forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/12/2021 : 22:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svi nasilni filmovi i stripovi zajedno mogu i rade manje štete no gledanje nekih toksičnih youtubera idiota koji su klincima idoli.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 21/12/2021 : 06:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Staloneovi filmovi i nisu tako loši,mada RokiI/II i prvi Rambo jesu ubedljivo najbolji.



...i F.I.S.T.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 21/12/2021 : 06:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prvi potegao. Rekao si da Enis nema ukusa, a ni njegovi fanovi. Ja sam lepo pitao "Ko si ti da tvrdiš da neko nema ukusa?". I pomenuo sam ogrqničenost, da, jer ako ne shvataš da neko može da voli Enisa (ili zzapravo ikog ko se tebi ne dopada) onda imaš ograničenje, limit, u pogledu na stvari. Ali, to je opet samo moje mišljenja...

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Betmen987

Ne jedim se...
Osetio sam se uvređeno, i onda isterujem pravdu, jer sam debil.
Msm, ne možeš nekom reći da je ograničen ako nešto voli da pročita 😁



Čekaj, pa ko je prvi potegao "ograničenost"?? Ja pomenuh nedostatak ukusa u prvom postu, to nije isto.

Mnogo su hvaljeni i Ennis/Punisher i Torpedo, da zaslužuje da se čuju i drugačija mišljenja. Ja nisam počeo diskusiju, nedovezao sam se svojim stavom, a treba da znaš i da tvoji postovi nekom mogu da deluju kao negiranje tuđeg drugačijeg mišljenja, kao suprotstavljeni stavovi tebi. Ne shvataj lično, mada što se tiče kvaliteta zabavnih žanrovskih sadržaja i njihovog međusobnog poređenja po značaju i kvalitetu, tek imamo još toga za diskusiju.


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 21/12/2021 : 09:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zato da se prikazuju stvari onakve kakve jesu. Postoje li likovi koji psuju, vrijedjaju druge, omalovazavaju zene itd? Postoje li surovi ljudi, oni koji gaze preko mrtvih, nekulturni, prgavi i nasilni? Postoje li smutljivci, sovinisti i ljigavci? Postoje. U skladu s time treba da postoje i filmovi i knjige, a pogotovo stripovi koji ce prikazivati stvari kakve jesu, pa cak masti na volju i hiperbolisati. Niti jedna normalna osoba nece postati nasilnik jer mu je drag Torpedo ili Propovjednik, niti si to stripovi za one sa losim ukusom. Iole razuman covjek ce uvidjeti da to ponasanje nije dobro. Secirat ce dobro od loseg u samim tim likovima. Ti stripovi jasno isticu devijantnost likova. Sa druge strane, mnogo ali mnogo gori uticaj na omladinu ima Kardasijan show, zadruga i sl koji stapaju taj svoj idiotizam sa normalnim i svakondevnim svijetom. Prikazuju to kao nesto dobro, nesto trendi i sl. Da ne pominjem kako razni "influenseri" i tiktokeri uticu na omladeinu. Takve stvari i stvari poput reality emisija, materijalistickih nisko moralnih pjesama ne smetaju woke i ostalim pokretima. Zato im smeta strip u kojem beskrupulozni kriminalac silije zenu, a to se u stvarnosti i statisticki desava u svijetu na svakih minut-dva. Primjetite li kako se religija brani nakon svake pizdarije koju pojedinac, grupa ili cak rezim uradi u ime ovoga ili onoga boga? Sta ima veci potencijal da stopi fikciju s realnoscu i ucini covjeka radikalnim u ponasanju, religija ili strip ili GTA video igra? Licemjeri su na sve strane. Neke stvari su van kritike, a neke nisu. Niti ce cancel pokret sprijeciti mrznju i spolnu netrpeljivost, niti ce prisilna i nelogicna rasna zastupljenost u zabavnom mediju sprijeciti rasizam i netolaranciju, niti ce blacenje i sprjecavanje stripova kao Torpedo sprijeciti silovanja. Nadam se da ce se uskoro naci kriticna masa pisaca, razisera i uopste kreatora koji ce reci ne ovim degenericima koji sputavaju i otkazuju sve ono zbog cega smo nesto zavoljeli, pa poceti udarati kontru i skinuti okove. Ubijaju nam svaki medij, razvaljuju voljene fransize i kvare zabavu. Tjeraju prave fanove od svega i gase ljudima entuzijazam za filmom, za stripom itd.
Stripovi kao Torpedo ili Poropovjednik su vec izumrla vrsta u nekom mejnstrimu i je li svijet bolje mjesto zbog toga?
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 21/12/2021 : 10:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Najveće sranje što postoji je ova današnja politička korektnost.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 21/12/2021 : 11:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2021 : 11:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.



