forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor 3 - Prošlost Jimmya Gitare
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Koresh
stripovi.com suradnik



2942 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 04/10/2015 : 13:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

.... ako može tex u boji za 18 kuna .....



ne budi naivan ko sobarica
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/10/2015 : 14:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Koresh

za Kerca u Zagoru u boji 29,90 kn je bagatela, bezobrazno mala cijena



pa tko ti brani da plačaš više. Napiši pismo Ludensu i stavi unutra višak uz objašnjenje, da je cijena jednostavno premalena i da tako više ne ide



to je kao da ja tebi kažem da ukradeš strip sa kioska jer ti je preskup za 5 kn





Nije ni slično
Jedno je legalno drugo ne
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/10/2015 : 14:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao, ako za neki proizvod daješ više nego što košta onda je to podmićivanje prodavača.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/10/2015 : 15:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Donacije nisu ilegalne
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 04/10/2015 : 23:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

za Kerca u Zagoru u boji 29,90 kn je bagatela, bezobrazno mala cijena



U ludensu sigurno neka mladjarija. Samo suti i pravi se naivan. Jos jedan Zagor u boji i to je to.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/10/2015 : 14:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ala uništiše spameri topik.
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
195 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 05/10/2015 : 19:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Zgodan broj, malko šablonski origin, ali ne previše. Kerac mi je okej, negdje je sjajan, negdje drukčiji, a jedina mi je zamjerka naprasan kraj. Da je tu nadodati još pet-šest stranica bilo bi super.
Lijepo, bravo za izdanja u boji.

I am the law.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 06/10/2015 : 14:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Tek kada se to čudo od kolorca uzme u ruke i svojim očima uživo vidi, može se potvrditi i ono što je u većoj rezoluciji postavio TrOMISLAWSKI, a to je, da je naslovnica - ne loša, nego, s velikom tugom to moram reći - groteskna!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/10/2015 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo nabavio i ja... od priče ne očekujem ništa posebno, a crtež na prvi pogled izgleda jako dobro.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 06/10/2015 : 22:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Evo prelistao, i na prvi pogled mi se čini da je ovo miljama od crteža u npr. Cat Claw ili u Yu Tarzanu...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 06/10/2015 : 22:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Evo nabavio i ja... od priče ne očekujem ništa posebno, a crtež na prvi pogled izgleda jako dobro.



Priče!? Priče i nema, odnosno ima... Prava priča za laku noć. I ništa više. Zamisli samo malo grublju, western varijantu Pepeljuge, Olivera Twista ili bilo čega sličnoga. I, zaspeš kada pročitaš. Iskreno, meni se već na polovici počelo drijemati.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/10/2015 : 22:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, scenarij/priča srednja žalost, a crtež je ok, šteta što Bane nije ubacio u petu brzinu jer ovo mi se čini kao (solidna) treća.

Bilo je tu svega, par scena mi se čine prekopirane iz Django Uncained, onaj saloon, one stijene kad Jimmy i Herbert sjede i pričaju, a i sam Herbert podsjeća na Schulza.

Eh da, zaboravi sam spomenuti da je King ubio neku jadnu žensku!

Edited by - solar on 06/10/2015 22:43:48
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 06/10/2015 : 22:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Evo prelistao, i na prvi pogled mi se čini da je ovo miljama od crteža u npr. Cat Claw ili u Yu Tarzanu...



Nije miljama. Kerac je konstantno izvrstan. Ovdje te varaju neke Bonellijeve zakonitosti, odnosno pravila. Format objavljivanja je značajno manji, proporcionalno od crtanog formata. Kod Tarzana i Cat Claw je taj odnos manji, ne previše, ali dovoljno da utječe na percepciju crteža, a i kadriranje je slobodnije. Ovdje je crtež znatno gušći i rafiniraniji zbog toga, pa se u crtanju koriste razni alati, često i filigranskog izričaja. Ako si taj dojam zamislio kao miljama bolji crtež, onda si djelomično u pravu. U svim ostalim elementima, Kerac je standardno visoko kvalitetan, u razini Tarzana i Cat Claw. Eh, kada smo već kod Tarzana, ubi Tarzan Zagora, ali što ćemo...Tko mi je kriv što na svakoj slici vidim Tarzana, obučenog u crvenu majicu!
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 07/10/2015 : 08:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, ništa posebno, srednja žalost, u svemu.
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 07/10/2015 : 09:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Bane, bas mi je legao tvoj crtez. I zao mi je sto je u koloru. Mislim da su se bojanjem izgubili detalji, pogotovo na scenama u mocvari.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 07/10/2015 : 10:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
meni je ovaj kolorac super legao. bane genijalac u mojim očima i gotovo
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/10/2015 : 10:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jesam li ja jedini kojem Banetov crtež ne odgovara Zagoru?
Ne crtež kao takav, kod njega se i unatoč svim Bonellijevim ograničenjima vidi otprilike standardna razina kakvoće, ali zbog tih ograničenja i njegova prilagođavanja istima ne i više od toga, već mi jednostavno to nije to.
Zagor mi nije Zagor (možda je problem što i ja u njemu kao i Patak stalno vidim Tarzana), Chico mi je još manje Chico (gotovo stalno je iznenađen i razrogačenih očiju), a ni Jimmy Gitara mi ne odgovara liku kojeg su vizualno stvorili Ferri i Donatelli.
Sama priča je predvidljiva, šablonska i tanka, ali tu mi očekivanja i nisu bila neka.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/10/2015 : 11:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@DiFool

