forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Specijal u boji - Dan invazije (#600)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/11/2015 : 09:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by kasper

aii. a nesto gledam table, sete me na one stare epizode, Celicnu neman, Osinje gnezdo. stvarno treba biti debil pa sjebati ovako nesto



Bure je majstor za to.


Vaistinu majstor. Bez premca.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/11/2015 : 10:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/11/2015 10:37:36
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/11/2015 : 10:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a?

quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.




Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/11/2015 : 10:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
I na to dodajte debila Buratinija

quote:
Ali ovde ni Feri iz najboljih dana (Plava zvezda i ostalo) nebi pomoglo sa Buretovim kenjanjem. Tip je kreten.

Kritika je dopuštena, vrijeđanje ne.

Zasad dobronamjerno upozorenje.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 24/11/2015 : 11:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.






This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/11/2015 : 11:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.






Zapanjujuće pomanjkanje kritičke svijesti.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 11:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Raucha njegovi zadnji radovi izašli kod nas uopće nisu tako loši kao što neki prikazuju. Ovih dana sam pročitao jubilarac Dan invazije i maxi Spasilačka ekspedicija i oba su sasvim u redu, nisu odlični ali su dovoljno dobri da bi ih se moglo čitati bez mučenja koja znaju biti prisutna kod nekih drugih scenarista.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2015 : 12:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
bravo. potpisujem sve što si napisao. baš jučer sam pročitao zadnji buretov gigant. Odlična epizoda, pogotovo scena sa Čikom i Trampijem di trampi objašnjava čiku na koji način dolazi do besplatnog ručka, čiko se kao čudi kakvih budala ima da bi zatim skužio da mu je trampi prodao taj isti trik.
quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.




Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 24/11/2015 : 12:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ja mislim da je covek potpuno u pravu. potpisujem sve sto je rekao. matore prdonje citaju zagora i ocekuju... ne znam sta. a ne znaju ni oni. radi se o tome da to nije strip za matorce (osim onih koji neguju dete u sebi) i kad promenis perspektivu gledanja, ugao posmatranja, sklonis ocekivanja, prepustis se uzivanju citanja, onda bude ok. ili batali sve to i uzimaj neku ozbiljniju pisanu literaturu (knjige npr).

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2015 : 12:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
spasilačku ekspediciju sam isto pročitao prije neki dan. baš kako si rekao, nije odličan, ali dovoljno dobar da te drži u napetosti do kraja.
quote:
Originally posted by DODSFERD

Što se tiče Raucha njegovi zadnji radovi izašli kod nas uopće nisu tako loši kao što neki prikazuju. Ovih dana sam pročitao jubilarac Dan invazije i maxi Spasilačka ekspedicija i oba su sasvim u redu, nisu odlični ali su dovoljno dobri da bi ih se moglo čitati bez mučenja koja znaju biti prisutna kod nekih drugih scenarista.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2015 : 12:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ne bi se složio. Zagora može čitati jednako i otac i sin. Jedino onih prvih 60 ili koliko epizoda je baš za djecu.
quote:
Originally posted by morski

ja mislim da je covek potpuno u pravu. potpisujem sve sto je rekao. matore prdonje citaju zagora i ocekuju... ne znam sta. a ne znaju ni oni. radi se o tome da to nije strip za matorce (osim onih koji neguju dete u sebi) i kad promenis perspektivu gledanja, ugao posmatranja, sklonis ocekivanja, prepustis se uzivanju citanja, onda bude ok. ili batali sve to i uzimaj neku ozbiljniju pisanu literaturu (knjige npr).

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/11/2015 : 12:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.

Nismo mi prerasli Zagora nego je Zagor degradirao. A tome je uvelike pridonio i takav tvoj nekritički stav kojeg dijele i talijani.

quote:
Originally posted by teller
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...

