forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija (surogat istinskih osjecaja)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 31/08/2015 : 17:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom.monogamija je sranje.a ovo drugo je kul..jbg ja brkam ta zanimanja
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 17:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
ponekad dobri ljudi iz uvjerenja da cine dobre stvari pocine najmonsturoznije zlocine.
Ponekad pogresna odluka ili nemar vodi ka velikim otkricima (penicilin) .
sve je to ponekad, ali jedno je sigurno..ne postoji granica izmedu dobra i zla...uostalom kako bi i mogla postojati osim u nasim glavama .Djetesce iz bunara bi spasio i najokorjeliji zlocinac...ako nije sociopat , koji opet vrlo lako moze postati najmocniji covjek na zemlji..
Dobro i zlo nisu crno i bijelo, jer to kao sto svi znamo nisu boje.



Problemi su uvijek šareni, ali neće nam ih evolucija sama sve rješavati. Valjda moramo štogod i sami. Dalo bi se naučiti iz primjera povijesne dijalektike, i čvrstog uvjerenja nekih kako će ekonomsko-tehnološka baza usmjeriti sve ostalo u jedinome mogućem smjeru. Pa ništa od toga, barem zasad. "Zasad" je nezapamćena razina ksenofobije u zemljama koje su nepismenost davno likvidirale, a životni standard dovele do prilično iznad svjetskog prosjeka.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/08/2015 : 17:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ja licno te vjerske knjige shvacam kao zakonike i povijesne knjige. mislim da su u ta doba kada su nastala donijele neka pravila divljim narodima koji nisu imali drugog straha osim od nadnaravnog tj "vise sile". samo je steta sto su ih kasnije iskoristili za vladanje odredjenih kasti tj. podobnih :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/08/2015 : 18:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
npr. prvobitno vracevi ili samani su krenuli u primitivnim zajednicama iskoristavati STRAH od nepoznatog i to se cijelom povijesti ponavlja u Vjerovanju. iskoristava se, ne za dobrobit svih, vec za ciljeve malobrojnih, tj. nacin na koji se instrumentalizira vladanje nad vecinom.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/08/2015 : 18:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ps. budizam ipak izuzimam od takvih vjera mada ni njegovi "propovjednici" nisu bezgresni.:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 18:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by mr murdoc
ponekad dobri ljudi iz uvjerenja da cine dobre stvari pocine najmonsturoznije zlocine.
Ponekad pogresna odluka ili nemar vodi ka velikim otkricima (penicilin) .
sve je to ponekad, ali jedno je sigurno..ne postoji granica izmedu dobra i zla...uostalom kako bi i mogla postojati osim u nasim glavama .Djetesce iz bunara bi spasio i najokorjeliji zlocinac...ako nije sociopat , koji opet vrlo lako moze postati najmocniji covjek na zemlji..
Dobro i zlo nisu crno i bijelo, jer to kao sto svi znamo nisu boje.



Problemi su uvijek šareni, ali neće nam ih evolucija sama sve rješavati. Valjda moramo štogod i sami. Dalo bi se naučiti iz primjera povijesne dijalektike, i čvrstog uvjerenja nekih kako će ekonomsko-tehnološka baza usmjeriti sve ostalo u jedinome mogućem smjeru. Pa ništa od toga, barem zasad. "Zasad" je nezapamćena razina ksenofobije u zemljama koje su nepismenost davno likvidirale, a životni standard dovele do prilično iznad svjetskog prosjeka.

Nece evolucija, ali ni biblija definitvno..dakle

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 18:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by mr murdoc
ponekad dobri ljudi iz uvjerenja da cine dobre stvari pocine najmonsturoznije zlocine.
Ponekad pogresna odluka ili nemar vodi ka velikim otkricima (penicilin) .
sve je to ponekad, ali jedno je sigurno..ne postoji granica izmedu dobra i zla...uostalom kako bi i mogla postojati osim u nasim glavama .Djetesce iz bunara bi spasio i najokorjeliji zlocinac...ako nije sociopat , koji opet vrlo lako moze postati najmocniji covjek na zemlji..
Dobro i zlo nisu crno i bijelo, jer to kao sto svi znamo nisu boje.



