forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 7 - Očajnička utrka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 12/08/2015 : 00:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky
Da, baš tako. Sočna Ferrijevska interpretacija Zagora, a ovdje ga se slavi kao da je izmislio Zagora.
Nučo u ovom GIGANTU doista ide jednu stepenicu više od prvog svog uratka, odnosno odmiče se od pukog kopiranja Ferijevih poza, što je hrabro i za svaku pohvalu, ali ipak jasno je da on niti je izvoran, tj. autentičan(kao što je to Ferri ili Andreucci), nit' je realno govoriti da je on crtački mag. On je samo neko kome je Ferri uzor, možda i veći nego što je to bio bilo kome do sad. Ja se iskreno nadam da će uspjeti da dosegne Ferrija na tom većem nivou od copy-paste, jer realno doista ima potencijal, ali do tada, od mene kao poštovaoca Ferrija, on može dobiti samo kritike. Godinama unazad tolerisali smo greške Feriju kao likovnom tvorcu Zagora, ali da tolerišemo opet isto, pa i gore, nekom ko želi biti njegov nasljednik...
Nučo je trenutno samo razvikana instant zvijezda i ništa više.



Uhm...uza sve tehničke i ostale greške kod Nuccievog crteža, od svih imitatora Ferrija (za ovo treba smisliti poseban pojam, 'Ferristi' možda?) meni je on daleko najbolji, ipak uspoređivati ga sa Ferrijem iz zlatnog doba (Supermajk/Ocean/Zimska zmija) nikako ne stoji, a i sa samo dva nacrtana stripa je to suludo tvrditi.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/08/2015 : 12:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome što se u kompletnoj Zagorovoj trenutnoj crtačkoj postavi, i među onima koji se trude manje ili više oponašati i(li) kopirati Ferrija, i među onima koji su originalniji i samosvjesniji, Nuccio upadljivo izdvaja energičnošću, svježinom, atraktivnošću, osobnošću pa time i originalnošću.
Svakako, ni on ne uspijeva skinuti ili zbaciti Ferrijevu "kabanicu", u smislu Gogoljeve, ali se to niti ne trudi, što je izuzetno pošteno i prema sebi i prema čitateljima.
Dakako, i Nuccio je ferijevac, on od toga ni ne bježi, već polako ali sigurno gradi sasvim jasnu i prepoznatljivu autorsku osobnost. Ta je osobnost još razumljivo nesigurna i neiskusna, što se ogleda u greškama koje mu se ovdje sa sladostrašću detektiraju i nabrajaju, ali je i svoj i koliko (zasad) može biti originalan.
Nastavi li se razvijati i intenzivnije crtati, nimalo ne sumnjam da će doseći a lako moguće i nadmašiti sebi i svim zagorovim crtačima velik, ali ne i nedostižan uzor.
On je zasad (i) golem potencijal, a sasvim sam siguran da će iz priče u priču biti sve bolji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 12/08/2015 12:02:55
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 12/08/2015 : 14:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nikad niko nece biti ka Ferri,ali da Nuccio crta vrhunski to su jednostavno činjenice

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 12/08/2015 : 22:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Nuccio crta dobro. Dobro. Ne vrhunski. Ni blizu.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 12/08/2015 : 22:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by nellesky
Nučo u ovom GIGANTU doista ide jednu stepenicu više od prvog svog uratka, odnosno odmiče se od pukog kopiranja Ferijevih poza...




Evo naprimjer mi reci od kuda je Nuccio kopirao akcijske scenu fajt sa vukodlakom u crkvi?!?

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/08/2015 : 22:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Nuccio crta dobro. Dobro. Ne vrhunski. Ni blizu.


Slažem se.
ALI, ugođaj koji stvara je vrhunski - pravi klasični, ferrijevski.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/08/2015 : 23:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Nuccio razmišlja što bi On učinio na mjestu Ferrija u toj i toj situaciji... i to onda više nije Ferri. Sudeći prema viđenom, eventualno njegov sublimat.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/08/2015 : 23:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Je li ga kritiziraš ili mu komplimentiraš?
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/08/2015 : 23:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Je li ga kritiziraš ili mu komplimentiraš?



Ovo drugo, naravno. Ne sjećam se više kojom zgodom, ali jednom sam Nucciov crtež ocijenio otprilike kao "sve ono što smo JOŠ željeli vidjeti od Ferrija, a nismo se usudili tražiti."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/08/2015 : 23:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Lijepo rečeno.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 13/08/2015 : 23:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

quote:
[i]Originally posted by nellesky
Nučo u ovom GIGANTU doista ide jednu stepenicu više od prvog svog uratka, odnosno odmiče se od pukog kopiranja Ferijevih poza...




