forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Mislav Tomašinjak, moji stripovi :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 04/11/2015 : 13:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima, trenutno radim na serijalu o dvojici nadobudnih vikinga, Ericu & Gunnu. Epizoda "Hram Mačjeg Srca" u crno-bijeloj varijanti objavljena je u Striposu 17. Nadam se da vam se radovi sviđaju. Svaki kometar i kritika su više nego dobrodošli :)



























Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 04/11/2015 : 15:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Super je ovo.Crtez je odlican,prica simpaticna.Nadam se da ces okacit jos koje svoje radove.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se. Od stvari koje su mi baš upale u oko je razmještaj balona na trećem kadru četvrte stranice gdje prije pročitamo odgovor u odnosu na pitanje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 04/11/2015 : 18:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da si završio likovnu akademiju, crtež nema puno smisla komentirati. Dobar je, jasna stvar, ne trebaš nas da ti to potvrdimo, a je li nekom po ukusu - o tome se ne raspravlja.

Mene isto smeta taj razmještaj oblačića koji spominje Deers i, još više, 6. i 7. kadar druge table. U oba slučaja, logičan bi bio obrnut slijed.

Priča - funkcionira i ovako, ali za moj pojam ostavlja previše toga u zraku. Volio bih je vidjeti uklopljenu u ostatak serijala.

Opća ocjena: sviđa mi se, daj da vidimo još.

Edited by - culture vulture on 04/11/2015 18:44:03
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 04/11/2015 : 20:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
I meni se sviđa. Sve skupa je simpatično. Kao što kaže i predhodni komentar trebali bi vidjeti cjelinu ali svakako i to ostavlja ugodan dojam.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 04/11/2015 : 20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Simpatična konanovska radnja. I jedna minorna primjedba: Na četvrtoj strani, zadnji kadar debeli viking ima nekako neprirodni položaj glave.

Edited by - Gru on 04/11/2015 20:21:48
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

572 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 10/11/2015 : 15:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Po meni, i zrelo i oku ugodno.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 10/11/2015 : 16:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Koliko epizoda planiraš napraviti?
Pomalo me podsjeća na Bone Jeffa Smitha, a on mi je super strip.
Samo guraj, odlično je ovo !
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/11/2015 : 19:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni su pak na prvu bili zbunjujući kadrovi na petoj stranici. Također ima i nešto viška riječi (osim ako se ne radi o novinskom stripu). Ovo što je Deers spomenuo je također slučaj na 6oj tabli 4ti kadar.
Crtež odličan, boje super

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 09:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Super je ovo.Crtez je odlican,prica simpaticna.Nadam se da ces okacit jos koje svoje radove.




Fala puno!. Drago mi je da ti se dopada strip. Radim na nekim Sf stvarima trenutno i još na epizodama vikinga pa ću okačit :)Imam jedan Sf strip gotov od 26 strana kojeg sam nacrtao na prošlogodišnjem 24-satnom crtanju stripa pa kasnije pretumbao, dodao kolor, popravio crtež, a stil je otprilike sličan vikinzima. Priča je blesavija.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Sviđa mi se. Od stvari koje su mi baš upale u oko je razmještaj balona na trećem kadru četvrte stranice gdje prije pročitamo odgovor u odnosu na pitanje.





Hvala!E da, imaš pravo. Ovo mi je bio prvi strip koji sam nacrtao pa još nisam kužio gdje, šta, kako, s tekstom. Ali učim pomalo :)
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

S obzirom da si završio likovnu akademiju, crtež nema puno smisla komentirati. Dobar je, jasna stvar, ne trebaš nas da ti to potvrdimo, a je li nekom po ukusu - o tome se ne raspravlja.

Mene isto smeta taj razmještaj oblačića koji spominje Deers i, još više, 6. i 7. kadar druge table. U oba slučaja, logičan bi bio obrnut slijed.

Priča - funkcionira i ovako, ali za moj pojam ostavlja previše toga u zraku. Volio bih je vidjeti uklopljenu u ostatak serijala.

Opća ocjena: sviđa mi se, daj da vidimo još.




Je, mislim da se još uvijek tražim sa stilom, radim neke korekcije dok crtam epizode, pa ću sve uskladiti na kraju.Pripaziti ću ubuduće na oblačiće.

Pokušavam nekako ostaviti odškrinuta vrata u svakoj epizodi za mogući nastavak. Priče koje za sada funkcioniraju same za sebe kasnije će se početi isprepletati, kao i likovi i njihove sudbine.U ovoj epizdi imamo tu vješticu koje se onda opet pojavljuje u petoj epizodi i njezina uloga je veća. Za sada vidimo tek djeliće svijeta Erica & Gunna.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

I meni se sviđa. Sve skupa je simpatično. Kao što kaže i predhodni komentar trebali bi vidjeti cjelinu ali svakako i to ostavlja ugodan dojam.



