forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sto je ZAPRAVO europska unija?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2015 : 21:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie





bombone. Ako nista drugo, dok ne pocnu djelovati barem cu sutjeti jer cu imati puna usta preparata.





[/quote]

Tablete koje će ućutati ženu još nisu izmišljene.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2015 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Stinky, sve ovisi od mjesta i vremena. Imaš i onu biblijsku "Ne bacajte biserje...". Imaš što god hoćeš, s ironijom ili bez nje, da se svodi na taktičnost. Ako negdje nešto ne ide, onda ne ide. Što smo vidjeli dosad na ovom forumu izvan stripova? Otprilike one zadnje dvije stranice topica "Evolucija...", one su zapravo svugdje oko nas. Svaki post je svrha samome sebi i, više-manje, služi za "obranu" svojih "ugroženih" stavova, bili oni pravi ili krivi. Meni je takva vrsta ukopavanja, zbijanja redova i držanja linija, rijetko kad izrečenog ali činjeničnog svrstavanja u forumske "naše dobre" i "vaše zločeste", krajnje odbojna. Međutim, ako je tebi i drugima gušt, pa samo naprijed, pokrenite peticiju ili ne znam što, najbolje da ću vas ja u tome kočiti. Ali vas bome neću niti podupirati, u razglabanju koje se, kao što rekoh, svodi na to na što se svodi. Inače, jedino zbijanje redova koje bi mene zanimalo jest udruživanje 99% protiv bogate manjine od 1%. I na forumu stripova.com? Pa da, evo, pišem i na ovoj temi, zar ne? Ali da ću je preko mjere gurati svugdje i posvuda, još ovdje među nabrijanim "religijcima" i "antireligijcima", sasvim sigurno neću, jer niti mi se uvijek da, niti vidim svrhu.



izgleda da smo došli do zamjene teza
naime, ti si taj koji je pričao o samoupravljanju, o društvu

ja sam ti lijepo primjetio da već ovaj forum ne valja. pravila su pogrešna, to je evidentno, čak i manhunter to zna, ali...

ti radiš ironički odmak, te prevelike ambicije, te naivnost, treba taktika... ma jasno sve to, ali.. ALI!!!

... ali ima nešto pogrešno u tom povlačenju (jer, to jest povlačenje pred konkretnim, willeru, okreni kako hoćeš). pogrešno pogotovo kad uzmemo u obzir kontekst u kojemu je došlo do priče.

ni na koji način ne možeš izbjeći tu konzekvencu da ti se nalovila neka pogrešnost, neka sumnjivost na priču. možeš vrludati, migoljiti, to da, mogu sve to što kažeš u jednu ruku prihvatiti (ali samo u jednu), pa ipak... AKO NE VJERUJEŠ U DRUGE OVDJE, NE VIDIM KAKO BI I POD KOJIM OKOLNOSTIMA U SVIJETU MOGAO VJEROVATI U DRUGE NA NEKOM DRUGOM MJESTU. pogotovo ne u "radničkom poduzeću".

bah, tek to je nepovjerenje, tek tamo su svi "slučajni", sreli su se u ekonomskoj sferi, a to je čisto opće, najopćije, nagorovska kalkulantska razmjena. nikakve veze, ničeg među njima, svak će svak zajebat čim mu se ukaže, jer to i jest bit razmjene.
kakva "klasna svijest", kakve budalaštine, to je doživjelo devalvaciju dok si rekao keks. jača je onda "rasna" svijest, mislim, to vidiš i dan danas, makar je odigrala onakav fijasko. a tek nacionalna (srećom, nisu svi nagori).
Sorel je kužio taj propust marksizma, tu slabu, najslabiju točku (proleteri svih zemalja ujedinite se - da, ali samo tako verbalno, kao pamflet i parola koja se izvikuje za prvi maj, a onda svi idu doma i piju pivo). on je pokušao razviti neku radničku mitsku svijest, "promišljanja o nasilju"... a onda je to fino prisvojio Mussolini.

ma, da ne pričam, šteta bisera kažeš, ma katastrofa. tvoj stav je katastrofa, ono, u krajnjoj instanci. ti jednostavno govoriš "drugi su đubrad", nema svijesti, kako mogu znati da je itko svjestan... a istovremeno bi valjda osudio što Mađarska gradi zid. e vidiš, meni je to pošteniji stav. to je jasan stav "mi vas nećemo", budite "drugi", iza zida, to nas se ne tiče. to je poštenije, nego ova tobože ljudska prava, ali kad dođe gusto, kad dođe "takva vrsta ukopavanja, zbijanja redova i držanja linija", e onda tu mi ne bi, onda na distanci, onda zid. onda dobro dođe zid, manhunter teška srca ipak ipak ipak nek bude zid.