Evo naprimjer mi reci od kuda je Nuccio kopirao akcijske scenu fajt sa vukodlakom u crkvi?!?



Ko će to znati. Nisam rekao da kopira sve redom, ali da ih ima,ima ih mnogo.
U stvari,taj strip je prepun apsurdnih oscilacija u crtežu.
Teško je bilo šta tvrditi.
Primjer


Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 14/08/2015 : 08:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam išao u kiosk i ugledao 4 preljepe primjerke ovog giganta. Malo gledam, uzmem i prelistam....i bio sam vrlo ljepo iznenađen kvalitetom samog crteža. I naravno, unatoč da sam prvo rekao, kako ga neću kupiti radi dupliranja, jednostavno mi je preostalo samo jedno....
I odmah na veče za 2 sata pročitao i mogu da potvrdim, da je i sama priča na visokom nivou. Malo podseća na onu iz ZS Noć užasa - Senka smrti, ali je ova svetlosnu godinu ispred one, sa starom dobrom Donatellijem. Inače svi primjerci bili su sa Ferrijevom naslovnom, što mi niti ne smeta. Možda bih radije uzeo onu Nuccijevu...!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/08/2015 : 10:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by PijaniPatak


mogorović donekle ima pravo. Više nego donekle, u pravu je, samo što je pogled više tehničke prirode i ignoriše unaj čisti emotivni utisak koji crtež ostavlja.



Korektan i razuman post.
Reci mi samo na šta se odnosi taj čisti emotivni utisak?
Pazi,ovdje ljudi tvrde da je Nuco IZVORNI UMJETNIK.


Pa, gle, ovde ljudi govore za Ferrija da je BOG pa mu još uvek niko nije sagradio crkvu
Emotivni utisak: konačno smo dobili jednu sočnu ferrijevsku interpretaciju Zagora. Dok sam listao ovu epizodu, naprosto sam uživao kao u onim dobrim starim epizodama. Pored toga, Nucciove table su krcate detaljima i stilski "masne". Kada ih gledam u kompletu, one su savršene, prelepe, funkcionalne. Meni dovoljno.

Zato mi mogorovicev post nema veliku "težinu", iako znam da mu je sa tehničke strane svaka tu zlatna. Tabla koja je tehnički korektna često uzme danak emotivnom štihu, ne obavezno, ali ipak nekako prirodno. Zato mi je draže gledati ovu divotu sa emotivnim nabojem i gomilom grešaka nego da se divim tehničkoj korektnosti nečega šta je sterilno u svakom drugom smislu.

IZVORNI UMETNIK? Na dobrom putu, ako bude radio na ispravljanju tehničkih grešaka. Uglavnom, dosta blizu ali dovoljno daleko. Inače, odavno sam prestao da obraćam pažnju na glas većine. Oni koji manje govore, kažu više


Da, baš tako. Sočna Ferrijevska interpretacija Zagora, a ovdje ga se slavi kao da je izmislio Zagora.
Nučo u ovom GIGANTU doista ide jednu stepenicu više od prvog svog uratka, odnosno odmiče se od pukog kopiranja Ferijevih poza, što je hrabro i za svaku pohvalu, ali ipak jasno je da on niti je izvoran, tj. autentičan(kao što je to Ferri ili Andreucci), nit' je realno govoriti da je on crtački mag. On je samo neko kome je Ferri uzor, možda i veći nego što je to bio bilo kome do sad. Ja se iskreno nadam da će uspjeti da dosegne Ferrija na tom većem nivou od copy-paste, jer realno doista ima potencijal, ali do tada, od mene kao poštovaoca Ferrija, on može dobiti samo kritike. Godinama unazad tolerisali smo greške Feriju kao likovnom tvorcu Zagora, ali da tolerišemo opet isto, pa i gore, nekom ko želi biti njegov nasljednik...
Nučo je trenutno samo razvikana instant zvijezda i ništa više.



Nekom ko želi biti njegov naslednik?
Imam utisak da se u celoj ovoj raspravi brkaju lončići.

Joevito Nuccio je jedan skromni tip koji se dan danas oseća sretan kao dete jer je dobio priliku da crta svog omiljenog junaka. Niti ima neke ambicije ka broju jedan niti se razmeće nekim egocentričnim izjavama po mreži. Dobar, skroman čova, otvoren za komunikaciju i kritike.