Problemi su uvijek šareni, ali neće nam ih evolucija sama sve rješavati. Valjda moramo štogod i sami. Dalo bi se naučiti iz primjera povijesne dijalektike, i čvrstog uvjerenja nekih kako će ekonomsko-tehnološka baza usmjeriti sve ostalo u jedinome mogućem smjeru. Pa ništa od toga, barem zasad. "Zasad" je nezapamćena razina ksenofobije u zemljama koje su nepismenost davno likvidirale, a životni standard dovele do prilično iznad svjetskog prosjeka.

Nece evolucija, ali ni biblija definitvno..dakle



Dakle... što? Svašta je pokušavano pa je završilo s .

Osobno sam za neku vrst sinteze modernih (napredak) i postmodernih (pravo na Razliku, i granjanje iste) dostignuća.

U svakom slučaju, pomozimo malo vrlo lijenoj i samodovoljnoj drugarici Evoluciji!




Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Pokušajmo doći do istog, ali zajedničkog nam cilja, različitim sredstvima. Hoćeš bus, izvoli, hoćeš Tomos-motor, ko ti brani, hoćeš Golf5, nemaš frke, hoćeš bolid F150, nitko te neće spriječiti, voliš Mister Noa, izvoli helikopter, voliš Nou, eto lijepog broda, hoćeš neki miks, opet - nikakav problem.

Pravila prometa i poželjni ciljevi putovanja, uče se, naravno, u školi.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 19:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Pokušajmo doći do istog, ali zajedničkog nam cilja, različitim sredstvima. Hoćeš bus, izvoli, hoćeš Tomos-motor, ko ti brani, hoćeš Golf5, nemaš frke, hoćeš bolid F150, nitko te neće spriječiti, voliš Mister Noa, izvoli helikopter, voliš Nou, eto lijepog broda, hoćeš neki miks, opet - nikakav problem.

Pravila prometa i poželjni ciljevi putovanja, uče se, naravno, u školi.

Stvarno Sory , morao sam




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 31/08/2015 19:21:41
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 19:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Prejako. A kao i uvijek, dvaput sam pročitao napisano.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 19:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Prejako. A kao i uvijek, dvaput sam pročitao napisano.

Dogada se i najboljima, nije frka , nema ljutnje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 19:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Willer

Prejako. A kao i uvijek, dvaput sam pročitao napisano.

Dogada se i najboljima, nije frka , nema ljutnje



Ma kakva ljutnja... Sad mi je smiješno što baš ja inače ljudima govorim da paze prije nego postaju.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 19:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Willer

Prejako. A kao i uvijek, dvaput sam pročitao napisano.

Dogada se i najboljima, nije frka , nema ljutnje



Ma kakva ljutnja... Sad mi je smiješno što baš ja inače ljudima govorim da paze prije nego postaju.

Meni je svaki post First Take.., ispravim mozda nekad neko slovo, ali nikad misao..a moja misao je jednostavna..evolucija je jedina istina
Biologija, kemija, fizika..u tom pogledu naravno mislim...u duhovnom pak pogledu ostavljam mjesta za dokaze, ukoliko ih bude.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 19:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Meni je svaki post First Take.., ispravim mozda nekad neko slovo, ali nikad misao..a moja misao je jednostavna..evolucija je jedina istina
Biologija, kemija, fizika..u tom pogledu naravno mislim...u duhovnom pak pogledu ostavljam mjesta za dokaze, ukoliko ih bude.



Svaka čast na tome.

Ja sam ipak (gotovo) uvijek na stalnome oprezu, naravno, prvenstveno oprezu od sebe.

Edited by - Willer on 31/08/2015 19:41:06
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/08/2015 : 19:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by KRAS

Monogamija je kljucna za ljudsku evoluciju.



Pojasni.



Tako lako...da su svi muskarci imali samo po jedno žemsko ispod sebe..danas bi ono malo ljudi što bi opstalo bilo degenerisano...

Zapravo masovna silovanja Džingiskanovih hordi dovela su toga da se geni neponavljaju vec nadogradjuju...



Kraaas:)...ne mogu ti prijeci preko ovoga.
Ni u kom slucaju ni kontekstu silovanje, pogotovo masovno, nije cin koji se smije uzimati za primjer neke dobrobiti, ili odobravati, vec to treba najstroze osuditi.

