forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/12/2021 : 16:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Enis je čovek sa nedostatkom dobrog ukusa, kao i verni mu čitaoci. Posledice njegovih umotvorina na ponašanje ljudi su verovatno nepostojeće, ali na širenje neukusa nisu sasvim zanemarive. Naravno, veća budaletina je Abuli, još uvek neprevaziđen(a).

Edited by - alexts on 20/12/2021 16:32:17
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/12/2021 : 16:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Garth Ennis je autor kao i skoro svaki drugi. Ima vrhunskih stripova, ima i nečitljivog smeća. Malo je onih koji imaju tako dugotrajnu karijeru, a da nisu izbacili loš strip, pogotovo pod "stare" dane.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/12/2021 16:13:13
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37328 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2021 : 16:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako da ne, sve cega se Ferri dotaknuo to se oblozilo zlatom. Prodaja i hype to potvrđuju.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 20/12/2021 : 18:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Fascinantno je kako ljudi vrlo olako ocenjuju ko ima ukusa, a ko ne...
Ko si ti da meni kažeš da nemam ukusa???
Svako delo odgovara trenutku, odredjenoj situaciji u kojoj se čovek nalazi kad to isto delo konzumira. Nije svako delo stvoreno da šalje dobokoumne poruke koje menjaju suštinu bivstvovanja. Neko nekad reši da napiše, snimi, nešto čisto jer mu je to možda vis zajebancije, kao i onom ko čita.
Film expendables, na primer (sva tri dela), je savršen u tome što treba da bude. I ako ti pokušavaš da u ovom filmu tražiš kvalitet, to je tvoj problem. Ako pokušavaš da ga kritikuješ i omalovažavaš, to samo govori o tvom uskom pogledu na svet oko tebe.
To što ti ne možeš da uživaš u nečemu, ne znači da je loše, već da si ti ograničen. A ako tu ograničenost širiš dalje, to kasnije prelazi u fašizam...

quote:
Originally posted by alexts

Enis je čovek sa nedostatkom dobrog ukusa, kao i verni mu čitaoci. Posledice njegovih umotvorina na ponašanje ljudi su verovatno nepostojeće, ali na širenje neukusa nisu sasvim zanemarive. Naravno, veća budaletina je Abuli, još uvek neprevaziđen(a).


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/12/2021 : 18:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Fascinantno je kako ljudi vrlo olako ocenjuju ko ima ukusa, a ko ne...
Ko si ti da meni kažeš da nemam ukusa???
Svako delo odgovara trenutku, odredjenoj situaciji u kojoj se čovek nalazi kad to isto delo konzumira. Nije svako delo stvoreno da šalje dobokoumne poruke koje menjaju suštinu bivstvovanja. Neko nekad reši da napiše, snimi, nešto čisto jer mu je to možda vis zajebancije, kao i onom ko čita.
Film expendables, na primer (sva tri dela), je savršen u tome što treba da bude. I ako ti pokušavaš da u ovom filmu tražiš kvalitet, to je tvoj problem. Ako pokušavaš da ga kritikuješ i omalovažavaš, to samo govori o tvom uskom pogledu na svet oko tebe.
To što ti ne možeš da uživaš u nečemu, ne znači da je loše, već da si ti ograničen. A ako tu ograničenost širiš dalje, to kasnije prelazi u fašizam...

quote:
Originally posted by alexts

Enis je čovek sa nedostatkom dobrog ukusa, kao i verni mu čitaoci. Posledice njegovih umotvorina na ponašanje ljudi su verovatno nepostojeće, ali na širenje neukusa nisu sasvim zanemarive. Naravno, veća budaletina je Abuli, još uvek neprevaziđen(a).





Đubre su Expendablesi. Stalone je matori antitalenat. Đubre su u konkurenciji najlakše, najpovršnije zabave, ne u rangu dubokoumnih dela. Čisto zanatski.

