forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sto je ZAPRAVO europska unija?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2015 : 18:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie



samo da znaš, vidjela sam ti ovo.



Najiskrenije se nadam da jesi!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 18:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS



A vidi bas...da se smanjit...evo pazar sam potrosio na knjigu i pivo



Mogao si neko bolje pivo da si priuštiš.




Ah da, prvo upozorenje. (Ne obaziri se, ovo ja vodim evidenciju za mladju).

pijem lokalno delujem globalno

Neznam zasto upozerenje..pa ja ovde hvalim eu.cak sam pozivo ostale ucesnike da se mane komunizma..

U cemu je problem..ako sam ja nepozeljan na ovom forumu.slobodno recite...i ja cu otici

Nema smisla da se menjam pod stare dane.takav sam kakav sam

Dakle...mh ako zelis ja cu iz ovih stopa napustiti ovo zboriste.ako mislis da sam ja problem
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 24/08/2015 : 18:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
EU se dobro moze uporediti sa komunizmom, dobra ideja ali na duge staze
jednostavno neostvariva.
Rok trajanja se polako primice kraju.
Moze se dobro porediti i sa supernovom, trenutno je u faci napuhivanja, a poslje toga zna se sta slijedi.






Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2015 : 18:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 18:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

EU se dobro moze uporediti sa komunizmom, dobra ideja ali na duge staze
jednostavno neostvariva.
Rok trajanja se polako primice kraju.
Moze se dobro porediti i sa supernovom, trenutno je u faci napuhivanja, a poslje toga zna se sta slijedi.



Pa slijedi crna rupa.koja cak i svetlost guta
no to se nece desiti dok je god nemacka ovako jaka

N
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/08/2015 : 18:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.



Je to zbog knjige? Naziva knjige? Ili..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 18:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.



Je to zbog knjige? Naziva knjige? Ili..



Knjiga je odlicna...ian kershaw je napisao ovu biografiju..puno novih podataka

Ja inace imam obicaj da svaki mjesec kupim i procitam jednu ovakvu knjigu...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/08/2015 : 18:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Stinky, sve ovisi od mjesta i vremena. Imaš i onu biblijsku "Ne bacajte biserje...". Imaš što god hoćeš, s ironijom ili bez nje, da se svodi na taktičnost. Ako negdje nešto ne ide, onda ne ide. Što smo vidjeli dosad na ovom forumu izvan stripova? Otprilike one zadnje dvije stranice topica "Evolucija...", one su zapravo svugdje oko nas. Svaki post je svrha samome sebi i, više-manje, služi za "obranu" svojih "ugroženih" stavova, bili oni pravi ili krivi. Meni je takva vrsta ukopavanja, zbijanja redova i držanja linija, rijetko kad izrečenog ali činjeničnog svrstavanja u forumske "naše dobre" i "vaše zločeste", krajnje odbojna. Međutim, ako je tebi i drugima gušt, pa samo naprijed, pokrenite peticiju ili ne znam što, najbolje da ću vas ja u tome kočiti. Ali vas bome neću niti podupirati, u razglabanju koje se, kao što rekoh, svodi na to na što se svodi. Inače, jedino zbijanje redova koje bi mene zanimalo jest udruživanje 99% protiv bogate manjine od 1%. I na forumu stripova.com? Pa da, evo, pišem i na ovoj temi, zar ne? Ali da ću je preko mjere gurati svugdje i posvuda, još ovdje među nabrijanim "religijcima" i "antireligijcima", sasvim sigurno neću, jer niti mi se uvijek da, niti vidim svrhu.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/08/2015 : 18:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima
Pivo je naravno grozna splacina , dok je knjiga tek komercionalna lastavica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669&whichpage=4

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/08/2015 : 18:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima
Pivo je naravno grozna splacina , dok je knjiga tek komercionalna lastavica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669&whichpage=4



Hvala murdoc, jer sam upravo pripremila linkove za manhuntera nakon njegovog odgovora.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45311

sad odoh nazad u polje makova..zzz..zz..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 19:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Nista ja vas ne razumijem..valjda je ova splacina od piva pocela da dejstvuje..ugkavnom knjigu sam uzeo jer u njoj u zadnjoj trecini rusi lome nemce...koja divota.zamislite.hico je bio dodelio komandu himleru nad armijskom grupom visla koja je trebala svojom arijskom voljom i hrabroscu da zaustavi mocne ruse..a generali vermahta otvoreno šprdaju himlera.kao.šta je pičko.lako ti je bilo ubijati nemoćne židove.cigane i slavene u konc logorima aj da te sad vidimo protiv naoruzanih rusa...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 19:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ali ima jedan zanimljiv hićin citat.vezan za temu eu...

