forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2016. - OTKAZAN!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 17/11/2015 : 14:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Kako je jutros prenio lokalni tjednik Makarska kronika, prema potvrđenoj izjavi udruge Mozaik stripa, odnosno izrijekom prvog čovjeka MaFesta Darija Antunovića, sljedeći, (nažalost, trebao je biti 10. jubilarni) MaFest 2016. godine, neće biti održan!
Razlog je bizaran. Svodi se na umanjenje godišnjeg proračuna za festival, od strane turističke zajednice Grada Makarske, za - pišljivih 5.000,00 kuna! Uvrijeđen i ljut, Antunović je pismeno izvijestio gradsku upravu i turističku zajednicu Grada Makarske, da odustaje od organizacije festivala 2016. godine, zbog nedostatka komunikacije prilikom odobravanja proračunskih sredstava, odnosno, umanjenja istih bez njegova znanja i konzultiranja. Odobrena sredstva, preporučio je raspodijeliti drugim udrugama i festivalima na proračunu.
Pitanje je, zapravo, da li je 5.000,00 kuna razlog otkazivanja jednog, stripofilima važnog i dragog festivala!? U istom članku, spominju se i smanjenja sredstava ostalim udrugama i festivalima, koji nisu zbog toga najavili otkazivanje. Upućeni smatraju, da je u pitanju Antunovićev kapric, odnosno uvrijeđenost, kao i 2013. godine, kada zbog istog razloga nije održan festival. Vrijedi li zbog, ponavljam, pišljivih 5.000,00 kuna, koje forumaši mogu skupiti u roku od pola sata, otkazati MaFest 2016. godine? Radi li Antunović taj festival zbog sebe, svojega ega, komercijalnog i marketinškog učinka (što mu nitko ne može niti zamjeriti, festival je njegova privatna prćija, bilo to kome drago ili ne, jer ga bez njega ne bi niti bilo!), ili zbog one male vojske mladih (a, i nešto starijih) ljudi, koji iz svih krajeva Hrvatske i regije, dolaze svakog svibnja u Makarsku? Tko će ga znati... Za sada, samo je potvrđena vijest, koja će ražalostiti mnoge ljubitelje stripa.
Preostaje nam čekati i nadati se da će se nešto promijeniti. No, poučeni iskustvom iz 2013. godine, bojim se da MaFesta 2016. nećemo ugledati.

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/11/2015 : 14:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/11/2015 : 14:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa trebao je pitati za pomoć na drugim mjestima.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 14:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jebiga.
šta je tu je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/11/2015 : 14:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Kako je jutros prenio lokalni tjednik Makarska kronika, prema potvrđenoj izjavi udruge Mozaik stripa, odnosno izrijekom prvog čovjeka MaFesta Darija Antunovića, sljedeći, (nažalost, trebao je biti 10. jubilarni) MaFest 2016. godine, neće biti održan!
Razlog je bizaran. Svodi se na umanjenje godišnjeg proračuna za festival, od strane turističke zajednice Grada Makarske, za - pišljivih 5.000,00 kuna! Uvrijeđen i ljut, Antunović je pismeno izvijestio gradsku upravu i turističku zajednicu Grada Makarske, da odustaje od organizacije festivala 2016. godine, zbog nedostatka komunikacije prilikom odobravanja proračunskih sredstava, odnosno, umanjenja istih bez njegova znanja i konzultiranja. Odobrena sredstva, preporučio je raspodijeliti drugim udrugama i festivalima na proračunu.
Pitanje je, zapravo, da li je 5.000,00 kuna razlog otkazivanja jednog, stripofilima važnog i dragog festivala!? U istom članku, spominju se i smanjenja sredstava ostalim udrugama i festivalima, koji nisu zbog toga najavili otkazivanje. Upućeni smatraju, da je u pitanju Antunovićev kapric, odnosno uvrijeđenost, kao i 2013. godine, kada zbog istog razloga nije održan festival. Vrijedi li zbog, ponavljam, pišljivih 5.000,00 kuna, koje forumaši mogu skupiti u roku od pola sata, otkazati MaFest 2016. godine? Radi li Antunović taj festival zbog sebe, svojega ega, komercijalnog i marketinškog učinka (što mu nitko ne može niti zamjeriti, festival je njegova privatna prćija, bilo to kome drago ili ne, jer ga bez njega ne bi niti bilo!), ili zbog one male vojske mladih (a, i nešto starijih) ljudi, koji iz svih krajeva Hrvatske i regije, dolaze svakog svibnja u Makarsku? Tko će ga znati... Za sada, samo je potvrđena vijest, koja će ražalostiti mnoge ljubitelje stripa.
Preostaje nam čekati i nadati se da će se nešto promijeniti. No, poučeni iskustvom iz 2013. godine, bojim se da MaFesta 2016. nećemo ugledati.