Nisi jedini
Imas drustvo 14 italijana i sest ovdasnjih...
Spadate u Ferrijevsko tvrdo krilo...

Cisto radi razgovora - svi junaci koji imaju velike serije i koje su radili razliciti crtaci (Marti, Tex, Nathan, Dilan, Tarzan, Conan, Spajdi etc) veoma variraju u izgledu i nikome to ne smeta.
Jedino Zagor fanovi insistiraju na bukvalnom kopiranju izvornog autora.
U cemu je stos?
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 07/10/2015 : 11:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

@DiFool

Nisi jedini
Imas drustvo 14 italijana i sest ovdasnjih...
Spadate u Ferrijevsko tvrdo krilo...

Cisto radi razgovora - svi junaci koji imaju velike serije i koje su radili razliciti crtaci (Marti, Tex, Nathan, Dilan, Tarzan, Conan, Spajdi etc) veoma variraju u izgledu i nikome to ne smeta.
Jedino Zagor fanovi insistiraju na bukvalnom kopiranju izvornog autora.
U cemu je stos?




Mozda zato sto je Zagor jedinstven i zato sto je religija

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/10/2015 : 11:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ah, zo...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/10/2015 : 12:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Recimo to ovako: tvoj (i općenito Yu) Tarzan mi jest Tarzan, u tvom slučaju i više od toga jer si unio posebnu energiju i dinamiku i u crtež i u priče; i tvoj Blek mi je Blek, i neizbježno prilagođen ograničenjima ali i dovoljno osoban i upečatljiv;

Ovdje mi možda nedostaje više te osobnosti, koju tražim ali ne nalazim, pa mi sve skupa nije upečatljivo onoliko koliko sam se nadao.

A bit će da sam i zagorostalgičar, što nije dobro u kombinaciji s prevelikim očekivanjima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/10/2015 : 13:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Istini za volju, ni za Bleka ni za Tarzana nisam bio nicim vezan da pratim odredjeni lik posto su se vec izredjali skroz razliciti tipovi crteza.
Nisam ni za Zagora uslovljen da mora da lici na Ferijevog... Zato sam se vise priklonio ''modernistima'' Marcelu, Andreuciju, Laurentiju i Kjaroli - nekako su mi oni slobodniji i raspevaniji...
Drzim da cete se posle sezdesete epizode vec nekako navici na moj stil...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 07/10/2015 : 14:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Vidimo mi, vidimo, da si se opredijelio za trag novih Zagorovih crtača. Poštujem tu odluku, bez obzira što ne vidim Zagora kakvog bih volio. Osobito me Chico razočarao. To uopće nije onaj šašavi, blesavi i komični lik, kakvog su ga utjelovili Ferri, a osobito Donatelli (bez premca!). Više mi, ovako izrazito ružan i antipatičan, kakvim si ga prikazao, sliči na jednog od gomile malih, izgledom i djelom iskompleksiranih tipova (kakvima, na žalost, obiluje i današnje društvo), koji jedva čekaju da lijepim, stasitim, hrabrim i moćnim pojedincima, naprave kakvu spačku i sladostrasno se u potaji naslađuju!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/10/2015 : 16:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sticaj okolnosti... Radije bih crtao Gambit pored Zagora, nekako je bliza mom pojmu sidekicka, al kad ne moze da se bira...

A to sto je Ciko stalno iznenadjen, izbecen i ozbiljan... tako je u scenariju. U ovoj mojoj prici nije bilo bas nijednog gega.



Edited by - cat claw on 07/10/2015 16:13:50
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/10/2015 : 16:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Samo ti crtaj Bane ko do sada...za ferrijev stil imamo Vernija i Nuccia...jedino malo zagoru napravi tesnije traperice...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000