Navikni se na drugačija mišljenja. I da tebe neko doživljava ograničenim.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/12/2021 : 18:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by naker

Al se dele desetke šakom i kapom :)



Ovo nije desetka kao desetka-remek-delo-strip mi je promenio pogled na zivot-desetka, nego ona au sto je ovo ludo i previse zabavno i krvavo - desetka.
Razumete?


Tako je, isto i kod mene, i Punisher i Propovednik 10 ko kuca, i ako znam i ja da nisu remek dela!



Baci oko i na Hitmana. Ne znam zašto, ovo je općenito lošije prihvaćen serijal, a ja sam se baš naglas smijao dok sam čitao to ludilo i nenormalnu zabavu. Barem probaj. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/12/2021 : 18:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Hitman kod skoro svakoga kotira kao jedan od najboljih Ennisovih stripova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/12/2021 : 18:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mislim da Hitman kod skoro svakoga kotira kao jedan od najboljih Ennisovih stripova.



meni je bolji od panisera
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/12/2021 : 18:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Paka01

Mislim da Hitman kod skoro svakoga kotira kao jedan od najboljih Ennisovih stripova.



meni je bolji od panisera



Za sada ne mogu suditi o Punisheru jer ga još nisam pročitao, no meni je Hitman negdje po sredini Ennisovih ostvarenja, tako da sam izuzetak od svoje izjave iz prethodnog posta

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/12/2021 : 18:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Od Stalonea:

Rocky (vredi samo prvi), Rambo (samo prvi), Over the Top (gledljiv), Lock Up (još više gledljiv), Alpinista (prilično dobar)

i to bi bilo to (plus rani radovi Victory i F.I.S.T )

Cobra je trash, Demolition Man, Specijalista,Judge Dredd, Get Carter - promašaji, Cop Land, Assassins - polupromašaji

nastavci Rambo-Rokija - otimanje novca deci

svi Expendablesi - otimanje novca penzionerima

Driven i Daylight - solidni

ostalo, nije vredno pomena.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37328 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2021 : 18:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako... mozes prozvakat supergacese. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/12/2021 : 19:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Paka01

Mislim da Hitman kod skoro svakoga kotira kao jedan od najboljih Ennisovih stripova.



meni je bolji od panisera



Za sada ne mogu suditi o Punisheru jer ga još nisam pročitao, no meni je Hitman negdje po sredini Ennisovih ostvarenja, tako da sam izuzetak od svoje izjave iz prethodnog posta



paaaa i meni je
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 20/12/2021 : 19:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Djubre su, ali ako ti mislis da je stalone hteo da napravi ozbiljan film, a napravio ovo, onda stvarno treba da se zapitas...
U cemu se tačno ogleda moja ogranicenost?
U tome što volim da odgledam/pročitam sranje koljačinu i jedem kokice?
To što ti misliš o autorima je isključivo i samo tvoje mišljenje. Kao i o ljudima oko tebe.
Nisi niko i ništa, pa da možeš da okarakterišeš mene kao ograničenog. Potpuno si nebitan, kao i tvoje mišlje, kao i moje...ako ti se nešto ne sviđa, ne mora da znači da si u pravu.

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Betmen987

Fascinantno je kako ljudi vrlo olako ocenjuju ko ima ukusa, a ko ne...
Ko si ti da meni kažeš da nemam ukusa???
Svako delo odgovara trenutku, odredjenoj situaciji u kojoj se čovek nalazi kad to isto delo konzumira. Nije svako delo stvoreno da šalje dobokoumne poruke koje menjaju suštinu bivstvovanja. Neko nekad reši da napiše, snimi, nešto čisto jer mu je to možda vis zajebancije, kao i onom ko čita.
Film expendables, na primer (sva tri dela), je savršen u tome što treba da bude. I ako ti pokušavaš da u ovom filmu tražiš kvalitet, to je tvoj problem. Ako pokušavaš da ga kritikuješ i omalovažavaš, to samo govori o tvom uskom pogledu na svet oko tebe.
To što ti ne možeš da uživaš u nečemu, ne znači da je loše, već da si ti ograničen. A ako tu ograničenost širiš dalje, to kasnije prelazi u fašizam...

quote:
Originally posted by alexts

Enis je čovek sa nedostatkom dobrog ukusa, kao i verni mu čitaoci. Posledice njegovih umotvorina na ponašanje ljudi su verovatno nepostojeće, ali na širenje neukusa nisu sasvim zanemarive. Naravno, veća budaletina je Abuli, još uvek neprevaziđen(a).





