forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Specijal u boji - Dan invazije (#600)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 24/11/2015 : 17:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Kokiko Zagor ima publiciteta trebao bi imat nakladu Jutarnjeg...

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 24/11/2015 : 17:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

Teller je jedini u pravu,sada drugačije doživljajamu Zagora nego pred 30 godina.Čitamo ga radi nostalgije ,da nas vrati u djetinjstvo I dokle če to još potrajati-daj bože što duže.Sve epizode su super,a tinejđeri neznaju šta je Zagor jer oni imaji net,mobitel,playstation...Zagor je za nas nostalgičare.I 90% posto forumaša nešto bluze bezveze protiv Tellerovih istinskih komentara.Bravo Teller!!!



da super je što Bure ne može izmisliti jednog novog neprijatelja nego vraća stare legendarne likove.
tip je stvarno vrhunski scenarist!!

moraš imati jako niske kriterije da voliš njegove priče.rekao je 1Euro puno bolje nego teller- Bure ima tu, nazovi, moć da je šef ovoga projekta, da je njegova zadnja i da ima milijardu mogućnosti za radnju priča- može izmisliti nove neprijatelje, neograničen je žanrovski i što on radi? vraća stare likove i najavljuje "velike povratke"!? svatko od nas može u pola sata izmisliti 2-3 interesantna neprijatelja, problem je što Bure NE ZNA podariti liku onaj karakter i šarm koji su dali Nolitta pa i Boselli, jednostavno ne zna kako napraviti karizmatičnog neprijatelja jer je antitalent, jer nema ideja i guši se u pripovijedanju i statičnoj radnji.

Zadnji specijal Jimi Gitara je zadnje smeće koje sam u životu pročitao, jednoga karizmatičnog i tajanstvenog lika je potpuno ogolio, objasnio je i onaj pretinac u Jimijevoj gitari??!! objasnio zašzo je Jimi ženskaroš!? jer je odrastao u bordelu. ideja za ubistvo! jedan od najkontroverznijih stripova u povijesti SBE jer je doslovno pokopao korijene Zagora i pljunuo Nolitti u lice s tim stripom.

što smo znali o Jimiju prije ove priče. nismo znali ništa a svatko je imao svoj dojam o liku, svatko je u svojoj mašti mogao složiti neku svoju istinu o Jimiju koja je njemu draga, bio je tajanstven lik, došao je naglo na scenu u Alahovoj ruci i uvijek na granici dobroga i lošega. nepredvidiv.

i onda dođe bure i sve nam lijepo objasni, oskranvio je lik jer je Jimi uvijek trebao ostati tajanstven. zato je bio tako izmišljen. u ovom gnoju od priče Jimi je ispao mekušac i plačljivko-to je potpuno izmjenjen lik sa malo ili bez dodirnih točaka sa korijenima ovcga lika.

to je samo jedan od primjera, a koliko trasha (smeća) je do sada napisao Bure-tome se više ne zna ni broj......
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 24/11/2015 : 18:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Onda čitaj Paju Patka,možda če se ti on više sviđat.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 18:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jimmy je prije Alahove ruke imao jedno ili dva pojavljivanja, istina da nisu bila nešto zapažena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/11/2015 : 18:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Pretjerujete u hajci na bureta, dok bozelijeve loše epizode preskačete komentirati, a zadnje šta je valjalo je napisao u devedesetima.


A zašto uvijek Bosellija uvlačiš u raspravu? Uopće nije stvar u tome nego o Buretovoj hiperprodukciji i ziheraškom i količinski jakim ali neplodnim uredničkim poslom. Jel bi ga ubilo da je u moru popratnih edicija pokušao barem jednu modernizirati na bilokakav način?

Ako te baš zanima- Boselli se također prilično potrošio. Primjeti se to i na zagoru a i na Texu. Žezlo Tin Hinan je ok ali u globalu se osjeća reciklaža. I toga ok kao što sam već rekao imamo pune police.

I da kopiram da se nađe i na novoj stranici:
quote:
Originally posted by solar

Znate kako se nekvalitetni autori pravdaju zbog tiraža koji padaju i njihovih serijala koji gube publiku: "mladi danas imaju net, mobitel, playstation pa zbog toga ne čitaju moje stripove".

Mladi u Italiji masovno čitaju stripove, one zanimljive i kvalitetne, a ne one pisane od pedesetogodišnjaka (i starijih) koji su mentalno još uvijek u 1970-i nekoj.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 24/11/2015 : 19:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Znate kako se nekvalitetni autori pravdaju zbog tiraža koji padaju i njihovih serijala koji gube publiku: "mladi danas imaju net, mobitel, playstation pa zbog toga ne čitaju moje stripove".

Mladi u Italiji masovno čitaju stripove, one zanimljive i kvalitetne, a ne one pisane od pedesetogodišnjaka (i starijih) koji su mentalno još uvijek u 1970-i nekoj.


Da, ali mislim da je kasno za Zagora. Pa neće mladi odjednom početi da čitaju westerne (na prvi pogled) od broja 600. Ipak, nije to Zerocalcare da prodaja skače iz broja u broj. Maximum koji novi urednik može da ostvari jeste zaustavljanje pada ili bar usporavanje, a porast (na duže staze) koji su u istoriji SBE zabeležila samo dva serijala devedesetih (DD i Zagor) je danas nemoguć. Dokaz je Recchionijev preporod Dylana.

