forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Anegdote iz djetinstva i zivota.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/08/2015 : 22:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

WOLFS STORY 4: TRKA SANKAMA.

Tada sam imao oko 12 godina kada sam imao svoju najbolju i najopasniju trku sankama u zivotu. Inace, kao i svake godine ja i moji jarani smo pravili utrke sa sankama i ko na kraju pobjedi dobije hrpu slatkisa. Eh, te godine smo odlucili da je napravimo opasnijim te smo uveli nekoliko inovacija u trku. Staza je bila duga kilometar, a do finisha su nas cekale razne prepreke. Prva prepreka je bila drvena rampa prekrivena snijegom preko koje smo morali da preskocimo, a rampa je bila na kraju visoka 2 metra, pa sada zamislite kada padnete sa nje. Druga prepreka je bio tunel od snjega oko kojega smo se pravo potrudili. Tunel je bio visok 4 metra i sirok oko 7 metara i dug 20 metara, pa cak i ukrivljen. Treca prepreka su bile rupe, u koje kada upadnes trka je gotova. Iskopali smo bili 10 rupa duboke 2 metra i prekrivene plahtom sa snjegom. Cetvrta prepreka su bila debla koje smo nabili u zemlju, oko 20 komada koje si morao da izbjegnes. Peta prepreka se sastojala u tome da ostatak presankama, a da pritom dvojica sa starta puste veliku kuglu od snjega koju smo napravili i da bjezimo od nje. Joj bilo je to ludo, ali necu vam sada nista govorit o trci, sutra cemo o tome...




samo su van falile nagazne mine pa da bude još zanimljivije


Imali su one petarde za imitaciju takvog doživljaja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/08/2015 : 22:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

WOLFS STORY 5: BAHRINE DZUKELE.

Eh, gdje smo mi ono stali bili sa pricom o sankanju? Ah da! Nasa prva misao je bila da probamo kao u filmovima da zakacimo pse za sanke i da nas oni povlace. Bilo bi zanimljivo ali tesko za izvesti. Nas je bilo 10, a da bi nas povukli maks nam je trebalo 2 psa za svaku sanku sto je znacilo da su nam trebala 20 pasa. Elem, jedini covjek u selu koji je imao toliko pasa je bip Bahro, koji je iskljucivo drzao tornjake, idealne pse za nasu trku. Plan je bio sljedeci; Bahro nam nikada ne bi dao da svojr pujde radi trke saonicama pa smo odlucili da ih posudimo na neko vrijeme. Bahro obico nije kod kuce od 08.00 do 17.30 sati. Pa smo odlucili da tacno u 10.00 sati ukrademo pse i taman bi ih vratili prije nego bi Bahro se vratio kuci. I tako, tacno je bilo 10.00 sati i bas tada smo se poceli da sunjamo oko dvorista gdje smo i uspjesno uzeli pse. Kada smo stigli sve je bilo spremno, jedino sto nas je stopalo jeste to sto psi nisu htjeli da nas vuku te su se na kraju odvezali i pobjegli. Trebalo nam je 3 sata da ih sve pohvatamo i da vratimo. Vratili smo ih tamo oko 15.00 sati i nista od trke sa psima pa smo se odlucili da cemo morati to i bez pasa...



Odmah sam znao da su sobovi uskočili u igru.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/08/2015 : 18:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
prvi razred
sistematski pregled
licem okrenut odeljenju
svlaceci lone
nespretno sam skinuo i gace
devojcice su videle pravu pionirsku

bilo mi je prvi put


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/08/2015 : 20:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i od tada si takav?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 27/08/2015 : 22:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Dranki

Srdoči, Potok, Belveder pa Zamet.

Ruđera Boškovića?


Zaboravio sam kako se zove, onomad se zvala Maksima Gorkog: http://s22.postimg.org/fskpye1w1/100_1498.jpg (na desnoj strani je katolički internat).

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/08/2015 : 23:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
dobro si proša moga si tamo završit

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/08/2015 : 23:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Sutra stize prica o sankaskoj trci da znate...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2015 : 23:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Al' si je rastegnuo, nikako da saznamo tko je bio zaprega.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 28/08/2015 : 00:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

dobro si proša moga si tamo završit



Završavao sam tamo, i to ko zna koliko puta. Inače je ulazak u internat bio zabranjen za eksterne, ali mi (ja, moj brat i još jedan prijatelj) smo upoznali jednog od studenata teologije koji je živio u jedinoj sobi u internatu u koju se moglo ući kroz prozor (prvi prozor): http://s30.postimg.org/ae5i0f4ep/100_1507.jpg
Kad mu je majka slala kolače, ulazili smo kroz taj prozor da nam podijeli kolače, a mi se obrušimo na kutiju sa kolačima kao tazmanijski djavoli poslije gladne godine. Preko njega smo upoznali mnoge momke i djevojke iz internata pa smo postali miljenici (prije bih rekao dvorske lude). Kad god su nešto radili, mi smo se našli tu, tipa nošenje drva u drvarnicu. Sjećam se, kad god su bili praznici i dijelili se paketići, Alojz je ostavio po strani paketiće za nas.
Vodio nas je redovno i na misu, a mi se glupirali, sramota me da pričam šta smo radili. Što smo mi gori bili, imao sam osjećaj da je Alojz bio bolji prema nama. Ali divni ljudi su to bili, promijeni te njihova dobrota. Bio sam tada 7-8 godina. Kada sam 2012. bio na Belvederu, razmišljao sam da ga potražim i stupim u kontakt sa njime i zahvalim mu se za sve i izvinim se za naše ludorije. Idući put kad odem u RI uradiću to.
Moguće da su one rešetke stavili na prozore da se odbrane od nas