Kako kome, ja gledam sta je unutar korica, i ne samo ime na koricama. Ako su supergacese u pitanju, zaboli me za autore.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/12/2021 : 11:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Onda su Enisovi Boysi idealan strip za tebe
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/12/2021 : 11:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by anto

Staloneovi filmovi i nisu tako loši,mada RokiI/II i prvi Rambo jesu ubedljivo najbolji.



...i F.I.S.T.


da,i taj.
quote:
Originally posted by Red Marquis

Svi nasilni filmovi i stripovi zajedno mogu i rade manje štete no gledanje nekih toksičnih youtubera idiota koji su klincima idoli.


apsolutno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/12/2021 11:33:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/12/2021 : 11:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.


kakve sad ima Leo veze sa celom pričom

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/12/2021 : 11:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by borg

Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.


kakve sad ima Leo veze sa celom pričom



Kao primjer obožavanog autora koji borgu nisu napeti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/12/2021 : 12:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jedino jednako iritantno kao novokomponovana politička korektnost (ne da mi se svaki put pisati taj izraz, treba nešto kraće, npr. Turbo-PolK) je kad se ona posvuda ubacuje izvan konteksta i koristi kao kontraargument da se diskreditira tuđe mišljenje. Kakve veze ima Alextsov komentar o tome da neke spomenute stripove smatra neukusnim sa tom Turbo-PolKom? Uostalom, ako se ne varam, Alexts je među starijima ovdje, pa teško da su njegov ukus formirali najnoviji pomodni trendovi.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/12/2021 : 12:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
istina je da su Al-Eksov ukus formirali trendovi iz doba Hladnog rata jos

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/12/2021 : 14:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Alexts je među starijima ovdje, pa teško da su njegov ukus formirali najnoviji pomodni trendovi.


Alex je stariji i od Peya.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/12/2021 : 14:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Alexts je puno toga pročitao i čovjek zna puno o stripu. Cijenim njegove upise.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2021 : 14:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja mislim da su od Alextsovih komentara, cak poznatiji oni komentari Metuzalema o njegovim komentarima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/12/2021 : 09:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da...Torpedo prvo izmlati ženu, pa ju siluje, pa se popiša po njoj.
Ali to je strip i zabava, ''bjeg od stvarnog života''... ;)



Priznaješ da i njega čitaš ?

Popišao se na ženu? Nije mi to u sjećanju?

P.S. Za tebe i Mr Grmojaida, Torpedo mi nije idol. On je odvratni debil.




Ne kužim ovu foru.

Ne znam, meni se čini da kod tebe postoje dvostruka mjerila.

U smislu da ti je Punisher problematičan, ali nisam primijetio da sličnu reakciju imaš kada netko hvali Torpeda. Recimo, meni osobno je Torpedo znatno problematičniji strip od Punishera. Neusporedivo. Govoriš o manjku empatije, a Torpedo je strip koji ju nema ni u tragovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/12/2021 : 11:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da...Torpedo prvo izmlati ženu, pa ju siluje, pa se popiša po njoj.
Ali to je strip i zabava, ''bjeg od stvarnog života''... ;)



Priznaješ da i njega čitaš ?

Popišao se na ženu? Nije mi to u sjećanju?

P.S. Za tebe i Mr Grmojaida, Torpedo mi nije idol. On je odvratni debil.




Ne kužim ovu foru.

Ne znam, meni se čini da kod tebe postoje dvostruka mjerila.

U smislu da ti je Punisher problematičan, ali nisam primijetio da sličnu reakciju imaš kada netko hvali Torpeda. Recimo, meni osobno je Torpedo znatno problematičniji strip od Punishera. Neusporedivo. Govoriš o manjku empatije, a Torpedo je strip koji ju nema ni u tragovima.



Prvo sorry, nisam te ničim htio uvrijediti, cijenim tebe i tvoje upise/razmišljanja. U pitanju je mala zeka na Bush/grm očito neuspjela.

Slažem se, oba stripa imaju dosta sličnosti. Ono što mi se ne sviđa kod oba lika je taj posvemašnji nedostatak empatije.

Ipak ima među njima i razlike.

Kao što piše na wikipediji:



Masovni ubojica u ime pravde, koji ispravno postupa ubijajući od komunističkih žuća (ako me sjećanje ne izdaje takva mu je bila retorika pa sam zato ovo napisao, a ne iz rasističkih pobuda kojih se gadim), do podlih Arapa, Srba i da ne nabrajam. Ako dobro pamtim manje je usredotočen na likvidaciju najodgovornijih za brojna zla u svijetu u svojoj zemlji. Strip je prepun eksplicitnog nasilja i još koječega što očigledno ima svoju publiku kojoj se to sviđa. Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam). Tko voli nek izvoli. Osobno imam neke Punishere u kolekciji (a dosta sam ih pročitao uključujući sve Fibrine).

Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra. I crtački mi je sjajan sve dok Bernet ne prelazi u previše karikaturalni pristup. Ono što mi se manje sviđa je ta često nepotrebno prenaglašena brutalnost i ponekad morbidnost kod Abulijevih scenarija (iako će nekima to biti ponajbolje). Torpedo je kao lik odvratan i nije mi nikakav idol, a nadam se ni drugima. Zbog ponajboljih albuma stavio sam ga u meni omiljene stripove i držim da spada u ponajbolje stripove na tu tematiku. Spaghetti brothers su mi dosta sličan i također omiljen strip.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/12/2021 : 12:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam).



nesto si pogresio, paniser svakom daje po zasluzi. najbrutalniji je u onoj epizodi sa robovima, al tu je svako zasluzio groznu smrt. sve je tu posteno.

quote:
Originally posted by Peyo
Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra.



a bice da uz to siluje devojke koje mu svakako nisu slicne. a imamo i cuvenu epizodu sa devojcicom. ako preko ovih stvari prelazis onda nemoj drugima zamerati nesto drugo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/12/2021 : 13:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Peyo
Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam).



nesto si pogresio, paniser svakom daje po zasluzi. najbrutalniji je u onoj epizodi sa robovima, al tu je svako zasluzio groznu smrt. sve je tu posteno.



Ne kažem da takav zločinac nije zaslužio najgoru kaznu. Ali ako se "pravednik" služi istim metodama kao zločinac da li je to što je u pitanju "pravednik" dovoljno da ga opravda? Da ne pokrećem da li je u redu da se netko igra i suca, porote i krvnika kako to on procijeni.


quote:
Originally posted by kasper
quote:
Originally posted by Peyo
Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra.



a bice da uz to siluje devojke koje mu svakako nisu slicne. a imamo i cuvenu epizodu sa devojcicom. ako preko ovih stvari prelazis onda nemoj drugima zamerati nesto drugo



Nemoj mi stavljati u usta da ja prelazim preko takvih stvari. Svako nasilje, silovanje, zlostavljanje (i ne daj Bože pedofiliju) najoštrije osuđujem. Ako čitam o takvim stvarima ne znači da u njima uživam. Lijepo sam napisao kakav je to odvratan lik i debil, čitaj pažljivije.

Edited by - Peyo on 22/12/2021 13:39:02
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 13:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne kažem da takav zločinac nije zaslužio najgoru kaznu. Ali ako se "pravednik" služi istim metodama kao zločinac da li je to što je u pitanju "pravednik" dovoljno da ga opravda? Da ne pokrećem da li je u redu da se netko igra i suca, porote i krvnika kako to on procijeni.



Hm, ali to se tako cesto koristi da je skoro ze dio stripova, i Bonellija, pogledaj samo Texa, pogotovo raniji brojevi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/12/2021 : 13:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Peyo

Ne kažem da takav zločinac nije zaslužio najgoru kaznu. Ali ako se "pravednik" služi istim metodama kao zločinac da li je to što je u pitanju "pravednik" dovoljno da ga opravda? Da ne pokrećem da li je u redu da se netko igra i suca, porote i krvnika kako to on procijeni.



Hm, ali to se tako cesto koristi da je skoro ze dio stripova, i Bonellija, pogledaj samo Texa, pogotovo raniji brojevi.






Samo što je u Texu i opće Bonelliju se to radi suptilno.

Dok je Punisheru usiljeno, neprirodno i nakaradno da postaje samom sebi svrha. I plus toga se x puta ponavlja, pa postaje zamorno i zaboravljivo ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 22/12/2021 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Nasilje je veoma, veoma interesantno ljudima. Zbog toga i tolika rasprostranjenost u svim vidovima medija i zabave. Jednostavno ja zabavno.
Mislim da je besmisleno tražiti u tome smisao. Politička korektnost, o kojoj se ovde, a i svuda tolika polemika vodi, je meni, takođe besmislena.
Šta to zapravo znači? Uvek će biti neko ko će se osećati uvređenim zbog nečega. Kad sam bi mali, reč debeo je bila pridev, sad je uvreda. Tako i za sve ostalo...

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/12/2021 : 14:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Volim i Torpeda i Punishera. Uživam čitajuči ih.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 14:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

...ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".


Mislim da mi ne citamo iste stripove.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000