forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 251 - Ratnici pokopanog grada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 02/08/2015 : 23:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

Binjoti, jedini plagijator u cijem crtezu sam uzivao.Ove epizode Zagorov zakon, Ratni poklic... je najbolji ferrijevski Zagor ikada,a da nije Ferri, Ciko takodje. Najbolje nacrtan Ferrijevski Ciko ikada.
Crtao je Mr. Noa Ferijevski u pocetku, a kasnije kao Diso. Bleka i Mikija je crtao kao Esse Gesse, Kita Telera kao Gamba,M.Misteriju kao Alessandrini...
Kad posle Frrijeve epizode uzmes da citas Binjotijevog Zagora... to je taj Zagor,to su te crte, prepoznajes ga i u trenu se naviknes.
Tako isto za bilo kog junaka kojeg je crtao.



Pa ne bi se baš složio. Bignottijev crtež je dosta statičan sa tvrđim linjama i to npr. poslije Ferrija bode u oko. Završetak "Zimske zmije" je dosta loše odradio, dok mi je malčice bolje kod "Svemirske braće", tu se skoro ni ne primjećuje
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 03/08/2015 : 00:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by nellesky

Binjoti, jedini plagijator u cijem crtezu sam uzivao.Ove epizode Zagorov zakon, Ratni poklic... je najbolji ferrijevski Zagor ikada,a da nije Ferri, Ciko takodje. Najbolje nacrtan Ferrijevski Ciko ikada.
Crtao je Mr. Noa Ferijevski u pocetku, a kasnije kao Diso. Bleka i Mikija je crtao kao Esse Gesse, Kita Telera kao Gamba,M.Misteriju kao Alessandrini...
Kad posle Frrijeve epizode uzmes da citas Binjotijevog Zagora... to je taj Zagor,to su te crte, prepoznajes ga i u trenu se naviknes.
Tako isto za bilo kog junaka kojeg je crtao.



Pa ne bi se baš složio. Bignottijev crtež je dosta statičan sa tvrđim linjama i to npr. poslije Ferrija bode u oko. Završetak "Zimske zmije" je dosta loše odradio, dok mi je malčice bolje kod "Svemirske braće", tu se skoro ni ne primjećuje



Mene mnogo više bode u oko Nučo,Sedioli, ona braca Esposito itd.
Za mene najveći u Bonelliju su G.Ticci, Milazo, Villa, Diso (ima još)... ali ipak neobjašnjiv respekt za Binjotija.
Tabla iz ove epizode
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/08/2015 : 05:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bignotti mi je odlican, pogotovo na Mister No-ju, na zagoru malo manje.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 03/08/2015 : 06:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Meni je Akt nasilja-Odlucujuci udarac njegov najbolji rad.
Pogotovo onaj dio price u gradu.






Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 03/08/2015 : 15:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Odlicna naslovnica
Inace obozavam najave Tromislawskog


Jel' da?! Čovjek nije nešto rječit, ali je zato sadržajan!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 06/08/2015 : 16:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
baš bezveze, ovi datumi koji su navedeni za kioske nisu uopće točni. tako sam s nadao da ću ga danas uzeti kad ono ništa
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 06/08/2015 : 16:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Danas mi je prilikom kupnje Texa rečeno da ZEX dolazi sutra na kioske.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/08/2015 : 20:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bignotti mi je odlican, pogotovo na Mister No-ju, na zagoru malo manje.


Obozavao sam ga kao klinac kroz ZS i LMS. Pokusavao sam tada da sakupim sve stripove koje je on crtao. Sada, kada naidjem na neki od stripova sa njegovim crtezom, uvek me vrati u to vreme. Jedino njegov crtez mi je nostalgican. Bas nekako pripada periodu kada su ti stripovi izlazili u nas. Ostali me ne "pogadjaju".
My humble opinion.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/08/2015 : 21:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jedina Bignottijeva mana je to što se "nastavljao" na Ferrija koji je tada bio na vrhuncu...
Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/08/2015 : 22:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Jedina Bignottijeva mana je to što se "nastavljao" na Ferrija koji je tada bio na vrhuncu...
Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.