Ako vec mrsomudis po ovoj temi drzi se svojih narodnih mudrosti i zastarjelih dogmi o muskarcima i zenama i prkosi evoluciji na sebi svojstven nacin ali pripazi malo, tu i tamo pogledaj u kalendar i stoljece u kom jesi.

Hvala na razumijevanju.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 19:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by mr murdoc

Meni je svaki post First Take.., ispravim mozda nekad neko slovo, ali nikad misao..a moja misao je jednostavna..evolucija je jedina istina
Biologija, kemija, fizika..u tom pogledu naravno mislim...u duhovnom pak pogledu ostavljam mjesta za dokaze, ukoliko ih bude.



Svaka čast na tome.

Ja sam ipak (gotovo) uvijek na stalnome oprezu, naravno, prvenstveno oprezu od sebe.

heh..pametna misao, ali meni osobno ...dosadna

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2015 : 19:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

... tu i tamo pogledaj u kalendar i stoljece u kom jesi.




Ihhh, kako ne znas da je danas "in" biti par stoljeca unazad.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
heh..pametna misao, ali meni osobno ...dosadna



Pa, zamišljena sretna budućnost je dosadna, relativno, djelomično ili čak u cijelosti.

Da je čovječanstvo inače dosadno, nikada ne bi nastao strip "Maus". Srećom!

Možda je ovo više za topic o mitovima - i dolazak do ultimativnog mita, Mita o "neprijatelju". O tom - potom!(možda)


Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 20:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by mr murdoc
heh..pametna misao, ali meni osobno ...dosadna



Pa, zamišljena sretna budućnost je dosadna, relativno, djelomično ili čak u cijelosti.

Da je čovječanstvo inače dosadno, nikada ne bi nastao strip "Maus". Srećom!

Možda je ovo više za topic o mitovima - i dolazak do ultimativnog mita, Mita o "neprijatelju". O tom - potom!(možda)




OK, propitujem i znatizeljan sam kao i uvijek..samo daj

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/08/2015 : 21:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jedna jako zanimljiva kratka priča, koja nekako sjeda u ovaj topic. ;)

http://www.galactanet.com/oneoff/theegg_mod.html
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 01/09/2015 : 00:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
http://www.avaz.ba/clanak/193167/srbi-hrvati-i-bosnjaci-su-isti-narod-poznata-doktorka-dokazala-da-medu-balkancima-nema-razlike

Mislim da bi jedno malo pliće istraživanje na ovim prostorima sto posto dokazalo da su ljudi nastali od primata...Uvjeren sam da bi se ovdje također mogla naći i famozna izgubljena karika,i to još u živućem obliku...

Wtf?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/09/2015 : 01:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jedna jako zanimljiva kratka priča, koja nekako sjeda u ovaj topic. ;)

http://www.galactanet.com/oneoff/theegg_mod.html



Moćna priča. Sve bi se moglo sažeti u onu, već svima znanu izreku: sve što drugima činiš, sebi činiš.

U ovom jebenom, kurvinom životu, nikad ne činim nažao drugima, mogla bih biti jebena časna sestra, koliko ispravno nastojim živjeti, svima uvijek pomoći, biti utjeha, savjetnik, ispovijednik, prijatelj, ruka spasa, zvijezda vodilja,.potpora ..i svi su, od kad postojim na to toliko navikli da me uzimaju jednostavno takvom, zdravo za gotovo, ja sam se odvikla pokazivati svoje slabosti, navikla biti snažna za deset drugih, sama u sebi crpila snagu, obnavljala energiju na milion raznih načina, svladala bezbroj tehnika da me ne dotiču sve prilike ili neprilike, vremena, nevremena, hladnoće, vrućine, bolesti, bolovi, tuge, nemoći, usamljenost, samoća..jer osjećam se usamljenom i samom više među ljudima nego u osami .. osjećam se otuđenom, hladnom, suzdržanom, nepristupačnom, dalekom..osjećam..jer sve to jesam, jer sve to moram biti, drugačije ne bih mogla opstati i imati stotinu snaga za sve oko sebe jer sam navikla, drugi su navikli i kako ih razočarati ..
I u tom usranom, jebenom životu, kako se više pojednostaviti, vratiti u svoje istinsko biće i biti slaba i biti blaga i biti žena.
Za uzvrat sam od života i svega dobila K%&$c!
Sve što imam, imam sebe i ove svoje riječi koje sad neću obrisati jer su potekle, za njima suze i peku me oči jer mi se razmazala maskara i neka baš je. Briga me.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 01/09/2015 : 01:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by VLADA 96