slabo su upućeni a i ti....
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 17/11/2015 : 14:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
jbjih proračun i 5.000 kuna. Baš jih boli za masu stripaša i turista i mega event, koji se događa u maju kod njih. Ako smo več kot prostovoljnih donacija, to bih mogli Pivac i Feral da skupe za tren oka, ne samo stripaši. Inače vjerujem da imaju još vremena da se dogovore za sponzorstvo a nadam se da nisu zaratili previše.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 14:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2015 : 14:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Steta ali valjda je g. Antunovic u pravu...preko nekih stvari se ne moze...
Mogorovicu dragi, ajmo pricat o stvarima koje poznajemo a ne samo tako pavsalno...
A i svatko ima mogucnost organizovat festival u svom gradu...najlakse da sada kritiziramo organizatore...jer
sve do sada nisu radili nista...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2015 : 14:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.


kako si iz Splita sigurno si puno pomagao u organizaciji sve te godine?
Zasto nebi 10 Mafest bio u Splitu?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 14:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
svaka kuna je dobrodošla pa makar i manje nego li očekivano,samo imam osjećaj da ovdje nije rijeć o kunama već o postupku tz prema organizatorima i eventualnom podcjenjivanju događaja i sveg dosad napravljenog.da je rijeć o 5000 kn organizator bi doveo jednog,dva gosta manje i riješen problem.
ovako,.kao posjetitelj bi volio da dado popusti i organizira mafest ali ga razumin ako mu je pun kufer svega i ako je učinjenja nepravda prema festivalu i njemu kao organizatoru da odustane.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 17/11/2015 : 14:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.


kako si iz Splita sigurno si puno pomagao u organizaciji sve te godine?
Zasto nebi 10 Mafest bio u Splitu?



Zbog imena, telleru, nesrećo jedna! Onda bi se zvao StFest!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 14:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.


kako si iz Splita sigurno si puno pomagao u organizaciji sve te godine?
Zasto nebi 10 Mafest bio u Splitu?



Ne tuci se bezveze po čelu, bolit će te.
Ne može Mafest bit u Splitu, isto ka šta Dubrovačke ljetne igre ne mogu bit u Sinju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/11/2015 : 14:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

svaka kuna je dobrodošla pa makar i manje nego li očekivano,samo imam osjećaj da ovdje nije rijeć o kunama već o postupku tz prema organizatorima i eventualnom podcjenjivanju događaja i sveg dosad napravljenog.da je rijeć o 5000 kn organizator bi doveo jednog,dva gosta manje i riješen problem.
ovako,.kao posjetitelj bi volio da dado popusti i organizira mafest ali ga razumin ako mu je pun kufer svega i ako je učinjenja nepravda prema festivalu i njemu kao organizatoru da odustane.



čista i jedina istina...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 14:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
mafest u gostima:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 17/11/2015 : 14:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
svašta...koji konji

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 17/11/2015 : 15:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.


kako si iz Splita sigurno si puno pomagao u organizaciji sve te godine?
Zasto nebi 10 Mafest bio u Splitu?



Ne tuci se bezveze po čelu, bolit će te.
Ne može Mafest bit u Splitu, isto ka šta Dubrovačke ljetne igre ne mogu bit u Sinju.



ako može "lijepo našom" i kad je mogla "sedma noć",može i mafest

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 15:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

svaka kuna je dobrodošla pa makar i manje nego li očekivano,samo imam osjećaj da ovdje nije rijeć o kunama već o postupku tz prema organizatorima i eventualnom podcjenjivanju događaja i sveg dosad napravljenog.da je rijeć o 5000 kn organizator bi doveo jednog,dva gosta manje i riješen problem.
ovako,.kao posjetitelj bi volio da dado popusti i organizira mafest ali ga razumin ako mu je pun kufer svega i ako je učinjenja nepravda prema festivalu i njemu kao organizatoru da odustane.



