forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija (surogat istinskih osjecaja)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/09/2015 : 11:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne kazem za sve ... bokte, ko da ih znam sve. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 01/09/2015 : 12:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ono pisao za Sveto pismo, ne znam kako stoje stvari sa Kuranom. A što se tiče ovog da su sve religije u suštini iste... pa pre bih rekao da su na površini iste. Razlike čine suštinu.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Kurana.valjda je dobri Muhamedaga odlazio na neko brdo gdje mu je Alah putem nekog ono sto mi zovemo svetog duha tj wifi konekcije onog doba.saopstavo mudrosti da bi ih on poosle pustinjarima prepricavao..i tek posle neko se sjetio da to zapise..dakle kao i u krscanstvu radi se o reklakazala zapisima...

P.s.oni fanatici islamske drzave drze se do slova kurana
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 13:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
U orginal svetom pismu nema ni reci o paklu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/09/2015 : 13:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pakao vise kao prolazno stanje duse izmedju jednog i drugog zivota. Ako vjerujete u reinkarnaciju naravno.


Razlike su ovisne od shvacanja, no sama sustina moze biti samo ista posto ima samo jedan Bog, neovisno o tome kako ga netko "skuzio" da tako kazem. Reci svetaca se bas i ne razlikuju.
No, naravno da je lakse slediti jedan put nego nonstop skakutati ljevo-desno i napred-nazad ... mada neki i to cine. Tu mislim da je covjeku lakse drzati se jednih pravila i prihvatiti jednu verziju istine, mada ima mozda nekih suhih grana (razlike koje se naizgled ne stapaju sa ostalima).


Ali najgluplje (i stetno) je svojom istinom ponistavati ostale, uzdisati se tako da druge dole tlacis. U biti, isti je problem nacionalizma.
Ili misliti da je samo tvoja religija ona prava, a ostalo su nevjernici, pardon krivovjernici (mada danas ima toliko sekta i ovoga onoga da sigurno i ima svakojakih budala). Ali u sustini live and let live.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/09/2015 : 14:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Sto se tice Kurana.valjda je dobri Muhamedaga odlazio na neko brdo gdje mu je Alah putem nekog ono sto mi zovemo svetog duha tj wifi konekcije onog doba.saopstavo mudrosti da bi ih on poosle pustinjarima prepricavao..i tek posle neko se sjetio da to zapise..dakle kao i u krscanstvu radi se o reklakazala zapisima...

P.s.oni fanatici islamske drzave drze se do slova kurana



Nedavno sam procitala lijepu pricu o muzu i zeni koje su zaustavili ti fanatici i okruzili im automobil naoruzani, spremni da ih ubiju, ukoliko ne dokazu da su "njihovi" citiranjem Kurana. Muz kao, nema problema,krene on s citiranjem i oni ih, zadovoljeni, puste.
Na to ce zena muzu, kad su odmakli:"Kako si mogao toliko riskirati i citirati im Bibliju?!"
On joj mirno odgovori:"Da oni znaju slova o Kuranu,ne bi cinili to sto cine."

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/09/2015 14:50:08
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 15:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Mani me prica i pricica...svako ko ubija ima negde uporiste..tako ameri ubijaju pravdajuci to borbom protiv terorizma ili ako cuvaju svoj private properti.mi komunisti ubijali smo jer nam je klasna borba tako nalagala...a ovi bolesnici svoje opravdanje nalaze u jedinoj knjigi...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/09/2015 : 15:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Mani me prica i pricica...svako ko ubija ima negde uporiste..tako ameri ubijaju pravdajuci to borbom protiv terorizma ili ako cuvaju svoj private properti.mi komunisti ubijali smo jer nam je klasna borba tako nalagala...a ovi bolesnici svoje opravdanje nalaze u jedinoj knjigi...



Da, ali ..

ne da mi se dalje..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2015 : 16:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Mani me prica i pricica...svako ko ubija ima negde uporiste..tako ameri ubijaju pravdajuci to borbom protiv terorizma ili ako cuvaju svoj private properti.mi komunisti ubijali smo jer nam je klasna borba tako nalagala...a ovi bolesnici svoje opravdanje nalaze u jedinoj knjigi...

U pravu si, ako je zanat onda je ok, ako je iz strasti..jebi ga .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 17:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by KRAS

Mani me prica i pricica...svako ko ubija ima negde uporiste..tako ameri ubijaju pravdajuci to borbom protiv terorizma ili ako cuvaju svoj private properti.mi komunisti ubijali smo jer nam je klasna borba tako nalagala...a ovi bolesnici svoje opravdanje nalaze u jedinoj knjigi...



Da, ali ..

ne da mi se dalje..



Nema ali...neznam jesil citala svete knjige.dakle.jel to skup rebusa koje mi sad trebamo da resavamo.il su to brutalne naredbe koje se vecinom odnose na period rata.a manji deo na period izmedju ratova koje inace zovemo mir...