I ateizam je star koliko i čovečanstvo. Reče bezumnik u srcu svome: Nema Boga! (Ps 13, 1). Nije to nikakav civilizacijski napredak.
Ima Bog veze sa Svetim pismom, ali ono je takođe i čovečanska knjiga. Pa nije Bog dohvatio pero i mastilo i počeo da piše.



A tu lezi i "srz problema". Tko su ti ljudi koji su pisali svete knjige i jesu li oni zbilja bili rasvetljeni, imali uvid ili kako god zelite to nazvati ili ...

A na kraju jadni Bog "kasira" svu srdzbu ljudi zbog nekih budaletina koji nemaju 5 grama mozda a kolju se u njegovo ime, pri tome mozda citirajuci bas iz nekih od tih knjiga.



Mnogo toga sto "evolucionisti" (? mozda bi vise odgovaralo "antivjernici") ne prihvacaju moze se pojasniti i svetim knjigama, ali ih treba i znati citati te razumijeti. Nazalost, tesko samo suhim matematickim 2+2=4.




Jos samo da shvatim i cilj svih tih slicnih topica ... da li se tu zeli drugu stranu nauciti nesto novo, nipodastavati, pokazati kao budale, ubediti samoga sebe ako ima trunke sumnje ... ili samo malo prigodno filizofirati (cekicem)?







Daklem vako, što se tiče toga ko je pisao određene knjige. One se uglavnom pripisuju određenim ljudima, neke su zaista napisali ti ljudi, a neke možda i nisu. Stvar je u tome što su ljudi kojima su pripisane bili, da se tako izrazim, javne ličnosti. Svaki Jevrej je znao ko je Mojsije i sigurno su njegove reči upijali kao sunđer. Onda je neko seo i zapisao to i nazvao Knjiga postanja. Neko se verovatno pitao: "Pa čekaj, kolko znam Mojsije nije to pisao?", a onda je neki drugi učeni rabin ustao i rekao: "Da, ali Mojsije je svakako ovako govorio." Tako i sa Novim zavetom. Pojavi se neka poslanica apostola Pavla i onda neki njegovi učenici ustanu i kažu: "Pavle nije tako govorio nikada. Svi znate ko smo mi, koliko smo vremena provodili sa njim i da nemamo razloga da lažemo." Ne znam kako stoje stvari kod rimokatolika i protestanata (mislim da su ovi prvi po tom pitanju bliži pravoslavnima) ali u pravoslavlju postoji i predanje.

A što se tiče ovih što su ubijali u slavu Božiju, narodu bi bilo bolje da je gledao i ko citira, a ne samo šta citira. Otvori samo četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju i videćeš da i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/09/2015 : 10:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas to. Nekada je sve islo "usnim virom" da tako kazem. Znanje se namjerno prenosilo samo usno a ne pisno, barem istocnije od ovih "istocnih krajeva" o kojima govoris.
A kada se kasnije netko nađe da ce zapisati to, e zavisi koliko je on toga zapravo "pohapao" da tako kazem. ;)


A zanimljive su i one "teorije" kako su se neke knjige prepravljale zavisno od toga kako je nekome nesto odgovaralo ili mu nije. ;)




Ali nebitno, sam smatram da imaju skoro sve religije zajednicke tacke ako se uđe u samu srz, a to sto ljudi nisu sposobni otkriti/vidjeti srz je vec drugi problem. A tu i pocinju problemi i podjele na moj bog i tvoj bog te on bezboznik a on ... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 10:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam sve dosad mislio da je Kuran pisao odnosno da je pisan po diktatu Muhameda..kad ono.prc...sve svete knjige pisane su po principu rekla-kazala...dobro je.pakla u orginalnoj bibliji nema.olaksanje ludom radovanje
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000