ma, i dalje si mi drag, ali ovdje teško griješiš. e sad, je li to nepopravljiva, nepovratna fundamentalna greška, to još ne znam. nadam se da nije, da ipak imaš jaču romantičku čežnju (fundiranu kroz oporu kojeve-hegel antropologiju;)
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/08/2015 : 21:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Just_Charlie





bombone. Ako nista drugo, dok ne pocnu djelovati barem cu sutjeti jer cu imati puna usta preparata.








Tablete koje će ućutati ženu još nisu izmišljene.
[/quote]

Genijalan odgovor!


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/08/2015 : 22:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
AKO NE VJERUJEŠ U DRUGE OVDJE, NE VIDIM KAKO BI I POD KOJIM OKOLNOSTIMA U SVIJETU MOGAO VJEROVATI U DRUGE NA NEKOM DRUGOM MJESTU. pogotovo ne u "radničkom poduzeću".




Ukratko, zajednički interes oko neke "treće" stvari, nekog projekta ili bilo kojeg oblika udruženog (ali potpuno slobodnog!) rada, potiče ljude da se bolje razumiju i oko nekih drugih pitanja. Da shvate neke oblike ponašanja onih s kojima tada već neko vrijeme ili duže uspješno surađuju, makar su im ti oblici ponašanja inače neshvatljivi ili čak odbojni.

Na ostalo nemam namjeru odgovarati. Previše si, stinky, u svome filmu, pa iz svoga filma sudiš o mome.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/08/2015 : 08:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Ah da, prvo upozorenje. (Ne obaziri se, ovo ja vodim evidenciju za mladju).


Stvarno nema tih tableta
Nego, (wo)manhunteruovo sam ti jos htjela reci.
Na ovaj tvoj post sam pitala je li zbog knjige, samo sam bila lijena napraviti ovo - procistiti ga, da i munjen skuzi.
Mislila sam da ces shvatiti kontekst ali si se i ti zakacio za tek usputni post, citiran da znas da tebe pitam.
To je dovelo do zabune i ni moje pitanje nije vise imalo pravi smisao kao ni odgovor..
Tako dobro poznas zene, pa trebao si znati na koji post se odnosi moje pitanje.

I da se vratim nesto kao na temu.
Cujem jutros da ce banke nasim patnicima u svicarcima konvertirati u euro, s kamatom koja je bila tada, na dan sklapanja ugovora o kreditu, troskove cega ce snositi banke kao poreznu olaksicu. Nes ti banaka i gubitka. Opet narod placa..odn.gubi kroz porezna davanja.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 09:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ja apsolutno ništa ne želim. Barem ne na ovom forumu.

Ah, ova tvoja reakcija se nadopunjova sa mojim osvrtom na mausa..jebiga, mislim da su ovo ipak tvoje greske u koracima




Greška u koracima? Ja na ovom forumu (ja kao ličnost) ništa ne želim. Kao moderator želim da imam što manje posla. Ponajmanje želim da kažem nekome da napusti forum (a na to sam se nadovezao). Ako si pažljivo čitao, video si da me je Kras pitao da li ja želim da on napusti forum, a ja sam mu odgovorio. Ne znam gde vidiš bilo kakvu grešku?

Insuinacija na mausa je bila Kvaka 22, i jos uvijek smatram da je nisi ili pak preozbiljno pojmio

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2015 : 10:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2015 : 10:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Telleru, sigurno se slazes da ni prvi Zagor nije bolji. ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2015 : 10:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Telleru, sigurno se slazes da ni prvi Zagor nije bolji. ;P






Maus je bolji od prvog Zagora

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 10:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.

Dozivotni ban na Stripovi.com , to je sve sto ti imam reci

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/08/2015 : 11:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/08/2015 : 12:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Krasu je pao cover.
Sad više ne može izigravat matoru komunjaru kad znamo da je europejac naprednjak.

Glede EU, manje-više sve je rečeno - ima svojih mana i prednosti.