Nemacka ce biti svetska sila ili je neće biti...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/08/2015 : 19:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
e moj krase prodao si se kapitalistickim svinjama za par stotina eura dnevno :( naspram tebe i stinki ispada osoba vjerna svojim idealima.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2015 : 19:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Knjiga je odlicna...ian kershaw je napisao ovu biografiju..puno novih podataka

Ja inace imam obicaj da svaki mjesec kupim i procitam jednu ovakvu knjigu...



Ajde, kad ih imas toliko, koje preporucujes?

Meni se najvise svidja ova Sulzbergerova - https://www.goodreads.com/book/show/18514793-druga-svetovna-vojna


A trenutno obnavljam ove 3 od DZS kojih se sjecam jos kao klinac (kao i Sulzbergerove, negdje 3 puta precitana, jos kao klinac sam je prozdrivao), svaka po 400 str. - http://www.bolha.com/knjige-revije-stripi/strokovna-literatura-prirocniki/humanistika/zgodovina/druga-svetovna-vojna-mladinska-knjiga-1981-1299662339.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/08/2015 : 19:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ali ima jedan zanimljiv hićin citat.vezan za temu eu...

Nemacka ce biti svetska sila ili je neće biti...

To je povjest vec puno puta potvrdila...aliii

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

e moj krase prodao si se kapitalistickim svinjama za par stotina eura dnevno :( naspram tebe i stinki ispada osoba vjerna svojim idealima.



Molim
.nista se ja nisam prodao..ja nemam šefa.niti kome šefujem.ja sam slobodnjak..radim sa kinezima.ako bog da nasim buducim okupatorima

Uostalom i stari bravar je opljackao zagrebacku katedralu tamo tridesetih godina pa mu se to ne uzima za zlo..
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 20:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by KRAS

Knjiga je odlicna...ian kershaw je napisao ovu biografiju..puno novih podataka

Ja inace imam obicaj da svaki mjesec kupim i procitam jednu ovakvu knjigu...



Ajde, kad ih imas toliko, koje preporucujes?

Meni se najvise svidja ova Sulzbergerova - https://www.goodreads.com/book/show/18514793-druga-svetovna-vojna


A trenutno obnavljam ove 3 od DZS kojih se sjecam jos kao klinac (kao i Sulzbergerove, negdje 3 puta precitana, jos kao klinac sam je prozdrivao), svaka po 400 str. - http://www.bolha.com/knjige-revije-stripi/strokovna-literatura-prirocniki/humanistika/zgodovina/druga-svetovna-vojna-mladinska-knjiga-1981-1299662339.html






Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2015 : 20:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a tonke nema...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 24/08/2015 : 20:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

I daj prestanite kukak za tolarom..za 1000 sit mogo si nekad kupit cigare.pivu.jogurt i burek..al si moro tri sata radit..a danas za tri sata rada mozes kupit tri pakle cigare.tri pive.tri jogurta i tri bureka...

Sta kenjate



izvini, nije baš tako, ja sam za hiljadarku (1 EUR = 239,640 SIT)(celo veče žurirao, a za 4,70 eu pribl. dobijaš dve kafe ili jedno malo skuplje pivo, nije isto. pa i zavisi koliko dobiješ na sat. ajd, idem na pivo

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 24/08/2015 20:26:28
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 24/08/2015 : 20:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by KRAS

Knjiga je odlicna...ian kershaw je napisao ovu biografiju..puno novih podataka

Ja inace imam obicaj da svaki mjesec kupim i procitam jednu ovakvu knjigu...



Ajde, kad ih imas toliko, koje preporucujes?

Meni se najvise svidja ova Sulzbergerova - https://www.goodreads.com/book/show/18514793-druga-svetovna-vojna


A trenutno obnavljam ove 3 od DZS kojih se sjecam jos kao klinac (kao i Sulzbergerove, negdje 3 puta precitana, jos kao klinac sam je prozdrivao), svaka po 400 str. - http://www.bolha.com/knjige-revije-stripi/strokovna-literatura-prirocniki/humanistika/zgodovina/druga-svetovna-vojna-mladinska-knjiga-1981-1299662339.html










Gdje mogu nabaviti ovu knjigu?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2015 : 20:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima
Pivo je naravno grozna splacina , dok je knjiga tek komercionalna lastavica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669&whichpage=4



Hvala murdoc, jer sam upravo pripremila linkove za manhuntera nakon njegovog odgovora.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45311

sad odoh nazad u polje makova..zzz..zz..



