forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ispod Radara Istinske Predodbe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 12:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Hm.meni je smrt dosla kao olaksanje.konacno kraj patnje...3

Al evo cim pomislim da ce jednog dana majka da mi umre raspekmezim se..samo me jos ona pozove da pita ztrebam li para.da nisam nazebo.jednaje majka

Tvrda kora, ali meko srce ..i ja sam jednom bio takav.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/08/2015 : 17:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
izražavam sućut svoj trojici: murdocu, izivku i manhunteru.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 17:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

izražavam sućut svoj trojici: murdocu, izivku i manhunteru.

danke stinky..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 17:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
OT..stiky,zapeo sam malo na materiji stripa Iz Pakla,ako se dobro sjecam ti si jednom o tome napravio osvrt,znas li mozda postoji li jos taj topic?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/08/2015 : 22:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

izražavam sućut svoj trojici: murdocu, izivku i manhunteru.



Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/08/2015 : 23:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hej ljudi moja iskrena sucut...
Murdock nisi onaj dan u Solarisu nista spomenuo,znam da su privatne stvari, ali nitko tko zivi daleko u tudjini od roditeljskog doma ne prodje mu dan da ne pomisli na svoje roditelje ....

Nije prigodno, ali rijeci u pismu koje se spominje u pjesmi pogadjaju svakog tko zivi u inozemstvu....


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 31/08/2015 10:58:04
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 30/08/2015 : 23:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Sućut dečki...
Moji su još živi pa me prođe hladan srh na pomisao da to I mene čeka...
Jesenas je umro ženin otac. Iako su imali grozan odnos, naravno da joj je bilo teško. Večer prije pokopa ležali smo sami, zavaljeni u staroj obiteljskoj kući kraj Cetine, u tišini, puhali kolutove dima i punili pepeljaru i pričali kako već godinama nismo, iskreno i duboko. Prazna kuća, starinski namještaj, suveniri sakupljeni sa svih strana svijeta, ta atmosfera... Nije bilo ničega iz civilizacije što bi nas moglo omesti...Na trenutak kao da smo opet postali djeca. Često se sjetimo tog razgovora.

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”

Edited by - melkajk on 30/08/2015 23:29:15
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/08/2015 : 00:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi...

Teško je bilo gledati svaki dan kako mama nestaje, kako kopni jer bolest je neumoljivo i brzo napredovala.
Smrt je došla kao olakšanje.
Imala je samo mene jer ostao sam samo ja od djece a otac je umro prije nepune 2 godine.

Posjećujte roditelje dok su još živi, nađite vremena, uživajte s njima ...

Have mercy
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 00:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Sasvim slučajno otvorim ovaj topic (pomislih da Murdoc opet lovi ribice), kad ono doista tužna tema. Sućut svima koji su izgubili nekog bliskog člana obitelji.

Sjetim se 2012., kad sam u mjesec dana imao 3 pogreba. U 8 dana prvo baka s majčine strane pa onda tetak, a potom i druga baka s očeve strane. I dok je nekako ostala utjeha da su bake doživjele lijepe godine, tetak je druga priča. Čovjek je u 50-oj umro u teškim mukama (naravno, prokleti rak), a tim da je to sve tako brzo prošlo, od dijagnoze bolesti pa do smrti (možda pola godine). Sad se to opet aktualiziralo jer iza tetka su ostala tri sina, a kako je i njegova majka umrla na sličan način sad ostaje strepnja hoće li prokleta bolest genetikom zahvatiti i nekog od njih (ako ne i svu trojicu).

Inače, ni moji roditelji nisu baš najboljeg zdravlja, pa mi nije svejedno kad sve ovo pročitam.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/08/2015 : 00:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

OT..stiky,zapeo sam malo na materiji stripa Iz Pakla,ako se dobro sjecam ti si jednom o tome napravio osvrt,znas li mozda postoji li jos taj topic?