Đubre su Expendablesi. Stalone je matori antitalenat. Đubre su u konkurenciji najlakše, najpovršnije zabave, ne u rangu dubokoumnih dela. Čisto zanatski.

Navikni se na drugačija mišljenja. I da tebe neko doživljava ograničenim.


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/12/2021 : 19:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
@Betmen987
Nema potrebe da se jediš, alexts uvek tako piše, kao da je njegovo jedino merodavno.

Iako je ovde u pravu, Expendables jesu đubre
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/12/2021 : 19:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su baš zabavni, barem prva dva. Treći mi je već dosta slabiji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2021 : 19:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Ne bih se ni uvlačio da me nije gg svojim (izbrisanim) komentarom uvukao.



Ali Peyo nisam nigde nista brisao. napravio sam edit samo da lepo namestim slike i podebljam par reci. Ali nisam nista menjao niti brisao delove komentara.

Sad cu da procitam ostatak rasprave pa da odgovorim gde sta treba.
Drago mi je da sam podstakao ovako veliku diskusiju oko Panisera i to na Darkvudovom topiku. Svaki publicitet je dobar publicitet!
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 20/12/2021 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Ne jedim se...
Osetio sam se uvređeno, i onda isterujem pravdu, jer sam debil.
Msm, ne možeš nekom reći da je ograničen ako nešto voli da pročita 😁

quote:
Originally posted by Red Marquis

@Betmen987
Nema potrebe da se jediš, alexts uvek tako piše, kao da je njegovo jedino merodavno.

Iako je ovde u pravu, Expendables jesu đubre


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2021 : 19:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da...Torpedo prvo izmlati ženu, pa ju siluje, pa se popiša po njoj.
Ali to je strip i zabava, ''bjeg od stvarnog života''... ;)



Priznaješ da i njega čitaš ?

Popišao se na ženu? Nije mi to u sjećanju?

P.S. Za tebe i Mr Grmojaida, Torpedo mi nije idol. On je odvratni debil.





Da, da ima pisanja po zenama u Torpedu! I to vise puta!
Meni je i Torpedo super strip, drugacija skola stripa od Americke tako da ne bih poredio stripove kao sto su Paniser i Torpedo, ali oba su mi odlicna, a garantujem svima da nisam sadista! Ali kako kazu u zatvoru svi pricaju da su nevini. Salim se.
Lepo je karven izvukao citat i uporedio Panisera sa Prljavim Harijem (koji mi je i jedan od omiljenih filmova). U danasnje vreme svi su nesto kao osetljivi i nesto im smeta (ne mislim tu na Peya, nego na ultra politicki korektne medije) a ovamo je sve vece ocajanje, sve vece podele i odsustvo empatije u narodu.

Nemam idole, ne idealizujem likove iz stripova niti iz filma ili pravog zivota.

Slazem se s Peyom da u danasnjem vremenu ima sve manje empatije i medjusobnog razumevanja, ali mislim da krivci za to nisu umetnicka sloboda izrazavanja odredjenih autora, i inace sam protivnik svake cenzure, vec za to krivim globalizam, potrosacko drustvo i glorifikovanje senzacionalistickih vesti (preporuka za filmove Network iz 70ih Nightcrawler od pre par godina).

Edited by - going going on 20/12/2021 19:41:01
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2021 : 19:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Ali Peyo nisam nigde nista brisao. napravio sam edit samo da lepo namestim slike i podebljam par reci. Ali nisam nista menjao niti brisao delove komentara.



Ma negdje si napisao u stilu što luđe i gnjusnije veća uživancija ili tako nešto pa sam se iznenadio pogotovo što si ti u pitanju, a sada to ne mogu naći.