Nažalost da. I ti misliš da je to dobra stvar dugoročno? Zagor samo svom kultnom statusu može zahvaliti što mu taj nekakvi kilavi tiraž ne pada. Uzimajući u obzir da nostalgičari izumiru a mlađa generacija brzo prelazi na bolje stripove za očekivati je da se takav trend uz trenutno uredništvo neće još dugo održati.

quote:
Originally posted by tellerKako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?

Mene zapravo zapanjuje da ti misliš da su Zagorove epizode pisane za tinejdžere. Pa kvalitetne epizode na koje se svi referiraju kad traže bolje priče su sve osim tinejdžerskih. Pa jeboga pas zato i jesu legendarne, zato nekima i jesu (da budem malo stinkijevski pompozan :) ) veće od života. Zato i jesu ispisane stranice i stranice hvalospjeva i elaborata na temu.

quote:
Originally posted by teller
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...

I kaj onda? Mislim, nonstop to ističeš kao neki argument a to mu nitko ne osporava. Kad smo prošle godine radili glasanje za 50-100 najboljih Zagorovih priča, Buretovih je bio pristojan broj. To dovoljno govori.

quote:
Originally posted by teller
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...

Zaista, trebalo bi napraviti neko glasanje o smjeru u kojem bi forumaši htjeli gledati Zagora i izvadak iz toga poslati Buretu prevedeno na talijanski. No problem je što Bure više sluša tradicionalne i slijepe talijane kojih zapravo ne fali niti nama. Mada, ako uspoređujem današnju atmosferu na forumu sa onom kad sam tek došao, imam osjećaj da su mnogi nadišli nostalgični slijepi faktor i žele živjeti sa Zagorom a ne u nekoj lažnoj uspomeni na Zagora.

quote:
Originally posted by teller
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...


A najlakše je staviti škarnicl na glavu i ponavljati da je sve dobro jer je to Zagor. I kakav je takav je naš je. Ili jedan je Ferri! Ko da netko uopće tvrdi da ih ima više.
Bilo kakav kritičar pa makar se i ne slagao s njime vrijedi više od cijele horde banalnih klišepapagaja.

quote:
Originally posted by teller
Usere Bure,to sigurno..ali da je bas sve sto procitate tako lose?....
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.


Nije sve loše ali velika većina jest. Barem si ti svakodnevno na forumu pa onda i znaš koje su priče zadnjih godina nahvaljene a koje popljuvane. Stvar je samo u tome što je ljudima dosta lošosti i mediokritetstva i žele bolje jer su svjesni da Zagor ima potencijala za bolje. I to vjerojatno više od ijednog Bonelli junaka.

quote:
Originally posted by teller
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...

Attention whoreing po 500 put. Prestar si za to a i koliko si puta najavio takvo nešto zadnjih godina više nije niti simpatično.


quote:
Originally posted by teller
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...


Nema veze s temom ali da, sve je skupo ako ne valja. Ili ako je niš posebno ali ok. Niš posebnog ali ok-a su već pune police.

quote:
Originally posted by teller
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...


Da problem je u čovjekovoj prirodi jer se konstantno razvija i uči a nije problem u scenaristu koji se ne trudi i koji je zadovoljan reakcijama daj što daš, Zagor je to. Mah

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 24/11/2015 13:01:53
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 24/11/2015 : 13:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kritika je dopuštena, vrijeđanje ne.

Zasad dobronamjerno upozorenje.



Moja greška, primljeno k znanju.