http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=8756.0
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/08/2015 : 07:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ovdje, murdoc
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=42141#1485633
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 31/08/2015 : 07:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Mislim da autor topika nije imao na umu ovakav razvoj teme...Otužne životne situacije,ispovjedaona a onda RIP...
Odveć sumorno.Vjerujem da bi svako od registriranih članova foruma imao ovdje šta za napisati.Smrt,samim tim i bolest je sastavni dio svakodnevice.Iskonski strah koji čovječanstvo mori od nastanka pa vjerovatno sve do nestanka.
Nemojte me krivo shvatiti,kako rekoh,svi smo imali ili ćemo imati šta reći na temu.I ja sam se susreo s smrtima,što prirodnim,što nasilnim.
Dvoje najmilijih mi je posljednji put uzelo dah doslovno na rukama.Rak.Prijatelja sasjeklo na komade metar od mene.Rat.
Mogao bih još toga nabrajati,ali nema smisla,ne osjećam se ugodno,naviru na silu potisnuta sjećanja...
Ovo je sumorna tema koju ću izbjegavati čitati..


Wtf?

Edited by - bagi on 31/08/2015 08:00:09
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/08/2015 : 08:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
@murdoc

samo što će ova "materija" biti zeznutija od samog stripa, jer sam tu Pakao prvoukao kroz neke hegelovske fore... i baš se dobro zabavljao;)

Edited by - stinky on 31/08/2015 08:02:06
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/08/2015 : 08:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Mislim da autor topika nije imao na umu ovakav razvoj teme...




bit će bolje, bagi
dogodilo se tako kako se dogodilo, teško, neugodno, pa se tako razvilo

prije par dana, kad smo se zezali, mislio sam...
a ispade najteže


Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/08/2015 : 11:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Naslov topika mi je sugerirao da bi mogao biti trik za one koji lako planu na neke zivotne sitnice, jer ispod radara istinske slike koju valjda pokusavamo prodati na forumu i drugima postoji drugo lice,maske koje nosimo,drugo "Ja".. ali na neke teme ipak izlazi ljudska suosjecajnosti u boli zbog gubitka bliznjih.
To nam je svima zajednicko iako ne razmisljamo o tome svaki dan.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/08/2015 : 13:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Sućut i s moje strane.

@emirem
Lijepa misao.

Edited by - Willer on 31/08/2015 13:25:41
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2015 : 14:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sućut, dečkima... Johnnyjev upis mi se jako svidio.

Ja sam se eto prije par godina pripremio na najgore, doktori nisu ostavljali nade, ali stari se zasad izvukao. Življi je od mene kad se vratim s posla.

... i u tome mu je izgleda jako puno pomoglo ono što se sad trude legalizirati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/08/2015 : 14:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Momci, i moja sućut.
Samo su jedni majka i otac..

Treba činiti ovo što izivko kaže da se posjećuje roditelje dok su još živi, nađe vremena za uživanje s njima ...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 16:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ovdje, murdoc
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=42141#1485633


To ja tebe pitam, a za sve druge koji misle da se topic razvio u nekom neodredenom smjeru...hehe ..predstava tek pocinje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/09/2015 : 01:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
eto vam ga i ispod radara, kad je već naišlo.

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by nagor

Jedna jako zanimljiva kratka priča, koja nekako sjeda u ovaj topic. ;)

http://www.galactanet.com/oneoff/theegg_mod.html



Moćna priča. Sve bi se moglo sažeti u onu, već svima znanu izreku: sve što drugima činiš, sebi činiš.