Htio sam ući u zgradu u kojoj sam živio i iznenadio se kad sam vidio da su vrata od zgrade zaključana. Prije se nije zaključavalo.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 28/08/2015 00:47:15
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/08/2015 : 23:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
WOLFS STORY 6: KONACNA UTRKA.

Izvinjavam se zbog kasnjenja price, jucer nisam nikako mogao da dobijem na vremenu da je napisem. Dods je nagao da ce da budu irvasi koji su naa vukli, mada na zalost mnogih moram saopstit da nismo imali nikakve zaprege i da smo morali manuelno upravljati. Ali je prica svakako zanimljiva pa ovako ide...

Znaci, dosao je taj dan da se napokon pocnemo sankati, odnosno da odrzimo svoju trku. Trebalo nas je da bude 10 ali neki nisu mogli da dodju pa nas ne bilo samo 5; ja, Meho, Mirko, Ivan i Nefko. I tako je utrka pocela pa smo se svi bacili kroz brdo. Prva prepreka je bila drvena rampa od 2 metra koju smo morali preskociti. Svi smo uspjeli da je savldamo osim Ivana koji je prvi pao sa sanki. Kako je preskocio rampu, u zraku se vise puta okrenuo i na kraju uletio u grmlje sa desne strane brda, kako je pao sa sobom je kroz grmlje pokosio nekoliko manjih drveca. Peh je bio u tome sto poslije tih drveva slijedi jos jedno brdo sa kojeg se skotrljao i pao taman u zaledjen potok. Na kraju je faso mjesec dana prehladu. Druga prepreka je bila u tome da predjemo snjezni tunel kojeg smo sagradili, joj mad se sjetim koliko nam je trebalo vremena da napravimo tunel. I talo uletimo nas cetvoroca u tunel, i tako se sankamo kada dolazi do manje krivine gdje se Meho zakucao ali bez velikog usporavanja pa se uspio brzo vratiti u trku. Mada na mjestu gdje se bio zabio je ostala pukotina koja se brzo pocela da siri i tako se tunel poceo da rusi sav. Jedva smo zivu glavu izvukli mada na kraju tunela je snijeg pao na Mirkine sanke pa nije mogao dalje ali se makar ziv izvukao. Treca prepreka je bila u tome da zaobilazimo rupe koje smo iskopali a svaka rupa je imala oko 2 metra dubine. Joj kada smo poceli da sankama se bacamo lijevo desno, i na kraju se svi izvucemo osim Mehe koji je upao u jednu. On kako je pao povukao je sa sobom onaj sav snijeg, jedva se na kraju izvukao iz njega. Zadnja prepreka je bila u tome da zaobilazimo zabijena stabla u snijegu dok su vec dotle dvojica sa brda spustila snijeznu kuglu visomu 5 metara na nas. I tako dok smo zaobilazi debla, kugla je za sobom obarala debla i na kraju zakavila Nefku koji ne na kraju udario u jedno deblo. Izgubio je jedan zub kojeg ni danas nije vratio... Kugla se na kraju srusila u potok te sam ja na kraju ispao pobjednik. Cijeli mjesec sam se falio u skoli kako sam ja pobjedio...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2015 : 23:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jebeš pobjedu, čuvaj zube, nije lijepo kada već u mladim danima ostaneš krezub a toliko posla pred tobom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 30/08/2015 : 00:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jebeš pobjedu, čuvaj zube, nije lijepo kada već u mladim danima ostaneš krezub a toliko posla pred tobom.



Za neke stvari nisu potrebni zubi
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 00:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by DODSFERD

Jebeš pobjedu, čuvaj zube, nije lijepo kada već u mladim danima ostaneš krezub a toliko posla pred tobom.



Za neke stvari nisu potrebni zubi

nego jezik

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/08/2015 : 08:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Poslije ovih poučnih prepričavanja burnih događaja iz mladosti pojedinih forumaša blago je za reći da mašta može svašta...Bome je svemoguća...Daje čovjeku mogućnost bijega sa niskofrekventnog treptajućeg ekrana radara istinske predodžbe,barem na trenutak...

Wtf?

Edited by - bagi on 30/08/2015 08:47:22
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 30/08/2015 : 08:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Bagić imal sela u tebi imalo
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/08/2015 : 12:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Ima kad ga Pljuger & slični dozovu...Ćući,ćami i ćeka iz prikrajka ćenife...

Wtf?