E sada što se tiče Tellerovog posta. Ima čovek pravo da kaže šta misli i tu mu ne sporim ništa. No uzmi neke priče iz našeg detinjstva i videćeš da su to još uvek prava remek dela (i sa nekim propustima, ali prava remek dela). Što se tiče Bureta i spasavanja serijala, nije on to sam uradio već sa Bozelijem zajedno. Pogledaj Buretove prve priče i pogledaj ove sada (ovde ne mislim na Gigant 2 on je ok, već treći je bar meni loš, nažalost uveliko je tome pridoneo i Ferijev izuzetno loš crtež) ali priče o vraćanjima starih neprijatelja je upropastio do koske(naravno ni Bozeli tu nije bio imun na to). Evo, ovih dana sam pročitao po x puta Toninelijevu priču o drugom pojavljivanju Zimske zmije (Pećina mumija i Zagor protiv Zagora). E to je Zagor.
Druže moj,nešto mora da se menja, nažalost Bure to čini poprilično nespretno i krajnje kontraproduktivno. To što Zagor tavori na 30000 a Teks padne sa 200000 na 185000 to je je slaba uteha. Ugasili su almanah i gigant i onda počeli da upropašatvaju maxi ediciju, a dobili smo kolor ediciju. Super, upropasti tri edicije da bi dobili jednu osrednju. Odličan račun.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 24/11/2015 14:57:23
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/11/2015 : 14:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je bure dobar scenarist, serete po njemu bezveze...
Zato vise ni ne citam jednostransko napisane recenzije...
U italiji Zagor jedini drzi tiraz dok se ostali srozavaju...


Ne "seremo" bezveze, druže. Zadnji Hellingen je loš. Ne naivan ili recikliran (da je bar ovo drugo) nego apsolutno promašen-tipski, karakterno, atmosferski...Do te mere da nije čak ni diskutabilan poput poslednjeg Bosellijevog u kojem ima nekih ideja koje se fanovima ili sviđaju ili ne sviđaju. Ovaj sada jednostavno ne budi ni emociju (sreću, bes...) nego je toliko kenjkavo odrađen da ga konstantno čitaš sa neke distance, ne uvuče te ni sekunde kao što su to činili (i još uvek čine) svi prethodni.

quote:
Prerasli ste Zagora odavno pa vas zadovoljit.....misija nemoguce.
Zagor se danas crta i pise za nostalgicare i mladu generaciju citatelja...
Kako bi jednom 30,40,50 godisnjaku bio dobar scenarij pisan za tinejdzere?


Preraslost uopšte nije problem, bar što se mene tiče. Baš sam se ovih dana vratio Nolittinom "trku" u serijalu (hvala Libellusu), i to (napominjem kao neko ko je od Bosellija i SA sage krenuo sa Zagorom) bez uticaja tzv.nostalgije, te mi se još jednom potvrdilo sledeće: Boselli, Burattini i svi ostali scenaristi od 90-ih pa na ovamo Nolitti po umešnosti, poetičnosti, emotivnom šmeku, tehnici razrade fabule, obradi likova, atmosferičnosti, dubini, "mudima" i uopšteno po emociji (emociji pisca, priče i prenosa istih na čitaoca) nisu ni do kolena. Nolittu ne treba vezati za prokleti faktor nostalgije kao ni za godine. Naiva je to sve sto posto (ako isključimo elemente tzv. filosofije sekirom i analitiku narativnih metoda o kojima nam nikada neće faliti slova) i vezano je za određene generacije 60-ih pa do kraja 80-ih godina(po iskustvu iz mog okruženja, ovo je neistina, ali tretiraću ga kao izolovani momenat koji neće remetiti pravilo), ali činjenica je da Nolittine pripovesti dosežu momente koji se udaljavaju od prostog komplikovanja fabule. Njemu nisu trebale ni kontinuiteti, ni nadopunjavanje univerzuma oko glavnog lika (Unktehi, ptice gromovnici, prvak Dobra, Dambala i sl.) da bi priča prevazišla granice svojih korica niti gomila realnih ili nadrealnih likova i elemenata da bi od jednog Darkwooda izveo magično mesto, niti mu je trebalo uključiti što više stvari u naraciju da bi pri razradi fabule dobio "nešto" za 150 do 400 strana. Kao Moore u američkoj školi stripa: udubi sam sebe u likove, shvati ih do srži, a onda ih pusti da te sami vode. Mislim, ima tu gomila stvari, i o tome možemo ihahaj...Hoću samo da kažem da se Nolitta ne prerasta, i da bi i dan danas, koju god priču da izabereš od cca desetog broja pa nadalje, njegove priče ubačene u aktuelnu hronologiju bi bile pravo osveženje. Uopšte, kvalitetne priče se ne prerastaju. Bosellijevog Krakena, Osvetu Vudua, Nestalog Istraživača, Texas Rengers, Cainov povratak, Carstvo Songhaya, Burattinijeve Mortimer:poslednji čin, Okrutnog Hawaka, Močvaru Robijaša, Kamenog diva, Čoveka koji je pobedio smrt, U potrazi za Zagorom, Sindrom Belzebul, Žive pokopane itd. čitaš po nekoliko puta i ceniš ih.

