoriti da je on crtački mag. On je samo neko kome je Ferri uzor, možda i veći nego što je to bio bilo kome do sad. Ja se iskreno nadam da će uspjeti da dosegne Ferrija na tom većem nivou od copy-paste, jer realno doista ima potencijal, ali do tada, od mene kao poštovaoca Ferrija, on može dobiti samo kritike. Godinama unazad tolerisali smo greške Feriju kao likovnom tvorcu Zagora, ali da tolerišemo opet isto, pa i gore, nekom ko želi biti njegov nasljednik...
Nučo je trenutno samo razvikana instant zvijezda i ništa više.

Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 11/08/2015 : 21:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
a gdje Andreuccija nađeš kao mjeru vrijednosti za Zagora... Nuccio je za njega sedma dimenzija

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 11/08/2015 : 22:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

a gdje Andreuccija nađeš kao mjeru vrijednosti za Zagora... Nuccio je za njega sedma dimenzija



Vidi, ja sam samo fan,a pretpostavljam da si i ti.
Dakle, nismo profi crtači pa da znamo ko je od nas dvojice u pravu. Ja kazem da je Andreucci najbolji koji je ikad crtao Zagora, a ti kažeš da je loš. Samo neko ko je kompetentan i čije mišljenje se cijeni može nam reći ko je od nas dvojice u pravu. Sve ostalo je samo razmjena nestručnih mišljenja i ugodno ili neugodno čavrljanje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/08/2015 : 22:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nitko za Andreauccia nije sedma umjetnost...
Nuccio je dobar, ali nije ni Andre losiji
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/08/2015 : 22:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by ike666

a gdje Andreuccija nađeš kao mjeru vrijednosti za Zagora... Nuccio je za njega sedma dimenzija



Vidi, ja sam samo fan,a pretpostavljam da si i ti.
Dakle, nismo profi crtači pa da znamo ko je od nas dvojice u pravu. Ja kazem da je Andreucci najbolji koji je ikad crtao Zagora, a ti kažeš da je loš. Samo neko ko je kompetentan i čije mišljenje se cijeni može nam reći ko je od nas dvojice u pravu. Sve ostalo je samo razmjena nestručnih mišljenja i ugodno ili neugodno čavrljanje.


Zar nisi bio napisao da je Venturi bolji od Andreuccija i Rubinija zajedno?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 12/08/2015 : 00:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by ike666

a gdje Andreuccija nađeš kao mjeru vrijednosti za Zagora... Nuccio je za njega sedma dimenzija



Vidi, ja sam samo fan,a pretpostavljam da si i ti.
Dakle, nismo profi crtači pa da znamo ko je od nas dvojice u pravu. Ja kazem da je Andreucci najbolji koji je ikad crtao Zagora, a ti kažeš da je loš. Samo neko ko je kompetentan i čije mišljenje se cijeni može nam reći ko je od nas dvojice u pravu. Sve ostalo je samo razmjena nestručnih mišljenja i ugodno ili neugodno čavrljanje.


Zar nisi bio napisao da je Venturi bolji od Andreuccija i Rubinija zajedno?



Da. Dokaz da je moguće neutemeljeno trtljati do mile volje.
To je moj odgovor nekome ko je napisao da je Venturi bolji od Ferrija 10 puta
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000