Istina, al Mafest je uvik bija poseban po tome šta se vidilo da se radi za vlastiti(Ne samo organizatora nego i nas posjetitelja) gušt.
Ja ne bi izbacja jednog, dva gosta, nego četri ili pet(Ionako ih je zadnjih godina bilo priko svake mire) i pokaza srednji prst vlastima i reka da ako in je problem 5000Kn, ne moraju dat ništa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 17/11/2015 15:02:29
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 15:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to je jedna opcija a druga je da odjebe sve kad nema priznanja u svom gradu za napravljeno.
triba to osjetit na koži da bi moga donekle realno procijeniti šta napravit.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2015 : 15:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Steta zbog otkazivanja ali mi je razumljivo, covjeku ponekad doðe da prelomi i kaze "dosta, nece mene nitko..."

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2015 : 16:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vrhunska glupost.
I gradskih vlasti i organizatora.


kako si iz Splita sigurno si puno pomagao u organizaciji sve te godine?
Zasto nebi 10 Mafest bio u Splitu?



Ne tuci se bezveze po čelu, bolit će te.
Ne može Mafest bit u Splitu, isto ka šta Dubrovačke ljetne igre ne mogu bit u Sinju.



ne brini za moje celo, sad me boli vilica od smijeha....
Strip festival moze bit svugdje...gdje postoje sposobni i entuzijasticni ljudi...koji vole strip a da zele i nesto zasluziti prodajuci svoja izdanja,,to jim nesmemo zameriti...
U Splitu jih nema,to se zna...naravno da se strip festival u Splitu nebi zvao Mafest..pa valjda postoji neko ime kako bivse nazvao...sta fali Splitfestu recimo?
Problem je u ljudima i ako je sad njima pun kufer nepotpore zajednice.ja jih podrzavam.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 17/11/2015 : 16:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
gdje postoje sposobni i entuzijasticni ljudi...koji vole strip a da zele i nesto zasluziti prodajuci svoja izdanja,,to jim nesmemo zameriti...
U Splitu jih nema,to se zna...


Koga nema?
U Splitu?

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/11/2015 : 16:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije stvar u novcu, u "pišljivih 5000 kuna", nego u stavu prema stripu, stripofilima i najvažnijem strip festivalu na balkanu
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 17/11/2015 : 16:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Steta zbog otkazivanja ali mi je razumljivo, covjeku ponekad doðe da prelomi i kaze "dosta, nece mene nitko..."


Slažem se.
Ovde je verovatno došlo do nerazumevanja, demonstriranja ˝moći˝ i teranja uz ku..c lokalnih glavešina, kojima ja najvažniji kulturni događaj ždranje u lokalnoj kafani na račun građana.
Čovek jednostavno neće da ga uslovljavaju i ucenjuju.

Carpe diem
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/11/2015 : 17:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vladajućima u Makarskoj se jebe za strip, koji ne poznaju i ne razumiju, ili ako ga poznaju onda je to na razini Bleka, Marka i Zagora, kao zabavu za malu i veliku djecu.

Kao što im se jebe i za kulturu općenito, pa je na njoj najlakše uštedjeti koju kunu, makar i simboličnu, sumu koju ekipa iz gradske administracije pojede i popije na jednoj osrednjoj večeri.

S druge strane, Dariju je pun ku...fer svih manje ili više otvorenih opstruiranja i podmetnutih nogu, jednom je preko toga prešao i ponudio i drugi obraz, a sad je zaključio da mu je dosta.

Jer uistinu, čemu se truditi i dovoditi goste i posjetitelje, čemu povećavati broj noćenja i izvanpansionsku potrošnju, kad će mu ekipa iz vlasti prvom prilikom podmetnuti nogu.

Pretpostavljam da se sljedećem MaFestu možda, ali samo možda, možemo nadati kad se na lokalnim izborima promijeni vlast, pa oni novi makar za početak odluče pokazati mekše i "kulturnije" lice.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 17/11/2015 17:44:21
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2015 : 18:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by teller
gdje postoje sposobni i entuzijasticni ljudi...koji vole strip a da zele i nesto zasluziti prodajuci svoja izdanja,,to jim nesmemo zameriti...
U Splitu jih nema,to se zna...


Koga nema?
U Splitu?


oprosti,...ima takvih ljudi,i ti si taj ali nemate volje ni potenciala zameniti Mafest...bar do sada je bilo tako...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/11/2015 : 19:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Evo, nepun sat vremena pred početak, OTKAZANA i utakmica Njemačka - Nizozemska...Danas baš neki dan otkazivanja, mada se u slučaju utakmice bar da naslutiti pravi razlog, dok.....

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000