Osvrnut ću se samo na onaj dio o proizvodnji, domaćim proizvodima i to.
Pojam domaće se može primjeniti na tradicionalnu proizvodnju određene kvalitete i obima proizvodnje.
U praksi, to je ovo: moja susjeda Milka uzgaja tuke. Ima ih 50-ak komada na gospodarskom dvorištu od 100-tinjak kvadratnih metara.
Preko dana su konstantno vani (znači čisto ekstenzivan uzgoj), imaju dovoljno prostora za kretanje i hrane se prvenstveno domaćim žitaricama (cijelo zrno, prekrupa).
Susjeda Milka drži tuke jednako kao i njeni preci prije 500 ljeta.

E sad, s obzirom na odnos uloženog i finalnu cijenu, ukoliko kupite tuku kod Milke dobivate top domaći proizvod za nisku cijenu.
Jedan od razloga je što nije brendirala proizvod (tipa, "autohtona dalmatinska tuka" kao što je recimo puran pazinski) što te automatski rangira niže na tržištu. Čisti marketing.
Tako da reći da nema kvalitete hrane je čista floskula jer ima, samo je treba znati naći.
(disklejmer: Milka ima i solidnu penziju iz TIC-a pa ne mora živjeti samo od prodaje tuka )

Druga stvar.
Tu zdravu hranu ćete dobiti jeftinije nego igdje drugo u Europi. S obzirom da je pojam domaće prvenstveno ograničen kapacitetom, finalni proizvod je skup.
Zašto je tome tako? Jer Milka može držati 100, plafon 200 tuka da način držanja ostaje nepromjenjen. Može povećati kvadraturu dvorišta do 200-tinjak kvadrata da je to - to. Daljnje povećavanje kapaciteta iziskiva veću specijalizaciju rada i prelazi u višu proizvodnu kategoriju, odnosno postaje farma. Farma za uzgoj tuka.
Sad već ne može "rekreativno" uzgojit nešto žitarica da prehrani sve tuke, već mora kupiti koncentrat.
Više ne može pustiti tuke da slobodno šetuckaju dvorištem i da na njih budno pazi hrvatski ovčar Majk, već mora kupiti žičanu ogradu malog promjera oka da ne uđu razni predatori.
Više to nije domaća tuka, već neka nova pasmina, hibridna čija su prsa i bataci jači te pri završetku tova daje veću finalnu masu.
Više ne mogu stajati u maloj kućici gdje su prethodno stajale, već moraju imati veliku prostoriju sa ventilacijom, pojilicama, grijanjem i svime ostalim.
I mora zaposliti radnike u tri smjene da rade oko tih tuka.

Znači li to da je Milkin proizvod loš? Ne, ne znači. Ako je uzgojena na farmi, ne znači da je ta tuka loša, već je samo prešla u drugu kategoriju prozivodnje te za nju vrijede neki novi, drugačiji standardi. I više nije domaća.
Milka je (hipotetski) prešla u farmsku proizvodnju i više ne ide na kvalitet, već na količinu.

I sve se ovo može primjeniti na bilo koju proizvodnju animalnih namirnica.

Što se tiče domaćeg... Misli li itko da je gore opisanim načinom moguće snabdijevati, recimo EU?
Pa nije moguće snabdijevati ni RH, kamoli izvozit.

Ukupna proizvodnja hrane animalnog porijekla u svijetu nije u stanju zadovoljiti svu populaciju (ima li svaki član kućanstva u Somaliji mesni obrok svaki dan?) i to kad se zbroji industrijska i domaća proizvodnja.
Razloga za to ima više, no o tome drugi put.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/08/2015 : 12:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 12:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2015 : 21:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?


naravno, a kojeg ste vi mislili? neznam nijednog drugog...
klinac mi svaki mjesec uzme tog Mausa i ona kineska igračka ko dar je bezvezna...a čujem sad da je i ukinut u hrvatskom izdanju...
dakle zabranio bi slovenskog.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/08/2015 : 21:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?


naravno, a kojeg ste vi mislili? neznam nijednog drugog...
klinac mi svaki mjesec uzme tog Mausa i ona kineska igračka ko dar je bezvezna...a čujem sad da je i ukinut u hrvatskom izdanju...
dakle zabranio bi slovenskog.



Ima i onaj Maus sa miševima kao Židovima u logoru...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/08/2015 : 22:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?


naravno, a kojeg ste vi mislili? neznam nijednog drugog...
klinac mi svaki mjesec uzme tog Mausa i ona kineska igračka ko dar je bezvezna...a čujem sad da je i ukinut u hrvatskom izdanju...
dakle zabranio bi slovenskog.



Ima i onaj Maus sa miševima kao Židovima u logoru...



