forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sjeverna koreja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 01/08/2015 : 23:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pa, Sjeverna Koreja kao zemlja nije najomrzenija zemlja na svijetu ako gledamo na nepopularnost: najomrzenije zemlje trenutno su Amerika i Izrael.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 02/08/2015 : 00:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
(evo moj na brzaka prijevod sa članka prije par dana na Idenpendentu...)

Već sam popis zločina za koje je u Sjevernoj Koreji predviđena smrtna kazna je šokantan. Od trgovanja zlatom i draguljima na crnom tržištu do osobito teške delinkvencije (šta god to značilo) u Sjevernoj Koreji zbog sitnica možete izgubiti glavu.
No još je gore što se zbog suučesništva kažnjava i čitava porodica. Tako će vlasti uhapsiti ne samo "neprijatelja države" nego i djedove, nećake... Kim Jong Un kažnjava kao u Starom zavjetu ili teškim psovkama - do trećeg koljena.
Međunarodna federacija za ljudska prava, ističe kako su od nastanka Sjeverne Koreje izvršene hiljade smaknuća. U zadnjih 20-ak godina sve ih je više. A Kim Jong Un je osobito maštovit pa smaknuća provodi protuzračnim topovima, mitraljezima, plamenobacačima, minobacačima...

No ni to nije ono što najviše brine borce za ljudska prava.
"Nedorečenost i proizvoljnost je odlika, a ne iznimka korejskog pravnog sustava. To osobito vrijedi kod visokih dužnosnika".
Zločini su podijeljeni u dvije kategorije- za one koje je smrtna kazna obvezna i oni koje se može, ali ne mora kazniti smrtnom kaznom.

Zavjera protiv nacionalnog suvereniteta – proizvoljno

Terorizam – proizvoljno

Izdaja – proizvoljno

Oštećivanje i uništavanje – proizvoljno

Perfidnost protiv naroda – proizvoljno

Teško ubojstvo – proizvoljno

Osobito teško i namjerno uništavanje sredstava predviđenih za borbu i vojsku - obvezno

Osobito teško uništavanje državne imovine - obvezno

Krivotvorenje novca - obvezno

Krijumčarenje i preprodaja dragulja i plemenitih kovina na crnom tržištu - obvezno

Nepropisno prodavanje državnih resursa – proizvoljno

Iznimno teška delinkvencija – proizvoljno

Ilegalne poslovne transakcije – proizvoljno

Iznimno teško i namjerno nanošenje teških tjelesnih ozljeda – proizvoljno

Otmica - obvezno

Silovanje – proizvoljno

Teška krađa privatne imovine - obvezno

Bijeg iz zatvora – proizvoljno

Ilegalno trgovanje valutama - obvezno

Odavanje povjerljivih informacija mobitelom - obvezno


Ovo sa mobiteliranjem mi je najbolje. Obaveznija smrtna kazna nego terorizam ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 02/08/2015 : 01:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio vrlo interesantan podatak, koji sam pročitao prošle godine, da većina Sjeverokoreanaca, koji uspiju pobjeći iz te zemlje, nakon par mjeseci sami vrate nazad.
Toliko o tome što ti ljudi misle o slobodnom svijetu izvan S. Koreje kada ga jednom sami upoznaju.

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 02/08/2015 : 01:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Neki dan sam u autobusu čuo da neka Kanađanka (Poljakinja koja je udata u Kanadu) priča kako je bila u Sjevjernoj Koreji, nije spomenula ništa negativno. U suštini, iz turističke perpsektive niko nije vidio ništa loše, a da li se sve to stvarno tako vješto prikriva ko može da zna.


Iz perspektive turista stvari uvijek izgledaju drugačije nego iz perspektive domaćeg čovjeka.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 02/08/2015 : 01:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Meni je bio vrlo interesantan podatak, koji sam pročitao prošle godine, da većina Sjeverokoreanaca, koji uspiju pobjeći iz te zemlje, nakon par mjeseci sami vrate nazad.