Ljudi, jel vi ovo mene zajebavate? Ili ozbiljno mislite da sam neki zadrti koji bi i Mausa zabranio? I to upravo vas dvoje, mislio sam da vam ne treba crtati neke stvari.

Ne radi se o knjizi samoj, već o kontekstu i nameri. Nije prvi put da se dotičnom članu dešava tako nešto, a ovakva fotografija lagano može da rasplamsa diskusiju koja nije poželjna. Ne da MENI nije poželjna, već će ista dovesti do izbacivanja članova, a posle će moderatori biti krivi zato što su ih izbacili, a ne članovi zbog onoga što su pisali...Ali dobro, to je već stara pesma na ovom forumu.

Jasnije?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2015 : 20:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima




Greška u koracima? Ja na ovom forumu (ja kao ličnost) ništa ne želim. Kao moderator želim da imam što manje posla. Ponajmanje želim da kažem nekome da napusti forum (a na to sam se nadovezao). Ako si pažljivo čitao, video si da me je Kras pitao da li ja želim da on napusti forum, a ja sam mu odgovorio. Ne znam gde vidiš bilo kakvu grešku?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 20:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by KRAS

I daj prestanite kukak za tolarom..za 1000 sit mogo si nekad kupit cigare.pivu.jogurt i burek..al si moro tri sata radit..a danas za tri sata rada mozes kupit tri pakle cigare.tri pive.tri jogurta i tri bureka...

Sta kenjate



izvini, nije baš tako, ja sam za hiljadarku (1 EUR = 239,640 SIT)(celo veče žurirao, a za 4,70 eu pribl. dobijaš dve kafe ili jedno malo skuplje pivo, nije isto. pa i zavisi koliko dobiješ na sat. ajd, idem na pivo



Da pojednostavimo...posto sam ja kafanski covek.ovako

Godine 96. konobarica u nekoj rupi imala je satnicu 350sit dakle za preserna morala je da radi tri sata a ti si mogo 4 pive da popijes za te pare..danas konobarica ima 5e na sat a ti za 15e mores popit 7 piva...dakle.sta tu nije jasno?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/08/2015 : 21:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima
Pivo je naravno grozna splacina , dok je knjiga tek komercionalna lastavica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669&whichpage=4



Hvala murdoc, jer sam upravo pripremila linkove za manhuntera nakon njegovog odgovora.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35669

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45311

sad odoh nazad u polje makova..zzz..zz..



Ljudi, jel vi ovo mene zajebavate? Ili ozbiljno mislite da sam neki zadrti koji bi i Mausa zabranio? I to upravo vas dvoje, mislio sam da vam ne treba crtati neke stvari.

Ne radi se o knjizi samoj, već o kontekstu i nameri. Nije prvi put da se dotičnom članu dešava tako nešto, a ovakva fotografija lagano može da rasplamsa diskusiju koja nije poželjna. Ne da MENI nije poželjna, već će ista dovesti do izbacivanja članova, a posle će moderatori biti krivi zato što su ih izbacili, a ne članovi zbog onoga što su pisali...Ali dobro, to je već stara pesma na ovom forumu.

Jasnije?



Nemam nista reci u svoju obranu.
Osim da sam pljunuto ista takva kad sam u PMS-u i u stanju sam inskonstruirati cijelu tragediju od neke sitnice i sad kad se citam kako to zvuci ispricavam se cijelom svijetu i majke mi necu nikad vise. Odoh u apoteku nakupovati svakakvih preparata i gutat cu ih ko bombone. Ako nista drugo, dok ne pocnu djelovati barem cu sutjeti jer cu imati puna usta preparata.





~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/08/2015 : 21:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima




Greška u koracima? Ja na ovom forumu (ja kao ličnost) ništa ne želim. Kao moderator želim da imam što manje posla. Ponajmanje želim da kažem nekome da napusti forum (a na to sam se nadovezao). Ako si pažljivo čitao, video si da me je Kras pitao da li ja želim da on napusti forum, a ja sam mu odgovorio. Ne znam gde vidiš bilo kakvu grešku?



Relax brate..danas sam kupio 20 stripova i ovu knjigu.nikakve tu zle namere nema...al vidim da sam postao remetilacki faktor...gle stvar je jednostavna.ili cu dobijati redovnu porciju mjesecnog bana ili me oladite na cisto i cao...da nekazem ono sto mi u tom trenu lezi na dusi ja jednostavno nemogu... zar sam ja tolika smetnja a pisem na dvatri topica..da negovorim kako niko nije zbog mene dobio ban.eventualno ako sam se sa nekim zakacio.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000