Ja sam se s tobom htio našaliti, a ispalo je svašta, skoro 3. svjetski rat.

Inače sam svojedobno u komentaru za Barakudu pohvalio Ennisa, da je uspio da mi bude žao Barakude, što sam pripisao njegovoj scenarističkoj vještini.

Empatija je druga priča. Ako klinci rastu u sredini s konstantnim nedostatkom empatije neće se razviti kao normalne osobe, iako je tu utjecaj stripova zanemariv.

Edited by - Peyo on 20/12/2021 19:59:31
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2021 : 20:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Ja sam se s tobom htio našaliti, a ispalo je svašta, skoro 3. svjetski rat.

Inače sam svojedobno u komentaru za Barakudu pohvalio Ennisa, da je uspio da mi bude žao Barakude, što sam pripisao njegovoj scenarističkoj vještini.



Ma neka, samo nek je sto vise ovako zanimljivih diskusija o stripovima.

I meni je na kraju bilo malo zao Barakude. Ali nema prastanja kod Frenka, kad je Mikroa hladnokrvno koknuo, a s njim je godinama saradjivao.

quote:
Originally posted by panda

quote:
Originally posted by logo111
Torpedo je meni strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati.




Koliko si godina imao kad si prvi put citao Torpeda? Meni je kao osnovcu to bio najbolji strip na svetu (dok nisam procitao Ludacu svetog srca/Presveto srce), a kao srednjoskolcu u top10. Jesam li ja bolestan ili to mogu da pripisem uzrastu :) ?



E i meni je Presveto srce odlican strip kojeg sam prvi put procitao prosle godine i odusevio se. I to je mogao biti desetka strip (zeznuo ga je zbrzani, prenatrpani poslednji album) i to desetka-remek-delo-strip mi je naterao da postavim sebi neka pitanja-desetka, a uz to je i ,,ludo i previse zabavno-desetka".
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/12/2021 : 20:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Ma neka, samo nek je sto vise ovako zanimljivih diskusija o stripovima.



Nisam siguran koliko je ova diskusija zanimljiva, ali ajde.

@alexts
Kod Stallonea ti fale najbolji: Oscar i Tango & Cash.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/12/2021 : 21:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
@alexts
Kod Stallonea ti fale najbolji: Oscar i Tango & Cash.



Simpatični pokušaji komeNdije. Za razliku od Stop! Or My Mom Will Shoot, koji je toliko loš, da nije ni simpatičan, uprkos bakici.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/12/2021 : 21:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
diskusija je čudna i ne posebno zanimljiva,Torpedo je vrhunski strip,Presveto srce sranje,a Staloneovi filmovi i nisu tako loši,mada RokiI/II i prvi Rambo jesu ubedljivo najbolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/12/2021 : 21:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Ne jedim se...
Osetio sam se uvređeno, i onda isterujem pravdu, jer sam debil.
Msm, ne možeš nekom reći da je ograničen ako nešto voli da pročita 😁



Čekaj, pa ko je prvi potegao "ograničenost"?? Ja pomenuh nedostatak ukusa u prvom postu, to nije isto.

Mnogo su hvaljeni i Ennis/Punisher i Torpedo, da zaslužuje da se čuju i drugačija mišljenja. Ja nisam počeo diskusiju, nedovezao sam se svojim stavom, a treba da znaš i da tvoji postovi nekom mogu da deluju kao negiranje tuđeg drugačijeg mišljenja, kao suprotstavljeni stavovi tebi. Ne shvataj lično, mada što se tiče kvaliteta zabavnih žanrovskih sadržaja i njihovog međusobnog poređenja po značaju i kvalitetu, tek imamo još toga za diskusiju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37328 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2021 : 21:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Empatija je druga priča. Ako klinci rastu u sredini s konstantnim nedostatkom empatije neće se razviti kao normalne osobe, iako je tu utjecaj stripova zanemariv.


Eh, ali klinci prvo treba da uopste citaju stripove, a to je danas MI, samo ih jos mi stare furune citamo (vise manje).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000