Gdje si to pročitao? U nekom njihovom režimskom biltenu?
Ako je to uopće točno onda jedino normalno objašnjenje može biti da su to napravili (vratili se natrag) jer im je režim zaprijetio da će njihove obitelji i rodbina, koji su tamo ostali, snositi odgovarajuće posljedice ako se ne vrate.
Kad je u pitanju taj retardirani režim koji je tamo na vlasti to je jedino moguće objašnjenje.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 02/08/2015 : 03:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by IGMAN2

Meni je bio vrlo interesantan podatak, koji sam pročitao prošle godine, da većina Sjeverokoreanaca, koji uspiju pobjeći iz te zemlje, nakon par mjeseci sami vrate nazad.



Gdje si to pročitao? U nekom njihovom režimskom biltenu?
Ako je to uopće točno onda jedino normalno objašnjenje može biti da su to napravili (vratili se natrag) jer im je režim zaprijetio da će njihove obitelji i rodbina, koji su tamo ostali, snositi odgovarajuće posljedice ako se ne vrate.
Kad je u pitanju taj retardirani režim koji je tamo na vlasti to je jedino moguće objašnjenje.



Ne znam više koji, ali nije bio neka žuta štampa.
I sam sam rekao da mi je taj podatak bio interesantan jer mi je na prvu zvučao suludo, ali ti se ljudi jednostavno ne uspjevaju privići takvom načinu života kakav je u Južnoj Koreji.

Inače, bila je na radiju emisija u kojoj je pričao trener koji je vodio HR karate repku na svjetsko natjecanje u Pjongjangu. Grad je, kaže, OK, ali ceste prazne- samo službena vozila.Hotel svjetski i dobro snabdjeven svime. Bez problema se spajaš na internet.
Sela i ceste van grada su u komi- Svuda znakovi propadanja i osjećaj srednjeg vijeka. Seljacima je zabranjeno putovati u grad, možda jednom u životu dobiju dozvolu kao nagradu za izuzetno djelo.
Zabranjeno je i putovanje stanovnicima Pjongjanga iz jednog dijela grada u drugi bez posebne dozvole. Naravno, obavezan je i posjet stadionu na kojem se svaki dan održava slet- masovna prestava za velikog vođu.
'Simpatična' je vijest bila i prekjučer o tome kako vladine snage idu od kuće do kuće tražeći bilo kakvu stranu muziku, jer, naravno, dozvoljena je samo Sjevernokorejska.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/08/2015 : 07:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
mamlaze,

sjedi na biciklić i otfuraj se do s. koreje

pa javi kako je.

ti zbiljam misliš da je neko od forumaša bio tamo pa zna?


Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 02/08/2015 07:53:38
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 02/08/2015 : 07:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
bilo na HRT
malo novinar kaki kao da mu cale Amer


kosooke + mrznja prema Amerima ... obecana zemlja


Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16364 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/08/2015 : 08:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

delboj, Azija nije isto sto i Arabija, Indija, Japan. zato me i zanima vase misljenje. sta je stvarno dr. s. bio u koreji?


Pa nije ni Evropa isto što i Norveška, Hrvatska i San Marino, pa opet je Evropa. Nisam na to mislio.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2015 : 09:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Gadi mi se i od same pomisli da netko dobrovoljno posjecuje zemlju izoliranu od svijeta, u kojoj se vlastiti narod tlaci i ubija.
Nema te stvari koja bi mogla prevagnuti na nesto pozitivno, dok postoji tako nesto. Popijem sampanjac (iako ne pijem alkohol), kad ono malo debelo prase od predsjednika rikne...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2015 : 09:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pametnjakovicu, pretpostavljam da ne nosis obucu ni odjecu, niti koristis tehnologiju jer ih proizvode izrabljivani narodi treceg svijeta za nekoliko dolara mjesecno...