Da upravo mi to je Zoro i prolazilo glavom... Pa se sve pitam da li je Teller mislio na Disney Mausa ili Jevrejskog... Elem, i meni se ne svidja sto uz te stripove dolaze igracke. Navikao sam to od Mikija i SpuzvaBoba, ali kod Batmana i Spidermana je jos gluplje... A da ne govorim za cijenu, za tih 5 maraka ja sebi komotno mogu priustiti Alan Ford komplet od 3 stripa, uz to imam 360 stranica za procitat koje donose smijeh i kvalitetu. A ne ovako dadnes 5 maraka za bijednih 40 stranica koje vise lice na list sa grane nego na papir...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2015 : 22:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by teller

Ja bi mausa zabranio...samo zbog odvratnog crteza...ako te skrabotine mozemo nazvati crtezem,.



Jel mislis na Miki Mausa?


naravno, a kojeg ste vi mislili? neznam nijednog drugog...
klinac mi svaki mjesec uzme tog Mausa i ona kineska igračka ko dar je bezvezna...a čujem sad da je i ukinut u hrvatskom izdanju...
dakle zabranio bi slovenskog.



Ima i onaj Maus sa miševima kao Židovima u logoru...


znam, znam...fibrica izdala
ma ni u ludilu nebi nešto takvo izjavio za bilo koji strip iz marcosove produkcije... pa da se zamerim polovini forumaša
toliko sam i ja oprezan..

Edited by - teller on 25/08/2015 22:44:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2015 : 23:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Krasu je pao cover.
Sad više ne može izigravat matoru komunjaru kad znamo da je europejac naprednjak.

Glede EU, manje-više sve je rečeno - ima svojih mana i prednosti.

Osvrnut ću se samo na onaj dio o proizvodnji, domaćim proizvodima i to.
Pojam domaće se može primjeniti na tradicionalnu proizvodnju određene kvalitete i obima proizvodnje.
U praksi, to je ovo: moja susjeda Milka uzgaja tuke. Ima ih 50-ak komada na gospodarskom dvorištu od 100-tinjak kvadratnih metara.
Preko dana su konstantno vani (znači čisto ekstenzivan uzgoj), imaju dovoljno prostora za kretanje i hrane se prvenstveno domaćim žitaricama (cijelo zrno, prekrupa).
Susjeda Milka drži tuke jednako kao i njeni preci prije 500 ljeta.

E sad, s obzirom na odnos uloženog i finalnu cijenu, ukoliko kupite tuku kod Milke dobivate top domaći proizvod za nisku cijenu.
Jedan od razloga je što nije brendirala proizvod (tipa, "autohtona dalmatinska tuka" kao što je recimo puran pazinski) što te automatski rangira niže na tržištu. Čisti marketing.
Tako da reći da nema kvalitete hrane je čista floskula jer ima, samo je treba znati naći.
(disklejmer: Milka ima i solidnu penziju iz TIC-a pa ne mora živjeti samo od prodaje tuka )

Druga stvar.
Tu zdravu hranu ćete dobiti jeftinije nego igdje drugo u Europi. S obzirom da je pojam domaće prvenstveno ograničen kapacitetom, finalni proizvod je skup.
Zašto je tome tako? Jer Milka može držati 100, plafon 200 tuka da način držanja ostaje nepromjenjen. Može povećati kvadraturu dvorišta do 200-tinjak kvadrata da je to - to. Daljnje povećavanje kapaciteta iziskiva veću specijalizaciju rada i prelazi u višu proizvodnu kategoriju, odnosno postaje farma. Farma za uzgoj tuka.
Sad već ne može "rekreativno" uzgojit nešto žitarica da prehrani sve tuke, već mora kupiti koncentrat.
Više ne može pustiti tuke da slobodno šetuckaju dvorištem i da na njih budno pazi hrvatski ovčar Majk, već mora kupiti žičanu ogradu malog promjera oka da ne uđu razni predatori.
Više to nije domaća tuka, već neka nova pasmina, hibridna čija su prsa i bataci jači te pri završetku tova daje veću finalnu masu.
Više ne mogu stajati u maloj kućici gdje su prethodno stajale, već moraju imati veliku prostoriju sa ventilacijom, pojilicama, grijanjem i svime ostalim.
I mora zaposliti radnike u tri smjene da rade oko tih tuka.

Znači li to da je Milkin proizvod loš? Ne, ne znači. Ako je uzgojena na farmi, ne znači da je ta tuka loša, već je samo prešla u drugu kategoriju prozivodnje te za nju vrijede neki novi, drugačiji standardi. I više nije domaća.
Milka je (hipotetski) prešla u farmsku proizvodnju i više ne ide na kvalitet, već na količinu.