Jel savrsen.mislim bog? Jes.jel svemogucan..jes...pa koji k...nas zajebava.sto nije ovim pustinjarima diktiro sta znam botaniku i vrtlarski priručnik.umesto što ih napaljiva da sjeku sve živo što Mu se ne klanja...
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 01/09/2015 : 18:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 18:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Necu...u meni je rumen đaovo da rumeniji nemože biti...no.mene zanima zasto ljudi ubijaju? Recimo.meni netreba nikakva božja zapovest neubij..valjda se podrazumeva da nije uredu ubijati.osim ako se drugčije naredi
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2015 : 19:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VLADA 96

Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.

Miki, i uz najbolju volju, ja te ne mogu uzeti za ozbiljno.
Davo, vrag ili kako ga god nazivaju je samo izgovor za nase zlo..a isto tako to zlo moze biti i vecinom je pocinjeno od ljudi sa dobrim namjerama..jebiga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 01/09/2015 : 23:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Da li se pod đavolom podrazumeva neka personifikacija našeg zla ili se misli na konkretno biće, ne mogu pouzdano da tvrdim. Ovim primerom sam hteo da pokažem da se i ekstremno zle osobe koriste Svetim pismom i da nije dovoljno samo da neko citira Sveto pismo, već treba videti i ko ga citira, u kom kontekstu i sa kojim ciljem.

Edited by - VLADA 96 on 01/09/2015 23:26:37
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/09/2015 : 23:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Dakle veštine Šerlok Holmsa potrebne su da se provali đavo...

Edited by - KRAS on 01/09/2015 23:35:02
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 02/09/2015 : 00:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VLADA 96

Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.



http://www.hbk.hr/biblija/nz/mt.htm

evo ti link pa te molim budi ljubazan i nađi mi to gdje đavo citira Sveto pismo..malo sam preletjela ali mi je sad puno sitnih slova za umorne oči..
Hoćeš mi kopi-pejstati?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/09/2015 : 00:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/09/2015 : 00:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VLADA 96
Otvori samo četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju i videćeš da i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara.


Isto kao i svi.
A u ovom slučaju ti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 02/09/2015 : 06:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor





@Nagore, ovaj model evolucije ti je mnogo zastario, evo novi






Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 02/09/2015 : 08:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by VLADA 96

Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.



http://www.hbk.hr/biblija/nz/mt.htm

evo ti link pa te molim budi ljubazan i nađi mi to gdje đavo citira Sveto pismo..malo sam preletjela ali mi je sad puno sitnih slova za umorne oči..
Hoćeš mi kopi-pejstati?



Šesti stih. Tu citira Psalme (nisam tačno siguran koji, a sada baš i nemam uslova da tražim).
i reče mu: "Ako si Sin Božji, baci se dolje! Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe i na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen."

Edited by - VLADA 96 on 02/09/2015 09:00:47
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 02/09/2015 : 08:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by VLADA 96
Otvori samo četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju i videćeš da i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara.


Isto kao i svi.
A u ovom slučaju ti.



Ali cilj je različit.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 09:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VLADA 96

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by VLADA 96

Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.



http://www.hbk.hr/biblija/nz/mt.htm

evo ti link pa te molim budi ljubazan i nađi mi to gdje đavo citira Sveto pismo..malo sam preletjela ali mi je sad puno sitnih slova za umorne oči..
Hoćeš mi kopi-pejstati?



Šesti stih. Tu citira Psalme (nisam tačno siguran koji, a sada baš i nemam uslova da tražim).
i reče mu: "Ako si Sin Božji, baci se dolje! Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe i na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen."


To je ona priča gdje piše da je Zemlja ravna ploča?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 02/09/2015 : 10:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Mda.. taj dio sam procitala..ja to doista nis ne kuzim. Mislim da nikad ni necu, zao mi je.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 02/09/2015 : 14:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by VLADA 96

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by VLADA 96

Kras, kao što napomenuh, i đavo zna da citira Sveto pismo kada mu to odgovara. Baci pogled na četvrtu glavu Jevanđelja po Mateju.



http://www.hbk.hr/biblija/nz/mt.htm

evo ti link pa te molim budi ljubazan i nađi mi to gdje đavo citira Sveto pismo..malo sam preletjela ali mi je sad puno sitnih slova za umorne oči..
Hoćeš mi kopi-pejstati?



Šesti stih. Tu citira Psalme (nisam tačno siguran koji, a sada baš i nemam uslova da tražim).
i reče mu: "Ako si Sin Božji, baci se dolje! Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe i na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen."


To je ona priča gdje piše da je Zemlja ravna ploča?


Nigdje se u Bibliji ne navodi da je Zemlja ravna ploča.
U Bibliji se koristi izraz “do kraja zemlje” (Djela apostolska 1:8). No taj izraz jednostavno znači “do najudaljenijeg dijela Zemlje”. On ne pokazuje da je Zemlja ravna ili da ima nekakav kraj, to jest rub. Slično tome izraz “s četiri kraja zemlje” slikovit je i odnosi se na cjelokupnu površinu našeg planeta ili na četiri strane svijeta (Izaija 11:12; Luka 13:29).
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 14:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A kad đava (dok ga je iskušavao) odvede Isusa na najvišu planinu svijeta odakle se vide sva svijetska kraljevstva?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000