U ovom jebenom, kurvinom životu, nikad ne činim nažao drugima, mogla bih biti jebena časna sestra, koliko ispravno nastojim živjeti, svima uvijek pomoći, biti utjeha, savjetnik, ispovijednik, prijatelj, ruka spasa, zvijezda vodilja,.potpora ..i svi su, od kad postojim na to toliko navikli da me uzimaju jednostavno takvom, zdravo za gotovo, ja sam se odvikla pokazivati svoje slabosti, navikla biti snažna za deset drugih, sama u sebi crpila snagu, obnavljala energiju na milion raznih načina, svladala bezbroj tehnika da me ne dotiču sve prilike ili neprilike, vremena, nevremena, hladnoće, vrućine, bolesti, bolovi, tuge, nemoći, usamljenost, samoća..jer osjećam se usamljenom i samom više među ljudima nego u osami .. osjećam se otuđenom, hladnom, suzdržanom, nepristupačnom, dalekom..osjećam..jer sve to jesam, jer sve to moram biti, drugačije ne bih mogla opstati i imati stotinu snaga za sve oko sebe jer sam navikla, drugi su navikli i kako ih razočarati ..
I u tom usranom, jebenom životu, kako se više pojednostaviti, vratiti u svoje istinsko biće i biti slaba i biti blaga i biti žena.
Za uzvrat sam od života i svega dobila K%&$c!
Sve što imam, imam sebe i ove svoje riječi koje sad neću obrisati jer su potekle, za njima suze i peku me oči jer mi se razmazala maskara i neka baš je. Briga me.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/09/2015 : 08:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zao mi je jer prozivljavate trenutno teske momente, ali svima nam je tako.
Bice to bolje, pa onda opet gore, pa opet bolje...
Vecinom zivot izgleda kao elektrokardiogram, ravna linija postoji samo kod onih koji nisu medju zivima.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2015 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Neminovno vrlo komplicirani i teski trenuci, no kao sto me vec polako poznajete ,mene nije strefilo samo to..ima tu puno vise i kotrlja se kao lavina kojoj znate da ne mozete umaci,ali ipak zastanete da joj se divite ..i daj joj prkosite.
Kompromis nikad nije bio dijelom moga medenog obraza
Nije bas na ponos, ali nije ni za odbaciti.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 02/09/2015 : 00:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Život je zamka i lako je u nju upasti.
To sam valjda oduvijek znala jer oduvijek pišem i pišući lutam, istražujem, preispitujem i uvijek nekako uspijem pronaći put natrag.
Natrag sebi samoj, nigdje drugdje. Sada to znam objasniti, jer u početku sam bila nezrela i mlada, ali sam pisala da ne zaboravim biti.
Zivot je ta zamka u koju upadneš i ponese te bezbroj drugih stvari za kojima težiš i nekako, s vremenom, tako se lako zaboraviš.. Da bi se približio svijetu, čovjek se udaljava od sebe, premda ponekad to ne shvaća. I ako se jednom sjeti, možda se neće uspjeti vratiti. Možda predaleko ode i zaboravi kartu puta kako da se vrati..
Zato ja oduvijek pišem, jer to je jedini način da se previše od sebe ne udaljim, da se ne zaboravim. Sama, u samoći, u tišini noći, ostavljam tragove pored puta, zemljovid srca, po kom se uvijek nekako pronađem jer se ne želim zaboraviti, ne želim se izgubiti. Ne želim da izblijedi u vremenu ono što jesam i kad nešto drugo moram biti, ne želim izgubiti dušu, nježnost, osjećaje..ne želim ogrubjeti doista, i kad u samoći maske skinem, jednostavno se pronađem i nastavim biti ono što sam i jučer, u nekom zapisu istinske sebe bila.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 17:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Lijepo sročeno, i jedno i drugo.
Murdoc pleše po oštrici, a tvoja crtica me podsjeća na Ferića:
''Čovjek je izumio kotač da pobjegne od sebe a onda mu se dogodila povijest...''
ili tako nekako.
Sjedi pet.

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/09/2015 : 17:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Da, zanimljiva razmišljanja. Ljudi se već živeći obvezuju na neke stvari. I od toga imaju, recimo, 50% koristi i punine, 50% štete i praznine. Što vrijeme više odmiče, to ovih drugih 50% izgleda sve snažnije, jače, ponekad - izluđujuće. Pa ljudi promisle: ako promijenim sve od temelja, promijenit ću tih drugih 50% nabolje. Ali čim zađu u promjenu, uvide da opasno riskiraju gubitak ovih 50% otprije dobroga, a bez ikakvog jamstva da će (zauzvrat) promijeniti 50% otprije lošega. Vraćaju se potom na startnu poziciju, i sve kreće iznova.

Ima li rješenja? Nekad sve ovisi o nama, ali nekad isto tako o nama ne ovisi baš ništa, nema pravila. Ima li rješenja? Ne znam, samo trabunjam bezveze, ali nadam se da ga ima, i u svakom slučaju mislim da ga treba (nastaviti) tražiti.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000