I sve se ovo može primjeniti na bilo koju proizvodnju animalnih namirnica.

Što se tiče domaćeg... Misli li itko da je gore opisanim načinom moguće snabdijevati, recimo EU?
Pa nije moguće snabdijevati ni RH, kamoli izvozit.

Ukupna proizvodnja hrane animalnog porijekla u svijetu nije u stanju zadovoljiti svu populaciju (ima li svaki član kućanstva u Somaliji mesni obrok svaki dan?) i to kad se zbroji industrijska i domaća proizvodnja.
Razloga za to ima više, no o tome drugi put.



glavni razlog je taj šta ima 7,3 milijarde ljudi na Zemlji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 26/08/2015 : 09:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Idem na izvesno vreme u evropu...
dal će tuga da poteče.dal će suza da opeče.
dal će dani biti sivi.dal će moći da se živi...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 26/08/2015 : 09:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
moći ćemo mi bez tebe,

odi u europu ko te j..e.

kinezima prodaj jeftinije vodu,

da euri u džep drugom ne odu.

sretno

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 26/08/2015 09:43:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/08/2015 : 10:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
srečno širli!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 26/08/2015 : 10:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
EU je došla do problema zvan prevelika birokracija i propisi.
Reformatori nestaju u tom kaosu, a ostaju smiješni birokrati bez trunka vizije.

EU bi općenito trebala biti dobra za RH, međutim to je gladijatorska arena gdje te sposobniji sasjeku ako ne paziš dovoljno.
Mi nismo dovoljno iskoristili samo članstvo jer ne proizvodimo dovoljno, pa je tek sada političarima došlo u glavu da se moramo više orijentirati na izvoz i stvaranje dodatne vrijednosti.

Mi se moramo mijenjati. Život je borba. Nema nikakve koristi što stariji ljudi žale za prošlim vremenima. Što njihova djeca imaju od toga? Ova područja su skoro 45 godina išla puževim korakom što se tiče razvoja, ako usporedimo sa državama tipa Nizozemska,Austrija,Danska ili Belgija.
I još smo onda i nakon promjene društvenog uređenja, desetak godina patili zbog stanovitih okolnosti.
Nismo se otarasili onih koji su 45 godina provodili negativnu selekciju. Pogledajmo Češku i Slovačku koje su to napravile.
Danas Prag ima najnižu stopu nezaposlenosti u EU i BDP per capita od 43 tisuće eura. U obje države automobilski giganti otvaraju svoje tvornice i dodatno stimuliraju rast.

Prostor Višegradske skupine je danas prostor s najvećim potencijalem u Europi. Zašto oni mogu, a mi ne možemo?
Potrebno je raskrstiti s političarima koji potiču negativnu selekciju i nepotizam.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 26/08/2015 : 15:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Stiga Krasni u parizer..bonžurrr madam

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 26/08/2015 : 15:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

EU je došla do problema zvan prevelika birokracija i propisi.
Reformatori nestaju u tom kaosu, a ostaju smiješni birokrati bez trunka vizije.

EU bi općenito trebala biti dobra za RH, međutim to je gladijatorska arena gdje te sposobniji sasjeku ako ne paziš dovoljno.
Mi nismo dovoljno iskoristili samo članstvo jer ne proizvodimo dovoljno, pa je tek sada političarima došlo u glavu da se moramo više orijentirati na izvoz i stvaranje dodatne vrijednosti.

Mi se moramo mijenjati. Život je borba. Nema nikakve koristi što stariji ljudi žale za prošlim vremenima. Što njihova djeca imaju od toga? Ova područja su skoro 45 godina išla puževim korakom što se tiče razvoja, ako usporedimo sa državama tipa Nizozemska,Austrija,Danska ili Belgija.
I još smo onda i nakon promjene društvenog uređenja, desetak godina patili zbog stanovitih okolnosti.
Nismo se otarasili onih koji su 45 godina provodili negativnu selekciju. Pogledajmo Češku i Slovačku koje su to napravile.
Danas Prag ima najnižu stopu nezaposlenosti u EU i BDP per capita od 43 tisuće eura. U obje države automobilski giganti otvaraju svoje tvornice i dodatno stimuliraju rast.

Prostor Višegradske skupine je danas prostor s najvećim potencijalem u Europi. Zašto oni mogu, a mi ne možemo?
Potrebno je raskrstiti s političarima koji potiču negativnu selekciju i nepotizam.



Odlično rečeno!
Potpis.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000