Priču oko naslednika, najboljeg u serijalu, bezgrešnog crtača i stripovskog sveca je glupost koja je nastala na forumu.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 14/08/2015 : 11:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Jedini naslednik može biti rezurektovani Ferri.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/08/2015 : 13:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Naslednik može biti bilo ko u stanju da nacrta pristojnu naslovnicu (koju, doduše, već neko vreme nemamo...presedan: Zagor/Dragonero specijal) i za koga će fanovi govoriti "crta taj i taj... jeeeeeeeeeeeee!!!!"

Problem je globalna zabluda da se može i mora ponoviti neponovljivo, i da je sveopšte mišljenje o opstanku serijala i njegovog smisla uopšte usko vezan samo za tog jednog neponovljivog (a svi su crtači stilski neponovljivi, doduše. Pa i Cassaro) koji ni sam sebe više ne može ponoviti. Najjača ironija, do daske smešna, je što će onaj koji će da "nasledi" neponovljivog, bio on u svom ili Ferrijevom stilu, biti doživotno osuđen da za vreme svoje karijere sluša/čita komentare tipa: "Ferri bi to bolje/ovako/onako". Ukratko, jadna mu majka. Rezultat: niko zadovoljan. Ni sada ni tada

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 14/08/2015 13:12:51
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/08/2015 : 13:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nego, da skrećemo opet u tu temu bez kraja.
Vratimo se Nucciu.

Bi li neko bio ljubazan da mi fotografiše ta četiri dodatna kaiša, pa da ih lepo stavim u recenziju?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 14/08/2015 : 22:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Naslednik može biti bilo ko u stanju da nacrta pristojnu naslovnicu (koju, doduše, već neko vreme nemamo...presedan: Zagor/Dragonero specijal) i za koga će fanovi govoriti "crta taj i taj... jeeeeeeeeeeeee!!!!"

Problem je globalna zabluda da se može i mora ponoviti neponovljivo, i da je sveopšte mišljenje o opstanku serijala i njegovog smisla uopšte usko vezan samo za tog jednog neponovljivog (a svi su crtači stilski neponovljivi, doduše. Pa i Cassaro) koji ni sam sebe više ne može ponoviti. Najjača ironija, do daske smešna, je što će onaj koji će da "nasledi" neponovljivog, bio on u svom ili Ferrijevom stilu, biti doživotno osuđen da za vreme svoje karijere sluša/čita komentare tipa: "Ferri bi to bolje/ovako/onako". Ukratko, jadna mu majka. Rezultat: niko zadovoljan. Ni sada ni tada



Potrebno je samo naći nekog ko je "jači" od Ferrija(onog starog) onoliko koliko je Villa bio jači od Galepa. Teško da je bilo nezadovoljnih kad je Villa počeo crtati naslovnice za Texa.
P.S
Mislio sam dodati da Nučo tu nema šta da traži, ali neću

Edited by - nellesky on 14/08/2015 23:20:25
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/08/2015 : 14:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zagorovci i texovci su dve razlicite sorte ljudi/matore klincadije.
Mozes biti siguran da ce reakcije biti manje tihe ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 15/08/2015 : 15:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Tex su razlika kao nebo i zemlja, sa crtacke strane gledano,
Zagor je jedno sest puta tezi za crtanje, i nevjerujem da cemo
ikad naci naseg Villu.






Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/08/2015 : 16:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Po cemu je Zagor tezi za crtanje?
I Zagor je na serijalu imao i i a crtace bolje od Ville. Drugi je problem sto ih ljudstvo nece.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/08/2015 : 19:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jel netko u Osijeku vidio Nuccio naslovnicu, gdje god sam tražio, samo Ferrijeve...
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 16/08/2015 : 11:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
nemaš u Osk uopće tih naslovnica, nemoj se ni trudit ih naći,.. ja uzeo kod Zlaje u Babilonu, on uzeo deset ovih deset onih, tako da požuri ako želiš ovu drugu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/08/2015 : 16:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sutra idem u kupovinu pa da vidim koliko će biti teško pronaći naslovnicu od Nuccija.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/08/2015 : 21:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goghy

nemaš u Osk uopće tih naslovnica, nemoj se ni trudit ih naći,.. ja uzeo kod Zlaje u Babilonu, on uzeo deset ovih deset onih, tako da požuri ako želiš ovu drugu.



Pa koji su to likovi...

Ok, hvala puno
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/08/2015 : 22:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Od aktivnih Zagorovih crtača jedino je Della Monica dostojan potencijalni naslednik Ferrija.
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000