Istina, Bignotti je na Mister Nou ono što je Ferri na Zagoru; nenadmašan. Sudbina je htjela da se zadrži dovoljno dugo da pokrije najbolje periode a nakon njegove smrti (nakon broja 200) i serijal je lagano počeo padati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 08/08/2015 : 00:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Kad se sve skupa zbroji i oduzme, mislim da Bignotti spada u gornji dom crtača koje je Bonelli imao.
To što nije ispunio očekivanja okorjelih zagorofila, jbga.
Danas sam ponovno pročitao 'Rendala mutanta' i tu je Bignotti stvarno bio odličan, nemam nekih većih zamjerki na crtež.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 08/08/2015 : 01:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031


Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.



Bignot je samo kopirao Disa. Obično prepisuju oni koji manje znaju.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/08/2015 : 10:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bignotti odličan? :O
Gledam ove table i ne verujem šta čitam oko njih

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 08/08/2015 : 10:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Svi su prepisivali,nekad i sami od sebe.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 08/08/2015 : 11:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Kad se sve skupa zbroji i oduzme, mislim da Bignotti spada u gornji dom crtača koje je Bonelli imao.
To što nije ispunio očekivanja okorjelih zagorofila, jbga.
Danas sam ponovno pročitao 'Rendala mutanta' i tu je Bignotti stvarno bio odličan, nemam nekih većih zamjerki na crtež.


+1

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 08/08/2015 : 11:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message  Reply with Quote
Ova Zagorova epizoda je za mene jedna od onih nostalgičnih. Ne znam zašto, ali ...

"Your purpose is what you say it is, your mission is the mission you give yourself, your life will be what you created and no one will stand in judgement of it, not now not ever." N.D.Walsch
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/08/2015 : 04:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Kad se sve skupa zbroji i oduzme, mislim da Bignotti spada u gornji dom crtača koje je Bonelli imao.
To što nije ispunio očekivanja okorjelih zagorofila, jbga.
Danas sam ponovno pročitao 'Rendala mutanta' i tu je Bignotti stvarno bio odličan, nemam nekih većih zamjerki na crtež.


+1

+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2015 : 09:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Jedina Bignottijeva mana je to što se "nastavljao" na Ferrija koji je tada bio na vrhuncu...
Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.


Istina, Bignotti je na Mister Nou ono što je Ferri na Zagoru; nenadmašan. Sudbina je htjela da se zadrži dovoljno dugo da pokrije najbolje periode a nakon njegove smrti (nakon broja 200) i serijal je lagano počeo padati.



Pa, kako kome. Meni sigurno nije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/08/2015 : 14:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by velka031


Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.



Bignot je samo kopirao Disa. Obično prepisuju oni koji manje znaju.





Diso je tehnički potkovaniji crtač, ali ... njegovi likovi su lišeni emocija, Bignoti zna nacrtati emociju, kao i Feri.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 14/08/2015 : 17:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
Bignotti i Diso, ne znaš koji je bolji, i oduvijek sam obožavao oba crteža, oba su dali Mister Nou taj šarm, meni su podjednako dobri, i zbog njih mi je Mister No uvijek bio poseban strip, ali bez Nolitte bi bili mrtvo slovo na papiru kao i Nolitta bez njih...

Isto tako, Zagorova epizoda Vudu mi je top priča, imao je Bignotti još odličnih priča za Zagora, i imao je nešto što noviji crtači ne mogu postići i nikad neće. neki to nadoknade na neki drugi način, drugi jednostavno nisu dorasli Bignottiju
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/08/2015 : 17:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kruger bolje ispao na Bignotijevoj tabli nego na Disovoj.









COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 14/08/2015 : 23:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by velka031


Na Mister Nou on mi je čak i ispred Disa, epizode koje je on crtao imaju poseban šmek.



Bignot je samo kopirao Disa. Obično prepisuju oni koji manje znaju.




Diso je tehnički potkovaniji crtač, ali ... njegovi likovi su lišeni emocija, Bignoti zna nacrtati emociju, kao i Feri.



Valjda misliš precrtati emociju... od Disa.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2015 : 23:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ha ha ha, Bignotti bolji od Disa, sta necu jos cuti :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/08/2015 : 23:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Gledajući općenito njihove radove Bignotti jest bolji, on je ostavio solidan dojam na Zagoru (barem kada nije dopunjavao Ferrija) dok je Diso živa propast na Texu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/08/2015 : 08:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Diso je bio odlican na Pilotu, a na Texu je dobar.
Bignotti je na Zagoru i Mister Nou varirao, ali je uglavnom bio ispodprosjecan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000