Vjerojatno ni meso ne jedes, a mlijeko ne pijes jer ne mozes podnijeti pomisao na zivotinjsku patnju...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 02/08/2015 : 10:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Laibach u Severnoj Koreji:
http://www.siol.net/scena/glasba/novice/2015/06/laibach_severna_koreja.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/08/2015 : 10:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
jebeš državu o kojoj susjedi viceve ne pričaju



i one njihove prijetnje kako će ameriku napast







Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 02/08/2015 10:48:50
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2015 : 12:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@supermark:
Ako se odnosi na mene, cemu ovaj post gore?
Niti sam vegetarijanac, niti veganac, niti obracam paznju na to od cega i odakle je odjeca koju nosim.
ALI: gade mi se diktatori, nacionalisti, fasisti...
Tu ne mislim ni na koga konkretno, ponajmanje na tebe, nego samo na temu topica => Sjeverna Koreja.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46515 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/08/2015 : 12:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

@supermark:
Ako se odnosi na mene, cemu ovaj post gore?
Niti sam vegetarijanac, niti veganac, niti obracam paznju na to od cega i odakle je odjeca koju nosim.
ALI: gade mi se diktatori, nacionalisti, fasisti...
Tu ne mislim ni na koga konkretno, ponajmanje na tebe, nego samo na temu topica => Sjeverna Koreja.



kim je komunist

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2015 : 14:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

@supermark:
Ako se odnosi na mene, cemu ovaj post gore?
Niti sam vegetarijanac, niti veganac, niti obracam paznju na to od cega i odakle je odjeca koju nosim.
ALI: gade mi se diktatori, nacionalisti, fasisti...
Tu ne mislim ni na koga konkretno, ponajmanje na tebe, nego samo na temu topica => Sjeverna Koreja.



Hocu reci da ti se "gade oni koji dobrovoljno posjecuju zemlje koje tlače svoje stanovništvo" iz ne znam kojeg razloga, pretpostavljam zato jer smatras da se na taj način odobrava takvo ponašanje,
a ne shvacas da kupnjom jednog iphonea vise potices takvo izrabljivanje nego sa deset izleda u Sj. Koreju

stovise, vjerojatno je pola tvoje garderobe rezultat takvog izrabljivanja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2015 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zar nije onda licemjerno održavati drugima lekcije?
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2015 : 14:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Pa gdje ti to mene svrsta, junace? Ja cak ni ne posjedujem privatni mobitel samo od poduzeca i to NOKIA iz 20-og stoljeca.
Garderoba, ha-ha. No dobro, vidim da si prihvatio da mi je jedini cilj bio napasti i osuditi nekog sa ovog topica, a to je jos dalje od mene nego I-phon ili kako se vec zove.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2015 : 14:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ma nije poanta u iphoneu,
vecina sve tehnologije, garderobe i igracaka dolazi od zemalja treceg svijeta
Napravljeno na grbacama izrabljivanog stanovnistva

I to je puno veci problem od par turista godisnje koji udju u Sj. Koreju
To je poanta
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2015 : 15:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ma sve u redu. Sad kad citam moj prvi post vidim da sam se nezgodno izrazio. Moj je problem sto sam mislio na sebe, a napisao "netko".
Evo, necu vise spamati.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 02/08/2015 : 15:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ZoranC

@supermark:
Ako se odnosi na mene, cemu ovaj post gore?
Niti sam vegetarijanac, niti veganac, niti obracam paznju na to od cega i odakle je odjeca koju nosim.
ALI: gade mi se diktatori, nacionalisti, fasisti...
Tu ne mislim ni na koga konkretno, ponajmanje na tebe, nego samo na temu topica => Sjeverna Koreja.



kim je komunist



Nije. Akteulno, SK je demokratija, nije komunisticka zemlja.
Ali to sto su svi stanovnici forsirani da na svakim izborima glasaju za istog covjeka je druga stvar.
DPRK = Democratic People's Republic of Korea

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16364 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/08/2015 : 16:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima tamo pozitivnih stvari, npr. to što je muškarcima zabranjeno da nose dugu kosu i vode ih na prisilno šišanje, to bih volio da postoji i kod nas.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37335 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/08/2015 : 16:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

uuups!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/08/2015 : 16:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
i imaju obavezan vojni rok,kako za muško tako i za žemsko

koji od mekušaca stvara muškarce

a od curica žene koje istovremeno i rađaju i ratuju.

tako treba


Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 02/08/2015 16:50:27
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19354 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/08/2015 : 16:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ima tamo pozitivnih stvari, npr. to što je muškarcima zabranjeno da nose dugu kosu i vode ih na prisilno šišanje, to bih volio da postoji i kod nas.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000