Hvala puno! Radim na serijalu koliko stignem :)
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Simpatična konanovska radnja. I jedna minorna primjedba: Na četvrtoj strani, zadnji kadar debeli viking ima nekako neprirodni položaj glave.



Moguće :) Kad završim sa svime napraviti ću reviziju i poispravljati šta ne valja.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tkosta74

Po meni, i zrelo i oku ugodno.



Hvala :)
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 11/11/2015 : 10:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Koliko epizoda planiraš napraviti?
Pomalo me podsjeća na Bone Jeffa Smitha, a on mi je super strip.
Samo guraj, odlično je ovo !



Za sada imam gotove dvije. To su ova i još jedna od 4 stranice. Još radim paralelno na dvije epizode od kojih jedna ima oko desetak gotovih stranica a druga oko 20 str. Za sada znači četiri gotove priče. Još imam tri nerazrađena sinopsisa i neke natuknice. Mislim da će neke epizode proizaći iz situacija koje se događaju u ovim prvim epizodama. Moguće da će biti i gradacija iz ovog pomalo bezbrižnog svijeta u malo mračniji kako epizode odmiču. Vidjeti ću. Trenutno trebam završiti ovo na čemu radim, dakle još desetak, petnajstak stranica.

Da Bone je zakon :)Bio mi je velika inspiracija kod nastajanja Erica & Gunna. Odličan crtež, iako mi je priča malo postala predvidljiva pred kraj.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 12/11/2015 : 23:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni su pak na prvu bili zbunjujući kadrovi na petoj stranici. Također ima i nešto viška riječi (osim ako se ne radi o novinskom stripu). Ovo što je Deers spomenuo je također slučaj na 6oj tabli 4ti kadar.
Crtež odličan, boje super



Možda da strip ima stranicu više pa da tekst s te stranice bude raspoređen na dvije. Hvala ti na komentaru :)
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 12/11/2015 : 23:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
Evo još nekoliko stranica stripa o Ericu & Gunnu. Ova epizoda još nije završena. Fali par stranica i tekst.















Edited by - Mtomas on 12/11/2015 23:14:48
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 13/11/2015 : 09:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Svaki put mislim da je Milan Tomas kad pročitam Mtomas.
Super ti je atmosfera u stripu, čistoća crteža i dobra boja. Čekam nastavak
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 18/11/2015 : 21:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Svaki put mislim da je Milan Tomas kad pročitam Mtomas.
Super ti je atmosfera u stripu, čistoća crteža i dobra boja. Čekam nastavak




Hvala ti puno :) Nažalost na ovoj epizodi trenutno radim, imam još nekoliko stranica gotovih, no vjerovatno ću napraviti neke izmjene. Dodati stranicu ili dvije da malo jasnije vidimo o čemu ratnik priča vikinzima. E da, ratnik još nema ime:) Dakle ima tu posla. Ali imam kratku epizodu finiširanu koju sam slao na Crtomat u Viroviticu. Vidio sam da mi je jedan rad na izložbi al nisam siguran da li je i ovaj strip.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 18/11/2015 : 21:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedne epizode o zgodama i nezgodama Erica & Gunna :) Nadam se da vam se sviđa.



















Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 22/11/2015 : 20:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Odlično!! Samo naprijed, čekam sljedeći nastavak.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/11/2015 : 00:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Krasan crtež, jednostavno privlačan, ugodan, za fantasy dušu dalo. Trondheim te po meni more odma uzet da mu crtaš.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 27/11/2015 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Odlično!! Samo naprijed, čekam sljedeći nastavak.



Hvala! Nastavci su u fazi proizvodnje:)
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 27/11/2015 : 14:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Krasan crtež, jednostavno privlačan, ugodan, za fantasy dušu dalo. Trondheim te po meni more odma uzet da mu crtaš.




Hvala ti puno! Da bilo bi super crtati pokoji Dungeon. Veliki sam fan tih stripova.
Go to Top of Page

Mtomas
Starting Member

17 Posts

Member since 04/11/2015

Posted - 27/11/2015 : 14:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mtomas a Private Message  Reply with Quote
Eric & Gunn ponovo jašu ususret novim pustolovinama:)Ovu epizodu sam poslao u Makedoniju na natječaj. Onda sam skužio da bi mogao proširiti priču jer je nekako bila nedorečena i nisam bio zadovoljan uvodom i krajem pogotovo, pa sam dodao par stranica i napravio neke mini izmjene. Strip je od tih prvobitnih 6 stranica narasao na 23 stranice i sad bih trebao nacrtati još par i završiti epizodu. Za sada evo prvih 9 stranica :)

U epizodi sam uveo još jedan bitan lik za serijal a to je Mačak u pelenama. Naravno pelene su magične. Mačak u pelenama je jedan od sedmorice iz legendarne bande mačaka ali to je neka druga priča...:)































Edited by - Mtomas on 27/11/2015 14:40:00
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000