Ali promašaji su promašaji. Burattini nije samo jednom usrAo motku ("usr'o" je nekulturno) i to baš po onome gde je trebao samo da nastavi šta je neko drugi postavio. O Hellingenu da ne pričam.

To je činjenica i to nema veze našim godinama. Volim ja Zagora i sa svojih 28.


quote:
Bure je spasio Zagora 90-tih i tih 30 godina da nema njega citali bi razna SBE novosranja koja danas dozive 12,18 ili najvise 36 epizoda...


Svačija karijera, pogotovo umetnička, ima svoje stadijume. Niko nikada neće Burattiniju zbog sadašnjih priča negirati šta je učinio 90-ih godina. Ta mu medalja stoji na prsima za svagda. Sada je međutim u lošem stadijumu i scenaristički i urednički, nećemo valjda biti mutavi da 90-ima pred tim zatvaramo oči?
Novosranja od "12,18 ili najviše 36 epizoda" su kvalitetom prilično jači od našeg Zagora, ali nemaju staru slavu i stare čitaoce na koje bi mogli da se oslone.


quote:
Napisite pricu, bure je skoro mjesecno kod nas, posaljite mu...pa zagorogi ste svi redom veliki...
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...


jbg brate, da malo pratiš moje preseravanje, ukapirao bi da je Hellingen prvi u hronološkom nizu od desetak priča, nešto Burattinijevo po čemu "pljujem". Verujem da će i tebi žlezde da se navlaže kada ti ovo bude dopalo šaka

quote:
Pa nije covjek idiot,on radi u Bonelliju a vi seruckate po forumu...i kritikujete...to vam ide savrseno.


e jbg

quote:
Ostajem zbog Malog Rendzera na forumu i nadalje izbegavam Sve ostale topice...


jbg na kvadrat

quote:
Ne vredi Ludens, Veseli vam je skup kad ukinuo popust na kartici,,Bure i Ferri su za smetiste...


Pa...Neka Ferrija još malo

quote:
Bas znate covjeku ubiti svaku volju i zelju procitati novog Zagora...aktualni ne vredi,extra je naivan,onaj u Italiji aktualan je smece, libellus kolor vam nije ok,klasik zadnji vam smeta jer su u njemu 2 price,maxi zadnji je sranje jer crta Chiarolla, koji je usput velecrtac,naravno ne i za vas...akronijanci je kratak,jimi gitara nije ok kolor i prica,....


Ovo nema veze sa mnom

quote:
Ma jasno mi je da se ukusi razlikuju ali da vam je 80% zagora lose...problem je u vama-ne zagoru i buretu...
Mozete opalit po tom kitoljbcu ali toliko negativnosti ko na zagor topicima ne vidim cesto ni nigdje drugdje...
Zar je zagor tako los a sve ostalo biser?..a da i Tex koji sad ide u ludendu je sranje...iako je od 30 prica bar polovina meni izvrstnih...18 kuna dat za tehnicno kvalitetnije izdanje je..pa katastrofa...to se Veseli i Ludens ne udruze i naprave savrseno izdanje na srbsko.hrvatskom jeziku za 10 kuna?..bi bili tada zadovoljni?..jok,prejeftino.