Edited by - bagi on 30/08/2015 13:16:52
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/08/2015 : 14:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Nego,krašuljak,nešto se slabo vozi ovih dana,ha?

Wtf?
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 30/08/2015 : 15:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Nego,krašuljak,nešto se slabo vozi ovih dana,ha?



Vec od 17 maja na putu sam...i bukiran sam do novembra.posla preko glave
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/08/2015 : 16:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Odlično...Ja pomislio da si se parkirao kad ovoliko visiš na forumu...

Wtf?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2015 : 11:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ma to ima vremena sada jer ceka na granici, Austrijanci picajzliraju



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 04/09/2015 : 19:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
WOLFS STORY 7: PIVO I ALERGIJA.

Ev proso je ljetni raspust, vidim djeca vec od ove sedmice krenuli u skole. A radnici uzivaju u hladnoj pivi po onakom suncu, ali sreca da se blizi kraj vrucinama i da je danas napokon pala kisa. Ovo me je podsjetilo kada sam bio 7 razred osnovne, i kada sam umjesto soka sa jabukom u flasu punio pivo. I tako sam ja redom sve punio po svaki dan sve dok jednom jaranu nisam dao da se napije. Naime, radilo se o jednom jaranu koji je jos u mladoj dobo saznao da je alergican na alkoholna pica, pogotovo na pivu. I tako, jednog vruceg dana, mi bili igrali dodgeballa, ona igra gdjr gadjas druge loptama, joj to je bila igra, ali o tome cu drugi put. I tako, igrali mi i oznojili se i na kraju me jaran, imenom Rifet pitao da mu dadnem malo soka. I tako ja zaboravim da je u flasi piva i dadnem mu, a on je u exu isprazni. Kad se on poceo napuhat, i pocrvenit od pive, a iz usiju skoro pa mu pocela pjena od pive da izlijece... Hitna dosla i jedva ga spasili. Meni smanjili vladanje sa 4 na 2. Od tada vise nisam donosio pivo u skolu...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 04/09/2015 : 20:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

WOLFS STORY 7: PIVO I ALERGIJA.

Ev proso je ljetni raspust, vidim djeca vec od ove sedmice krenuli u skole. A radnici uzivaju u hladnoj pivi po onakom suncu, ali sreca da se blizi kraj vrucinama i da je danas napokon pala kisa. Ovo me je podsjetilo kada sam bio 7 razred osnovne, i kada sam umjesto soka sa jabukom u flasu punio pivo. I tako sam ja redom sve punio po svaki dan sve dok jednom jaranu nisam dao da se napije. Naime, radilo se o jednom jaranu koji je jos u mladoj dobo saznao da je alergican na alkoholna pica, pogotovo na pivu. I tako, jednog vruceg dana, mi bili igrali dodgeballa, ona igra gdjr gadjas druge loptama, joj to je bila igra, ali o tome cu drugi put. I tako, igrali mi i oznojili se i na kraju me jaran, imenom Rifet pitao da mu dadnem malo soka. I tako ja zaboravim da je u flasi piva i dadnem mu, a on je u exu isprazni. Kad se on poceo napuhat, i pocrvenit od pive, a iz usiju skoro pa mu pocela pjena od pive da izlijece... Hitna dosla i jedva ga spasili. Meni smanjili vladanje sa 4 na 2. Od tada vise nisam donosio pivo u skolu...




Prošle godine?

Wtf?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 04/09/2015 : 21:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

WOLFS STORY 7: PIVO I ALERGIJA.

Ev proso je ljetni raspust, vidim djeca vec od ove sedmice krenuli u skole. A radnici uzivaju u hladnoj pivi po onakom suncu, ali sreca da se blizi kraj vrucinama i da je danas napokon pala kisa. Ovo me je podsjetilo kada sam bio 7 razred osnovne, i kada sam umjesto soka sa jabukom u flasu punio pivo. I tako sam ja redom sve punio po svaki dan sve dok jednom jaranu nisam dao da se napije. Naime, radilo se o jednom jaranu koji je jos u mladoj dobo saznao da je alergican na alkoholna pica, pogotovo na pivu. I tako, jednog vruceg dana, mi bili igrali dodgeballa, ona igra gdjr gadjas druge loptama, joj to je bila igra, ali o tome cu drugi put. I tako, igrali mi i oznojili se i na kraju me jaran, imenom Rifet pitao da mu dadnem malo soka. I tako ja zaboravim da je u flasi piva i dadnem mu, a on je u exu isprazni. Kad se on poceo napuhat, i pocrvenit od pive, a iz usiju skoro pa mu pocela pjena od pive da izlijece... Hitna dosla i jedva ga spasili. Meni smanjili vladanje sa 4 na 2. Od tada vise nisam donosio pivo u skolu...




Prošle godine?



Tacnije prije 14 godina ja mislim, ako se ne varam...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da li je taj još i danas alergičan na pivo ili se situacija okrenula u njegovu korist

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 05/09/2015 : 00:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Da li je taj još i danas alergičan na pivo ili se situacija okrenula u njegovu korist



Nista, sada je jos gori...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000