forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Specijal u boji - Dan invazije (#600)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2015 : 13:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U stvari, Indijanska magija je imala jos kvalitetniji papir (skoro kao c/b Libellus izdanja) dok su oni raniji jubilarci ipak bili puno slabiji po tom pitanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/11/2015 : 19:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U stvari, Indijanska magija je imala jos kvalitetniji papir (skoro kao c/b Libellus izdanja) dok su oni raniji jubilarci ipak bili puno slabiji po tom pitanju.



Točno.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 01/12/2015 : 14:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda je prdac u lice onoj legendarnoj "Teror šeste planete". S druge strane, možda je i bolje da ovo nisu dali Burattiniju koji bi to rastegnuo na 5 svezaka, uz potpuno istu priču.

itsyourworldyoucanchangeit

Edited by - alen on 01/12/2015 14:02:59
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/12/2015 : 16:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zadovoljan jer sam uzeo kao olakotnu okolnost da se na 96 stranica ne može napraviti nešto epsko, izvučeno je gotovo najviše što se moglo u tom trenutku.
Teror šeste planete uopće ne treba ni stavljati u isti kontekst sa ovim jubilarcem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/12/2015 : 07:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ma da, ali invazija friking vanzemaljaca je samo po sebi nešto "epsko", zar ne? I zaslužuje malo ozbiljniju i konstruktivniju priču od ove 94 strane gdje Akronjani ispadnu neozbiljni klauni.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/12/2015 : 08:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Ma da, ali invazija friking vanzemaljaca je samo po sebi nešto "epsko", zar ne? I zaslužuje malo ozbiljniju i konstruktivniju priču od ove 94 strane gdje Akronjani ispadnu neozbiljni klauni.



Pa, prijašnje pojavljivanje Akronjana je imalo 400 stranica pa su i tamo ispali neozbiljni klaunovi. :)
Najbolji dio priče je bio jezivi Skylab.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/12/2015 : 08:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Za 96 stranica priča je ok, uz odličnog Ferrija. Ja zadovoljan, jer nisam očekivao "Demona ludila".
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 03/12/2015 : 20:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Odlicna prica i Ferri

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/07/2016 : 11:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote

moram pred svekolikim pukom stripovskim veleuvaženim reći da mi je dan invazije porastao u očima,tek nakon trećeg čitanja ovog SF darkwoodskog štiva.
i dalje, kao jedna od najvećih mana je što se radnja odvija na samo 96 stranica.ha,dosta ili malo?netko može na toliko stranica (ili nekoliko više)odličnu priču napraviti.pada mi na pamet edicija almanah i colombova/cajelijeva priča čovjek koji je došao s kišom.boselijev demonski otok.rauchov u oluji.e sad se rauch dotakao akkronijana i invazije..
prvo pojavljivanje tih opakih svemiraca upriličio nam je tata-mata za takve stvari,nikad prežaljeni velemajstor nolitta,tamo davnih osamdesetih.svemirska braća,to je bila trashčina samo takva,ali tako majstorski izvedena da je postala kult među fanovima.misteriozni i tragični događaji u skylabu od kojih čitatelja jeza hvata,hellingenov nestanak,pojavljivanje akkronijanaca i helliya,svemirski brod,tajanstveni vrač keokuk koji živi u podzemnoj pećini pitaj boga koliko dubokoj a koji je čuvar tajne brda naatani,rakumov sveti štit,luk i strijele,konačni obračun indijanske magije i vrhunske tehnologije...
doduše,to je razrađeno na oko 400 stranica vrhunskog štiva koje ni u jednom trenutku ne gubi na dinamci i dramatici.
96 stranica dana invazije je ipak limitirajući faktor da dostigne slavu starijeg brata,ali dovoljno da se napravi jedna ajmo reći solidna epizoda.nakon što su akkronijanci ispali takvi papci u već dvije invazije od kojih smo jednu čitali,ni ne zaslužuju više od tolikog broja stranica.prolog nam daje događaje koji su se već dogodili pa i prijeteći najavljuje opasnost, radnja piči pravocrtno,pitko.
tajanstvena dešavanja u darkwoodu, sastanak na čistini male vode,zasjeda,kulminacija događaja u svemirskom brodu..od tog trenutka i počinju zagorove vizije koje ga vode prema konačnoj pobjedi.pojavljuje se akoto,posljednji čuvar svetog oružja koji upozorava zagora na apokaliptično oružje koje imaju akrići.stari dijabolični neprijatelj helingen koji ga u viziji pokušava obeshrabriti i govori mu da je sve uzaludno.ponovo akoto koji vraća nadu i snagu našem junaku.i na kraju rakum,koji pokazuje zagoru kako konačno uništiti prijetnju iz svemira.rauch je prezentirao niz novih tehnologija kojim se koriste akkrići:dronovi,nevidljivi štit koji opasuje čitav darkwood,laseri koji iskaču iz vode pa i jedna malecka atomska bomba kojom namjeravaju spržiti čitav darkwood i sve u njemu.izgleda da su se,nakon dva poraza opametili.krateći vrijeme između dvije inazije,akkronijanci su se dosjetili i od identičnog materijala napravili replike svetog štita,luka i strijele.e,ali to u njihovim rukama ne funkcionira,već otimaju zagora da im on objasni sistem.ali zagor u napadu bijesa kida čelične okove ko ja popušeni listić iz kladionice,uzima sveto oružje i roka akkronijance.deja vu.jer samo ruka heroja je dostojna da barata svetim oružjem.
ferri odličan, naslovnica najslabija točka.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 29/07/2016 : 13:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Je li Hellingen konacno gotov ili se ocekuje jos koji nastavak ove sage?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/07/2016 : 14:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi gotov, Burattini će napisati još barem jedan nastavak da objasni sve "nejasnoće" oko 2 Hellingena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 29/07/2016 : 15:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Pa to je onda bolje dati Turcima ili Meksikancima,da ljudi napisu scenarij.Mozda bi se i TV serija izrodila.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/07/2016 : 17:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Tek je sad krenulo sa Hellingenom.
Još samo da slijedeći nastavak nacrta Jajoglavi samostalno i doživljaj će biti potpun.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 29/07/2016 : 19:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Tek je sad krenulo sa Hellingenom.
Još samo da slijedeći nastavak nacrta Jajoglavi samostalno i doživljaj će biti potpun.



Nemoj tako, pa on odlično crta okolinu. Čovek je crtač samo takav.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/07/2016 : 22:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

Tek je sad krenulo sa Hellingenom.
Još samo da slijedeći nastavak nacrta Jajoglavi samostalno i doživljaj će biti potpun.



Nemoj tako, pa on odlično crta okolinu. Čovek je crtač samo takav.



A u toj predivno nacrtanoj okolini vidimo likove koji izgledaju kao da su križanci gorile i mamuta... A u bližoj perspektivi lica im izgledaju kao da će iscuriti
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/07/2016 : 23:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš sam danas čitao maxi Tajni agenti, možda je zbog dobre priče ali tu mi Sedioli nije toliko loš.
Uglavnom, nakon prethodna 2 sa Cassarovim brljotinama ova jajca su mi čak bila melem za oči.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/07/2016 : 07:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
sedioli?rasturio u smrtonosnoj utrci i čovjek na nišanu i u spasilačkoj ekspediciji.



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 17:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš sam danas čitao maxi Tajni agenti, možda je zbog dobre priče ali tu mi Sedioli nije toliko loš.
Uglavnom, nakon prethodna 2 sa Cassarovim brljotinama ova jajca su mi čak bila melem za oči.

Inace odlican maxi i meni jedna od drazih epizoda Zagora!
Go to Top of Page

jankela
New Member



207 Posts

Member since 09/04/2018

Posted - 19/04/2018 : 20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jankela a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas u izdanju Veselog Četvrtka, utisci?
Onako, mlako, svidela mi se premisa priča, koja ipak robuje tom formatu od 94 stranice.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000