Ovo ću da prećutim

Nek sam vala i tebe video besna
Ovi kritičari su ga baš prekardašili



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 24/11/2015 : 14:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by teller


[quote]Originally posted by teller
Ali cemu trud,lakse je popljuvat neciji rad i izpast veliki poznavatelj zagorogije i kriticar svjetske klase...


A najlakše je staviti škarnicl na glavu i ponavljati da je sve dobro jer je to Zagor. I kakav je takav je naš je. Ili jedan je Ferri! Ko da netko uopće tvrdi da ih ima više.




legendo

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2015 : 14:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Pretjerujete u hajci na bureta, dok bozelijeve loše epizode preskačete komentirati, a zadnje šta je valjalo je napisao u devedesetima.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 24/11/2015 : 14:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ajde ljudi, nije da preterujemo oko bureta a drugi su loši. Imao on svojih epizoda koje su ok. Ali...
Meni je kod tog čoveka fascinantno to, da ti imaš jednog kultnog junaka, razvijenog, sa simbolikom. A, EJJJ, žanrovski neograničen...možeš sa njim šta god hoćeš, i dramu i komediju i vestern, i horor, i sf, ma sve sve sve (sem pornografije naravno :D )...i ti praviš isprazne bljuzge od epizoda koje su na granici aged 3+
Pa to vam je isto kao kada bi ste rekli, automobilska industrija nije trebala da napreduje. Trebali smo da ostanemo "ne može brže, jurimo 30".
Još jedan jako čudan subliminal message od buratinija je to, što se on maltene sa čuđenjem slika ispred majica i suvenira, natpisa po prodavnicama a koje su Zagorovske. Jel to po njemu svet u Ex-Yu zao(stao)? Nikako mi nije jasan.
Jedina svetla tačka koju sam video, je da će da ga isforsira ka dampyru. Što po meni može da ima potencijala, ka još jednoj priči kvaliteta morska strava. Ali ajde da se ne nadam previše.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/11/2015 : 14:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Problem Bureta ili ostalih scenarista (ako uopšte ima još nekog uz Bureta....) je što ne znaju stvoriti NEKOG SVOG ATRAKTIVNOG NEPRIJATELJA, koji je nešto poseban, pa da Zagora postavi pred neki zanimljiv izazov, nešto nevišeno, nešto posebno. Nešto kao što su imali:

-Helingen (prije nego su ga totalno potrošili, skomercializirali,...)
-Kandraks
-Super majk (prvo pojavljivanje, drugo pojavljivanje je več sranje....)
-Vampir
-pa i onaj Grey (koji je imao željeznu ruku, taj je imao stila, onaj neki oficir sa "ubojitim igračkama",...
-itd....


I to je ono po čemu svi pamtimo Zagora. Ova pojavljivanj starih neprijatelja su u neku ruku zanimljiva ako naprave dobru priču (što se rijedko desi, sve ostalo je samo "furanje" na neki POVRATAK ovog i onog, pa slijedi onda razočaranje).

Trebaju scenaristi smisliti nove i nove ZANIMLJIVE neprijatelje,....zamislite priču PLAMENA LUBANJA (gdje je zagor išao u taj Gondor) pa onda Aligator Bayou (gdje je išao u neku močvaru boriti se se nekakvim odrpancima (cajuni) koji su totalno dosadni.

Želim što više Plamenih Lubanja, Kandraksa, pa može i indijanskih pobuna ali sa nekim zanimljivim poglavicama, a ne da se priča o nekakvoj opasnosti nad Darkwoodom, pa onda na kraju ništa, taj neki poglavica skupi jedva 50 ratnika i to Zagor uništi odmah,.....
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2015 : 15:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Pretjerujete u hajci na bureta, dok bozelijeve loše epizode preskačete komentirati, a zadnje šta je valjalo je napisao u devedesetima.