Čak i kad bi novi urednik, umesto Bureta, imao isto tako uspešan start (SA odiseja), ne verujem da bi se mnogo studenata u Italiji, koji čitaju moderne stripove, odjednom uhvatilo za Zagora.

Zagora može spasiti samo povratak starih razočaranih fanova, koji traže kvalitetnije priče.

Edited by - thekide on 24/11/2015 19:31:29
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 21:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Zagor je par godina imao najkvalitetnije price u Bonelliju, JA odiseja ii malo poslije su bili odlicni. Sad je Zagor daleko od fokusa interesa, stabilan i prepusten Burattiniju da upravlja do daljnjega i gura svoje sheme. Slicno je i s Nathanom samo je ovaj u jos goroj situaciji, on je prepusten gotovo pa nikom da slobodno pluta ("alla deriva" na talijanskom)


Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 21:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam takoðer bio razocaran redovnom serijom pa nekoliko godina nisam uzimao nove epizode. Tesko je reci zasto sam se ponovo vratio, mozda se kvaliteta serijala nije toliko povecala nego sam stvari poceo gledati na manje kritican nacin.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/11/2015 : 10:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
zato što vi uvijek uvlačite buratinija u raspravu. Bure je stvorio mortimera, a ako on nije karizmatičan, ne znam tko je. Da bozeli piše koliko i buratini isto bi se istrošio. i ovako su mu sve ideje na isti kalup.
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by adriano

Pretjerujete u hajci na bureta, dok bozelijeve loše epizode preskačete komentirati, a zadnje šta je valjalo je napisao u devedesetima.


A zašto uvijek Bosellija uvlačiš u raspravu? Uopće nije stvar u tome nego o Buretovoj hiperprodukciji i ziheraškom i količinski jakim ali neplodnim uredničkim poslom. Jel bi ga ubilo da je u moru popratnih edicija pokušao barem jednu modernizirati na bilokakav način?

Ako te baš zanima- Boselli se također prilično potrošio. Primjeti se to i na zagoru a i na Texu. Žezlo Tin Hinan je ok ali u globalu se osjeća reciklaža. I toga ok kao što sam već rekao imamo pune police.

I da kopiram da se nađe i na novoj stranici:
quote:
Originally posted by solar

Znate kako se nekvalitetni autori pravdaju zbog tiraža koji padaju i njihovih serijala koji gube publiku: "mladi danas imaju net, mobitel, playstation pa zbog toga ne čitaju moje stripove".

Mladi u Italiji masovno čitaju stripove, one zanimljive i kvalitetne, a ne one pisane od pedesetogodišnjaka (i starijih) koji su mentalno još uvijek u 1970-i nekoj.



Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 25/11/2015 : 22:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je to već pomenuto, Bure je krstio Helingena kao GART HELINGEN.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 27/11/2015 : 09:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
cenim da je to uradio
zbog Darth (Vader)

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 27/11/2015 09:22:36
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 27/11/2015 : 10:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.








www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/11/2015 : 10:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Garth je ime koje priliči huliganu, a ne ludom znastveniku.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 27/11/2015 : 11:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Garth me vise podseca na nekog seljobera rednecka iz Teksasa.
Garth Brooks recimo Mada on je odlican country muzicar
Evo za Baneta Kerca neka ga izgugla ako ne zna ali sumnjam da ne zna

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 27/11/2015 11:55:16
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2015 : 13:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Garth je ime koje priliči huliganu, a ne ludom znastveniku.



očito su mu roditelji imali drugačije planove kad su mu davali ime
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/11/2015 : 14:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Kada god čujem ime Garth, pred očima mi je samo muskulaturno predimenzionirani naslovni lik iz stripa crtača Franka Bellamyja.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 27/11/2015 : 17:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
da...izlazio u vise domacih izdanja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2015 : 21:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je Garth odmah asocijacija na scenaristu Gartha Ennisa
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/11/2015 : 21:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
A, najviše mi ostao u sjećanju po BIS stripu, koji je, u to vrijeme, bio avangardnog vodoravnog formata, kao notna kajdanka, sa po dvije trake stripa na stranici. Ustvari je to bio izdavački trik, da se opravda cijena samo jedne epizode stripa na, po kupca, zadovoljavajućem broju stranica. Nešto slično kao sa Stripom 81, 82, 83.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 27/11/2015 : 21:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Meni je Garth asocijacija na glupost, neinspiraciju, idiotizam, ameterizam, propast,,,






Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 27/11/2015 : 22:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Opak si ti.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 27/11/2015 : 22:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Za takve kao ti , svakad.






Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/11/2015 : 11:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
procitao "Dan invazije" i meni bio dobar. u rangu sa jubilarcima. lepa epizoda, fino se cita. klasican zagor.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2015 : 12:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I najkvalitetniji kolor do sada gledajuci svih 6 jubilaraca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/11/2015 : 13:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
to je mozda zbog papira. oni prethodni su stampani na nesto losijem papiru (onom istom na kojem stampaju c/b izdanja).

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000