Vauu... ovog puta si čak i priznao da je Boselli napisao nešto što je "valjalo". Napreduješ.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 15:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Problem Bureta ili ostalih scenarista (ako uopšte ima još nekog uz Bureta....) je što ne znaju stvoriti NEKOG SVOG ATRAKTIVNOG NEPRIJATELJA, koji je nešto poseban, pa da Zagora postavi pred neki zanimljiv izazov, nešto nevišeno, nešto posebno. Nešto kao što su imali:

-Helingen (prije nego su ga totalno potrošili, skomercializirali,...)
-Kandraks
-Super majk (prvo pojavljivanje, drugo pojavljivanje je več sranje....)
-Vampir
-pa i onaj Grey (koji je imao željeznu ruku, taj je imao stila, onaj neki oficir sa "ubojitim igračkama",...
-itd....


I to je ono po čemu svi pamtimo Zagora. Ova pojavljivanj starih neprijatelja su u neku ruku zanimljiva ako naprave dobru priču (što se rijedko desi, sve ostalo je samo "furanje" na neki POVRATAK ovog i onog, pa slijedi onda razočaranje).

Trebaju scenaristi smisliti nove i nove ZANIMLJIVE neprijatelje,....zamislite priču PLAMENA LUBANJA (gdje je zagor išao u taj Gondor) pa onda Aligator Bayou (gdje je išao u neku močvaru boriti se se nekakvim odrpancima (cajuni) koji su totalno dosadni.

Želim što više Plamenih Lubanja


Može sve samo ne Plamene lubanje, vilenjaci i razni Gondori, to je moglo proći u 80-ima ali danas je djetinjasto do bola.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 24/11/2015 : 16:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Teller je jedini u pravu,sada drugačije doživljajamu Zagora nego pred 30 godina.Čitamo ga radi nostalgije ,da nas vrati u djetinjstvo I dokle če to još potrajati-daj bože što duže.Sve epizode su super,a tinejđeri neznaju šta je Zagor jer oni imaji net,mobitel,playstation...Zagor je za nas nostalgičare.I 90% posto forumaša nešto bluze bezveze protiv Tellerovih istinskih komentara.Bravo Teller!!!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2015 : 16:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ma to teller samo ovako javno na forumu. Privat on čita Šetača i nosi monokl. :)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/11/2015 : 16:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Znate kako se nekvalitetni autori pravdaju zbog tiraža koji padaju i njihovih serijala koji gube publiku: "mladi danas imaju net, mobitel, playstation pa zbog toga ne čitaju moje stripove".

Mladi u Italiji masovno čitaju stripove, one zanimljive i kvalitetne, a ne one pisane od pedesetogodišnjaka (i starijih) koji su mentalno još uvijek u 1970-i nekoj.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 24/11/2015 : 16:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

Teller je jedini u pravu,sada drugačije doživljajamu Zagora nego pred 30 godina.Čitamo ga radi nostalgije ,da nas vrati u djetinjstvo I dokle če to još potrajati-daj bože što duže.Sve epizode su super,a tinejđeri neznaju šta je Zagor jer oni imaji net,mobitel,playstation...Zagor je za nas nostalgičare.I 90% posto forumaša nešto bluze bezveze protiv Tellerovih istinskih komentara.Bravo Teller!!!


Kad je prošli put Teller otišao u dobrovoljno jednogodišnje polugodišnje izgnanstvo, par meseci kasnije se pojavio mesar. Neko je na forumu odmah povikao - evo ga Teller sa novim nickom!

Zaboravih na taj detalj, sve do sad.

Ipak, zbog ogromnog entuzijazma koji stalno ispoljava, Teller ima moj glas za Dr Zagorologa 2015.
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 24/11/2015 : 17:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Teller je samo jedan i ja mesar razmišljam slično,zato ga podržavam u njegovim komentarima.Za Dr.Zagorologa ima i moj glas,lp svima.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000